Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2003., 15:23   #21
Moga Juniora nikad nitko nije uchio psovanju.

Ja pred njime psujem, kad mi se psuje, odnosno govorim onako kako ovdje pishem.

Kad je bio manji, kad bi lupio glavom u stol ili mu se dogodila neka pizdarija, znao je reci "pikumatrnu".

Nitko nije reagirao.

Nikad ga nisam chula da psuje, niti itko drugi.

Bitno da se oko toga ne rade predstave i oni nece psovati...osim ako na taj nachin privlache pazhnju.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 16:10   #22
Moj malimi jučer kaže; Mama mali Jan psuje, kao naš tata!
ja:
Kako psuje:U materinu!
Na kraju kaže to je ružno!
Inaće moj mali ne psuje, zasad iako mužu se zna omaknut, meni samo kada me nitko ne čuje i kada sam jako ljuta!
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 16:26   #23
Quote:
magic kaže:
Bitno da se oko toga ne rade predstave i oni nece psovati...osim ako na taj nachin privlache pazhnju.
Tako je. I moj mali u vrticu svasta pokupi (istini za volju ove njemacke psovke nisu ni do koljena nasima). Pravim se da ne cujem pa zaboravi. Koji put kazem onako glupo "sta si reko? Nisam te ljubavi dobro cula od televizije...." pa ponovi... ali bez psovke....
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 16:36   #24
Quote:
AgentScully kaže:
Pravim se da ne cujem pa zaboravi.
Ipak ovo ne funkcionira bas uvijek. Bolje mu je objasniti da je to nepristojno i da se to ne govori.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 19:34   #25
Quote:
FFE kaže:
Ipak ovo ne funkcionira bas uvijek. Bolje mu je objasniti da je to nepristojno i da se to ne govori.
Probala sam, ali ne pali. Mozda je za to jos premali (4g)?
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 21:31   #26
Ma proci ce ga to...bitno je da ne krepavate od smijeha kad ispali psovku jer tek onda nece prestat.

A ako si sigurna da nitko od vas nikad ne zapsuje , onda ga upozori da je to nepristojno...samo pazi da onda ne pochne on upozoravati vas
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 09:37   #27
Ma normalno da i mi ponekad popsujemo, tata malo cesce nego ja. Na moje zadovoljstvo i tata je uvidio da je mali ko papiga pa se i on poceo pazit.

Nije meni cilj odgojiti "sterilno" dijete, nego izbjeci te psovke u najvecoj mogucoj mjeri, a u njegovoj dobi zadovoljicu se ako se tim psovkama ne bude sluzio "na cesti", da me ne dovede u nezgodnu situaciju.

Sa trenutnim stanjem sam zadovoljna, trudim se da bar tako i ostane.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 09:59   #28
Moj sinčić od 3g zna reći : ebatimata !
To je čuo u vožnji, samo jednom. A zapamtio je. Upotrebljava propisno.
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 17:43   #29
Mislim da je tesko da djeca pokupe takvu vrstu psovke sa filmova koji se pustaju na regularnim kanalima u US. Sve vrste psovke su filtrirane bas iz tog razloga. Dakle odgovornost ostaje na roditeljima da paze sta gledaju u prisustvu djece koja su kao spuzva i naravno sta govore.
Od prijateljice sin je sa manje od dvije godine znao reci 'popushi ga"
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 19:28   #30
Klinici jesu spuzve. Kad je to moja frendica ( s cijim klincima najcesce kontaktiram) to skuzila objasnila je svima koje rijeci nisu pozeljne. Tu mislim svima - koji s klincima cesce imaju kontakt.

Jer klinci bas imaju alarm za te rijeci posto ih rijetko cuju, priviku ih, nove, zanimljive.

E sad ja govorim rijeci tipa sranje, budala, majmun itd. Ne znam jesu li to psovke ali definitvno nije lijepo za cuti. Najcesce to govorim kad vozim a neka budala evo opet...nije cula za prometne znakove, pa prozuji na crveno ili skoro napravi sudar jer ne skuzi da ja imam prednost na tom raskrcu i tak.

I sad, dopeljam ja malu doma i jos s vrata ona pita mamu: mama a sto je to "sranje". Mama pogleda mene, posjedne me i objasni mi neke stvari

Moze se covjek jako dobro kontrolirati kad hoce tak nas mala istrenira da smo nakon toga i sljedeci dan onako fini, kinderfreundlich...
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 23:47   #31
Meni je neugodno cuti odraslu osobu koja svaku recenicu koju izgovori zacini sa ora cutipar socnih psovki, a o djeci da i ne govorim.
I nije to pitanje puritanstva nego jednostavno dobrog odgoja.
Jedna od najodvratnijih stvari koju rodbina moze uciniti je da ti uce dijete psovati jer je to bas fora i cool i onda se svi valjaju od smijeha kad klinjo koji se tek uci govoriti bolje zna reci "fuck" nego tata.
I meni , pogotovo kad vozim zna tu i tamo sto izletjeti ali uglavnom se to krece do "shit" razine.
Prosli tjedan vodim sinka na sisanje. I udemo mi u salon ( muski), tip sjedi u stolici ( samo jedan u salonu , super mislim ja ) i debatira sa frizerom i svaka druga mju "fuck". Mali i ja se pogeldamo, on slozio neku facu i velim ja " Sacekacemo mi vani dok gospodin bude gotov" Vratili smo se nakon pet min. . Poslije se tip ispricao - kao zanio se u razgovoru o politici..
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 00:57   #32
Re: Re: ju mada faka

Quote:
Shtefitza kaže:
Sto je najzanimljivije... dodjes u Ameriku, pa pocnes psovati jer si u filmovima "naucio" da se psuje pod normalno i onda te na kraju svi cudno gledaju. Jer ne psuje NITKO. .. ok, osim likova u kinu... i povremeno nekog gang membera...
Kod mene psuju, ali ne na poslu i javnim mjestima.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.