Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2016., 12:55   #21
Gledal sam najave filmova u cinestaru za 1.i 2.mjesec i nigde nisam videl Silence
Jedai is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 09:58   #22
Znači ništa od prikazivanja kod nas? Pogledao bi ga u kinu budući da je nominiran za kinematografiju i čitam da je odlično snimljen. Ništa, čeka se da izađe u top kvaliteti nekih par mjeseci.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 10:44   #23
Pozitivno iznenadjen filmom, zao mi je sto je dobio samo jednu nominaciju, ocekivao sam jednostran film, ali to nije.

Radnja je dosta spora, meni je predugo trajao, traje nesto vise od 2 i po sata, a imao sam osjecaj da ga gledam bar 4 sata, ali na kraju su mi se svidjeli dojmovi i prica.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 12:22   #24
Ok film,svidilo mi se kako su samuraji izrokali katotalibane
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:17   #25
▲▲ never laugh at the devil..
doumo
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 18:21   #26
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Znači ništa od prikazivanja kod nas? Pogledao bi ga u kinu budući da je nominiran za kinematografiju i čitam da je odlično snimljen. Ništa, čeka se da izađe u top kvaliteti nekih par mjeseci.
Baš me čudi. Pogotovo uzevši u obzir da se u Cinestaru prikazuju i kojekakvi žnjr horori i drugi filmovi za koje ne vjerujem da će baš imati puno gledatelja.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 18:58   #27
mene ne cudi nimalo

jer horror znj kategorije sadrzava napetost (onima koji ce ga ici gledati), a silence je do sad najtezi scorsese za gledanje.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 23:29   #28
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
mene ne cudi nimalo

jer horror znj kategorije sadrzava napetost (onima koji ce ga ici gledati), a silence je do sad najtezi scorsese za gledanje.
Ti stvarno misliš da će zanimanje publike biti veće za npr. onog Bye Bye Mana s ocjenom 3.8 na IMDB-u, ili pak za one glupaste francuske komedije, nego za film koji ipak ima neki veći budžet iza sebe, kao i veoma uglednog i cijenjenog redatelja te trojicu poznatih glumaca u glavnim ulogama, a uz to je i nominiran za Oscara?

Mislim, da uspoređujemo ovo i novi Fast & Furious ili random superhero film, onda da, složio bih se da bi takvi filmovi privukli više publike.
Neki koji su pak nerazvikani, slabije poznati, b-produkcija ili neholivudski...baš i ne.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 00:27   #29
Prika, horor žanr je najprofitabilniji na svijetu bez obzira jel se radi o lošem ili dobrom hororu. Uz to je i najpopularniji žanr na svijetu https://www.google.hr/search?q=horro...ost+profitable imaš ovdje dobrih članaka, pogotovo treći i četvrti.

Naravno da će 'ime' Scorsese privući ljude jer znaju kakvu reputaciju ima, ali s druge strane veći dio ljudi će ići pogledati neki horor.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 00:36   #30
tako je!

ovo "neki horror" je savrseno opisana kino konkurencija filmu 'silence'
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 01:28   #31
Ok, ostavimo se malo horora.
Evo, spomenuo sam i francuske komedije. Ono, redovito bude neka u Cinestaru svakih mjesec-dva, a ja ne vidim tu neku veliku profitabilnost u odnosu na Scorsesea.Pa budu i neki glupavi niskobudžetni akcijski filmovi (ja bio na par, uglavnom nije bilo više od možda 15 ljudi u dvorani, a jednom sam bio i sam ). Dakle, ne blockbusteri, već filmovi koji su i financijski i kritički flopovi i/ili prolaze nezapaženo.I ne vidim kako bi to bilo profitabilnije.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 04:58   #32
pogledao film... a sto, nema ga u hrv?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 22:49   #33
U zadnje vrijeme zaredali odlični filmovi, ugodno sam iznenađen. Pogled na jedno davno doba kad su isusovci bili Papina vojska, išli su i na sam kraj svijeta, danas su zaboravili na svoj poziv i vjeru (barem vrhuška).
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 12:38   #34
Spojleri

Iz pocetka film je izgledao jednostran, prikazivao je muku krscana koje japanci zlostavljaju na bozijem putu, tek tamo pred kraj filma u onom dijalogu izmedju Garfielda i Neesona kaze Neeson Garfieldu kako ti ljudi ne umiru zbog vjere nego zbog njega jer ti ljudi nemaju pojma u sta vjeruju.
Oni su uzimali krscanstvo uglavnom zbog oprosta grijeha i odlaska u raj ali su zadrzavali uglavnom obicaje prijasnjih religija i nisu imali pojma o religiji samoj zbog velike kulturne razlike, taj dijalog je potpuno film bacio u drugu stranu.
Oba svestenika su kasnije prihvatila japanske obicaje i njihovu religiju ali na kraju filma je prikazano kako je kod njih ostalo nesto i krscanstva.
Jos onaj lik sto je presvercao svestenike u Japan citav film je isao za Garfieldom kako bi mu ovaj oprostio grijehe, bio mi je jedan od zanimjivijih u filmu.
Odlican prikaz stanja religije u to vrijemu odnosno besmislenosti iste


FIlm je po meni jedan od najboljih Skorsezeovih u post - De Niro eri, zao mi je sto nije dobio vise nominacija.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 13:48   #35
A nisam gledao film no citam da su dojmovi vecinom pozitivni. Vjerojatno bi bio nominiran u vise kategorija u nekim drugim vremenima, sada je sve povezano s vjerom automatski u slabijoj startnoj poziciji, trenutno se širi drugacija propaganda.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 14:14   #36
Film je sporiji i malo tezi za gledati od vecine Skorsezeovih, nemoj nista citati jer postoji velika mogucnost da ti bude dosadan.
Film je jako tezak za ocijeniti, trebaju se smjestiti dojmovi, ja jos nisam siguran na koje mjesto da ga rangiram od ovogodisnjih filmova.
Od ostalih mi je 1.Mancester 2.Hacksaw 3.Arrival 4.Captain Fantastic
To su mi otprilike oni filmovi koji zasluzuju visoku ocjenu, uz korejski Handmaiden.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 14:34   #37
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
A nisam gledao film no citam da su dojmovi vecinom pozitivni. Vjerojatno bi bio nominiran u vise kategorija u nekim drugim vremenima, sada je sve povezano s vjerom automatski u slabijoj startnoj poziciji, trenutno se širi drugacija propaganda.
Mislim da nisi u pravu. Ipak je o Scorseseu riječ.
Problem je nastao jer su screeneri prekasno poslani i dosta ljudi nije na vrijeme pogledalo.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 14:43   #38
Pogledajte film, jedno je sigurno, nominacije nisu sigurno izostale zbog toga sto je religijski.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 14:52   #39
Slažem se. Meni se film svidio, ali nemam pojma ni šta bi rekao ni koju ocjenu da dam.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 14:52   #40
tako je, izostale su jer nije dovoljno dobar
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.