Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2005., 10:37   #41
Secundo, uza svu skeptičnost koji imam prema knjiga pseudopsihologije i samopoći, mogu ti reći da je knjiga koju preporuča Einherjer ("Svako dijete može naučiti spavati") zaista odlična i učinkovita. Treba malo (?) pregrmiti plakanje i, ovisno o djetetu, uspjeh je zagarantiran. Moja, koja prvu godinu dana nije ni mogla zaspati a da je ja ne ljuljam na rukama, naučila se sama zaspati nakon tri dana "tretmana" po knjizi... I ne samo da je naučila sama zaspati nego se i znantno manje budi po noći....
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 10:41   #42
Secundo, ako imaš knjigu E. Pantley, onda i njoj imaš opisana i loša iskustva roditelja sa metodom iz knjige Svako dijete može naučiti spavati
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 10:45   #43
Cini mi se da je u interesu djeteta naviknuti ga na normalno spavanje u sto ranijoj dobi. Sigurno do sestog mjeseca zivota.
A da li ce se to desavati u istom krevetu gdje spavaju roditelji ili u kinderbetu u drugoj sobi, mislim da nije toliko bitno. Bitna je normalna rutina.
Mislim, kak su nase bake rjesavale taj problem? Sigurno nisu nunale djecu do iznemoglosti.
Rajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 11:11   #44
Quote:
verica kaže:
Secundo, ako imaš knjigu E. Pantley, onda i njoj imaš opisana i loša iskustva roditelja sa metodom iz knjige Svako dijete može naučiti spavati
Pa evo mi smo dobili tu knjigu na poklon, kao trebati ce nam i tako prvo procitala ona pa onda i ja (penelopa je uradila princip slican tome iz te knjige). Meni se kjniga ne svidja da ne kazem nesto mnogo ruznije.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 11:16   #45
Nisam to ni znala

Poslije sam puno puta razmisljala da nisam morala cekati vise od godine i po dana i da bi mi bilo puno lakse da sam to prije provela ali prije jednostavno nisam mogla. U tom trenutku se sve poklopilo (mjesec, zvijezde, temperatura i vlaznost ) i stvarno ali stvarno sam je mogla ostavit da place.
Dan prije ili dan poslije vjerojatno ne bih Eto, imala sam srecu pa vec 5 godina mirno spavam
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 11:28   #46
Zanimljiv eksperiment ...

Jučer navečer previjem malenu i stavim ju u krevetić. Pusa na glavicu i napomenem joj: "Idem samo oprati ruke, nemoj nikud ići ". Malena se smiješi, nema problema.

Sat kasnije ju malo nosim na rukama, i lagano ju spuštam u krevetić. Nisam stigao ni na pola puta, ona digne uzbunu. Znaći, nije u pitanju krevetić, mrak, ili štoveć, nego se malena brani protiv spavanja.

Draga i ja smo odlučili pokušati metodu Annette Kast-Zahn za 10 dana, kada bude draga završila tečaj, pa smo malo spremniji za kojekakve izazove

Hvala svima na preporukama
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 11:30   #47
Nisam htjela patronizirati ako se smajli odnosi na mene.
Al ja bi valjda svisnula da imam dugogodisnje procedure sa spavanjem i hodam okolo ko zombie. A da ne pricam o svojim insomnijackim sklonostima za koje sam uvjerena da su posljedica roditeljskog dezuranja po noci. Cvrsto sam uvjerena da me je trebalo bolje disciplinirati.
Rajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 11:47   #48
Quote:
dodouprolazu kaže:
Pa evo mi smo dobili tu knjigu na poklon, kao trebati ce nam i tako prvo procitala ona pa onda i ja (penelopa je uradila princip slican tome iz te knjige). Meni se kjniga ne svidja da ne kazem nesto mnogo ruznije.
The No-Cry Sleep Solution od E. Pantley ti je super knjiga, ima je za kupiti i kod nas, u Profilu, ili se može preko njih naručiti.
A nadam se da će vam beba super spavati i da vam neće trebati nikakva pomoć.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 12:25   #49
Quote:
verica kaže:
The No-Cry Sleep Solution od E. Pantley ti je super knjiga, ima je za kupiti i kod nas, u Profilu, ili se može preko njih naručiti.
A nadam se da će vam beba super spavati i da vam neće trebati nikakva pomoć.
Hvala verice!
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 17:04   #50
MOj Junior ima 19 mjeseci. Sam se uspavljuje od prvog dana i mislim da mu je fora da si sam u krevetu malo porazgovara sa igračkama i zaspe. Čak mu je svjetlo (lagano) išlo na živce, pa mu je dovoljno samo da vrata od sobe budu otvorena.

