Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2009., 18:41   #1081
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
tata joj prica price,a mama malo pjeva uspavanke i onda cekamo u tisini da zaspi, kad se ona smiri, mi se pravimo da spavamo...evo ih i sad se za popodnevno spavanje uspavljuju skupa...slusam ih na baby phon i preslatki su mi....nadam se da ce uspijet i danas...dobila je cicu u dnevnom boravku i pitao ju je tata da li ide spavati s njim...ona ga je odmah uhvatila za ruku i rekla "ajmo"
ma odlično! mi smo ipak ''tete s cicama'' i znaju da s nama mogu kaj žele
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 22:06   #1082
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
draga, tako je meni od 5. tjedna života ponekad samo 2x po pola sata!
I meni je tak bilo stalno, onda smo upali u neku "rutinu" od dva tjedna lijepog spavanja po 2-3 sata popodne i sad opet... a ja se nadala da će potrajati...
 
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 22:15   #1083
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
draga, tako je meni od 5. tjedna života ponekad samo 2x po pola sata!
I meni S time da mi tada spava na rukama
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 21:40   #1084
mi smo tek unazad neka 2 tjedna uspostavili neki ritam spavanja preko dana. To je već bilo za ne izdržat spavala je možda pola sata jedno 3x dnevno, ali sada napokon imamo ritam: navečer oko 20 je kupanje još malo cice i zaspi do 21 u kolicima koja naravno se moraju gurkat (već me noga boli) premjestim ju u krevetić i buđenje je oko 3 i 6 kada nije potrebno neko posebno uspavljivanje jer zaspi na cici. A preko dana također zaspi samo uz guranje kolica, ali bolje i to nego nosanje
__________________
17.05.2009...stigla Lana
babybum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 22:39   #1085
ritam?! ja ne znam šta je ritam? organizacija mi je strana riječ. sve u različito vrijeme, ali sve. nikad ne znam šta joj je i šta sad hoće. pokušala sam uspostavit ritam prisilom. ma ništa, njen ritam je da nema ritma. čitala sam da bebe prije ili kasnije uspostave ritam. e, da mi je naći toga koji je to napisao!!!! moja će za 10 dana 8mj. a moramo uz sve još i 3 sata dnevno vježbati. ne treba vježbati prije hranjenja (jer je gladna, kad god to bilo), ne treba nakon, da se ne izriga. ne treba prije spavanja, jer je onda drkica. onda, ima atopijski dermatitis pa treba ju i osunčat, dakle treba vremena i za to. aaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!! ma sve skupa je nemoguća misija
dakle, ovako se ja snalazim. preko dana, kad trlja okice, idemo na spavanac. uspavljivanje? stavim ju u njen krevet, ja se izvalim u svoj i onda se gledamo dok ja ne zaspem. kada ona zaspi? nemam pojma. navečer u 20h kupanje, sika, malo se još mazimo i u 21h krevet. e, onda dolazi deračina. riješih to ovako: vraćala sam se i davala joj dudu, ak je plakala dok sam ja u sobi pjevala bih joj dok se ne smiri. izađem, plače, pustim malo, pa se vratim. ponovi postupak. tako je bilo 2-3 dana. i evo tjedan dana ju samo ostavim u krevetu u 21h i ne plače, zaspi sama. to je JEDINI ritam koji imamo.
isprike na dugačkom postu...
wordstoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 06:49   #1086
mora da jedina ja u poslijednje vrijeme imam što reči na ovoj temi!

Subota je, 6.38, mi smo budni već sat vremena i ja sam Ne kužim odakle mu snage!
Naime, pred noć je ok-zaspi ili na cici ili uz malo muke s dudom u krevetiću. To još ne predstavljam kao problem.
Ali po danu!? Izgleda da imam ovisnika o kolicima. Spava mu se, stavim ga na krevet, legnem pokraj njega, on trlja okice, reži, neće cicku (po danu ne zaspi uz nju nikada), izbacuje dudu, počne režati, izvijati se u luk i na kraju plakati. Pustim ga malo, al ima snage i tko zna do kada bi mogao plakati! A koji samo glas, razbija bubnjiće!!!! Neće pa neće. Nekoliko puta nam je ovo ljeto uspijelo na velikom krevetu, okrenula bih ga na bok, dala dudu i ljuljuškala pa bi zaspao. Ali posljednjih 10 dana-nema šanse! Nakon što se dobro nanerviram prebacim ga u kolica, đir po stanu i zaspi!!!

Je li imao netko sličan problem? Kako ste se riješili ovisnosti?
Da ga stavim u krevetić i pustim da plače, ili nastavim u kolicima pa dokle ide ide?? Smijemo se ja i mm od jada da ćemo kad poraste kupiti tačke pa ga u njima vozati da zaspi Joooj
Jutros se rano probudio oko 5.30, papali smo i mislila sam da će nastaviti spavati, a ono oke ko orasi! Ali stane trljati i opet neće pa neće, ni u krevetiću ni u krevetu i evo ga u kolicima drijema dog ga guram nogom!

