Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2013., 16:08   #1
Preveliki računi za vodu zbog puknuća cijevi

Prije 3 mjeseca prvi nam je put došao račun duplo veći nego inače (sa 220 kn na skoro 500 kn). Nakon toga su se računi samo povećavali da bi za 3. mjesec 2013. dobili račun na 1150 kn za dvije osobe (živimo u zgradi).
Majstori su dolazili u više navrata otkriti kvar (kojeg naravno nisu otkrili) da bi pri zadnjem dolasku mijenjali ventil i oštetili cijev i zbog toga je zadnji račun toliko visok. Na računu obračunata je potrošnja 962 kubika.

Koja su naša prava? Jesmo li dužni platiti račune ili se možemo žaliti i kome? U pitanju je ZG Holding ako je informacija bitna.

Hvala na odgovorima!
ljerkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 16:18   #2
ako je zg holding izvodio radove onda imaš mogućnost razračuna sa njima,ja ne bi platio pa makar je ventil iza sata a radovi su u njihovoj režiji
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 19:46   #3
kao pravilo postoji da je to mjerila njihov trosak a pd mjerila vlasnikov
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 20:41   #4
Holding nakon više naših žalbi i obećanja da će poslati nekoga da otkrije kvar nije poslao svoje majstore pa su pozvani radnici iz poduzeća kojem plaćamo pričuvu da bi se problem što prije riješio. Što sad?

lealea2706, ne razumijem tvoj komentar.
ljerkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 20:57   #5
treba uvidjeti gdje je curi voda
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 21:03   #6
Voda ne curi u nijednom stanu, svi stanovi su provjereni. Curilo je negdje ispod zgrade očito, ali su oni pri zadnjem "popravku" oštetili cijev i sad curi i iz te cijevi.
ljerkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 22:54   #7
da ali onda to niste duzni platiti...lijepo vratite racun...dakle do mjerila je njihov trosak odnosno puknuca cijevi i sl a od mjerila je tvoj...pogledaj saht u kojemu se mjerilo nalazi
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 23:53   #8
ako je dosao veliki racun onda je ocito puknuce iza sata odnosno na mjestu o kojem suvlasnici trebaju brinuti i trebat cete platiti bez obzira sto mozda niste potrosili vodu kroz stan ali je potrosena kroz cijevi o kojima se brinu suvlasnici. probajte pisati prigovor, no mislim da prigovor ne odgadja naplatu
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 23:57   #9
Quote:
lealea2706 kaže: Pogledaj post
da ali onda to niste duzni platiti...lijepo vratite racun...dakle do mjerila je njihov trosak odnosno puknuca cijevi i sl a od mjerila je tvoj...pogledaj saht u kojemu se mjerilo nalazi
Da curi prije vure nebi se to vidjelo na potrošnji nemoj ljude krivo savjetovati...

Ne kužim jel vama još curi voda ili ne.
Inače ti je postupak da vodovodu napišeš zamolbu za otpis djela potrošene vode radi nepredviđenog kvara na vodovodnim instalacijama. U globalu oni priznaju tu zamolbu pa odpišu do prosječne potrošnje koju malo uvečaju 10-20%. Naravno ako je ta potrošnja skočila u mjesecu i drugi mjesec pala nakon popravka.. Ukoliko vi ne popravljate kvar iz mjeseca u mjesec a potrošnja raste onda od otpisa nema ništa jer ste si sami krivi šta vam curi voda...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 21:30   #10
Nama je pukla cijev za vodu nakon sata.Nit je bilo zvukova šuma vode po kući,nekakvih mokrih fleka.Ama baš ništa nije dalo naslutiti da nam je pukla cijev.Da napomenem kod nas očitavanju vodomjere svaka tri mjeseca po zimi.
Ukratko 290kubika je otišlo kao i što je došao račun od 6500kuna.Majstor je našao gdje pušta sanirao kvar za 1750kuna.
Hajdučija u tri vražje matere.
Ko ima slično iskustvo neka se javi.,ili ne mora definitivno selim iz Hrvatske.
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 15:18   #11
Može i gore, ne brini.
Radim u jednoj firmi kao domar pa sam dijelom odgvoran i za nadzor potrošnje vode.
Ugl, početkom prošle godine zbog zdravstvenih problema sam ti mjeseca bio na bolovanju, a kad sam se vratio dočekalo me ugodno iznenađenje... Račun za vodu od 330000kn!!!!
Problem kod puknuća je taj što Vodoopskrba ili tko već očitava brojila jedanput u nekoliko mjeseci, a ono između šalju račune za procijenjeno stanje.
Moja sreća (skidanje odgovornosti sa leđa) je to da kod nas nisu očitavali brojilo 6 mjeseci, pa smo na osnovu toga pisali žalbu i dobili dijelom otpis duga ( ali samo 50%)...

Kvar je bio na vanjskoj hidrantskoj mreži, netko se autom naslonio na hidrant i puknulo je dva metra pod zemljom a kako je tlo sami šoder sva voda je jednostavno otišla u tlo i nije se nigdje ništa vidjelo...
kumjoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 15:21   #12
Da, mjesečna potrošnja je oko 3200 kn, tako da ništa od oprosta duga do 10-20% iznad uobičajene potrošnje.
Nakon toga ugradili daljinsko očitavanje tako da je sad sve pod nadzorom.
kumjoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 09:35   #13
Ako brojilo nije poludijelo onda dobro broji potrosnju jer inace brojilo nemoze mjeriti istjecanje prije brojila vec nakon brojila. Zato treba bit na oprezu kada imate uvecan racun odmah treba traziti krivca prvo od brojila do pipe. A kad cijev pukne prije brojila za to vas nije briga jer od toga racuni nerastu vec je na vama odgovornost da prijavite kvar ako uocite da nebudete pili prljavu vodu.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 17:09   #14
život u zemlji bez nade

Quote:
kumjoshua kaže: Pogledaj post
Može i gore, ne brini.
Radim u jednoj firmi kao domar pa sam dijelom odgvoran i za nadzor potrošnje vode.
Ugl, početkom prošle godine zbog zdravstvenih problema sam ti mjeseca bio na bolovanju, a kad sam se vratio dočekalo me ugodno iznenađenje... Račun za vodu od 330000kn!!!!
Problem kod puknuća je taj što Vodoopskrba ili tko već očitava brojila jedanput u nekoliko mjeseci, a ono između šalju račune za procijenjeno stanje.
Moja sreća (skidanje odgovornosti sa leđa) je to da kod nas nisu očitavali brojilo 6 mjeseci, pa smo na osnovu toga pisali žalbu i dobili dijelom otpis duga ( ali samo 50%)...

Kvar je bio na vanjskoj hidrantskoj mreži, netko se autom naslonio na hidrant i puknulo je dva metra pod zemljom a kako je tlo sami šoder sva voda je jednostavno otišla u tlo i nije se nigdje ništa vidjelo...

Plaćao sam deračine svih vrsta.Definitivno nadležni su imali neoborive razloge.
Potpisivao nisam nikad ništa,kredit nikad nisam imao...
Mojom domovinom vlada T com,komunalne službe,HRT.Hep i nedao Vam se dragi Bog nekoj od njih zamjeriti...Sve ćete platiti.!
A ja ode...................
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.