Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2008., 08:50   #121
a cure dosta prepucavanja....

aj odgovorite mi na pitanja....
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 09:18   #122
ma mandy je isto nesto bila spomenula da smo djeca (mislim na prethodnoj stranici )..
da, naravno, sloboda vlastitog misljenja.. o tome i govorim samo u drugom kontekstu.. mislila sam da se na ovoj temi raspravlja o inhalatorima pa time i koliko koji ima bara (ne vidim stvarno razloga zasto bi to nekoga zivciralo i zasto je to bebasto),.. a ne o tome da li je djecje o tome raspravljati ili ne (to moze ici na temu komplicirane mame)
ma ne zivciram se, daleko od toga .. samo sam se nasla prozvanom (dvije smo raspravljale o inhalatorima zar ne ) kao jedno od djece.
:dama:
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 09:20   #123
lana, da u deterdjentu.. ako ti tako pise u njemu, naravno da onda tako mozes prati
ja sam jos iskuhavala dio gdje se stavlja fizioloska i nesto od tih kapi.. a maskice sam samo dobro oprala.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 09:25   #124
e ovako, ja već dugo nisam bila na ovom forumu, vratila se uglavnom čitati temu distoni,... ( )ali da se uključim i u inahalacijsku temu. lovro je u rodilištu zaradio tešku upalu pluća (zbog koje ima i hiopksične promjene na mozgu pa time i motoričke poteškoće. ) pa sad kad i ima neku prehladu opasno je da mu sjedne na pluća i imamo sve što je moguće imati kod kuće da mu olakšamo i da ne završimo s upalom opet. imamo omronov kompresorski inhalator. uzeli smo kompresorski zbog toga što mu ne smeta buka, što kompresorski rade manje čestice, što smo po drugim forumima zaključili da omron ili fesstina su zakon a u obližnjoj nam hospitaliji su imali omron. kasnije mi je prijateljica magistra rekla da im pingvin znaju vraćati u ljekarni jer se kvare. ne znam ništa o tim inhalatorima osim da nekima rade, nekima ne i da eto moja frendica nije preporučila da ga uzmemo. inhaliramo se najčešće fiziološkom i pomaže da se iza inhaliranja zaista i nešto izvuče iz nosića. onim asipratorom na usisivač. iako imamo i na baterije, ali taj je mučenje za dijete. da se vratim na inhalator. nama definitivno nije in fora niti hir a ni promašena investicija. bilo je pitanje kako ga čistimo- ja svoj uglavnom iza svakog inhaliranja operem u vrućoj vodi iz pipe i detergentu ali cca jednom tjedno (kad je dulje u upotrebi, a nažalost zna biti) ga steriliziram u chiccovoj otopini za hladnu sterilizaciju i pazim da iza tog jaaako dobro sve isperem dugo dugo u tekućoj vodi. i to je to
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 09:37   #125
ja ga nakon što ga operem pošpricam s dezinfekcijskim sredstvom.
a što stavljam u inhalator. uvijek nešto stavim. imam upute od pedice pa se toga držim. uvijek dodam kap dvije biljnih kapi, a uz to ovisno o situaciji.efedrin, bisolex ili nešto treće.....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 09:47   #126
kojih bilj nih kapi? nama pedica rekla bisolex i fizioloska..
i koje dezifenkcijsko sredstvo koristis?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 09:52   #127
uvijek dodam kap dvije biljnih kapi koje fino mirišu, otvaraju puteve.. pedica rekla Altalex,ali u ljekarni rekli da ih više nema pa mi prodali Carmol. kažu da je to zamjena. valjda je
dezinficiram s plivaseptom. kupila sam veliku bocu od 500 ml i imam doma špricalicu pa s tim mnogo toga dezinficiram...
jel vam pedica dala recepturu ili samo ovako rekla fiziološka ili bisoleks.
nama je bisoleks samo za kašalj( određenu vrstu) i za drugo ne koristimo. čak su mi ga teško prodali u ljekarni...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 09:54   #128
da i plivaseptom perem. zaboravih.
mi koristimo efedrin i bisolex/bisolvon kada nam liječnik kaže, inače samo fiziološku.
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 09:57   #129
rekla je samo: bisolex i ako imamo ihalator, jos bolje..
ja sam ga stavljala po uputama.. 5 kapi (mislim ) i stavila sam 2ml fizioloske..
preporucila nam je bisolex radi produktivnog kaslja, kasnije kada je to postao suhi kasalj, rekla je da svejedno mozemo i dalje sa bisolexom.. no ja sam ga mozda jos 2x inhalirala sa bisolexom, a onda samo na fizioloskom..

