Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2013., 08:41   #1
Ventilacija, klima

Pozdrav,
Evo i mene u ekipu...
Instalater sam grijanja,vode,klimatizacije,ventilacije i puno je cijevi prošlo kroz moje ruke....
Ako imate neki problem slobodno pitajte...
rens76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 14:56   #2
Kako naplatiti radove?
Mislim ono, investitor naruči, ti dođeš i radiš i onda na kraju kad se broje pare, nigdje ljudstva, poštenja, itd...
Dakle, kao osigurati naplatu odrađenog?
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 16:20   #3
neš Ti odgovora . Nike znaš odgovor ziher .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 06:43   #4
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Kako naplatiti radove?
Mislim ono, investitor naruči, ti dođeš i radiš i onda na kraju kad se broje pare, nigdje ljudstva, poštenja, itd...
Dakle, kao osigurati naplatu odrađenog?
Da znam da je naplata problem...ali primječujem da se polako mjenja svijest ljudi,sve više investitora prihvača avans. I to je jedino riješenje,avans.
rens76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 07:17   #5
Pitanje, klima mi je panasonic stara par mjeseci e sad prije mjesec dana uglavnom mi je voda od kondenzacije kapljala iz unutarnje jedinice (odvod kaplje u tuš kabinu) a sad sam primjetio da uopće više ne kaplje tu nego na cijevčicu iz vanjske jedinice?? Ima li to veze s tim da su sad hladnoče veče nego prije mjesec dana, filteri svježe očišćeni i klima uredno radi?
barrba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 15:13   #6
Quote:
barrba kaže: Pogledaj post
Pitanje, klima mi je panasonic stara par mjeseci e sad prije mjesec dana uglavnom mi je voda od kondenzacije kapljala iz unutarnje jedinice (odvod kaplje u tuš kabinu) a sad sam primjetio da uopće više ne kaplje tu nego na cijevčicu iz vanjske jedinice?? Ima li to veze s tim da su sad hladnoče veče nego prije mjesec dana, filteri svježe očišćeni i klima uredno radi?
kada je klima u modu grijanja tada je normalno da se kondenzira iz vanjske jedinice (voda ti odlazi kroz lulicu)

grijanje - kondenzira se vanjska jedinica
hlađenje - kondenzira se unutarnja jedinica
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 19:01   #7
Pozdrav! Želja mi je u kuću koju uskoro počinjem graditi postaviti sustav ventilacije sa rekuperatorom. Koliko je to skup i kompliciran projekt i dali mi projektant strojarskih instalacija prilikom izrade projekta za grijanje može izračunati i potrebnu snagu rekuperatora? Zanima me koju marku rekuperatora preporučujete. Hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
kreso1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 09:21   #8
Kod mene je u još neuseljenoj kući napravljena ventilacija iz kupatila, WC-a (nema prozora) i kuhinje (za napu). Kuća je tzv. dvodomka pa su cijevi vođene kroz strop, preko tavana na krov. Cijevi u tavanu nisu izolirane i zbog razlike u temperaturi javlja se kondenzacija.U praksi to izgleda tako da voda kaplje kroz cijev na stropu gdje bi trebao biti električni ventilator odnosno kuhinjska napa.Kakvo rješenje se preporuča?
violončelo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 09:01   #9
Quote:
rens76 kaže: Pogledaj post
Da znam da je naplata problem....
Nešto o naplati
Naručio tip pijesak. Kamion dovezao i iskipao. A tip vozaču da mu neće platiti i nek se jebe!
Drugi dan vozač mu, dok su bili na poslu, istovari kamion betonskih blokova temelja iz nekog gradilišta na ulazna vrata u dvorište. Pa sad nek se jebe!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 14:01   #10
sad bi trebo pričekat da to počisti i još jednom iskipat smeće
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 17:54   #11
Quote:
violončelo2 kaže: Pogledaj post
Kod mene je u još neuseljenoj kući napravljena ventilacija iz kupatila, WC-a (nema prozora) i kuhinje (za napu). Kuća je tzv. dvodomka pa su cijevi vođene kroz strop, preko tavana na krov. Cijevi u tavanu nisu izolirane i zbog razlike u temperaturi javlja se kondenzacija.U praksi to izgleda tako da voda kaplje kroz cijev na stropu gdje bi trebao biti električni ventilator odnosno kuhinjska napa.Kakvo rješenje se preporuča?
Zaboravih napisati da su cijevi sive kanalizacijske Ø110, ukupno 3 vertikale (kupatilo+WC+napa) duljine cca 5 m svaka, sa izlazom na krov, završene sa krovnim odzračnicima mislim Ø75.

