Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2007., 15:46   #1001
Ljudi, hvala vam svima na stvarno divnim rijecima podrske... Stvarno.

Inace, da, trazio sam ga, i to po noci, jer je on jako plasljiv - evo, cak sam i ja imao teskoce da ga uhvatim u ruke u ovih proteklih godinu dana. Kad bih ga milovao, uspio bih ga pomilovati jedanput, dvaput i onda bi se on maknuo. Jedino sto je mene razlikovalo od ljudi koji su dolazili k meni je da od mene nije mahnito bjezao u svaku rupu.

Sto je, kazem, super za prezivljavanje, ali katastrofa za trazenje.

Stavio sam dolje, u dvoriste, njegov transporter i u njega njegove krpe s njegovim mirisom (i mirisom od bijelog) i cak i jednu moju majcu. Pored sam stavio konzerve.

Vec sam ga dvije noci trazio baterijom. Ostavio sam i broj zeni koja hrani te dvorisne macke, ako ga slucajno vidi, a i sve susjede koji imaju pse sam obavijestio (jer kad pas se zatrci za mackom, susjed vidi koja je macka u pitanju, pa zna je li ju trazim ili ne).

Cak sam jucer trazio macku sa psom od susjeda koji ju je pustio van. I s tim susjedom. Njemu je isto bio bed. Ha, jebi ga, nisam siguran da ne bih na njegovom mjestu postupio isto...

To je sve. Mogu se dalje samo nadati...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 16:13   #1002
jel postoji kakvo parkiralište oko zgrade? ako je plašljiv, moguće da se zavukao pod auto, i neće reagirat na tvoj glas.
tako je mojoj susjedi zbrisao mačak kojeg je dovela na čuvanje kod mame. skočio je s balkona nakon dva dana što je bio kod žene, a plašljiv i nikad prije na cesti. susjeda ga tražila tjedan dana, prošla cijeli put od mame (koja je u stv. moja susjeda) do svoje kuće jer je pomislila da je možda krenuo doma. i ništa. nakon tjedan dana ja ga vidim pod prozorom kako mu viri njuškica ispod auta. i mic po mic s vrećicom hrane i transporterom do njega. bio je toliko izgladnio da je sam ušao u njega. i cijelih tih tjedan dana je očito bio na parkiralištu iza zgrade, toliko usran od straha da joj se nije htio javit.i potpuno izgrebanih ušiju jer su ga valjda redovito tukli lokalni mačori.
ne gubi nadu....
i što više susjeda obavijestiš, bolje. plakati sa slikom nisu loša ideja.
drž se..
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 16:33   #1003
Quote:
Lilivanili kaže: Pogledaj post
jel postoji kakvo parkiralište oko zgrade? ako je plašljiv, moguće da se zavukao pod auto, i neće reagirat na tvoj glas.
tako je mojoj susjedi zbrisao mačak kojeg je dovela na čuvanje kod mame. skočio je s balkona nakon dva dana što je bio kod žene, a plašljiv i nikad prije na cesti. susjeda ga tražila tjedan dana, prošla cijeli put od mame (koja je u stv. moja susjeda) do svoje kuće jer je pomislila da je možda krenuo doma. i ništa. nakon tjedan dana ja ga vidim pod prozorom kako mu viri njuškica ispod auta. i mic po mic s vrećicom hrane i transporterom do njega. bio je toliko izgladnio da je sam ušao u njega. i cijelih tih tjedan dana je očito bio na parkiralištu iza zgrade, toliko usran od straha da joj se nije htio javit.i potpuno izgrebanih ušiju jer su ga valjda redovito tukli lokalni mačori.
ne gubi nadu....
i što više susjeda obavijestiš, bolje. plakati sa slikom nisu loša ideja.
drž se..
Unutrasnje dvoriste je mnogo vise od toga - to je splet starih drvarnica sa starom kramom, dusu dalo za macje skrivanje.

