Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2013., 11:03   #3041
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
1. NE
2. NE, mada, samo razmišljam - ako je ucrtana, ne znaći da je i legalna, imaš li dozvolu za nju u tim gabaritima?
3. Niti jedno nije grijeh, ne budeš završio u čistilištu , ali je oboje bespravna gradnja, vidim da se predomišljaš , u današnje vrijeme kada mi dođe netko ovako i kaže da bi gradio bez dozvole, moj savjet je , ali ako ti je baš dosadno u životu, samo navali, ako ova država želim imati i malo vjerodostojnosti, brzo ćeš uletiti u žrvanj inspekcije, a iz toga se teško izlazi.
Mack1....nisam baš dobio odgovor kakav sam htio dobiti,, ali hvala kaj si iskren....mislim kuća ima sve komunalijie...plaćam dopriinose i kaj ti ja znam kaj sve ne za nju, a u njoj ne živim....građena je možda i prije 2.sv.rata....ono prastaro izdanje sa zidovima debelim 70 cm...
meni sad palo na pamet da je malo "doštukam"....i kad sam na katastru zatražio kopiju katastarskog plana (mislim da se to tak zove) videl sam da je ucrtano sve i svašta čega nema u stvarnosti...
..dobro recimo da mi baš i nije dosadno u životu....i da mi se neda zajebavati sa inspekcijom....kako bi najlakše (čitaj: najjeftinije) dogradil kuću u već ucrtanim gabaritima....i eventualno dignuo krov....
...recimo krenimo sa "I Bog stvori zemlju...."
....najprije moram do arhitekte da mi napravi projekat za dogradnju i adaptaciju kuće....
...onda moram naći građeviinsku firmu koja će mi izvoditi te radove....ujedno i nekoga za nadzor na gradilištu....
....
nama li tu neke jeftinije varijante....mislim zaista mi se ne plaća nekaj kaj ne bi trebao platiti...
napominjem još jednom uctano je više toga nego je u stvarnosti na terenu i ne bi odstupio ni centimetra više u dogradnji od onoga kaj je ucrtano
...ima li kakva caka da se izbjegne sva ta administracija i inispektorati....ali ono ne da moram dva Rottweilera izgladnjivati i pustiti ih iz boksa kad netko naiđe ?
delph is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 11:22   #3042
Nema, to je postupak. Da si to napravio prije aviosnimke sad bi trebao legalizirati.

Ukoliko bi dograđivao kuću samo u vis, a kuća je u stvarnim gabaritima ucrtana na katastarski plan, ne treba ti posebna geodetska podloga za izradu projekta.
Ukoliko bi kuću dograđivao u širinu ili bi gradio drugu u dvorištu, treba ti posebna geodetska podloga (geodet).

Nakon toga si nađeš arhitekta i ide sve svojim redovnim putem .

PS. To što je neki objekt ucrtan NE mora značiti da je isti i legalan! Nelegalan objekt isto može biti ucrtan u katastar, kao što i legalan objekt ne mora biti ucrtan u katastar (4 moguće situacije) i to nema nikakve veze s legalnosti, osim ako su objekti ucrtani poslije 10.2007. kad je stupio na snagu aktualni Zakon o prostornom uređenju i gradnji.

