Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2016., 15:08   #1181
Quote:
baja1 kaže: Pogledaj post
Ljudi moji i ja sam prije 3 tjedna operiran laparaskopski pa me zanima na ovoj bljak hrani izgubio sam 13 kg ali to nije bitno nego me zanima dali cu posle 6 tjedana smijeti pecenu hranu i naravno umake sa lukom
Nista ne brigaj,sve ces da moci da jedes ali imaj na umu da sve sto prvi put jedes nakon operacije,jedi u malim kolicinama jer ne znas kako ce organizam odreagovati.I naravno..jako bitna stvar,kad budes prvi put kusao hranu,radi to kuci da budes blizu toaleta jer obicno je reakcija trcanje do toaleta.Neka te ni to ne brine,i to ce proci.
rupicastaJela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 22:09   #1182
Trebala bih malu pomoć, odnosno informaciju, koliko dugo ste pili antibiotike poslije operacije?

I zanima me glede prehrane i vracanja snage, koji vitamini bi bili najbolji?
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 14:23   #1183
nisam pio antibiotike poslije operacije.
niti vitamine.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 15:33   #1184
Nikakve antibiotike nisam pila.Samo po neki analgetik protiv bolova.
rupicastaJela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 15:58   #1185
ja dobila atb kroz infuziju i inekcije. jedno tri dana
__________________
"Lutajući kroz labirinte samoće, ostatke ponosa, ljubavi, inata, uzalud pokušavam spojiti sebe, jer kud got da krenem udarim u tebe i slomim se opet...."
Makena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 18:12   #1186
Hvala na odgovorima
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 14:35   #1187
žuč- Sveti Duh

Pozdrav,
zanima me kako konkretno izgleda priprema za operaciju na Svetom Duhu. Do odlaska kirurgu moram obaviti krvnu sliku i krvnu grupu, znam da trebam ekg nakon toga i rtg pluća....što još osim toga i anesteziologa? Kakva je priprema pred sam odlazak u salu- od skidanja (jel do gola il ti barem gaće ostave?tkz. tableta za hrabrost prije operacije? Ja sam jedna od onih koju je sve strah ...od same operacije pa do detalja tipa skidanja do gola u sali. Kaj će mi delati?:bonk
I da...ja sam ležala s jakom upalom dva tjedna u bolnici i otišla iz nje s lošim nalazima ggt-a, crp-a itd itd. I to me dodatno brine jer su prošla danas tri mjeseca. Al nalaz će sve pokazati. Još me zanima ako nalazi nisu u granicama....konkretno ovog gore...kaj onda?
Ovaj moj potpis dole ne vrijedi jer sam već tri mjeseca na žučnoj dijeti..nema više ni špeka ni masti :P
__________________
Ja imam samo jednu strast, a to je špek i svinjska mast!!!
Digitalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 14:47   #1188
ništa. sa nalazima kod ansesteziologa i kad on/ona da zeleno svijetlo sa kirurgom dogovoriti datum operacije.
hospitalizacija obično dan prije operacije. ništa piti/jesti/pušiti al daju upute šta i kako + čišćenje ( dulcolax ili neko drugo sredstvo).
ujutro poslije vizite sestre obriju trbuh ako treba, dobiješ šampončić s kojem se treba otuširati i onda obučeš onu halju prozirnu njihovu.i kapicu. ja dobih i gaćice. cure iz sobe druge nisu dobile.
nisam dobila ni tabletu onu famoznu za hrabrost ( napad panike totalni već imala do sale)
onda tako u tako u toj halji čamiš u krevetu i čekaš svoj red. ja imala sreće pa bila prva na redu,al znaš čamiti tako i do 13-14 h.
dođe mrga ( ili mrgica ) po tebe, strpa te u kolica, meni je moj dao i plahticu da se pokrijem do sale jer je halja ta prozirna. furanje do op sale.

