Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2006., 09:31   #1
Kuhinja bez plocica

htjela bih izbjeci plocice u kuhinji, pa mi je majstor savjetovao rjesenje - na tanku ivericu (valjda 1cm) zalijepiti obostrano ultrapas (ja bih izgled aluminija) znam jos da postoje neke super duper fore u size-u ali je cijena za metar duzni (a sirina 60cm) oko 2500kn sto mi je van pameti
ima li tko neku drugu ideju (farbanje ne dolazi u obzir)
u jednom kuhinja ducanu su mi predlozili plexi na zid prefarban u boji koju hocu ali ne znam moze li funkcionirati obzirom na sve aktivnosti u kuhinji?
hvala
nenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 10:11   #2
kuinja

negdje sam vidjela varijantu sa STAKLOM mutnim,

Navodno se jednostavno postavi, lagano održava, i stvarno jako jako lijepo izgleda!
sarabara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 10:48   #3
možeš ofarbati zid sa perivom bojom (latex), postaviti višu lajsnu... pitaj kuhinjare, oni su sigurno nešto radili...
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 11:26   #4
Quote:
sarabara kaže:
negdje sam vidjela varijantu sa STAKLOM mutnim...i stvarno jako jako lijepo izgleda!

http://img88.imageshack.us/img88/5017/panel17wy.jpg
http://img89.imageshack.us/img89/6789/panel26bm.jpg
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:27   #5
kuinja

bravo okoplavo, to je to, ja sam pokušala pronaći gdje sam o tome čitala ali ne uspjeh - na nekom mamebebe forumu, jedna forumasica je uslikala uradak svoje kuinje sa staklom , opisala kako je to napravljeno,kako funkcionira, sve pet!

Baš mi je bilo žao što prije nisam znala za to, nepunih mjesec dana prije toga ja stavila nove pločice u novu kuhinju!

Meni nije palo na pamet da može ići nešto OSIM pločica. A ne volim ih, i toplo podržavam sve koji stavljaju ikaj drugo !!!
sarabara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:42   #6
... samo staklo je zaj* kaj se vide ogrebotine...
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:46   #7
Quote:
sarabara kaže:
negdje sam vidjela varijantu sa STAKLOM mutnim,

Navodno se jednostavno postavi, lagano održava, i stvarno jako jako lijepo izgleda!
Tako je, a iza stakla se još može ugraditi rasvijeta. Čak i u više boja! E to izgleda fenomenalno!
__________________
Let there be light!
Sin Božji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 13:00   #8
kak se moze ugraditi rasvjeta iza, gdje?
nenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 13:08   #9
zbilja izgleda super, pitanje je koliko to kosta
a nitko mi nije odgovorio da li je ideja sa tankom ivericom+ultrapas izvediva i pametno rjesenje
nenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 00:07   #10
Quote:
nenchi kaze:
htjela bih izbjeci plocice u kuhinji, pa mi je majstor savjetovao rjesenje - na tanku ivericu (valjda 1cm) zalijepiti obostrano ultrapas (ja bih izgled aluminija) znam jos da postoje neke super duper fore u size-u ali je cijena za metar duzni (a sirina 60cm) oko 2500kn sto mi je van pameti
ima li tko neku drugu ideju (farbanje ne dolazi u obzir)
u jednom kuhinja ducanu su mi predlozili plexi na zid prefarban u boji koju hocu ali ne znam moze li funkcionirati obzirom na sve aktivnosti u kuhinji?
hvala
pocetak tvoje prve recenice je, mislim, identican s pocetkom jednog mog posta, ali se radi o kupaoni. ja zelim izbjeci plocice svugdje. i na dobrom sam putu da to ostvarim.
sto se tice kuhinje, imam dvije ideje, a jos cu vidjeti koju cu realizirati, s obzirom na to kakav materijal nadjem (mozda me nesto jos inspirira).
jedna ideja je - armirano staklo (ono koje ima zicanu mrezu unutra), u nekom aluminijskom okviru (to jos nemam pojma gdje cu naci), na nekoj vrsti metalnih nosaca. ispod stakla zid bih obojala u npr.zutu, koja bi bila 'ublazena' staklom, jer armirano staklo nije posve providno. to armirano mi se cini prakticno i zato sto se u slucaju slucaja da nesto odleti u njega, ne bi rasprsnulo.
druga ideja o kojoj razmisljam je jedna ploca lima, jos ne znam kojeg, ali nekog koji ne oksidira, korodira i koje mu se vec stvari mogu desiti. taj bih lim (duzine npr 1×2 m) izbusila uz gornji i donji rub na 3-4 mjesta i nekim masivnim sarafima pricvrstila na zid. kuteve bih mu zaoblila. tako ja to vizualiziram.
inace, slicne stvari mislim raditi i po kupaoni.

plexi ti ne bih preporucila jer se on vrlo lako izgrebe, a niti na toplinu nije otporan kao staklo (ako mislis kuhati u blizini ).

