Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2009., 17:43   #81
helllp

Molim vas da mi neko pomogne..ja sam upisala u puli kroatistiku i mene zanima dal se mogu ja prebaciti u drugom semestru na neki drugi faks u zg-u ili moram čekati da prođe cijela god????
 
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 02:28   #82
kolike su šanse za prebacivanje s ekonomije u osijeku na ekonomiju u zagrebu (stručni studij) ako je prosjek 2 (), a razlozi za prebacivanje jako (iako izmišljeni, al.. khm ) snažni?

i jel se to može ovako usred godine? o.O

hitno
SugarPlum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 07:57   #83
pozdrav kolege

isti problem i mene muci!! trenutnoi bih se prebacio?
tj.poceo sam studirati Kulturologiju u OS i to mi se nekako cinilo Super... ali sada ispada da to nije ono sto mene zanima i usrecuje.. ... ja sam nekako vise za neki kreativni fax kao npr.likovna ili tako nesto gdje imas slobodnu i kreativnost.. Ovdje te samo pice s nekim glupim seminarima i turaju ti neke knjige od marka sapunara i deana dude ,a knjige uopce nisu zanimljive niti lako citljive i razumljive ,tako da mi se trenutno cijeli taj fax polako ali sigurno zgadio i nisam siguran dali ga vise uopce zelim studirati!? dali moze pomoc oko toga da se prebacim na likovni?!? ili ako vi imate neki prijedlog za fax na kojem se ima sloboda i kreatvnost?!
pozdrav

PS.nadam se da ce te mi pomoći!!!
amedix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 19:08   #84
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
A jesi li možda razmišljala o struji?Mislim ipak možeš na feru studirati malo i o elektrotehnici,ne samo o programiranju.

Mislim ne trebaš na arhitekturu da bi projektirala objekte upiši lijepo energetiku,pa onda možeš isto tako crtati i projektirati visokonaponska postrojenja(znam da nije baš preslično arhitekturi,ali....)

Inače moj savjet ti je da NE odlaziš sa FER-a,jer sad po bolonji fer je jedan dosta lagan faks(dobro možda ne baš lagan faks,ali je svakako puno lakši nego prije),dok za arhitekturu to baš i ne bih rekao....

A i naravno ne moram ni reći da se većina ljudi,željnih arhitekture,već par mjesesci intenzivno sprema za prijemni,dok si ti učila pipi,asp,oe,arh i slične stvari....

Osim toga na prvoj godini se ne uči ni jedan stručni predmet,svi su opći.Tek se na trećem i četvrtom semestru dobiju neki stručni predmeti...
ma ti ne znas de udaras(i da si ikad vidio sto znaci fer poklopio bi se po usima sto si to rekao)
__________________
http://www.neobux.com
neobux000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 22:14   #85
da ne otvaram drugu temu, jel zna tko kakva je situacija u vezi prebacivanja s medicine na farmaciju? malo sam u dilemi, ne znam da li da upišem mecicinu ili farmaciju, na probnoj maturi je sve dobro prošlo, pa bi sad upisla medicinu, a ako shvatim da nije za mene da se prebacim na farmaciju
Blue_Day is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 22:33   #86
imaš privatnu poruku.
puno sličnih tema ti je već bilo, malo šaraj po forumu.
__________________
Ono što smo učinili za sebe, umire zajedno s nama; ono što smo učinili za druge, ostaje besmrtno.
piglet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 20:39   #87
Pozdrav svima, imam pitanje - studentica sam 3. godine razredne nastave, pa me zanima jel moguće da se prebacim na predškolski odgoj i koji bi mi se predmeti mogli priznati (da ne moram ići od 1. godine)?!? Zna li tko? Možda bih ovu godinu mogla polagati razlike ispita, pa sljedeću akademsku godinu upisati 3. predškolskog or what? Help!!!

Trenutno studiram uz potporu ministarstva, ali znam da bi ovo sama financirala, no nije problem, samo me zanima je li to moguće??
leona01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 21:38   #88
nema više nigdje premještanje bez državne
Cylon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 23:43   #89
Ma odakle ti to?
shinobi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 00:27   #90
Quote:
Cylon kaže: Pogledaj post
nema više nigdje premještanje bez državne
je, zato su napisali da studenti prvo vide dal se mogu prebacit
jackall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 00:32   #91
..pa..iz referade, rekli su mi da nema prebacivanja nigdje dok ne položim državnu....osim ako imaš više od 24 god..(i ako fakultet da..)
Cylon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 15:02   #92
...