MEdjutim kad sam počela raditi (imao je 13 mj.) sve se to rasprsnulo. Počeo je traziti da ga uspava i to je postajao sve duži duži proces.I sve donedavno smo ga uspvljivali navečer. Da se razumijemo, po danu nikad nije trazio uspavljivanje, stavimo ga u krevet i ćorka, isto tako i po noći. Meni je pred par tjedana pukao film i ja sam ga odlučila vratiti na režim samouspavljivanja. Znam da zvuči rigorozno, ali smo se doveli u sitaciju da ga svako vecer uspavljujemo po sat i pol vremena. Pa ja to fizički ne mogu izdržati. Tri dana je njurgao po par minuta i od tada je sve po starom. Navečer ga pristojno pitamo "Ideš nanati?" on kimne glavom i odfuramo ga u njegov krevet.


Mislim da je tu samo stvar pristupa, mi smo od prvog dana imali stav o spavanju da je to nešto super i skupa se tome veselili. Nikad svoj krevet, ni sobu nije doživio kao kaznu li nešto slično tako da se ustvari veseli ćorki. Teti koja ga čuva je isto super, sam je za ruku odvede u sobu i traži da ga se stavi spavati, a žena se još uvijek n emože tome načuditi.

Ne znam da li sma ikome pomogla, ali to se može.

Pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 04:27   #51
Talking Izvještaj iz dječije sobe ...

Quote:
Einherjer kaže:
Meni je nedavno kroz ruke prosla "Jedes Kind kann
schlafen lernen" by Annette Kast-Zahn, knjiga koju su mi mnogi preporucili, ukljucujuci pedijatra.
Hmhm, ako Frau Kast-Zahn tako kaže ... i mi smo nabavili tu knjigu i idemo po toj metodi. A to je: Dijete pripremiti za spavanje, puno maženja i nježnosti, ali ne dozvoliti da zaspe na cici. Onda "laku noč", i bok. Zatvoriti vrata, čekati 2 minute, ako dijete plače, natrag u dječiju sobo, tješiti dvije minute. Zatim čekati 4 minute, pa opet po potrebi 2 minute tješenja, itd. do maksimalnog čekanja od 6 minuta (original plan je 3, 5, 7, 10, 10, 10, ..., ali mi smo počeli sa manje).

I rezultat? Sinoč je zaspala za sveukupno nekih 45 minuta. Trenutno ima tradicionalno buđenje usred noči, i umjesto cice dobije riječi utjehe od mene. Tako već skoro sat vremena ... Uf, treba živaca za ovo ... i forum ili neku igricu ... tješim se time da je bebi rekorderu trebalo osam dana (odnosno noči) da nauči samostalno spavati, i nadom da moja neće oboriti taj rekord

Slobodno malo navijajte za mene Treba mi malo moralne potpore, osječam se kao da zapuštam vlastito dijete
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 00:47   #52
Re: Izvještaj iz dječije sobe ...

Quote:
Secundo kaže:

I rezultat? Sinoč je zaspala za sveukupno nekih 45 minuta. Trenutno ima tradicionalno buđenje usred noči, i umjesto cice dobije riječi utjehe od mene. Tako već skoro sat vremena ... Uf, treba živaca za ovo ... i forum ili neku igricu ...
Moja bolja polovica i ja bacimo Heroes of might and magic
Opcionalno single ili multy player, turn-based strategija, ima i random map generator. Dusu dalo za ovakve potrebe

Hajde javi kako je proslo (ili se jos razvija). Samo cvrsto (kaze spuzva).
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 09:44   #53
Izgleda da pali. Već dvije noči mala spava bez buđenja Poslijepodne također ćori dva sata.