A da ne kažem kako nemirno spava cijelu noć i što je stariji, češće se budi po noći....ali to je već za drugu temu, na kojoj bi, također, imala ponešto za reči!!!

Oprostite na dugom postu, ali očajna sam jutros i najradije bi se Da mi je netko pričao da će spavanje biti toliki problem, ne bih mu vjerovala!!!
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 07:09   #1087
jutro Gricko evo i ja sam mracnjak al ne radi male nego radi posla ....pa da si pocaskamo malo ....

moja je prije godinu dana bila ta dob ko tvoj mali i imala sam slicne probleme samo sto je moja zaspivala na rukama i jednino tako ...hvali ta kolica do neba jer su ti kicma i ruke zahvalne ....
nece se nauciti na kolica to budi sigurna jer se moja nije nucila na rauke ...jest da je to trajalo do jedno 8 mjeseci ali nije preslo u nikakvu naviku jer sam se uz ruke trudila ju nauciti da zaspe sama bez mene i ruku ......
bio je mukotrpan posao ali uspjela sam ...ima svoju tjesilicu dekicu koju sam joj stalno gurala radi sigurnosti i sada samo nju trazi za spavanje ...jel ima tvoj kakvu tjesilicu (gaza ,dekica,medo kakav ili nes slicno tome mekanom i mucastom),ako nema nabavi mu i nametni jer ce ti s vrmenom pomoci ....
kod tebe je tjesilica cika da ali nametni mu jos nesto mucaso uz dudu .....

druga stvar je ta da se oni mjenjaju kako rastu tj.mjenja se njihov biloski ritam ....moja je do 4 mjeseca spavala odlicno i onda su pocele katastrofe....
sve je zivo izokrenula ....dizanje oko 5 i nema vise spavanja pa onda spavanje oko 9 pa do 12 pa onda budna do 4 pa spava do 6 i onda lauf do 12 ....
nisu jos ustimani i ti si ta koja bi ga trebala bar djelomicno ustimati..bar se potrudi ...ja sam svoju forsala za produzeno spavanje i sada u jutro spava do pola 10 a i duze bi da ju ne dignem ....opet svako je dijete razlicito i mozda to nebi ni uspjela da joj tako ne pase ....

probaj mu naci tjesilicu neku dok cica da kad prestane cicati da se ima s kim maziti pa da zaspe bez kolica s vremenom ....
da ti to uspije za pocetak i jednom tjedno supac je to samo ne odustaj ...al da ce se naviknuti nece ...i ne nemoj pustiti da place jer ne konta on jos zasto te nema i zasto ga neces uljuljuskati ....
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 07:57   #1088
aj, malo si me utješila...
...misliš nekog plišanog medu, krpicu, dekicu? davam ja njemu, ali ne pokazuje interes!
I ne mogu ga pustiti da plače, srce mi se cijepa radije ga stavim u kolica i vozam. Na rukama nikad nije htio, ni sada ne voli, osim ako nešto promatra i to više kod mm-a, nego kod mene! Ali sve se mijenja.
zanimljivo je to što je on sisavac, a sisavci uglavnom zaspu uz sisu i po danu, a moj neće. Napapa se i oči širom otvorene. Poigra se i onda bi spavao. Po danu spava 3-4-5 puta po pola sata, max 45 min. Očito mu je takav bioritam. I to dva put do 12, i bar dva put popodne. Mislila sam da će duže spavati u krevetu, ali i tamo je ista stvar, trzaj i buđenje nakon pola sata. Tako da,osim predvečer, a često ni tada....zaspi bez cice spavalice
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 08:31   #1089
Gricko i moja je tako spavala po4x dnevno sa toliko mj. ali sad nakon god.i 6mj. spava jednom dnevno ponekad dva po dva,tri sata...u isto vrijeme
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 10:14   #1090
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
Gricko i moja je tako spavala po4x dnevno sa toliko mj. ali sad nakon god.i 6mj. spava jednom dnevno ponekad dva po dva,tri sata...u isto vrijeme
i ovo me tješi. Znači ima nade za nas
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 22:44   #1091
Eto, nakon godinu dana, još uvijek se ne uspavljuje sam u krevetiću

Ili ruke ili sika...

Ok, najčešće je to sika, ali pitam se što će biti sada kada krenem raditi...Već vidim moju mamu ( koja ga silom prilika bude morala čuvati ), kako ga uspavljuje na rukama ( popodnevno nananje )Ono, samo što nema još dvije štake pod rukom...Jadna, ima da joj otpadnu leđa...

A pokušali smo ga staviti u krevetić da spava sam, ali nikako...On se odmah ustane i udri u igru ( koliko god mu se spavalo ).

A ma...Kad tad budem i to doživjela...

