Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2006., 14:00   #1
Da li je po vama ovo normalno?!?

Evo citam vec nekoliko dana sagu o Mel Gibsonu. Jeste li primjetili da je on do prije nekoliko godina bio super glumac, svi ga volili. Svaki film(ili skoro svaki)-hit.
A sve je pocelo sa onim njegovim filmom o Isusu, da bi, evo doslo do kuliminacijervo ga policija zaustavila pjanog, pa prica tipa "Zidovi krivi" i evo ga ABC ne zeli da doticni pravi film. Izgleda da mu je produkcijska kuca Icon u opasnosti, kao i njegova karijera.
Da li je uredu da zbog izjave u pijanom stanju, ma i filma koji mozda ne prikazuje Zidove bas u najboljem svjetlu, covjeku se unisti karijera i firma?
Nekako mi to izgleda preostro. Ne kazem da u proslosti propaganda nije odigrala svoju ulogu u unistenju Zidova u Europi, ali ovo nije to. Ovo nije Gebels-prica, smisljeni scenarij, masinerija poslije koje slijedi Ausvic...ovo je samo glumac, reziser koji eventualno i ima lose misljenje o Zidovima. A mozda i nema.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 14:26   #2
in vino veritas

ili što trijezan misli to pijan govori.





takve veličine kao mel gibson trebaju bit' duplo kažnjeni . za primjer.


ili zašto bi on bio povlašten?...
valjda glumac, režiser etc.. mora imati i veću odgovornost, a ne manju!
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 14:37   #3
Quote:
Dunj@ kaže:
in vino veritas

ili što trijezan misli to pijan govori.





takve veličine kao mel gibson trebaju bit' duplo kažnjeni . za primjer.


ili zašto bi on bio povlašten?...
valjda glumac, režiser etc.. mora imati i veću odgovornost, a ne manju!
Zar nismo svi isti pred zakonom?!?
Ali takvo sistematsko unistavanje karijere i firme?
Sve i da misli recimo da su zidovi zapoceli sve ratove...moze se on stemplirati kao neko ko ne voli Zidove, to je dovoljna kazna i vjerovatno ce vecina Zidova izbjegavati posao sa njim, ALI unistiti ono sto on smatra njemu vaznim kao sto je upravo karijera i firma.
Cemu toliko gazenje? Ako vec neko ne voli Zidove, a to je zabranjeno zakonom, neka mu se sudi za mrznju, klevetu, raspirivanje cega li vec...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 14:46   #4
Quote:
nordea kaže:
Zar nismo svi isti pred zakonom?!?
Ali takvo sistematsko unistavanje karijere i firme?
Sve i da misli recimo da su zidovi zapoceli sve ratove...moze se on stemplirati kao neko ko ne voli Zidove, to je dovoljna kazna i vjerovatno ce vecina Zidova izbjegavati posao sa njim, ALI unistiti ono sto on smatra njemu vaznim kao sto je upravo karijera i firma.
Cemu toliko gazenje? Ako vec neko ne voli Zidove, a to je zabranjeno zakonom, neka mu se sudi za mrznju, klevetu, raspirivanje cega li vec...

pa nek pati malo, zazbilj' a ne samo na filmu! love se nakupio, a crkva mu opet može pomoć ponovnim i ponovnim prikazivanjem pasije.... njemu u čast. ne bi to bilo ništa novo. sva crkva je i zaslužna za židovska stradanja a jedino se katolički papa ispričao... a jel' mel katolik il' nije?
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 14:50   #5
Quote:
Dunj@ kaže:
a jel' mel katolik il' nije?
NEmam pojma a nije ni bitno...Kao da je mrznja prema Zidovima uslovljena pripadnosti nekoj vjeri. Ja ipak mislim da su Zidovi poprilicno zasticeni danas u svim drzavama koje su se nehajno ponijele prema njihovom stradanu u proslosti.
Situacija kakva mi lici sa ovim jeste da ne smijes reci bilo sta u bilo kojem obliku protiv Zidova...ma sta da jeste, ostaces bez icega. A zar to onda nije sijanje straha?
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 15:07   #6
Quote:
nordea kaže:
Zar nismo svi isti pred zakonom?!?
Ali takvo sistematsko unistavanje karijere i firme?
Sve i da misli recimo da su zidovi zapoceli sve ratove...moze se on stemplirati kao neko ko ne voli Zidove, to je dovoljna kazna i vjerovatno ce vecina Zidova izbjegavati posao sa njim, ALI unistiti ono sto on smatra njemu vaznim kao sto je upravo karijera i firma.
Cemu toliko gazenje? Ako vec neko ne voli Zidove, a to je zabranjeno zakonom, neka mu se sudi za mrznju, klevetu, raspirivanje cega li vec...
O cemu ti pricas ovdje??
Tko mu unistava firmu i karijeru nezakonitim sredstvima??