Eto, ako je netko u dvoumici, zaista treba pretrpiti prvih nekoliko noči, a nakon toga stvar šljaka.

Fish, u pravu si. Nama je ovo prvo dijete, pa smo još pomalo nesigurni, a neki recepti od prije 30, 40 godina, kao npr. redoviti dojenje svaka neznamkoliko sata su se pokazala pogrešnim. Sad ti znaj što valja a što ne
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 10:00   #54
Evo i pozitivnog iskustva AP mame koja nikad nije pustila dijete da plače.
Nakon skoro 2 godine zajedničkog spavanja i skoro 2.5 godine uspavljivanja, moja kćer sada dobrovoljno ide sama spavati. Ispričam joj priču, otpjevam uspavanku, podragam po leđima, poljubim i izađem iz sobe. U pravilu spava cijelu noć, a ako me slučajno i zovne po noći, dođem i malo ju pomazim i ona opet zaspi.
Ponosna sam što nikad nisam svoje dijete ostavila da plače u svom krevetiću i što je sada tako dobro prilagođena, sigurna u sebe i ne boji se ničega.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 10:34   #55
Super, BigBlue, ako imaš toliko snage i strpljenja. Moja draga je već na rubu snage radi svakonočnog ustajanja i dojenja, tako da smo bili prisiljeni potražiti drukčija riješenja. Da ne govorim o tome da nam je bračni život pao skoro na nulu.

Slijedeći cilj je dobiti malu da ide malo ranije u krevet, u 20:00 ili 21:00 umjesto u 22:30.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 15:27   #56
Quote:
bigblue2010 kaže:
i što je sada tako dobro prilagođena, sigurna u sebe i ne boji se ničega.
Evo ovo je i opis moje predskolarke koja je bila ostavljena da place kao sto sam i napisala.

Doduse, nikad je nisam plasila babarogama, ciganima... tako da je mozda i to imalo utjecaja

P.S. Bigblue ne kontriram ti samo Secundu kazem da to nece ostaviti nikakve lose posljedice
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 15:33   #57
Ne bih znala da li su razlozi čudni ili ne, ali po meni je definitivno mučenje ostaviti bespomoćnu bebu da plače.
Mogla sam uštedjeti 2.5 godine? Uštedjeti čega? Svoje komocije? Gledanja televizje? Meni to ne vrijedi plača moga djeteta.

Ali, kao što rekoh, svatko misli da zna što je za njegovo dijete najbolje, uključivši mene.
Samo sam htjela iznijeti i pozitivno iskustvo nekoga tko ne misli da mora trenirati dijete i ostavljati ga da plače.

Dakle, kao što fish 1968 hrabri mlade mame da budu čvrste i dosljedne kad puštaju djecu da plaču, tako i ja hrabrim neke druge mlade mame - ista stvar se može postići i bez ostavljanja djetata da plače i na način da se djetetu omogući da samo pokaže i odluči kad je spremno da ostane samo u mračnoj sobi.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 16:16   #58
Ako sve kuže, kako to da je plakao pola sata? A pola sata je u životu osmomjesečne bebe = vječnost.

A što se tiče normalnog života - kada sam odlučila imati bebu, znala sam da će mi se život promijeniti. I nisam tu promjenu doživjela kao nenormalnu.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 17:01   #59
Frka mi je? Zbog čega molim te? Cool it, fish.

Nemam nikakve volje za raspravu s tobom. Moj post na koji si se ti sašila ionako nije bio namijenjen tebi, nego roditeljima koji se drže načela Attachment Parentinga, kao malo ohrabrenje i pozitivan primjer.

Ne moraš ti mene uvjeravati kako je tebi super. Super ti je, OK. I meni je moj način odličan.
Ja sam veliki protivnik treniranja djece i očito imam potpuno drugačije nazore o odgoju od tebe, tako da mislim da ova diskusija više nema nikakvog smisla.

Svaki roditelj će izabrati ono za što vjeruje da je najbolje.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 19:28   #60
mozes tocno razaznati plac kad samo cendra /place kojih 15 minuta od onog kad kuzis da nema sanse da sama zaspi
moram se pohvalit, moja spava jos od 13 h, mislim da je vrijeme da ju probudim ili ce biti danas kasno lijeganje
chani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.