Sto se tice postera sa njegovom slikom, razmisljao sam o tome, ali imam problem - ima, kazem, barem jos 2 macka tamo koji mu uzasno lice. Jedina je razlika sto je Hiramu njuska crvena, a ovom jednom kojeg sam nasao je njuska zuta.

Za izgladnjelost sam mu i stavio tu konzervu, a transporter s nasim mirisima da se sakrije u njega.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 16:45   #1004
stvarno mi je zao. drzim fige da ga nadjes
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 17:59   #1005
Mene nije toliko strah hladnoce ili tako neceg kao sto su macke, jer ce on znati se obraniti od toga.

Mene strah da ga ne otruju. Eto, to.

Sad malo prije sam ga opet trazio i nisam ga nasao. Medjutim - netko je jeo ono sta sam mu ostavio. Glavno pitanje: je li on? U kutiji, koliko sam skuzio, nije bio nitko...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 21:44   #1006
Žao mi je.

Nadam se da će se vratiti, a ako se to ne dogodi neka ti bude utjeha to što je imao topli krevetac, hranu, njegu i sve ostalo kad mu je to bilo najpotrebnije - dok je bio mali.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 22:43   #1007
Mislim da će se vratiti
Znam da si tužan, ali... pričekaj
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 10:13   #1008
joj Baron baš mi je žao! nadam se da će se mačak vratiti ili da ćeš ga naći!

znam kako ti je, jer je i meni moja maca jučer nestala i sad čekam da se pojavi! tražili smo je i pretpostavljamo da je u šumi preko puta kuće, ali je ne možemo naći!
nadam se da će doći, ali me strah da se neće vratiti!

sretno s traženjem!
__________________
U zemlju vila kreneš vozom, a stigneš vlakom...
T<e>a is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 10:31   #1009
Quote:
T<e>a kaže: Pogledaj post
znam kako ti je, jer je i meni moja maca jučer nestala i sad čekam da se pojavi! tražili smo je i pretpostavljamo da je u šumi preko puta kuće, ali je ne možemo naći!
nadam se da će doći, ali me strah da se neće vratiti!
Nisam htjela reagirati na neke tvoje izjave na ovoj temi od kojih mi je skočio tlak ali sad si me raspizdila.

Uopće me ne čudi da ti je maca nestala! Ja bih takvima poput tebe zabranila da imaju životinje.

Pitati dal se macu koja je tek stigla kod vas smije puštati van preko noći ili dok vas nema i to u jebenom 11. mjesecu kad je noću temperatura ispod nule je prokleto glupo i već mi je tad bilo jasno koliko je sati.

Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 10:35   #1010
Razumijem te, meni su prije par tjedana susjedovi psi zaklali macu.
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 10:55   #1011
Ajme Samedi, u istoj smo kaši. Meni je nestao moj Tomica (koji nije mogao ostati moj, ali to ne znači da se ja osjećam drugačije) pred tjedan dana. Plakatići, 3 x na dan obilazak, noćne šetnje (sporo hodanje i dozivanje), obavještene sve lokalne radio postaje.

Mislila sam da je glup tip koji je pustio vrata otvorena dok je išao po drva (drugi dan udomljenja), a gle ovo, ona ga je pustila namjerno po dolasku Pa mačka se mora naviknuti da joj je to dom, ne možeš joj to reći pa da će ona to shvatiti i ostati.. Neka do tebe dođe taj kod koga je mačka bila prije, jer tvoj glas je njoj glas stranca, zato ja tražim Tomicu, koji je kod mene bio 2 mjeseca, a ne novi udomitelj..
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 13:22   #1012
Pingvich, Barone, držiti se!
Da sam u istom gradu, došla bi pomoći, a ovako mogu samo držati fige vama i macanama. I ne gubite nadu, ja sam bila donjela svog Veda od prijateljice i držala sam ga tjedan dana u kući da navikne, međutim, čim sam ga prvi put pustila van, zbrisao tražiti mamu i seke, ali nakon tjedan dana našla sam ga u živici, gladnog i kidikamo poslušnjieg. A imao je samo 3 mjeseca tada.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 13:47   #1013
Da, samo...