Znas nesto sto mi ne znamo?

Zidovi drmaju Hollywood-om, tuzna cinjenica, i sami odredjuju gdje ce svoju lovu ulagati.....Ali to nije protuzakonito.

Sto nam ti insuiniras ovdje?
Imas neki podatak da su zidovi pokusali nesto ilegalno uciniti njegovoj firmi i njemu??
Blixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 15:11   #7
Quote:
Blixa kaže:
O cemu ti pricas ovdje??
Tko mu unistava firmu i karijeru nezakonitim sredstvima??

Znas nesto sto mi ne znamo?

Zidovi drmaju Hollywood-om, tuzna cinjenica, i sami odredjuju gdje ce svoju lovu ulagati.....Ali to nije protuzakonito.

Sto nam ti insuiniras ovdje?
Imas neki podatak da su zidovi pokusali nesto ilegalno uciniti njegovoj firmi i njemu??
Pa evo, npr. da me sad prozoves norvezankom , poslat cu ti link iz njihovih novina

http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=125121
http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=125070
http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=124988
http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=124807
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 15:25   #8

Da, i?
ABC prekinuo suradnju sa njim, ima tu nesto ilegalno, protuzakonito??

Gade se i meni zidovi i njihova filozofija ali jos mi se vise gade neke muslimanke koje se pretvaraju da im je stalo do jednog katolika i koriste tu njegovu tuznu pricu za svoju propagandu..

Znas, moja draga zelena....
Blixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 15:26   #9
[QUOTE=nordea]NEmam pojma a nije ni bitno...Kao da je mrznja prema Zidovima uslovljena pripadnosti nekoj vjeri. QUOTE]

Jesi ti gledala film?
Film Pasija je vjerna rekonstrukcija života Krista,24 sata do raspeća.Ne vidim u ćemu film vrijeđa Židove.
Iako mi je poznato da je svojevremeno digao židovsku populaciju na stražnje noge...ali, znaći li to da je čitava kršćanska vjera,kojoj je raspeće temelj,uvreda za Židove?

Inače,Gibson je moj omiljeni glumac i režiser.Privatni život mu je gotovo idiličan,uz pokoju mrlju,ali pa nije on svetac!
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 15:38   #10
Quote:
nordea kaže:
Evo citam vec nekoliko dana sagu o Mel Gibsonu. Jeste li primjetili da je on do prije nekoliko godina bio super glumac, svi ga volili. Svaki film(ili skoro svaki)-hit.
A sve je pocelo sa onim njegovim filmom o Isusu, da bi, evo doslo do kuliminacijervo ga policija zaustavila pjanog, pa prica tipa "Zidovi krivi" i evo ga ABC ne zeli da doticni pravi film. Izgleda da mu je produkcijska kuca Icon u opasnosti, kao i njegova karijera.
Da li je uredu da zbog izjave u pijanom stanju, ma i filma koji mozda ne prikazuje Zidove bas u najboljem svjetlu, covjeku se unisti karijera i firma?
Nekako mi to izgleda preostro. Ne kazem da u proslosti propaganda nije odigrala svoju ulogu u unistenju Zidova u Europi, ali ovo nije to. Ovo nije Gebels-prica, smisljeni scenarij, masinerija poslije koje slijedi Ausvic...ovo je samo glumac, reziser koji eventualno i ima lose misljenje o Zidovima. A mozda i nema.
U toj industriji je ponekada sitnica dovoljna, a nekada se nekome i zamjeris. Sto vazi i za osobu koja vodi "prosjecan" zivot, a za nekoga tko je u doticnom business-u vazi duplo. Mislim da je to vise na stvari.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 15:39   #11
Quote:
Zagorakis kaže:
Jesi ti gledala film?
Film Pasija je vjerna rekonstrukcija života Krista,24 sata do raspeća.Ne vidim u ćemu film vrijeđa Židove.
Iako mi je poznato da je svojevremeno digao židovsku populaciju na stražnje noge...ali, znaći li to da je čitava kršćanska vjera,kojoj je raspeće temelj,uvreda za Židove?