mislim da cu kupiti te biljne sl put..

tropical, bas mi ja zao Lovre .. primjetih da te nema..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 10:07   #130
mi smo stavljali i manje bisoleksa, čini mi se 3 kapi. tako nam piše, a i nisam htjela povećavati kad mi je teta jedva prodala bez recepta,ali nakon 2 inhalacije je sve nestalo.
Tropical, žao mi je...ali prvi put čujem da hipoksija može doći od upale pluća, tko vam je to rekao??
bit će sve ok s vježbicama, ne brini....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 10:20   #131
MOLIM ODGOVOR NA SLIJEDECE:
znači u slučaju prehlade i začepljenog nosa dovoljno je staviti
2 ML FIZIOLOŠKE OTOPINE u posudicu za lijek i to je to (ne treba razrijediti sa vodom tu fiziološku?)

još nešto kad sam išla kupiti fiziološku dali su mi u ljekarni bocu od 1 litre natrij-klorida (11 kn-na boci piše za infuziju) jel to to?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 10:24   #132
da, da, to ti može biti to ali mi nikad ne kupimo od 1l. oprosti kakav ti imaš inhalator? u kompresijski ide samo lijek a to je fiziološka a u ultrazvučne ide valjda voda u neki dio a u posudu za lijek stavljaš što trebaš, kad samo inhaliraš sa fiziološkom- samo fiziološku
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 11:11   #133
Quote:
tropical kaže: Pogledaj post
da, da, to ti može biti to ali mi nikad ne kupimo od 1l. oprosti kakav ti imaš inhalator? u kompresijski ide samo lijek a to je fiziološka a u ultrazvučne ide valjda voda u neki dio a u posudu za lijek stavljaš što trebaš, kad samo inhaliraš sa fiziološkom- samo fiziološku
imam respiru (ultrazvučni) koja ima dio gdje se ulijeva destilirana voda i ima posudicu od 8 ml za lijek. ne znam da li je puno ako ulijem svih 8 ml fiziološke u posudicu za lijek ili da je razrijedim još sa vodom (hoće li to biti pre blago)?

koju vi kupujete fiziološku otopinu?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 11:33   #134
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
imam respiru (ultrazvučni) koja ima dio gdje se ulijeva destilirana voda i ima posudicu od 8 ml za lijek. ne znam da li je puno ako ulijem svih 8 ml fiziološke u posudicu za lijek ili da je razrijedim još sa vodom (hoće li to biti pre blago)?

koju vi kupujete fiziološku otopinu?
kupujem takvu kao i ti od 500 ml. nemoj razrjeđivati fiziološku. nema smisla
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 12:04   #135
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
kupujem takvu kao i ti od 500 ml. nemoj razrjeđivati fiziološku. nema smisla
ne razrijeđivati fiziološku. potpisujem
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 12:09   #136
cure, hvala

mislim da sam dobila sve potrebne odgovore.

lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 12:19   #137
aj neka si.. ...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 14:22   #138
cvjetić koej biljne kapi koristiš? P.S: našla da se radi o Carmol
meni rekli da ništa sa eteričnim uljima nije za njega a da mi Nazol koji se ne preporučuje djeci mlađoj od 6 godina (iako sam naglasila da je za dijete od 1,5 godinu)

ja stavljam fiziološku (ne razrjeđivat jer je to voda sa soli, pa nema potrebe i može se koristiti neograničeno) i dodam Bisolexa ili Efedrina..jučer sam stavila 2 kapi Nazola jer nisam imala druge..

koliko dugo inhalirate djecu?
Miha izdrži 10-20 min...duže od toga nisam išla..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 14:30   #139
je, znam to za eterična( osim eukaliptusa) ali pedica rekla da može 1 do 2 kapi Altalexa( valjda me nisu u ljkarni nasadili da je Carmol zamjena).... u njima ionako za odrasle doza stoji 10-20 kapi do 3 x dnevno pa mislim da joj kap dvije povremeno i 1 x dnevno ne mogu škoditi.
inhaliramo se max 10 min, nikad nismo duže...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 15:05   #140
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
je, znam to za eterična( osim eukaliptusa) ali pedica rekla da može 1 do 2 kapi Altalexa( valjda me nisu u ljkarni nasadili da je Carmol zamjena).... u njima ionako za odrasle doza stoji 10-20 kapi do 3 x dnevno pa mislim da joj kap dvije povremeno i 1 x dnevno ne mogu škoditi.
inhaliramo se max 10 min, nikad nismo duže...
i daj mi reci kako to mala prozivljava, dal se buni kod inhalacija ili je sasvim mirna, ja svog ne mogu ni zamisliti da se inhalira
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.