Ja sam malo govno jucer VIDIO! Trazio sam ga, i negdje oko pola noci, po vrtu, ja ga trazim i sasvim slucajno okrenem bateriju - i vidim njega kako hoda!

Ali NE u stilu "ja sam preplasen" ili "upomoc, upomoc", nego govno malo hoda kao sto je hodao po mom stanu! Ono, "moj teritorij" spika!

"Hiram" - pozovem ga. On se OKRENE. Pogleda u mene. Ja se spustim (cucnem). "Hiram!" "Ja sam, .... " On me gleda. Ja polako prema njemu. Opet ga zovem. Opet me gleda.

I OKRENE SE I ODE!

Ja za njim, on napravi fintu (lovili smo se oko nekakve klupe), i nestane! Ja lijevo, desno - nista. POPIZDIO sam.

Donio sam mu na to mjesto transporter, zatrpao sam ga liscem, stavio ispred njega hranu... Rek'o, mozda on taj transporter skuzi kad bude jeo i udje u njega. U njemu su moji mirisi.

Idem po noci provjeriti je li dosao nazad - ne. Nista niti taknuto.

Danas ujutro dodjem - NISTA. Nesto jest pojedeno, ali ne puno. A unutrasnjost transportera nije ni taknuta.

Hiram je oduvijek bio problematican jer se, iskreno, nije dao maziti. Ja sam ga u ovih godinu dana uzeo u ruke, ni manje ni vise, nego 3 puta. Bez zajebancije. On meni NIJE dolazio, ali skoro nikad. Jedino bi mi dosao pred vrata kad sam dolazio da me "pozdravi". I jedino bi dosao s vremena na vrijeme da se igramo... ALI NISTA DRUGO.

Neka vam indikativno bude ovo: ja Hirama NIKAD NISAM CUO DA PREDE! JEDAN jedini put kad sam cuo da prede je kad sam ga nasao kao mace - sto sam ga morao LOVITI da bih ga uzeo u ruke - i kad sam ga sakrio pod jaknu od kise. NIKAD KASNIJE ga nisam cuo da prede. Ovo je bez zajebancije.

Zato i kazem - biti ce odvratno tesko ga uhvatiti.

Bijeli je isto imao jednu avanturu kad se nasao na 24 sata u dvoristu. Samo, ja sam tada bio totalno u komi jer je bijeli gluh. A znate kako sam ga nasao? BIO JE NA ISTOM MJESTU CIJELO VRIJEME. Sakrio se u zbunje. Kad je neka macka dosla k njemu, on je zarezao, a ja sam to cuo. Ali sam kasnije, kod veta, shvatio da se on nije micao s tog mjesta jer se ispisao i posrao cim je dosao kuci. I najeo se. Dakle, bijeli je bio totalno uplasen - a ovaj, sivi, se itekako micao.

I jos nesto - ja se ne brinem da ce ovom biti zima u dvoristu. Ako niste bili u tom unutrasnjem dvoristu, ne znate kako to izgleda - to je RAJ za macke! Tu ima toliko rupa i toliko stare krame po starim drvarnicama, koje po sebi imaju toliko otvora gdje macka moze smugnuti, da je to nevjerojatno! Pazite, ja sam ga trazio SVAKA 4 SATA, po 3 puta navecer i po 2 puta ujutro. Detaljno. Sa reflektorskom baterijom. Nasao sam nekoliko macaka (koje susjedi pustaju u dvoriste), ali njega nisam nasao.

On kad je meni sad zbrisao, on je jednostavno NESTAO. Cuo se samo jedan "skrp!" kad je pogodio neku ceradu i vise ga se nije moglo naci. A sto se tice dana - tu nema apsolutno nicega.