Inače,Gibson je moj omiljeni glumac i režiser.Privatni život mu je gotovo idiličan,uz pokoju mrlju,ali pa nije on svetac!
Ja se sjecam da se digla prasina oko filma PAsija. Sto se filma o Isusu tice, bilo kojeg, generalno ce uvijek ispasti isto: Isus razapet, a Zidovi bili tu. Sto ne znaci da su Zidovi za to krivi, ne vidim razloga zasto bi bili. Ali, se to opet "potura" kao cinjenica stoljecima vec.
Ali, eto pocelo je od te Pasije pa evo ovo ovih dana: dakle, ABC je ponistio dogovor sa Gibsonom u vezi snimanja serije, a i karijera mu u opasnosti zato sto je rekao da su Zidovi krivi za rat!!! Je li to razlog unistavanja karijere?
Ja vas pitam, da li je to po vama normalno da se nekome ukine ugovor?
I da postoji mogucnost da mu propadne firma Icon i da mozda i ne glumi toliko vise koliko je navikao, i da mozda i ne dobije Oscara za svoj novi film koji treba da izadje?




Inace, meni se ucinio kao dobar glumac, nisam cula da je imao ovakve ispade prije, ali opet, ja to nesto puno i ne pratim pa me mozda neko i ispravi.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 15:40   #12
Židovi su najumreženiji narod na svijetu i drmaju u poslovnom i političkom svijetu - lobiji i slično. Isto tako, veliki su nacionalisti.

Sve skupa - gledat će da mu zagorče život. Ali ne bu strašno, evo već se Gibson ispričava na sve strane (sreća pa je bio pijan, pa ima izgovor).
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 15:46   #13
[QUOTE=nordea]Ja se sjecam da se digla prasina oko filma PAsija. Sto se filma o Isusu tice, bilo kojeg, generalno ce uvijek ispasti isto: Isus razapet, a Zidovi bili tu. Sto ne znaci da su Zidovi za to krivi, ne vidim razloga zasto bi bili. Ali, se to opet "potura" kao cinjenica stoljecima vec.
Ali, eto pocelo je od te Pasije pa evo ovo ovih dana: dakle, ABC je ponistio dogovor sa Gibsonom u vezi snimanja serije, a i karijera mu u opasnosti zato sto je rekao da su Zidovi krivi za rat!!! Je li to razlog unistavanja karijere?
Ja vas pitam, da li je to po vama normalno da se nekome ukine ugovor?
QUOTE]

ABC ima pravo ukinuti ugovor. To im nitko ne može zabraniti. Gibson se zajebo, i sad mora polizat.

Meni isto već ide na živce neka priča o genocidima, pogromima - bilo je to predavno, ali dobro "pali". Odmah skočiš i derneš se na onog tko ti se ne sviđa "da je genocidan". I počne hajka... Židovska država i jačina jamstvo su i naknada za stotine godina nepravde koja im je načinjena, i bilo bi dobro da prestanu manipulirati s prošlošću.

Rješenje? Svaki narod neka živi i radi i ekonomski prosperira, pa će i njegov relativni udio u svjetskoj moći porasti.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 15:46   #14
Mel je zakon. A to sto je ABC prekinuo ugovor s njim je isto kao da mu nije oprao guzicu. Mel je tezak toliko sa lovom da moze kupiti ABC ili se finansirati da snimi pet A filmova. Passion of the Christ je zaradio $368 million samo u kinima i 7 je najgledaniji film svih vremena. Mel je samo 2004 strpao $210 milion u djep. Mel je Hollywood i ne treba on nikakve Zidove finansijere da snimi film. On ih moze snimiti nekoliko i to A produkcija filmove, a da ne zaradi nista i opet nece propasti. Uglavnom Mel udara tamo gdje treba.
Postao sam njegov fun nakon Braveheart i Patriot gdje udara po Englezima.

