Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Superman Returns (2006) VS Man of Steel (2013)?
Superman Returns (2006) 11 55.00%
Man of Steel (2013) 9 45.00%
Glasovatelji: 20. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2017., 10:08   #1
Superman Returns (2006) VS Man of Steel (2013)

Htjedoh eto otvoriti ovu temu za nas kojima je još uvijek Superman najdraži superjunak od djetinjstva pa na ovamo .

Imamo ovdje slučaj dva novija Superman filma, i mada ja nemam ništa protiv Man of Steel ere Supermana, evo..., vjerovali vi meni ili ne, ja više volim Superman Returns film nego Man of Steel..., pa sad što god vi meni napisali na to ali svi imamo pravo na svoje mišljenje naravno .

Smatram da je Superman Returns dosta podcjenjen film, nije to sad remek djelo film ali je jedan VRLO DOBAR Superman film, te mi je iz nekoliko razloga bolji Superman film i od Man of Steel te naravno bolji mi je od Superman V Batman.

Zašto?

Pa..., znate..., kad sam ja bio mali za mene je Superman bio sve glede superjunaka kao mnogima tu, glazba J.Williamsa je bila nešto što je išlo uz Supermana kao i samo njegovo odjelo, čekali smo svi neki novi Superman film kao žedni vode...

Sjećam se dočekali smo tu 2006-u i otišli u kino, kad sam ja vidio ovaj uvod (te mnoge scene u Superman Returns) naježio sam se, ova glazba, glas Marlona Branda te ONO NEŠTO što ja zovem dok gledaš Superman scenu..., kad je počela glazba u ovoj sceni itd, sjećam se da je kino pljeskalo bilo (kao i na scenu sa zrakoplovom):



Scena u ovome filmu kada Superman spasi putnički zrakoplov je vjerojatno vrhunac filma odmah na početku te sigurno jedna od najboljih scena kojoj sam svjedočio glede superjunak filmova (ne sjećam se pljeska u kinu na iti jednu scenu glede Man of Steel).

Najveća boljka Superman returnsa po mom mišljenju je glavni negativac Luthor, budimo realni, Kevin Spacey nije ni imao sa čim raditi glede scenarija za njegovu ulogu, napravio je najbolje što je mogao, ali i uz takvog ajmo to nazvati lošijeg negativca, sve u svemu ovo je jedan VRLO DOBAR Superman film.

Neki će reći da je Superman Returns kopija starih Supermana, pa neka je kopija, što fali kopijama ako fukncioniraju? Meni je Superman Returns funkcionirao, itekako..., jer ako doživiš tri ili četiri puta tijekom filma "ono nešto" kao Superman fan, da se naježiš, e onda sigurno to ne može biti loš film, nego naprotiv DOBAR FILM.

Ja osobno dajem Superman Returns ocjenu 8/10, e sad, ono što je zanimljivo ovdje jest da se u ovom slučaju stručna kritika slaže s menom ali publika baš i ne, mene to ne zanima, za mene je ovo bolji film od Man of Steel kao Superman film, te smatram da je Brandon Routh bio vrlo vrlo vrlo dobar kao Superman.

Poštujem Man of Steel, poštujem tu novu eru Supermana ali..., gledajte ljudi, ne mogu ja sad tu doći i pričati kako je meni Man of Steel "bolji" film ako se ja u niti jednom trenu dok sam gledao taj Man of Steel nisam naježio ili dobio "ono nešto" kao što sam htio u Superman filmu, a u Superman Returns jesam.

Man of Steel dajem ocjenu 7/10.

Nije me taj film opčarao od dana kad je izašao do danas, i ja nikad nisam imao potrebu gledati Man of Steel više od dva puta, dok Superman Returns jesam, mnoge scene Superman Returna sam pogledao tisuće puta, naprosto super scene.

Ne mogu naprosto izbaciti iz glave da dok sam gledao Man of Steel cijelo to vrijeme sam imao dojam da gledam film doslovno o nekome ALIENU na Zemlji, i ok, Superman jest alien, ali nije to to..., nije to ono što Supermana čini Supermanom glede filma, svi znaju da je on alien, ali ne dati nekome ništa u nekom filmu glede Supermana kao što evo meni MOS nije dao ništa glede onog Superman osjećaja ne može proći, barem ne kod mene. Sad će neko reći da mi fali klišej scena kad Superman spašava neku tetu, dijete ili starca, DA FALI MI, pa što? MOS je jednostavno... ma..., ok film i to je to, nit smrdi nit miriši, dok Superman Returns mi je najbolji Superman film nakon prva dva od C.Reeva.

