Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2010., 20:08   #1
Najveći biseri "električara"



ako naletite na ovakve bisere na netu objavite ih na ovdje

Zadnje uređivanje Aoife : 15.05.2010. at 18:32. Reason: Krvo stavljena slika
vansale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 20:40   #2
zato ti sigurno vodiš u biserima na pdf raćunala i postavljanje slika
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 20:58   #3
odi u rumunjsku pa da vidiš majstorije, pogotovo rešoi i grijalice.....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 23:44   #4
Vele da ništa nije vječno e pa ovaj osigurač sigurno neće izgorjeti slj. 1000 godina
dexdu is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 12:42   #5
Sudeći po izgledu brojila, ovo je razvodna ploča iz CCCP-a, ili iz neke države onkraj željezne zavjese. Šrafciger je u funkciji osigurača tj. kratkospojnika, u slučaju kvara ili preopterećenja gore žice ili spojevi, valjda je to lakše zamijenit nego osigurač.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 13:18   #6
Razgovaram s pripitim elektricarem u kaficu, nesto o cijenama radova.
Kaze on... "ja ti se primim za kvaku, to ti je vec 200KN". , a ja... "za moju kvaku se ne budes primil"!
dimosphobos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 15:28   #7
Taj nije bio pripit već pijan skroz ,, i to ne bih nazvao majstorom.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 15:50   #8
Nemoraš ti ništa plačati ako znaš sam a ako neznaš plati onome tko zna i ako je čovjek od struke ne pitaj za cijenu jer škrtac dva puta plača
Evo jedna istinita anegdota:
Ostao čovjek u kvaru sa autom(nešto je počelo lupati u mašini) i obišao hrpu fušera automehaničara koji nisu znali popraviti, ali svaki je znao naplatiti svoj preglad tj. defektažu kvara a auto i dalje lupa
Načuo napokon čovjek da postoji stručnjak ali je malo skup i eto došao čovjek kod stručnjaka koji uzme ključ deset i zavrne jedan vijak i veli čovjeku 420 kuna
Kako 420 kuna pa samo ste zavrnuli jedan vijak upita čovjek
Majstor odgovara 20 kuna je za zavrtanje vijka a 400 kuna je cijena mojeg 20 godišnjeg iskustva i školovanja po Njemačkoj da bi znao ovo popraviti

E sada sami procjenite jeli majstor bio u pravu
dexdu is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 16:09   #9
Quote:
dimosphobos kaže: Pogledaj post
Razgovaram s pripitim elektricarem u kaficu, nesto o cijenama radova.
Kaze on... "ja ti se primim za kvaku, to ti je vec 200KN". , a ja... "za moju kvaku se ne budes primil"!
Prije ovakvih izjava prvo provjeri cjenike bilo kojeg majstora bilo koje struke u Hrvatskoj pa češ vidjeti da je čovjek sasvim u pravu...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 17:10   #10
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Prije ovakvih izjava prvo provjeri cjenike bilo kojeg majstora bilo koje struke u Hrvatskoj pa češ vidjeti da je čovjek sasvim u pravu...
To je u biti bil "skec" vise... jer se znamo od srednje skole jos. Tako da nije bas tako ozbiljno kako se tebi cini...
dimosphobos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 17:14   #11
Quote:
dimosphobos kaže: Pogledaj post
To je u biti bil "skec" vise... jer se znamo od srednje skole jos. Tako da nije bas tako ozbiljno kako se tebi cini...
Ma sve je ok ali problem je što se svi zgražaju nad cjenama majstora i ne kuže da u Hrvatskoj ni jedna struka nema satnicu manju od 100 kuna i da je doslovno svaki izlazak na neku intervenciju 2 radna sata što daje tih 200 kn.

Naravno to ako majstor izdaje po zakonu propisani račun u svakom drugom slučaju mu nemojte tolko plačati....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 17:33   #12
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ma sve je ok ali problem je što se svi zgražaju nad cjenama majstora i ne kuže da u Hrvatskoj ni jedna struka nema satnicu manju od 100 kuna i da je doslovno svaki izlazak na neku intervenciju 2 radna sata što daje tih 200 kn.