Citam Zidovi izazvali najvecu ekolosku katastrofu na Mediteranu. Prvi izvjestaju govore o 10,000-35,000 tona teskog naftnog goriva koje je iscurilo u Mediteran nakon sto je izraelski avion pogodio centralu u blizini Bejruta. Izgleda da se Hezbolah krio u nafti? Naftna mrlja je vec sad prekrila 80 km od ukupno 225 km libanonske obale. I to nije sve. Sve libanske plaze u tih 80 km su prekrivene naftom. I to nije sve.

Naftna mrlja ce se takodjer prosiriti na Cipar, Siriju, Tursku, Grcku i cak Izrael.

Ovo sto Zidovi rade je prevrsilo svaki mjeru.

E sad vi recite da Mel nije udario u pravu metu?
MLS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 15:48   #15
Inace kad smo kod Mela i zidovskog bojkota evo i clanka.

Quote:
Jewish groups call for hate-crime probe on Mel Gibson
CRAIG HOWIE



JEWISH groups have demanded Mel Gibson be investigated for hate crimes after the Hollywood star allegedly made anti-Semitic comments to US police officers when he was stopped on suspicion of drink-driving and speeding.

Gibson's reported criticism of Jews, contained in a leaked police report detailing his arrest early on Friday morning, included the phrase: "F*****g Jews. The Jews are responsible for all the wars in the world."

He has since apologised for his actions, saying they were "despicable", but community Jewish leaders called for Gibson to be ostracised from Hollywood, where the A-list actor is considered an industry powerbroker.

Calling for a criminal investigation into the Oscar-winning actor and director's remarks, Abraham Foxman, the national director of the US Jewish Anti-Defamation League, said: "We believe there should be consequences to bigots and bigotry."

Gibson, 50, was arrested on suspicion of driving under the influence after deputies clocked his Lexus sports car speeding at 87mph in a 45mph zone at 2:36am on Friday in Malibu, sheriff's spokesman Steve Whitmore said.

The actor was later found to have a blood-alcohol ratio of 0.12.The legal limit in California is 0.08, according to the police records.

After Gibson was pulled over, a bizarre melee ensued that apparently involved Gibson trying to escape, his alleged propositioning of an arresting officer with lurid, explicit suggestions and claims that, while handcuffed in the back of a police car, Gibson threatened a deputy, saying he "owns Malibu" and will spend all of his money to "get even" with the officer.

He also allegedly asked an arresting officer if he was Jewish.

Gibson was taken to a police station in Malibu, where he allegedly threatened an officer, smashed a payphone and attempted to urinate in a cell.

He was released after about five hours in custody, on $6,600 (£3,550) bail. Police will decide this week whether to charge him.

Controversy now surrounds the police report into the incident, with claims emerging that it was rewritten because senior officers considered it to be "too inflammatory" and feared that it could incite a lot of "Jewish hatred".

Gibson has in the past angered Jewish groups over his portrayal of the role of the Jews in the crucifixion of Jesus in his largely self-funded movie, The Passion of the Christ, which went on to take $611 million (£328 million) at the box office.

Now, many in the industry are asking how Gibson can reconcile his comments with his position as one of Hollywood's most powerful players.

Nikki Finke, a columnist for LA Weekly and prominent chronicler of Hollywood, pointed out the "the overwhelmingly negative response" among Jewish audiences to The Passion of the Christ.

She also said several top Jewish executives have pledged privately never again to work with Gibson as a result.

However, Ms Finke said that in his daily schedule Gibson "works closely with many Jewish VIPs at talent agencies, law firms, and at the studio".

But she questioned whether a factual TV mini-series about the Holocaust that Gibson announced he was developing late last year would now be "too hot to handle".

Gibson, a Christian fundamentalist, has in past refused to criticise his father, Hutton, who has been labelled a Holocaust denier over comments claiming the Holocaust was "mostly" fiction.

The Australian actor has released an apology for his actions.

"After drinking alcohol on Thursday night, I did a number of things that were very wrong and for which I am ashamed," he said.

"I acted like a person completely out of control when I was arrested, and said things that I do not believe to be true and which are despicable.

"I am deeply ashamed of everything I said.