Ti izvadi potvrdu za objekte prije 1968. u katastru i daj je arhitektu pri planiranju. Ti objekti (ali samo ti, ne novi na istom mjestu) se smatraju legalnim, pa bi morao dobiti popust na doprinose u iznosu površina x 3m visine.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 11:29   #3043
Quote:
delph kaže: Pogledaj post
Mack1....nisam baš dobio odgovor kakav sam htio dobiti,, ali hvala kaj si iskren....mislim kuća ima sve komunalijie...plaćam dopriinose i kaj ti ja znam kaj sve ne za nju, a u njoj ne živim....građena je možda i prije 2.sv.rata....ono prastaro izdanje sa zidovima debelim 70 cm...
meni sad palo na pamet da je malo "doštukam"....i kad sam na katastru zatražio kopiju katastarskog plana (mislim da se to tak zove) videl sam da je ucrtano sve i svašta čega nema u stvarnosti...
..dobro recimo da mi baš i nije dosadno u životu....i da mi se neda zajebavati sa inspekcijom....kako bi najlakše (čitaj: najjeftinije) dogradil kuću u već ucrtanim gabaritima....i eventualno dignuo krov....
...recimo krenimo sa "I Bog stvori zemlju...."
....najprije moram do arhitekte da mi napravi projekat za dogradnju i adaptaciju kuće....
...onda moram naći građeviinsku firmu koja će mi izvoditi te radove....ujedno i nekoga za nadzor na gradilištu....
....
nama li tu neke jeftinije varijante....mislim zaista mi se ne plaća nekaj kaj ne bi trebao platiti...
napominjem još jednom uctano je više toga nego je u stvarnosti na terenu i ne bi odstupio ni centimetra više u dogradnji od onoga kaj je ucrtano
...ima li kakva caka da se izbjegne sva ta administracija i inispektorati....ali ono ne da moram dva Rottweilera izgladnjivati i pustiti ih iz boksa kad netko naiđe ?
Manje više si dobro napisao postupak, odi ovlašteniku, pa dogovaraj. Ako si do 400 kvadrata, ideš na rješenje o uvjetima gradnje na idejni projekt, to je dozvola u jednom postupku, a do uporabne dolaziš samo sa završnim izvješćem nadzornog. To je najjednostavniji i najjeftiniji postupak. Eventualno bi pogledao mogućnost prebijanja komunalnog sa "postojećim" zgradama, ali to vidi sa ovlaštenikom, što on misli da može napisati.
Ali ne bi više, ovo je ipak pf o legalizaciji.
Edit: Peseke izgladnjivati, pa im onda ponuditi inspektore, ma to je sve žilavo i nejestivo, budu si peseki pokvarili želudac, baš si neki.......
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 13:32   #3044
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Nema, to je postupak. Da si to napravio prije aviosnimke sad bi trebao legalizirati.

Ukoliko bi dograđivao kuću samo u vis, a kuća je u stvarnim gabaritima ucrtana na katastarski plan, ne treba ti posebna geodetska podloga za izradu projekta.
Ukoliko bi kuću dograđivao u širinu ili bi gradio drugu u dvorištu, treba ti posebna geodetska podloga (geodet).

Nakon toga si nađeš arhitekta i ide sve svojim redovnim putem .

PS. To što je neki objekt ucrtan NE mora značiti da je isti i legalan! Nelegalan objekt isto može biti ucrtan u katastar, kao što i legalan objekt ne mora biti ucrtan u katastar (4 moguće situacije) i to nema nikakve veze s legalnosti, osim ako su objekti ucrtani poslije 10.2007. kad je stupio na snagu aktualni Zakon o prostornom uređenju i gradnji.