A i cjelonoćno spavanje
__________________
ENA29
ENA29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 00:09   #1092
hm, a moje dijete zadnjih isto neće da zaspe u krevetiću nego ju moram nosati, a ponekad joj je i tako potrebno i po dva sata da zaspi..
prije mi je znala zaspati već oko 9 sati i spavati do 5, a sada,hm...sad jedva jedva zaspe u ponoć i onda spava do 4, luuuuuuda sam stvarno više i preumorna
a šta da kažem za dan...ništa...još gore...po danu spava možda dva puta po 20 min ako i toliko zaspe

nemam pojma šta da radim više
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:35   #1093
Drage mamice, kako svoje dijete odviknuti od uspavljivanja na rukama? Navikla sam ju na to i sada ne znam kako prestati. Imate li neki savijet?
__________________
Naš ormar
bula&pupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:36   #1094
Quote:
bula&pupa kaže: Pogledaj post
Drage mamice, kako svoje dijete odviknuti od uspavljivanja na rukama? Navikla sam ju na to i sada ne znam kako prestati. Imate li neki savijet?
vidim da isti problem imamo. ali ne znam ni ja odgovor!
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:39   #1095
A da probate drzati na rukama ali na krevetu, onako da ih zagrlite a da ipak leze na krevetu?
To je najblize sto sam ja ikad prisla uspavljivanju na rukama pa mi je palo na pamet ko prijelazna faza.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:45   #1096
Mi otkad cica više nije u opticaju, a samim tim ni spavanje na istoj prešli na viper...tj.nosiljka...bočicu prije spavanja pije u njemu, ljuljuškam ga i zaspe..probala sam polubudnog staviti u krevetić par puta, ali 0 bodova...ima dana kada je izrazito kmezav navečer i neće nikako zaspati onda poesežem za planom B...kapa, jakna i u kolica na balkon...na ovoj hladnoći zaspe za 1-2 minute.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:46   #1097
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Mi otkad cica više nije u opticaju, a samim tim ni spavanje na istoj prešli na viper...tj.nosiljka...bočicu prije spavanja pije u njemu, ljuljuškam ga i zaspe..probala sam polubudnog staviti u krevetić par puta, ali 0 bodova...ima dana kada je izrazito kmezav navečer i neće nikako zaspati onda poesežem za planom B...kapa, jakna i u kolica na balkon...na ovoj hladnoći zaspe za 1-2 minute.
zna i meni malisa zaspat u setnjici ali onda ga treba skinut i prebacit u krevet. a dok ga skinem,on se probudi...
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:48   #1098
Da vam pravo kažem, meni nije teško uspavat ju na rukama, jer zaspe u 5 min, legnem ju u krevetić i nastavi spavati ali problem je u tome što će biti kad počmem raditi. Danas smo se mm i ja gadno posvađali zbog toga, kaže da ću ju tako razmaziti i da že on imati problema sa njom kad ja krenem radit (pošto ja radim u smjenama). Ne znam ni sama kako sam ju na to navikla, nije od rođenja tako. Uspavljivanje na rukama traje nekih mjesec i pol dana. Prije bi legla pored nje na krevet i zaspala bi, ali tada je bila manja i spavala 2-3 sata u komadu. Sada najčešće spava po 45 min (iako se još uvijek ponekad desi da spava i po dva sata) i zbog toga sam ju počela uspavljivat na rukama.
__________________
Naš ormar
bula&pupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:50   #1099
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
zna i meni malisa zaspat u setnjici ali onda ga treba skinut i prebacit u krevet. a dok ga skinem,on se probudi...
E ja imam sreću da moj ne...brunda i migolji se, ljuti, ali čim ga spustim u krevet duboko uzdahne i zaspe...ista je fora i kad ga vadim iz ljuljalice...a tempiram da ga nosim u krevet 2-3 min nakon što je zaspao...ne prerano, ne prekasno
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:53   #1100
Quote:
bula&pupa kaže: Pogledaj post
Da vam pravo kažem, meni nije teško uspavat ju na rukama, jer zaspe u 5 min, legnem ju u krevetić i nastavi spavati ali problem je u tome što će biti kad počmem raditi. Danas smo se mm i ja gadno posvađali zbog toga, kaže da ću ju tako razmaziti i da že on imati problema sa njom kad ja krenem radit (pošto ja radim u smjenama). Ne znam ni sama kako sam ju na to navikla, nije od rođenja tako. Uspavljivanje na rukama traje nekih mjesec i pol dana. Prije bi legla pored nje na krevet i zaspala bi, ali tada je bila manja i spavala 2-3 sata u komadu. Sada najčešće spava po 45 min (iako se još uvijek ponekad desi da spava i po dva sata) i zbog toga sam ju počela uspavljivat na rukama.
Neka ju onda tm uspavljuje i navikava.....moj kad god nešto pametuje samo mu proslijedim bebača...iznenada komentari stanu.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.