Dobila sam odgovor s osječkog fakulteta - nema prebacivanja, samo priznavanje ispita nakon položenog prijemnog! Cccc

... ali preko veze sve se može ... phhh
leona01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 22:57   #93
Prebacivanje s faksa iz Rijeke u Zagreb

Da li mi itko može pomoć i reći koji su uvijeti za prebacivanje sa filozofskog fakulteta iz Rijeke na fakultet u Zagrebu?!!Ako neko ima iskustva molio bi za savjet!Inače studiram njemački i hrvatski jezik
ozion-geneX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 19:01   #94
Kako se prebaciti s jednog fakulteta na drugi?

Kako se to inače radi i kako tu situaciju mjenja državna matura?
Recimo, ja iduće godine krenem studirat...želim se prebaciti primjerice s ekonomije na medicinu. Ili s nekog drugog x faksa na y faks. Kako se to radi?
OhYeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 19:05   #95
Nikako se prije nisi mogao prebaciti sa medicine na ekonomiju ili obrnuto. Pisalo se ponovno prijamni. Npr oni koji su išli s prava na politologiju su pisali prijamni i bio im je priznat dio ispita jer su srodni fakulteti. Možeš se prebaciti samo sa izvanrednih na redovne (i to uz određeni prosjek)
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 19:15   #96
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Nikako se prije nisi mogao prebaciti sa medicine na ekonomiju ili obrnuto. Pisalo se ponovno prijamni. Npr oni koji su išli s prava na politologiju su pisali prijamni i bio im je priznat dio ispita jer su srodni fakulteti. Možeš se prebaciti samo sa izvanrednih na redovne (i to uz određeni prosjek)
kako se prebaciti iz jednog grada u drugi?np. ja studiram ekonomiju u rijeci i trebala bi ove godine diplomirati (bakalar),kako se mogu prebaciti u zagreb?je li bih morala polagati razliku ispita?
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 19:19   #97
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Nikako se prije nisi mogao prebaciti sa medicine na ekonomiju ili obrnuto. Pisalo se ponovno prijamni. Npr oni koji su išli s prava na politologiju su pisali prijamni i bio im je priznat dio ispita jer su srodni fakulteti. Možeš se prebaciti samo sa izvanrednih na redovne (i to uz određeni prosjek)
Hmm a kad se pisao prijamni? Kad je bio redovno il već kad bi se ti odlučio prebacit, ajmo reć hipotetski u trećem mjesecu, onda si pisao i prijamni, jel? Il si morao čekat do ljeta kad ga pišu i svi drugi?
Znaš možda kako će to funkcionirat s državnom maturom?
OhYeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 19:35   #98
Quote:
OhYeah kaže: Pogledaj post
Hmm a kad se pisao prijamni? Kad je bio redovno il već kad bi se ti odlučio prebacit, ajmo reć hipotetski u trećem mjesecu, onda si pisao i prijamni, jel? Il si morao čekat do ljeta kad ga pišu i svi drugi?
Znaš možda kako će to funkcionirat s državnom maturom?
Prijamni se bio posao na točno određen datum - kada su ga pisali i svi oni koji po prvi puta upisuju faks - tj., kako si i sam/a rekao/la - redovno, čekalo se do ljeta.

Poprilično sam siguran da će biti jednako, s tom razlikom da ako si na DM uz obvezne (ako nisi stariji maturant) položio sve izborne predmete i za jedan, i za drugi faks, i ostvario stvarno dobar rezultat, samo prijaviš drugi faks - u tvom slučaju MEF. I čekaš rezultate. Jer, kako vele, jednom položena DM vrijedi za cijeli život. U suprotnom polažeš predmete koji ti fale.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 19:36   #99
Do ljeta se moralo čekati. Nema posebnog prijamnog za one koji su htjeli ispočetka

Ne znam kako će sa državnom, najbolje da pitaš na temi državna matura
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 19:37   #100
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Prijamni se bio posao na točno određen datum - kada su ga pisali i svi oni koji po prvi puta upisuju faks - tj., kako si i sam/a rekao/la - redovno, čekalo se do ljeta.

Poprilično sam siguran da će biti jednako, s tom razlikom da ako si na DM uz obvezne (ako nisi stariji maturant) položio sve izborne predmete i za jedan, i za drugi faks, i ostvario stvarno dobar rezultat, samo prijaviš drugi faks - u tvom slučaju MEF. I čekaš rezultate. Jer, kako vele, jednom položena DM vrijedi za cijeli život. U suprotnom polažeš predmete koji ti fale.
Problem mi u tome što za faks koji sad želim nisam prijavio predmet a više ne mogu.
OhYeah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.