Naravno to ako majstor izdaje po zakonu propisani račun u svakom drugom slučaju mu nemojte tolko plačati....
Ali ima i majstora koji od buhe napravi slona, jednostavna stavr se zakomplicira, pogotovo ako vidi priliku/zrtvu. Daleko do toga da bi mogao reci "svaki", ali pohlepa je gadna stvar. Samo nikad dosta.
dimosphobos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 20:16   #13
Uf ja sam cuo jednu dobru, nije slika, ali ajde....
Uglavnom jedna bakica je zelila svjtlo u wc-u koji ga dosad nije imao (ovaj dio se tocno ne sjecam), i pozove elektricara da joj napravi. Uglavnom nakon dosta umovanja, nasa je 2 razvodne kutije, jednu s druge strane zida, a druga na kraju hodnika i nebudi ljen zakljucio je da se najpametnije spojit s druge strane, nego vuc kablazu po kuci. Uglavnom on sve spojio i sve radi za 5.
Dan dva nakon toga zove zena da je sve super, ali ima problem da se svjetlo pali gasi samo i tako je prolazilo elektricara i elektricara i niko nije skuzio, dok jedan nije dosa navecer i nakon 5 min, skuzija da se lola spojia na stubisnu rasvjetu, tako da po danu bi sve radilo, ali navecer kad bi ljudi prolazili kroz ulaz, onda bi se njoj palilo-gasilo svjetlo
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 22:03   #14
Quote:
chuspy kaže: Pogledaj post
Uf ja sam cuo jednu dobru, nije slika, ali ajde....
Uglavnom jedna bakica je zelila svjtlo u wc-u koji ga dosad nije imao (ovaj dio se tocno ne sjecam), i pozove elektricara da joj napravi. Uglavnom nakon dosta umovanja, nasa je 2 razvodne kutije, jednu s druge strane zida, a druga na kraju hodnika i nebudi ljen zakljucio je da se najpametnije spojit s druge strane, nego vuc kablazu po kuci. Uglavnom on sve spojio i sve radi za 5.
Dan dva nakon toga zove zena da je sve super, ali ima problem da se svjetlo pali gasi samo i tako je prolazilo elektricara i elektricara i niko nije skuzio, dok jedan nije dosa navecer i nakon 5 min, skuzija da se lola spojia na stubisnu rasvjetu, tako da po danu bi sve radilo, ali navecer kad bi ljudi prolazili kroz ulaz, onda bi se njoj palilo-gasilo svjetlo
Nekako nema logike ali ajde......
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 01:41   #15
sta nema, uglavnom to sam cuo osobno od tipa koji je zadnji dosa i otkrio u cemu je stos. Inace je OK tip i nebi prica bezvezarije jer se sta tako sta po gradilistima nagleda svega i svacega
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 10:52   #16
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nekako nema logike ali ajde......
ima ako nije stubišna rasvjeta nego je izmjenično križna kombinacija.
Ima i takvih zgrada, manjih ali svakako spadaju u bisere.....
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 12:02   #17
Cuj sta je bilo i have no idea, ali je stubisna rasvjeta lakse za opisat neupucenima. Usput uzmi u obzir takve bisere, i mastovitost ljudi u pregradjivanju, pomicanju vrata/prozora i eto prilike za vesenje je da su sanse 1:10000 ali dogodilo se
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 14:40   #18
krivo sam napisao, u žurbi sam švrljao...
nije stubište na stubišnom automatu, nego je izmenično križna kombinacija.
I tada je vrlo moguće ovo kaj si napisao...
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 15:54   #19
kako izvesti zvono (za radionicu u dvorištu ) ALi samo sa jednom žicom ??
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 16:22   #20
Mehanički - povučeš žicu koja zanjiše zvono!
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.