Ti izvadi potvrdu za objekte prije 1968. u katastru i daj je arhitektu pri planiranju. Ti objekti (ali samo ti, ne novi na istom mjestu) se smatraju legalnim, pa bi morao dobiti popust na doprinose u iznosu površina x 3m visine.
Hvala Fitz i Mack1.....
misim da su mi stvari sada malo jasnije (moš mislit )....
Mislim da ću napraviti ipak neki kompromis u svezi glede svega toga....
...raspitat ću se kod geodete...u prvoj fazi ću samo skinuti krov i povisiti ga sa dvorišne strane....ono vikend radna akcija...u vrijeme kad inspektori imaju G.O.
Nadam se da netko od vas dvojice nije inspektor
Kuća bi ostala u postojećim gabaritima...osim kaj bi dvorišna strana išla malo u visinu....
Kad bum dograđival objekat (treba mi garaža) na mjestu gdje je ucrtan prijašnji objekat na katastarskom planu ...onda ću tražiti potrebne dozvole...
možda bum onda imal više love....
sad sam jedva uspel našparati za materijal za ovo "dizanje" krova....odnosno skidanje starog, betoniranje gornje deke i prekrivanje krova s naglaskom da bi ipak malo dignul dvorišnu stranu...
mislim da se to ne bi smjelo vidjeti na satelitskim snimkama ... imam dobre susjede koji me valjda nebuju prijavili....imam neku vezu na elektri da mi prebace struju na vanjski stup i da se onda vrati natrag bez suvišnih pitanja i objašnjavanja....
delph is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 13:44   #3045
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Manje više si dobro napisao postupak, odi ovlašteniku, pa dogovaraj. Ako si do 400 kvadrata, ideš na rješenje o uvjetima gradnje na idejni projekt, to je dozvola u jednom postupku, a do uporabne dolaziš samo sa završnim izvješćem nadzornog. To je najjednostavniji i najjeftiniji postupak. Eventualno bi pogledao mogućnost prebijanja komunalnog sa "postojećim" zgradama, ali to vidi sa ovlaštenikom, što on misli da može napisati.
Ali ne bi više, ovo je ipak pf o legalizaciji.
Edit: Peseke izgladnjivati, pa im onda ponuditi inspektore, ma to je sve žilavo i nejestivo, budu si peseki pokvarili želudac, baš si neki.......
Mack1 hvala ti na odgovorima i objašnjenjima....
Inače sadašnja kuća je nekih 50m2 tlocrta X dvije etaže (do sada se koristila samo jedna ).... imam ucrtano u katastarskom planu možda i preko 400m2 (nekad su baka i djeda imali velike gospodarske objekte) .... a meni sada pored ovog povišenja krova sa dvorišne strane treba još nekih 50m2 za garažu i prostor za tačke i bicikle....ono ništa velikoga.... mislim da mi stvarno ne bi nitko kompliciral situaciju ako povisim krov samo s dvorišne strane....a poslije kad ću legalno graditi garažu odnosno gospodarski objekat....
...čovjeku zaista nekad dojde da odustane od svega....mislim kad bi sad za to dizanje krova s dvorišne strane potrošio novce za arhitektu, geodete, izvođače radova, nadzornika gradilišta....onda bi možda imao samo "kuću na papiru"...čak mislim da mi ni to ne bi bilo dosta....jer radi se o jednoj betonskoj deki....o cca. 70 m2 krova....
dobro, ti si mi sve lijepo opisal i objasnil da bi to trebalo sve napraviti ako ne želim problema s inspektorima...ali brate mili....pa odakle mi novci i živci za sve to !?
Mala je to kućica ...ne trebam puno za materijal....imam ekipu koja odradi taj posao brzo i kavalitetno....i nadam se da ću uspjeti u tome bez da mi netko osim onih kaj delaju hodaju po gradilištu
delph is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 13:45   #3046
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Olakšava.
Bas si me obradovala! Moze objasnjenje zasto? Hvala.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:04   #3047
Quote:
suzette kaže: Pogledaj post
Jedno kratko pitanje: uvjerenje o prebivalištu se više ne spominje kao prilog dokumentaciji.
Treba li ga priložiti, ako treba da li samo za mene kao predlagatelja ili za sve koji su prijavljeni na adresi?
Unaprijed hvala
Uvjerenje o prebivalištu i sada može biti jako važno i potrebno - npr ako lokalna uprava daje popust starosjediocima na komunalni doprinos. Ako to nije slučaj, uvjerenje o prebivalištu nije potrebno, također sada bilo tko može predati zahtjev.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:07   #3048
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Bas si me obradovala! Moze objasnjenje zasto? Hvala.
Već ti je mack odgovorio