"I have battled with the disease of alcoholism for all of my adult life and profoundly regret my horrific relapse."
MLS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 15:59   #16
Quote:
zelenbrijeg kaže:

ABC ima pravo ukinuti ugovor. To im nitko ne može zabraniti. Gibson se zajebo, i sad mora polizat.

Meni isto već ide na živce neka priča o genocidima, pogromima - bilo je to predavno, ali dobro "pali". Odmah skočiš i derneš se na onog tko ti se ne sviđa "da je genocidan". I počne hajka... Židovska država i jačina jamstvo su i naknada za stotine godina nepravde koja im je načinjena, i bilo bi dobro da prestanu manipulirati s prošlošću.

Rješenje? Svaki narod neka živi i radi i ekonomski prosperira, pa će i njegov relativni udio u svjetskoj moći porasti.
Ma ima pravo ABC ukinuti ugovor, cak i ako je nekoliko dana prije Centar Simon Wisental upravo trazio da se taj ugovor ukine(i evo ga, danas jeste), ALI da li je to NORMALNO?
Haj eto,ugovor ukinut OK. Ali I FIRMA MU, po ovim novinama, VISI O KONCU i karijera?
Zidovi stvarno jesu nastradali u ratu, a veliku ulogu je imala propaganda, ALI da li to znaci da u slijedecih 500 godina niko nece smjeti reci "zidovi su krivi za rat/ekolosku katastrofu/ubijanje civila/ ubijanje zivotinja/gradnju hidroelektrane?"
Jer, u suprotnom, skrsit ce te, unistit ce ti sve sto imas? On jeste izletio, ali cijena je previsoka.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 16:06   #17
Quote:
nordea kaže:
Jer, u suprotnom, skrsit ce te, unistit ce ti sve sto imas? On jeste izletio, ali cijena je previsoka.

Nikakva razlika izmedju ovog zidovskog bojkota i onog bojkota danskih proizvoda od arapa.

Ako vec nesto radis, pricas onda budi svjestan sta to moze povuci sa sobom. Ne zivimo u idealnom svijetu....

Sto se tice Mel-a mogu ga povuci za neku stvar, ima novca za 5 bogatih zivota a moze zivjeti gdje zeli po svijetu da ima tonu obozavatelja. Nije njemu frka nimalo.....

A sto se tice zidova treba samo ne obazirati se na te njihove gluposti i i price o antisemitizmu i sto vise ponavljati ovu uzrecicu sto je Mel rekao...To im je najbolji penicilin....

Sami su krivi da je rijec "antisemitizam" devalvirana...Sam pao sam se ubio, to vise niko ne pusi...
Blixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 16:06   #18
Quote:
nordea kaže:
Ma ima pravo ABC ukinuti ugovor, cak i ako je nekoliko dana prije Centar Simon Wisental upravo trazio da se taj ugovor ukine(i evo ga, danas jeste), ALI da li je to NORMALNO?
Haj eto,ugovor ukinut OK. Ali I FIRMA MU, po ovim novinama, VISI O KONCU i karijera?
Zidovi stvarno jesu nastradali u ratu, a veliku ulogu je imala propaganda, ALI da li to znaci da u slijedecih 500 godina niko nece smjeti reci "zidovi su krivi za rat/ekolosku katastrofu/ubijanje civila/ ubijanje zivotinja/gradnju hidroelektrane?"
Jer, u suprotnom, skrsit ce te, unistit ce ti sve sto imas? On jeste izletio, ali cijena je previsoka.
Pa otprilike je to tako kak si rekla.

Prisjetimo se Jugoslavije - Hrvati su bili genocidni, fašistoidni i svi ostali crnjaci. Udri svom snagom i ne daj mu da diše.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 16:07   #19
Quote:
Spot Perdita kaže:
Ne kaze.
Nego kako?
Ficuti?
Znam da je tako nekako islo, ali nisam siguran......
klapac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 16:13   #20
Quote:
zelenbrijeg kaže:
Pa otprilike je to tako kak si rekla.

Prisjetimo se Jugoslavije - Hrvati su bili genocidni, fašistoidni i svi ostali crnjaci. Udri svom snagom i ne daj mu da diše.
PA nije bas da je to bilo tako skroz. Ipak se skolovalo, radilo, zivjelo a svako je isao na Goli otok. Doduse, nisu ni Srbi Zidovi jel...da jesu, nikog od nas nebi bilo.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.