Lee Champa? Pa zar ni od tebe odgovora?
violončelo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 10:00   #12
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Kako naplatiti radove?
Mislim ono, investitor naruči, ti dođeš i radiš i onda na kraju kad se broje pare, nigdje ljudstva, poštenja, itd...
Dakle, kao osigurati naplatu odrađenog?
Ugovorom

Quote:
kreso1982 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Želja mi je u kuću koju uskoro počinjem graditi postaviti sustav ventilacije sa rekuperatorom. Koliko je to skup i kompliciran projekt i dali mi projektant strojarskih instalacija prilikom izrade projekta za grijanje može izračunati i potrebnu snagu rekuperatora? Zanima me koju marku rekuperatora preporučujete. Hvala!
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne postoji snaga rekuperacije nego stupanj rekuperacije. Ovisi o izvedbi rekuperatora. Cijena ovisi tražiš li ovlaštenog projektanta ili "neovlaštenog"

Također ovisi o kolikoj kući govorimo

Quote:
violončelo2 kaže: Pogledaj post
Kod mene je u još neuseljenoj kući napravljena ventilacija iz kupatila, WC-a (nema prozora) i kuhinje (za napu). Kuća je tzv. dvodomka pa su cijevi vođene kroz strop, preko tavana na krov. Cijevi u tavanu nisu izolirane i zbog razlike u temperaturi javlja se kondenzacija.U praksi to izgleda tako da voda kaplje kroz cijev na stropu gdje bi trebao biti električni ventilator odnosno kuhinjska napa.Kakvo rješenje se preporuča?
Eventualno izolirati taj dio cijevi na tavanu. Kakva ti je izolacija krovišta kad ti je toliko hladno na tavanu?

Ako nisi uselio, ako ti se kuća ne grije, kako ti onda uopće dolazi do kondenzacije

Jesi siguran da je kondenzacija u pitanju? Da ne pušta vodu s krova?
__________________
Penis bonus, pax in domus

Zadnje uređivanje Frrrantic : 11.01.2014. at 10:08.
Frrrantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 23:22   #13
Hvala na kometaru. Krovište je novo, tzv. ventilirano (OSB, folija, letva, crijep Cezar) bez dodatne izolacije obzirom da tavan nije za stanovanje. Toplinska izolacija je izvedena sa 5 cm stiropora po podu tavana i preko njega 5 cm estrih glazura.Kuća je izvana izolirana sa 10 cm stiropora, ugrađena PVC stolarija sa 3-slojnim staklom. Ventilacija izvedena sa 3 vertikale (WC + kupatilo + napa) kanalizacijskim cijevima 110 sa ventilacijskim kapama. Mislim da kroz te kape ne bi trebala ulaziti voda (kiša, snijeg) a oko njih je napravljen limeni opšav koji je dobro zabrtvljen. Voda je počela kapati niz unutarnje stjenke cijevi kada je na krovu bilo snijega, na tavanu hladno a u kući zbog spomenute izolacije puno toplije. Zbog toga sam pomislio da je kondenzacija mogući uzrok (?!).