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3012

Da nema te kuće legalne, bio bi daleko složeniji proces parcelacije.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:27   #3049
Molio bih da mi netko kaze koliko je za upis u katastar i zemljisnu knjigu uopce bitno je li objekt namjenjen za stalno stanovanje, ili se koristi samo povremeno (kao vikendica) i koliko je bitan stupanj zavrsenosti same zgrade ?
semjon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 16:53   #3050
Krenula sam danas od katastra rješavat legalizaciju. Nije mi bilo jasno zašto mi u planu nije ucrtana jedna čestica. Skinula sam plan s katastar.hr, a žena mi kaže da to što ja imam je staro stanje i to poprati komentarom "Ne znam ja kaj to oni tam crtaju" i onda mi izvuče njihovo, novo stanje i veli da je to iz 1879 i da to gdje sam mislila da je ucrtana moja kuća, je u stvari neka kuća iz 19. stoljeća. uglavnom, na tom njenom "novom" stanju postoji tražena čestica, nekakav trokutić između parcela koji postoji i na internetu ali mu nije upisan kat. broj. Izašla sam totalno zbunjena.

Nego... drugi problem. Mislim da se netko tu već žalio na to. Rekli su mi da imaju zračne snimke od 1965. na dalje, da koštaju 200 kn i treba čekati dva mjeseca i ne vidim ih prije toga. Zanima me, otkuda oni dobavljaju te snimke kad ih treba tako dugo čekati? I je li zato koštaju 200 kn jer ih oni od nekog naručuju? Kao da dolaze iz Beograda.

Recimo da sam ja dosta rano krenula "u akciju", ali što s onima koji će krenuti u lipnju? Ili će opet država reći da se može predati i bez svih dokumenata?


Jedino što sam odmah zaključila je to da će mi trebati debeli živci, a da je u većini slučajeva jedina svrha to da država namakne neku lovu.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 17:04   #3051
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Kao što je Ginger rekla, olakšava, odnosno trebalo bi olakšati, jer se i ta prije 68 smatra legalnom (ako je), pa i ona ima "pravo" na svoju parcelu.
ALI, pročitati prostorni plan, vidjeti minimalne veličine parcela pa onda dalje.
1000 kvadrata izgleda dosta u lokalnim mjerilima, ali planeri često prepisuju prostorne planove, pa možeš u dalmatinskim mjestima sa miniminimalnim parcelama imati uvjete za nove parcele kao da si u sred ravne slavonije.
Kontaktiraj lokalnog ovlaštenog geodetu i arhitekta/urbanista da ti (i vlasniku zemljišta) pomogne u postupcima oko predlaganja granica parcela.
OK, veliko hvala svima.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 17:49   #3052
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Recimo da sam ja dosta rano krenula "u akciju", ali što s onima koji će krenuti u lipnju? Ili će opet država reći da se može predati i bez svih dokumenata?
uopce nisam sumnjao da ce primati nepotpune zahtjeve, pa ih u hodu sredi, dopuni.
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 20:05   #3053
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Recimo da sam ja dosta rano krenula "u akciju", ali što s onima koji će krenuti u lipnju? Ili će opet država reći da se može predati i bez svih dokumenata?


Jedino što sam odmah zaključila je to da će mi trebati debeli živci, a da je u većini slučajeva jedina svrha to da država namakne neku lovu.
Po ZUP-u, moze se predati rukom napisani zahtjev bez i jednog dokumenta i to ulazi u postupak, naravno, kada dodje na red. A i tada tko nema sve, moze traziti odgodu za dostavu i to bi trebalo biti prihvaceno.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 22:20   #3054
Baš si mislim... ako budem trebala i geodeta, najbolje da predam bez njegovog elaborata (jer mi to ovo proljeće financijski ne odgovara) i angažiram ga kasnije. Vjerojatno i gužva bude manja.
Jel' se geodetima mora platiti jednokratno, keš ili tu ima nekakvih rata?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 10:47   #3055
Upit