javi ako ti jos po koja ideja o izbjegavanju plocica padne na pamet.
Tessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 12:52   #11
Citam vas i mislim - koje komplikacije...
Zbilja me zanima: sto imate toliko protiv plocica?
danas se bar mogu nabavit svakakve - velke, male, glatke, sjajne, mat, romboide, s uzorkom, bez uzorka....
Nisu skupe, lagane za odrzavanje, a po zidu ne hodas pa da ti smeta sto je 'ladno.
U cem je fora?
Aj prosvjetlite me.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 13:49   #12
Quote:
nenchi kaže:
zbilja izgleda super, pitanje je koliko to kosta
a nitko mi nije odgovorio da li je ideja sa tankom ivericom+ultrapas izvediva i pametno rjesenje
OT:
Jel znaš možda kolika je cijena ultrapasa običnog bijelog ?
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 18:48   #13
Quote:
Zmijica:
Citam vas i mislim - koje komplikacije...
Zbilja me zanima: sto imate toliko protiv plocica?
danas se bar mogu nabavit svakakve - velke, male, glatke, sjajne, mat, romboide, s uzorkom, bez uzorka....
Nisu skupe, lagane za odrzavanje, a po zidu ne hodas pa da ti smeta sto je 'ladno.
U cem je fora?
Aj prosvjetlite me.
Ne volim konfekciju.
Plus toga, kreativnost mi je struka i posao.
Tessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 22:21   #14
Ni ja nemam pločice u kupaonici i kuhinji, zapravo smo zadržali starinski izgled tih prostorija, i takav će biti još neko vrijeme do potpune adaptacije kuće, zapravo jedina iznimka je zidani tuš s pločicama do pola.

Nemam nikakvih problema sa održavanjem perive boje, dapače, kad mi dosadi uvijek mogu mijenjati boju kupaonice i kuhinje.

U kuhinji imamo starinsku uljanu boju (lakše čišćenje kad poleti kapljica ulja ili umaka na zid), i izgleda fora, baš smo je nedavno ponovno pituravali i opet joj bojom promijenili izgled.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 10:29   #15
ja u jednu kuhinju stavljala pluto umjesto pločica i ispalo je suuuper, super se uklopilo sa kuhinjom boje hrastovine i djeluje toplo za razliku od hladnih pločica, metala i stakla.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 13:29   #16
Quote:
karolinaxf kaže:
OT:
Jel znaš možda kolika je cijena ultrapasa običnog bijelog ?
nisam sigurna za bijeli, ali sivi koji sam ja gledala je cca 80kn/m2 s tim da moras uzeti plocu 280x130cm (barem u furniru)
nenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 13:38   #17
Quote:
Tessy kaže:
pocetak tvoje prve recenice je, mislim, identican s pocetkom jednog mog posta, ali se radi o kupaoni. ja zelim izbjeci plocice svugdje. i na dobrom sam putu da to ostvarim.
sto se tice kuhinje, imam dvije ideje, a jos cu vidjeti koju cu realizirati, s obzirom na to kakav materijal nadjem (mozda me nesto jos inspirira).
jedna ideja je - armirano staklo (ono koje ima zicanu mrezu unutra), u nekom aluminijskom okviru (to jos nemam pojma gdje cu naci), na nekoj vrsti metalnih nosaca. ispod stakla zid bih obojala u npr.zutu, koja bi bila 'ublazena' staklom, jer armirano staklo nije posve providno. to armirano mi se cini prakticno i zato sto se u slucaju slucaja da nesto odleti u njega, ne bi rasprsnulo.
druga ideja o kojoj razmisljam je jedna ploca lima, jos ne znam kojeg, ali nekog koji ne oksidira, korodira i koje mu se vec stvari mogu desiti. taj bih lim (duzine npr 1×2 m) izbusila uz gornji i donji rub na 3-4 mjesta i nekim masivnim sarafima pricvrstila na zid. kuteve bih mu zaoblila. tako ja to vizualiziram.
inace, slicne stvari mislim raditi i po kupaoni.

plexi ti ne bih preporucila jer se on vrlo lako izgrebe, a niti na toplinu nije otporan kao staklo (ako mislis kuhati u blizini ).

javi ako ti jos po koja ideja o izbjegavanju plocica padne na pamet.
ja ti znam sistem od alu nosaca za drzanje stakla (waterfall system, koji se vidi na slicicama prije poslanim) izgledaju vrhunski, mogu se nabaviti u schachermayer-u i kostaju papreno, imas gornje, pa donje, pa sa strane, pa jos neke dodatke, sve za staklo 6mm i kad sam izracunala to bi mi bez montaze doslo preko 1500kn (za moje zidove, 60x250cm + 60x110cm) skupa sa staklom, jer moras uzeti duljine 3m
pa sam laganini odustala od toga, mislim da cu ici sa ivericom+alu ultrapas
lim mi uopce nije pao na pamet, jesi li ti nesto vise doznala o tome?
nenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 13:40   #18
Quote:
Zmijica kaže:
Citam vas i mislim - koje komplikacije...
Zbilja me zanima: sto imate toliko protiv plocica?
danas se bar mogu nabavit svakakve - velke, male, glatke, sjajne, mat, romboide, s uzorkom, bez uzorka....
Nisu skupe, lagane za odrzavanje, a po zidu ne hodas pa da ti smeta sto je 'ladno.
U cem je fora?
Aj prosvjetlite me.
prvo ide izgled, onda prakticnost pa zatim cijena
kad plocice ne bi imale fuge i meni bi bile lijepe
nenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 16:12   #19
danas zvala strojopromet za alu ploce, pa mi covjek rekao da prodaju ploce 1x2m debljine 0,5mm po cijeni od 23kn/kg
ali je to sirovi aluminij, pa me zanima znas li ti gdje se moze eloksirati, cula sam za uvalu u kerestincu ali mi se ne javljaju na telefon
mislis li da se takva ploca moze lijepiti na zid (ne volim srafe)
nenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 19:35   #20
Quote:
nenchi kaže:
nisam sigurna za bijeli, ali sivi koji sam ja gledala je cca 80kn/m2 s tim da moras uzeti plocu 280x130cm (barem u furniru)
Thanx....ovdje ima i druga dimenzija - za vrata - a to je baš ono što meni treba...http://www.elgrad.hr/laminat.html
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.