tamo još malo čamiš dok te ne uvezu u salu. zavežu jednu ruku, obuku nekave čarape, svi se ljubezno predstvae, pitaju dal te strah, objasne da ćeš dobiti nekakv ljek od kojeg će ti se vrtiti pa ćeš zaspati.
i tako bude.
__________________
"Lutajući kroz labirinte samoće, ostatke ponosa, ljubavi, inata, uzalud pokušavam spojiti sebe, jer kud got da krenem udarim u tebe i slomim se opet...."
Makena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 15:11   #1189
Puno ti hvala na brzom odgovoru. Mene je već u startu prestrašio kirurg da zbog težine postoji jako jako velika mogućnost da me klasično režu tako da i radi toga trtarim i odgađam. a i radi ggt-a i crp-a ako se nisu snizili. eh...zavidim svima kojima je to prošlost
__________________
Ja imam samo jednu strast, a to je špek i svinjska mast!!!
Digitalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 22:02   #1190
Puno vas je spominjalo tvrdu kuglicu ispod reza na pupku, da li vam se to s vremenom povuklo? Ja ju isto imam, ne boli ni nista, slucajno sam ju otkrila kad sam si opipala pupak...
vienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 22:36   #1191
Evo mjesec dana nakon laparaskopske operacije sve se vratilo u normalu.Što se tiče hrane sve prolazi bez ikakvih nuspojava(gulaši,pizze,čips sa čilijem,pečeno meso sa krumpirom), samo treba polako jesti i ne natrpavati se.

Poslije operacije ništa nije boljelo što se tiče abdomena, samo me je 3 dana žestoko "otkidalo" desno rame od plina.Sad mi je žao što nisam i ranije otišao na operaciju i preduhitrio muke od 3 akutna napada u 2 mjeseca.

Ožiljci su zarasli,malo ih osjećam kad klince dignem ali s vremenom će i to proći.
Tko nije još otišao ili ga frka operacije, samo naprijed.
Nema više straha od hrane, hoće li zaboliti, hoće li me u sred noći uhvatiti napad.
Big chill is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 10:49   #1192
Evo ipak sam se odlucila na operaciju,imam dva velika kamena,po 2cm i malih dosta i stalno mi se rade,18.4.idem u bolnicu.da li je netko odavde mozda bio operiran u bolnici u koprivnici?moze i inbox,imam par pitanjca.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 21:06   #1193
Pozdrav svima!
Htio bih podijeliti svoje iskustvo koje traje zadnjih 5 g. možda nekome pomogne.
Prije pet godina imao sam nesnosne svakodnevne ali povremene bolove ispod desne lopatice. Prošao sam razne preglede i sve je bilo u redu , dok na jednom slučajnom ultrazvuku prije četiri godine nisu mi pronašli dva kamena u žući od 12mm i 6mm ali taj se nalazio pri samo izlazu iz žučne vrećice. Doktori su mi preporučili da to što prije riješim jer bi taj kamen mogao uči u žučni kanal i tamo ostati ili što je još gore doći do gušterače i izazvati upalu gušterače što može biti jako opasno. Pošto do tada nisam imao drugih tegoba osim bolova ispod lopatice (koju nisam pripisivao kamencima) nisam se odlučio na operaciju.

Tu je bila greška.
S vremenom su se počeli pojavljivati bolovi ispod rebrenog luka i odmah sam znao da su to kamenci. Najveći problem je bio u tome što to ni tada nisam shvatio ozbiljno , te sam iskušao sve metode (koje se nalaze na internetu) za otapanje kamenaca koje naravno ne funcioniraju.

Prošle godine u petom mjesecu imao sam najjači napad tako da sam tada završio na hitnoj , tamo si mi dali infuziju i napravili ultrazvuk. Kamenci se nisu smanjili nego povećali (25mm i 12mm). Tada sam shvatio da više nema šale ali pošto se bližilo ljeto a bolovi su prestali opet se sve malo odgodilo.

Pošto sam od tada imao još nekoliko manjih napada (izdrživih) ove godine u drugom mjesecu odlučio sam stati tome na kraj. Otišao sam ponovo na ultrazvuk colordoplerom, gdje mi je rečeno da su sada kamenci 30mm i 15mm. više nisu problem za žučne kanale i gušteraču nego s vremenom mogu izazvati rak žučne vrečice.

Napravio sam sve predoperativne nalaze i dogovorio termin. Kirurg mi je objasnio sve o laparaskopskoj operaciji ali se nikome ona ne može garantirati , svaka operacija započinje laparaskopski ali u svakom trenutku se kirug može ako je to potrebno odlučiti za klasičnu , što je u mom slučaju vjerojatno zbog prijašnje operacije slijepog crijeva.