Vjerojatno sam jedan od rijetkih među vama kojima je bolji Superman Returns of MOS-a ali eto tako je kako je, kome je bolji MOS poštujem to, o ukusima se ne raspravlja i živjeli
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:34   #2
Odrastao sam na Superman filmovima, jedinica je bezvremenska...
Bolji mi je Superman Returns...ima dušu, imao ono nešto i Kate Bosworth je meni puno bolja Lois Lane od Amy Adams 8,5/10...gledao sam ga 2006. u bivšem kaptol centru sa kuponom iz Metro novina ...znate one koje su bile gratis......puno kino, možda si i ti Star-Lorde bio u istom...kad je krenula uvodna scena...ono, jebote, al ono...
Man of Steel me malo razočarao jer je tu nabacano svega i svačega iako Cavill nije loš, dapače...da je Singer nastavio rad na Supermanu, možda bi bio bolji, ali kažem možda... 7/10
Presubjektivan sam glede Supermana, to mi je najbolji DC junak pa možda nisam mjerodavan govoriti o ovoj temi
Kal-El is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:54   #3
Problem kod Superman returnsa mi je sto Brandon Routh glumi Cristophera Reevesa a Kevin Spacey Genea Hackmana.
Bolji mi je Man of Steel ali iskreno nije mi nesto. Promasen po puno stvari odabir glavnog glumca je ok vizulano je ok iako mi kripton nije nikako sjeo i sve sto dolazi sa njega.
Iskreno da se taj film napravio kroz neku pricu o nekom Supermanovom poimanju svijeta pa cak i neke moralne dvojbe kojih ima ali su lose napravljene koje bi ga dovele tamo gdje je.
Izrazito plitak film
Problem sa novim Batmanima Supermanima je sto kopiraju Marvel a prije su radjene na drugu shemu.
Batman od Burtona je radjen pomalo noir, u nekom svom svijetu. Superman Reevesa i nolanov Batman imaju svoj stil takodjer i Burtonov Batman da ne duljim.
Ovo novo od DC mi je kao crtic pa cak i WW koja mi je doduse najbolja ali mislim da uvelike ima tako dobre ocjene jer prije nije snimljen film o njoj
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 12:24   #4
@Romkius pa ipak se film zove Superman RETURNS, znaci direktni nastavak na C.Reeva i Hackmana, ja ne mislim da Routh glumi Reeva vec da je to bilo prirodno za ocekivat, a tesko je nakon C.Reeva bilo i zamisliti Supermana nekad, smatram da je Routh napravio vrlo dobar posao.

Stovise Routh mi i fizicki nekako djeluje "Supermanskije" od Cavilla .

Dalje, sto se tice MOS-a i ere Cavilla u njemu, Cavill nije los ali je sve lose oko njegovog Supermana, taj neki Superman nove ere sa njim na celu je promasen a nije njegova krivica.

Naprosto Superman je jako tezak superjunak za dobro ekranizirat jer je... Pa najaci.

Superman Returns je to dobro napravio makar i kao kopiranje, ali bolje i dobra kopija nego novo sranje.

Cavillov Superman je toliko bezlican lik da njemu apsolutno svaki drugi junak (i zlikovac) otme primat u filmu.

U Superman v Batman jedino sto valja je Affleck i Batman, a Wonder Woman je isto bila 5 puta interesantnija nego Superman u tom filmu.

"Nesto je trulo u drzavi Danskoj" sa ovim Cavillovim Supermanom. Je, ima lijepo odjelo (mada su meni i prosla bila super) i to je to, sve drugo bezlicno.

Svi oni koji kazu da ima Supermana bez glazbene podloge J.Williamsa lazu sami sebe, barem neka preradjena verzija originalne podloge, to glede glazbe je samo jedan faktor.

Drugi i najvazniji: fora na ultra inzistiranju alienske fore sa Supermanom nije fora, ne valja i nije to to.

Treba bit jasno da Superman nije Batman i ne moze mu se pristupati na totalno razlicite pristupe kao Batmanu i da funkcionira, nece funkcionirat sa Supermanom to i vidimo da nesto tu ne valja, gadno ne valja.

Cavill nije kriv, niti 1%, drugi su za kriviti.

Sve u svemu Superman Cavillove ere je dosadan i bezlican, ustvari nije ni dosadan, dok gledas Cavillovog Supermana imas dojam nesto tipa: "Aha tu je Superman...Aha ok...dobro...aj drugo nesto sad ajd, aj druga scena... Ok...Superman je tu...ajmo dalje".

To naprosto ne valja. NE VALJA!