Imam jedan upit. Dakle, kuća je u Zagrebu. Površine 100 m2. Imamo građevinsku i nacrt za nju. U odnosu na nacrt na kući u prizemlju nema balkona površine nekih 20 m2, nego je napravljena natkrivena terasa površine 16m2. Na krovu su napravljene dvije kućice za prozore i uvučeni balkon od desetak m2. Kuća ima i podrum od nekih desetak m2 koji nije predviđen građevinskom i nacrtom. Pored kuće je napravljena garaža od nekih 40m2. Na nju je nadozidana radiona od 18m2. Za garažu i radionu nemamo dozvolu.
Razgovarao sam sa nekoliko geodeta i arhitekata i oni mi daju totalno oprečne informacije. Proračuni cijene legalizacije im se razlikuju za doslovno 50000 Kn.
Na općini sam dobio informaciju da je postupak slijedeći. Pošto kuća nije napravljena 100% prema nacrtu, ona je nelegalna. Treba i za nju i za garažu-radionu napraviti i geodetsku i arhitektonsku snimku. Zatim, treba podnijeti zahtjev za legalizaciju. Onda treba platiti naknadu-kaznu za nelegalno sagređen objekat. Pa onda vodne i komunalne naknade.
Sad, niti sama arhitektica na općini nije znala jel se kazna za kuću plaća za cijelu kuću ili se plaća samo za onaj dio koji se razlikuje u odnosu na nacrt.
Onda, neki arhitekti su mi rekli da je moguća parcijalna legalizacija, prvo kuća pa onda garaža-radiona. Tako bi trošak trebao biti manji. Ova gospođa u općini je rekla da nije moguća.
Pitanje je slijedeće, zna li netko jesu li ove informacije koje sam dobio na općini točne, jel niti sama athitektica nije bila 100% sigurna u svoje tvrdnje i kolika bi mogla biti cijena takve legalizacije.
worldbfree is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 11:12   #3056
Ukoliko je kuća od početka napravljena prema dozvoli, a kasnije nadograđivana, plaćaš naknadu ("kaznu") samo na nadograđeni dio.
Ti imaš podrum koji nije predviđen dozvolom, a ne vjerujem da je moguće dokazati kako si podrum napravio naknadno, pa prema tome plaćaš naknadu za sve m3 tvoje kuće. Tablicu s izračunom imaš na www.mgipu.hr

Za razliku od naknade ("kazne"), komunalni i vodni doprinos se uvijek plaća na razliku.

Što se tiče ostalih objekata, Zakon dozvoljava legalizaciju objekta do 50m2, jedne etaže i u funkciji glavne zgrade za 500kn bez plaćanja komunalnog i vodnog doprinosa. Tvoja garaža bi ispočetka i odgovarala tome i prema mišljenju Ministarstva (pitanja i odgovori) ne bi trebao plaćati ništa osim tih 500 kuna, ali ti si "na nju nadozidao" (ne razumijem najbolje što to znači - na nju misliš gore kao 2.etaža ili sastrane naslonjeno na nju?) drugi objekt. Ako taj drugi objekt nije konstruktivno nezavisan od tvoje garaže ("nema 4 zida"), onda to nije poseban objekt, nego se GBP garaže penje na 40+18m2=58m2 i više ne spada u pomoćne objekte , nego se legalizira kao jednostavna građevina, plaća se naknada ("kazna"), vodni i komunalni doprinos. Komunalni doprinos se plaća prema odluci lokalne samouprave, gdje neke imaju popust za pomoćne objekte u dvorištu.

-------

Sad jedno pitanje imam ja, pitanje je intrigantno, možda i kontroverzno .
Ajmo ovak:
Ivo Ivić legalizira kuću koju je sagradio nelegalno i uz nju, u istom postupku, legalizira garažu u dvorištu, jedne etaže, površine recimo 30m2, visine 3 metra. Za kuću plati naknadu, komunalni i vodni doprinos, dok za garažu plati samo 500 kn i dobije Rješenje o izvedenom stanju. Danas-sutra Ivo Ivić odluči da mu treba još jedno garažno mjesto iz bilo kojeg razloga i odluči se na rekonstrukciju garaže. Prema sadašnjem Zakonu mu treba PGP, projekt, ide se na ROUG i tako dalje.