9.3.2016.došao sam u opću bolnicu Zabok ,imao sam lagano curenje nosa i glavobolju ali bez temperature. Svi su tamo bili zbog toga zabrinuti jer se ne smije ići na operaciju s bilo kakvom prehladom i virozom. Napravljene su ponovo sve detaljne pretrage pošto su svi nalazi bili u redu nastavlja se sa planom uz daljnje često mjerenje temperature ( u slučaju povišenja temp. od svega se odustaje).
Za ručak sam dobio malo juhice i dalje smijem piti samo vodu najkasnije do 22 sata. Prije spavanja dobio sam injekciju u trbuh protiv tromboze i tableticu za spavanje.

10.03.2016. Buđenje u 4 h i 30 min , posljednja kontrola temperature i tlaka , brijanje trbuha te stavljanje steznika na obje noge od stopala do guzice (prevencija od tromboze). u 8 sati me na mom krevetu voze pred operacionu salu ,prelazim na operacioni stol i dalje unutra. U operacionoj sali anesteziolog mi je u kratki crtama opisao postupak anestezije. Ruke su mi vezali i počeli puštati anesteziju u lijevu ruku , osjetio sam jako pečenje od zgloba šake prema laktu........i mrak.

Budim se točno u 9:30 pri punoj svijesti bez mučnine ali nisam mogao govoriti zbog suhog grla i nekog "šljama" u grlu , ali sa vrlo jakim bolovima u području trbuha. U infuziju su mi pustili injekciju protiv boli i bolovi su ubrzo prestali. U 10 sati se vračam u sobu i osjećam se odlično,tek sam tada saznao da je operacija prošla laparaskopski i da je sve u redu, u kutijici sam dobio dva "ogromna" kamena (30mm i 15mm). Rečeno mi je da imam dren i da se ne smijem pomicati dok mi oni to ne kažu. S vremenom su se bolovi vratili , a do navečer nisam znao što me jače boli trbuh ili leđa od ležanja.
Sljedećeg jutra buđenje u 5h i prvo ustajanje iz kreveta. U jutarnjim satima izvađen mi je dren i odmah sam se osjećao bolje. Počinju lagani obroci .
Iz sata u sat sam se osjećao bolje s povremenim bolovima u predjelu trbuha prilikom pomicanja trbušnog mišića , kao i jako pečenje površine trbuha na mjestu gdje sam dobio injekciju protiv tromboze.

13.03.2016. odlazim kući skoro u odličnom stanju.

Nadam se da je netko od vas pročitao ovaj post do kraja i da će moje iskustvo nekome pomoći.

Želim napomenuti da ne odgađate operaciju jer sve ostale metode neće pomoći samo vam mogu naškoditi (jako).

PS: Ovim putem zahvaljujem svim djelatnicima Opće bolnica Zabok na ljubaznosti , brigi, profesionalnosti i jednostavnosti ,a najviše glavnoj višoj sestri Višnji i primariusu doktoru Huisu koji je majstorski odradio operaciju.
livancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 17:59   #1194
Hvala na ovom postu,jako me strah operacije i bolnica opcenito,drago mi je da ti je sve u redu proslo.kako sada jedes,imas li smetnje?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 12:50   #1195
Quote:
BuffySlayer kaže: Pogledaj post
Hvala na ovom postu,jako me strah operacije i bolnica opcenito,drago mi je da ti je sve u redu proslo.kako sada jedes,imas li smetnje?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Poz!
Stvarno se nemaš čega bojati , ja sam se bojao ali kasnije sam vidio da je bilo neopravdano. Najteži je dan ,poslije operacije kad su bolovi dosta jaki ,a mora se ležati nepomičan , ali to je zanemarivo , svaki dan kasnije , puno je bolje.
danas točno 7 dana nakon operacije osjećam se skoro odlično ,jedino osjećam malo zatezanje oko šavova , bolova nemam ni najmanjih.