Zadnje uređivanje Star-Lord : 12.06.2017. at 12:37.
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 12:42   #5
Najbolje sto se u potpunosti slazem sa tobom.
Problem mi je so je SR vrlo losa kopija onih prije filmova, kod MoS mi je to sve donekle zanimljivo jer je novo a uz poneku kvalitetu mi i djeluje pa skoro ok.
Vidis da nisam zadovoljan niti sa jednim od njih, MoS mi je bio bas nekako zato zanimljiv sto je nov nista vise.
SR mi je pak nastavak koji se nije trebao snimati.
Jos jedna stvar ne bi bas radio preradu stare muzike ili nesto tako ipak mislim da su se trebali odmaknuti od toga.
Ti si u biti rekao jos jednu stvar da je odabir glumaca i kako sami glumci nose te uloge dobro za Cavilla da naprosto nije napisana dobro uloga sa cime se slazem. Vizualno oba dobro izgledaju u ulogama
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 12:42   #6
u mosu se gađaju cisternama tako da...mos

da se mene pita, prvih par minuta složit nekakav uvod, čisto da znamo oko čega se mlate i ostatak filma jebavanje majke. glazba i karakterizacija me ne zanimaju. oću da probude onog desetogodišnjaka u meni a ne da gledam nekakve sapunjake
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:37   #7
Man of Steel ima solidnu prvu polovicu filma, ali nakon što Louis Lane uđe u onaj svemirski brod film nedugo nakon toga postaje Sucker Punch - dakle, negledljivo dosadno smeće.

Superman Returns nije dobar film jer je totalno zbrkan i svašta pokušava biti a na kraju nije ništa, no ipak je gledljiviji od Man of Steela.

Routh je bolji Superman od Cavilla, ali nije zgodniji. Doduše, nitko na svijetu nije, pa ono..
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:59   #8
Nijedan.

Gdje da glasam za tu opciju?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 23:23   #9
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Nijedan.

Gdje da glasam za tu opciju?
Haha , a mislih staviti "ništa od navedenog" pa si mislim, ajd mora nekom neki od ova dva bar "zrno" bit bolji, ajd glasaj za onog koji ti je bar "zrno" bolji od drugog iz XY razloga
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 23:23   #10
SR jer ima dušu i boje, a MOS je promašaj zato što je preozbiljan, ja ne znam koji kreten je započeo s tom ozbiljnišću u superherojskim filmovima? može ozbiljnost, ali ona isforsirana, koja je u biti satirična, samoironična, kao u animiranim filmovima, a ne ovakvu promašenu kakvu nam ove "filmadžije" nude
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 00:02   #11
Sad ću ja na onaj svoj emotivni način objasnit kako sam ja doživio/proživio ovu scenu sa avionom u kinu prije 10/11 godina...



Znači imah tada 20 godina, dok sam išao u kino bio sam nabrijan totalno za onim osjećajem glede Supermana na kom odrastoh kao dijete iz jedinice i duje sa C.Reevom, pogodište što? Imao sam taj osjećaj ponovno u ovome filmu posebno u ovoj sceni... Ne mogu ja to drugačije nego objasniti kako to doživih (a sigurno će me mnogi tu razumit):


Kad je bio onaj tren u ovoj sceni kada L.Lane vidi Supermana kroz prozor kako proleti vani, i ona glazba, ej... alo... ljudi...Bijaše to za mene kao da sam ga i ja isto vidio kroz svoj prozor DJETINJSTVA ponovno

Emocije su vrištale u meni u kinu, otvorenih usta gledao cijelu ovu scenu, da mi je muha uletila u usta ne bi skužija.

Glazba Williamsa kada Superman stupi nogama na avion, ajme... alo ej... ajme...

Pa onda generalno cijela ova scena, način na koji je izvedena, ma maestralno, uhvatio sam se za sjedalo dok je avion padao a sam onaj zvuk, znači sam zvuk filma/scene... uffff

Kad se odlomi krilo avionu i Superman prođe kroz to krilo i ona glazba ... ufff ejjj alooo... NADA BRATE, SUPERHEROJ, ALO... kakvi Kapetani Amerike, Iron-Mani, Hulki, Thori, kakvi bakrači... o čem pričamo? SUPERMAN brate..., onaj filing iz filmova sa C.Reeve, identičan u ovoj sceni zbog glazbe, same scene, samog izgleda Routha...

Ajuto reče isto, jednostavno ima dušu, i ovo usporedit sa onim Man of Steel, ma dajte ajde... nemojte..., tj. usporedite (malo se zanio), ja ovdje govorim sa pozicije kako sam ja proživio ovu scenu i film, uz sve emocije iz prva dva filma sa Reevom.

Kad je spustio avion, ušao unutra, uf jebote, a ono kad je izašao van iz aviona pa kamere i svi snima, Superman na TV, cijeli svijet vidi da se vratio, opet ona Superman Williams glazba... alo ej... ajme...

Sve ovo što sad rekoh kad sam ja osjetio i vidio u kinu ja sam vidio opet sebe kao dječaka, kao da sam imao eto 10 godina u tom trenu kroz ovu scenu, pa i generalno (relativno) cijeli film, vratilo me nazad.