E sad pitanje:
Što plaća Ivo Ivić u tom slučaju?
Jasno, plaća vodni i komunalni doprinos.
Ali na šta?
Plaća li na cijelu garažu, onu istu koju je legalizirao, ali kod legalizacije nije ništa platio
ili
plaća samo na dio koji želi nadograditi, a onaj dio koji je legaliziran se uzima kao da je plaćeno, iako nije?

Mišljenja?
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 12:00   #3057
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Ukoliko je kuća od početka napravljena prema dozvoli, a kasnije nadograđivana, plaćaš naknadu ("kaznu") samo na nadograđeni dio.
Ti imaš podrum koji nije predviđen dozvolom, a ne vjerujem da je moguće dokazati kako si podrum napravio naknadno, pa prema tome plaćaš naknadu za sve m3 tvoje kuće. Tablicu s izračunom imaš na www.mgipu.hr

Za razliku od naknade ("kazne"), komunalni i vodni doprinos se uvijek plaća na razliku.

Što se tiče ostalih objekata, Zakon dozvoljava legalizaciju objekta do 50m2, jedne etaže i u funkciji glavne zgrade za 500kn bez plaćanja komunalnog i vodnog doprinosa. Tvoja garaža bi ispočetka i odgovarala tome i prema mišljenju Ministarstva (pitanja i odgovori) ne bi trebao plaćati ništa osim tih 500 kuna, ali ti si "na nju nadozidao" (ne razumijem najbolje što to znači - na nju misliš gore kao 2.etaža ili sastrane naslonjeno na nju?) drugi objekt. Ako taj drugi objekt nije konstruktivno nezavisan od tvoje garaže ("nema 4 zida"), onda to nije poseban objekt, nego se GBP garaže penje na 40+18m2=58m2 i više ne spada u pomoćne objekte , nego se legalizira kao jednostavna građevina, plaća se naknada ("kazna"), vodni i komunalni doprinos. Komunalni doprinos se plaća prema odluci lokalne samouprave, gdje neke imaju popust za pomoćne objekte u dvorištu.

-------

Sad jedno pitanje imam ja, pitanje je intrigantno, možda i kontroverzno .
Ajmo ovak:
Ivo Ivić legalizira kuću koju je sagradio nelegalno i uz nju, u istom postupku, legalizira garažu u dvorištu, jedne etaže, površine recimo 30m2, visine 3 metra. Za kuću plati naknadu, komunalni i vodni doprinos, dok za garažu plati samo 500 kn i dobije Rješenje o izvedenom stanju. Danas-sutra Ivo Ivić odluči da mu treba još jedno garažno mjesto iz bilo kojeg razloga i odluči se na rekonstrukciju garaže. Prema sadašnjem Zakonu mu treba PGP, projekt, ide se na ROUG i tako dalje.

E sad pitanje:
Što plaća Ivo Ivić u tom slučaju?
Jasno, plaća vodni i komunalni doprinos.
Ali na šta?
Plaća li na cijelu garažu, onu istu koju je legalizirao, ali kod legalizacije nije ništa platio
ili
plaća samo na dio koji želi nadograditi, a onaj dio koji je legaliziran se uzima kao da je plaćeno, iako nije?

Mišljenja?
Placa sve na razliku uzmedju postojece garaze i onoga sto na nju dogradjuje. Pod postojecim se smatra legalno izgradjena zgrada, sto garaza jeste po dobivanja rjesenja o legalizaciji. To sto u postupku legalizacije na garazu nije placen komunalni i vodni, nema veze. On se na legalnu zgradu (dio zgrade) vise ne obracunava.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 15:11   #3058
Pitanje:
Radi se o legalizaciji objekta.
Ima li referent pravo ulaska u objekt, poradi poslikavanja prostorija ?
Zahvaljujem.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 10:59   #3059
Ima pravo ulaska jer mora vidjeti je li arhitektonska snimka tocna i koristi li se prostor za namjenu koja je navedena u projektu. Sto se tice slikanja, ne znam ima li pravo na to.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 14:21   #3060
kod nas nije ulazila unutra, poslikala je izvana, kao i arhitekt
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.