http://imageshack.com/a/img18/7947/v4r4.jpg


http://imageshack.com/a/img802/2776/6xvo.jpg
violončelo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 04:32   #14
Quote:
Frrrantic kaže: Pogledaj post
Ugovorom


Pričamo viceve, ha!
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 04:39   #15
Quote:
violončelo2 kaže: Pogledaj post
Kod mene je u još neuseljenoj kući napravljena ventilacija iz kupatila, WC-a (nema prozora) i kuhinje (za napu). Kuća je tzv. dvodomka pa su cijevi vođene kroz strop, preko tavana na krov. Cijevi u tavanu nisu izolirane i zbog razlike u temperaturi javlja se kondenzacija.U praksi to izgleda tako da voda kaplje kroz cijev na stropu gdje bi trebao biti električni ventilator odnosno kuhinjska napa.Kakvo rješenje se preporuča?
Armaflexom u ploči debljine 10-ak mm i više izoliraj ventilacijske cijevi u potkrovlju.
http://www.armacell.com/WWW/armacell...2577A8004D5B0F
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 08:28   #16
Quote:
violončelo2 kaže: Pogledaj post
....Krovište je novo, tzv. ventilirano (OSB, folija, letva, crijep Cezar) bez dodatne izolacije obzirom da tavan nije za stanovanje...
E, to ti je zbog tog ventiliranog krovišta. Izoliraj napu i ventilaciju WC-a. Odzraku WC-a ne trebaš, samo ako cijev ide ravno prema gore i ako je izvedena na taj način da kondenzat otiče nazad u kanalizaciju
__________________
Penis bonus, pax in domus

Zadnje uređivanje Frrrantic : 14.01.2014. at 08:41.
Frrrantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 10:23   #17
Hvala vam, dakle armaflex i gotovo.
violončelo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 13:18   #18
Grijanje susjedne prostorije

Da ne otvaram drugu temu, postavit ću pitanje u ovoj (bez obzira na datum).

Stvar je sljedeća. Grijem se sa Amity 1 peći na drva u prostoriji od kojih 44m2. Htio bih da se i sestra može grijati na tu peć. Dijelimo jedan zid na kojem se nalazi i dimnjak. Planirao sam probiti taj zid na dva mjesta, par cm od stropa i par cm do poda. Na ta mjesta bih postavio dva ventilatora - gornji bi upuhivao topli zrak u njenu sobu, a donji usisavao hladniji.

Da li bi to funkcioniralo? Kako riješiti pitanje prijenosa zvuka, a da protok zraka ne bude opstruiran?
FOTM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 16:16   #19
mislim da će ti odgovore dati LEE CHAMPA ili ostali forumski meštri od zanata koji su pisali o rekuperiranju- ali najbolje bi bilo da topli zrak putuje po tlu a ne pod plafonom
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 10:47   #20
Regulator brzine ventilatora s daljinskim

Nakon iskazanog interesa za osnovni regulator, razvio sam varijantu s mogučnošću daljinske kontrole. Ručna kontrola zakretanjem enkodera i dalje ostaje.

Daljinska kontrola je zgodna kada se regulacija nalazi visoko i daleko od dohvata ruke, kada je smještena uz sami ventilator koji se nalazi na stropu prostorije. I sam koristim sličan sistem za odsisavanje lemnih para - ventilator je visoko u kutu ispod stropa.

Konstruirao sam i poseban daljinski s četiri tipke - taman koliko je potrebno. Daljinskim se može povećati brzina (+), smanjiti (-), trenutačno podići na punu brzinu (100%) i trenutačno ugasiti (0%).



Iznutra uređaj ima terminale za spajanje mrežnog napona 230 VAC i izlaz za ventilator. Izazni trijak podržava struje do 2A, što odgovara snazi ventilatora do cca. 500W.
Spajanje je krajnje jednostavno:



Testiranje uređaja na odsisnom ventilatoru pogledajte na videu:
https://youtu.be/lstzbU2fpW8
AKG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.