Zašto oćemo ovoga staromodnog Supermana (mi koji hoćemo to a ne MOS verziju)? Zato što u nama čuči glad sa tim SUPERHEROJEM kojeg nam je Superman utjelovio od djetinjstva, i nas ne zanima nikakva tamnoća itd, nas zanima samo to, taj osjećaj SUPERJUNAKA, znači odma po defaultu (čim neko reče Superjunak mi mislimo, barem ja, iz djetinjstva: Superman).

P.S. Je da, ok, možete reći da sam DC fan haha

Znači Superman mi je od malena naj i to će tako uvijek biti, a onda Batman. Njih dvoje, i nitko drugi... Za mene nema drugih heroja jer ja ustvari kad gledam Marvelove heroje i te filmove itd, ja sam zapravo došao do zaključka kad god osjetim "ono nešto" u tim filmovima glede neke scene da ja to osjetim ustvari zbog Supermana, tj. ja podsvijesno to uspoređujem sa Supermanom a da čak ni ne kužim, sad to kužim, jer je eto tako to ostavilo pečat na mene od malena oko Supermana i to je to.

Uz sve dužno poštovanje prema Cavillu (on za ništa nije kriv), njegov Superman... Ne valja... Jer nije to to...

Dalje, reče neko tu da ne bi bilo dobro da su preradili J.Williams glazbu za MOS, pa zašto ne, nikad nijedna neće bit kao originalno, nijedna, ali bi donilo onaj tračak nečeg oko čeg pričam.

Evo usporedit ću to sa Terminatorom, kao što svi već znaju ja sam T1/T2 fanatik, nikad nitko meni neće zamjeniti glavne glazbene teme iz T1 i T2, ali isto tako nisam imao ništa protiv kad sam čuo onu iz T4, ma kakav god da jest taj Salvation kao film, ali lijepo je bilo čut i onu verziju glazbe, zašto ne, lipše je brate kad je to u filmu neke kultne franšize kad ide ruku pod ruku sa tim i tim. .

Uglavnom..., toliko od mene oko ove scene .
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 09:23   #12
Evo kako ja doživljavam lik Supermana: pozitivan, optimističan, borac za pravdu, vedar kad nije ljut na zločinca. MOS Cavill je taman, namrgođen, totalna antiteza Supermana, pari zločinac.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:21   #13
MOS je puno toga pogriješio, od moody supermana, do lošeg papa Kenta, ali ipak ima onaj "feel" supermana.
U SR, taj feel je samo kod scene sa avionom.
Glavni problem supermana je što su mu ljudi mravi, a opet mu je potrebna socializacija sa njima. MOS je to bolje pogodio, dok je i glumac bolji.
Alienizacija supermana ne dolazi mu zato to je alien, nego zato što je pretvorio grad u prašinu za 5 minuta golim rukama pobivši tisuće ljudi.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 19:42   #14
Returns mi je simpaticniji i pogledala sam ga u jednome dahu,nije naporan i onako zabavan je.Svida mi se i sta je bila prica mrvicu drugacija, nije prozvakana pilot prica vec njegovo vracanje doma i ponovo susretanje sa Louis i sinom, dok mi MOS nije nesta, izasla sam iz kina na pola filma koliko je bio dosadan, Cavill mi je za Supermena ali sve ostalo je bilo koma, premracno,ozbiljno,nema dusu,Louis mi nije sjela,ona i Clark 0 kemije i tako...
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 20:54   #15
Returns ima problem sa slabim negativcem, što je paradoksalno jer ga glumi Kevin Spacey.

Man of Steel je jako loša kopija Nolanovih Batmana, što je još bizarnije jer Superman je suprotnost Batmanu.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 21:39   #16
Dojmovi Uno i Due
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 21:43   #17
Ma meni je sve to za decu i vojnike, uz mezu i ladan gemišt, odmorit malo mozak.
Superheroj je onaj tko može školovat dijete, a da ne stanuje u istom gradu di je škola...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 21:53   #18
Pogledajte na youtubeu story mode igara Injustice:Gods Among Us te Injustice 2. Ja sam to nedavno otkrio i poprilično iznenadio koliko je dobra priča. Veći užitak sam imao nego gledanje BvS.
Tamo je Supes negativac i puno je mračniji nego u DCEU. Preporuka za pogledati.
Također preporuka za pogledati DC animated filmove, tamo ima fantastičnih uradaka
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 19:46   #19
sups u DCEU nije nikakav lik, da obučeš drvo u kostim supermana isto bi bilo. potpuno je bez karaktera, nula
meni isto fali opcija nijedan
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 01:03   #20
Jebi se, Supermene...

(naslov jedne pjesme moje omiljene pjesnikinje)
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.