Nemojte zaboraviti da sam ga trazio i sa psima. Nista.

Kazem, moj je problem da on ne pojede otrovnu hranu. Zato sam mu i stavio cistu hranu i transporter. Nadam se da ce ga iskoristiti.

Ali sve vise i vise vjerujem da je to naprosto divlja macka koja ne namjerava provesti zivot u 50 kvadrata. Boaz, primjerice, je potpuno drugacija - njoj NIJE PALO NA PAMET da izlazi iz kuce. Ja otvorim vrata od stana, Boaz se ne mice s mjesta. Ova dvojica su trcali van.
Ne znam, lovit cu ga jos - jer sam shvatio da ja svo ovo vrijeme nije u pitanju bila "spasilacka misija" nego jebeni "Alien vs Predator", s time da sam ja bio jebena stranka jer sam plakao, nervirao se, brinuo i sto ti ja znam, dok si je on nasao "novi serijat". I to me brine - jer po onom sto sam vidio, NECE ga biti lako uloviti! On NIJE bio prestrasena macka kojoj je glas svog gospodara spas - ne, on je bio divlja macka kojem sam ja bio prijetnja.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 13:49   #1014
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Ajme Samedi, u istoj smo kaši. Meni je nestao moj Tomica (koji nije mogao ostati moj, ali to ne znači da se ja osjećam drugačije) pred tjedan dana. Plakatići, 3 x na dan obilazak, noćne šetnje (sporo hodanje i dozivanje), obavještene sve lokalne radio postaje.

Mislila sam da je glup tip koji je pustio vrata otvorena dok je išao po drva (drugi dan udomljenja), a gle ovo, ona ga je pustila namjerno po dolasku Pa mačka se mora naviknuti da joj je to dom, ne možeš joj to reći pa da će ona to shvatiti i ostati.. Neka do tebe dođe taj kod koga je mačka bila prije, jer tvoj glas je njoj glas stranca, zato ja tražim Tomicu, koji je kod mene bio 2 mjeseca, a ne novi udomitelj..
JA sam mu prvi udomitelj. Nasao sam ga na ulici, poluslijepoga, prije godinu i pol dana. I cak i tada sam ga morao loviti po kisi, a i rezao je na mene kad sam ga uzeo u ruke.

Zato sada i pisem bez pretjerane brige - jer znam gdje je i da je tamo vise-manje svojom voljom.

Jer, kako objasniti da ja njemu ostavljam vrata hodnika otvorena SVAKU NOC i on bi MORAO barem jednom, obzirom da se sece, nabasati na njih, pa ici istrazivati i onda naletiti na nase mirise.

Jer, on se SECE.

Ali ne, on NIJE dosao. Nesposoban nije. Glup nije. Nije to ni nista cudno - crna macka koju sam jucer nasao u dvoristu je macka MOJIH SUSJEDA sa 2 kata (jedna od zgrada koje tvore unutrasnje dvoriste), koju oni pustaju van s vremena na vrijeme. Ona dodje, prosece se, VRATI SE U ZGRADU i mijauce pred vratima da je puste (znam sve to jer sam jednom ih vidio da nose tu macku).