Što se tiće hrane : ne jedem masno ,a sve ostalo u manjim obrocima , ne zato što mi smeta nego zbog preventive.
Čak mi ni u bolnici nisu dali žučnu dijetu nego samo običnu , tako da sam za prvi ručak poslije operacije (nakon 24 sata) , dobio veliku porciju tjestenine sa komadima govedine i "jakim " preljevom.
Ako imaš bilo kakvih pitanja, nema problema.
LP.
livancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 17:20   #1196
Hvala ti puno,svaki put kad razmisljam o bolnici zlo mi dode,nadam se da ce sve proc u redu i,naravno,pitam se imam li drugi izbor,a znam da nemam.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 20:45   #1197
Quote:
BuffySlayer kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno,svaki put kad razmisljam o bolnici zlo mi dode,nadam se da ce sve proc u redu i,naravno,pitam se imam li drugi izbor,a znam da nemam.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Kad se jednom cvrsto odlucis za operaciju , bit ce ti lakse, i znaj da poslije operacije , sve tegobe i problemi prestaju, osjecat ces se preporodeno.
Meni su prije neki dan izvadili konce i sve je super, jedem bas sve i moram priznati da sam sad cesce gladan, dok sam prije osim povremenih bolova, osjecao neprestanu nadutost, napuhnutost......
Javi kako je proslo , i zelim ti da sve prode kao i meni.
livancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 23:06   #1198
Hvala,datum je za tri tjedna,sve cesce imam bolove pa pazim sta jedem, pijem tablete i za bolove i mucnine,bojim se da mi se sad bas ne pogorsa kad cekam operaciju i razmisljam kak ce to sve izgledati.no,nema predomisljanja sad kad sam krenula.jos jedino moram anesteziologu,ostalo sam sve obavila osim ultrazvuka,kaze kirurg da ponesem zadnji koji imam,a taj je star godinu dana,neznam ima li to veze..a kako je s hodanjem,mozes li sad sve normalno raditi,vjezbati npr.?hvala puno na ohrabrenjima,ma bit ce sve valjda dobro.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 12:38   #1199
Nema potrebe ići na ponovni ultrazvuk, onaj od prije godinu dana ti je dovoljan, ja sam išao jer sam se još nadao da su se možda kamenci otopili, ali to je nemoguće.Što se tiče kretanja sve je ok, sedam dana poslije operacije vratio sam se na posao , jedino što mi je rečeno da se ne smijem previše naprezati , a pogotovo ništa dizati ( zbog mogućnosti pojave bruha) , imam sreće da mi je takav posao da ne radim ništa fizički.
Ps: Što se tiče hrane do sad nisam primjetio da mi nešto smeta , sada za praznike malo sam eksperimentirao sa šunkom , francuskom ,jajima itd......
Moram priznati sve prolazi bez problema.
livancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 09:30   #1200
Ja sam jučer otišla kirurgu s nalazima krvi (do odlaska anesteziologu moram obaviti još rtg pluća i srca i ekg te par stvarčica iz krvi koji nisu bili navedeni u otpusnom pismu jer sam ležala dva tjedna u bolnici. S obzirom da imam i drugih zdravstvenih problema pretpostavljam da će me anesteziolog tražiti još neke pretrage. Kirurg veli da nalazi vrijede mjesec i 1/2. Kaj se tiče nalaza s kojima sam došla puno su bolji, ali ni to još nije cvijeće ali ne smeta kaj se tiče operacije. U bolnici sam ležala 2 tjedna jer sam došla sa strava nalazima tak da je ovo ok naspram tih prvih nalaza i onih s kojima su me otpustili iz bolnice.
Skinula sam od onda 10 kg što im nije dovoljno (ima mene brate mili ali se osjećam ko King Kong kad dođem na pregled). Svuda čitam da skidanje kilograma ne bi trebalo biti naglo jer može izazvati ponovni napadaj. E sad...kirurg bi još valjda 20 kg za 20 dana. A nije da se ne trudim, ali on i dalje tvrdi da je problem jer me neće moći laparoskopski operirati nego klasičnim rezom. Jel ima ovdje neko da ima ono...podosta kila i da je bio laparoskopski operiran????
I još nekaj...fakat pazim kaj jedem (na posao nosim kuhanu hranu), ali i sami znate da ima i zdravog povrća koje se ne preporuča zbog bolova. A meni ne smeta niti npr. mladi luk kojem nisam odoljela na Uskrs. Ni kiselo zelje ..da ne nabrajam dalje. Nisam jedino jela jaja osim bjelanjaka i suhomesnato. Čak sam u jednom trenu od straha pomislila da odustanem od operacije...a nije da mi je kirurg jučer pomogao s pričom o debljini i laparoskopiji. Osjećam se ovak...ko kokoš. Mislim...jasno je meni da moram skidati kile al baš tim tempom?
__________________
Ja imam samo jednu strast, a to je špek i svinjska mast!!!
Digitalna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.