Ne, meni je sada jasno, ja njega moram natrag uloviti. A to ce biti JAKO tesko. Jer on NE DOLAZI na poziv. Nije on Boaz niti Joachim. Jebote, kad sam vidio gdje je Joachim (kad je bio u vrtu), on kad me spazio je poceo maukati da mi da znak gdje je. Ovaj SUTI. I brise.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 13:58   #1015
lud machor. dosadit ce njemu "free" zivot kad ne bude bilo klope. probaj ne ostaviti mu jelo i onda ga potrazi mozda upali
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 14:21   #1016
Nešto će njemu već nedostajati. Moje mačke su svi divji, i ja živim u raju za mačke, kuća je tek do šume, Puma jede doma samo kad ništa ne ulovi, ali spavati svejedno dolazi na moj jastuk (koji ja moram svako jutro čistiti valjkom od njezinih dlaka), a Kviska - na moj stol (ne znam zašto voli spavati na mojima papirima. Purgericu Kimi vodim u šetnju i ne puštam samu vani, ali i ona već počela pogledavati pravac - šuma.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 14:23   #1017
o boze,
mislim da ti imaš jednu od "onih" mačaka... nemoguće tvrdoglavih i svojeglavih...
možeš jedino biti tvrdoglaviji od njega i čekat da frajeru dosadi šetnja, malo se smrzne i ogladni...ako je to zatvoreno dvorište i drugi susjedi puštaju svoje mačke valjda je i sigurno od otrova
u stvari problem bi mogao biti otrov za štakore..hm..
sigurno si lud od brige, ali ne preostaje ti nego bit strpljiv...
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 17:27   #1018
Quote:
Lilivanili kaže: Pogledaj post
o boze,
mislim da ti imaš jednu od "onih" mačaka... nemoguće tvrdoglavih i svojeglavih...
možeš jedino biti tvrdoglaviji od njega i čekat da frajeru dosadi šetnja, malo se smrzne i ogladni...ako je to zatvoreno dvorište i drugi susjedi puštaju svoje mačke valjda je i sigurno od otrova
u stvari problem bi mogao biti otrov za štakore..hm..
sigurno si lud od brige, ali ne preostaje ti nego bit strpljiv...
Upravo to.

A zabrinut sam jer sam prije nekoliko mjeseci pokopao jednu macku, koju sam vidjao u dvoristu. Nasao sam je u samrtnim mukama - utrpao sam je u vrecicu i brisnuo vetu, ali je bilo prekasno. Onda sam platio eutanaziju da joj prikratim muke...

Tako da mi je muka samo kad se sjetim... Mislim, ako mu je vec kocka da umre, onda neka umre bez bolova i brzo.

Ali eto... Sad sam bio dolje, da provjerim je li bio i - hrana je pojedena. Sad, je li je pojeo on ili neka druga macka, nemam pojma. Nadam se on.
Medjutim - u transporter NITKO nije ulazio. Znam to po listu koji sam stavio na ulaz (na plahtu), koji je MORAO maknuti da bi se legao. I, naravno, moja majca nije spljostena, nego malo dignuta, zato sto kad macka lijeze, ona kruzi. I na taj bi mi nacin pokazalo da je unutra netko lezao.

A kad se vrti, ostavlja dlake, pa bih znao tko je lezao...

Ali nista.

Cekat cu opet ponoc pa idem dolje s konzervom...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 19:34   #1019
E, a da ti neka udruga posudi lovku za mace? Unutra staviš hranu i ujutro imaš Hirama.. ili neku drugu mačku iz dvorišta, možda bude i bolja nego Hiram
Oprosti što se zezam, znam da ti nije lako. Ali probaj.

I ne moraš meni objašnjavati kako si i kad našao Hirama, čitala sam cijelu ovu temu.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 21:07   #1020
Bio sam opet u 19 h, samo da pretrazim dvoriste, i nasao sam ukupno 4 macke, ali nijedna nije Hiram...

Mada, cuo sam jednu tucu s prozora, zatrcao se dolje (Hiram je DANONOCNO napadao ostale Boaz i Joachima, kod mene, doslovno huliganski...) - ali ga nisam nasao.

Popricao sam s jednom susjedom koja ima jednu od macaka - i ona mi je rekla da je njen macak napravio ISTO prije neko vrijeme. Da ga nije bilo 3 dana, da ga je svuda po dvoristu trazila i da ga nije mogla naci, i da ga je nasla sasvim slucajno - i da joj on NIJE DOSAO NA POZIV!

Hranu jos nije dobio, cekam kasnije vrijeme, kad cu opet dolje...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.