Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2004., 15:09   #21
Jedinica

Jedinica sam. Imam jednog bratića i jednu sestričnu s kojima sam u divnoj i čvrstoj vezi s obzirom da živimo u različitim zemljama. I to mi je, ne znam kako bih to drukčije rekla... - dovoljno. U odnosu s njima prepoznajem mnoštvo stvari o kojima govorite gore - razumijemo se bez riječi, možemo se dugo ne čuti i nastaviti gdje smo stali zadnji put, javiti se jedno drugom u bilo koje doba i tražiti pomoć, uslugu, rame, riječ, novce.

Kad sam imala oko 5 godina, načula sam razgovor mame i njezine sestrične na temu hoće li moja mama imati još djece. Tada nisam znala da moji roditelji imaju loš brak, da su se izgustirali i promašili jedno drugo. Neka mi nitko ne sudi - ali ja sam se, takva balava, užasno uplašila mogućnosti da će doći netko "novi". Uživala sam u mami i tati samo za sebe i iako me nikad sami nisu pitali želim li nekoga (jer im ni samima to uopće nije dolazilo u obzir), ja sam POBJEGLA OD KUĆE. Sjećam se filma u svojoj glavi da sam nevoljena i da je vrijeme za nekog novog, a to znači da je bolje da ja odem. Spakirala sam neku lutku i krem bananu u mali crveni koferčić i otišla iz stana, iz zgrade, preko nekoliko cesta, prema rijeci. Tamo sam se umorila i sjedila nekoliko sati (otprilike), dok nisu došli unezvjereni tata i milicajac

Nisam dobila batina. Ni brata ni sestru. Ne mogu naći pravi odgovor čemu takva reakcija s obzirom da sam imala samo 5-5,5 godina.... ali nisam nikad poželjela bližeg brata ili sestru od ovih koje već imam....
__________________
"Sve sam to ja, isitnjen, sav od komadića, od odsjaja, probljesaka, sav od slučajnosti, od neraspoznatih razloga, od smisla koji je postojao pa se zaturio, i sada više ne znam što sam u tom kršu" (M. Selimović)
Magnolija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 09:12   #22
Unhappy

Imam brata 9god. mladeg. Iako sam dobijala zbog njega batina uvijek to nije vazno.

Nikada nije dobio batina od kako znam za njega. Sto god je prstom pokazao dobio je. Ima zivot sjajan, iako to nevidi. Ja kada sam nesto trazila da mi kupe bila bi prica ovakva "Mama/Tata nema dovoljno novaca " ja bi samo usutila i idemo dalje. Nema ljutnje nema mrznje nema onoga "E zapamticu ti za ovo".

Imala sam ono osnovno knjige, odijecu za van/skolu/ itd. Igracke bi dobila kada izadu iz mode np. zeljna sam i dan danas da imam barbiku kojoj se prelamaju noge uvijek bi dobile one plasticne dok su druge curice imale sposobne za sve barbike. Ja sam je dobila kada su druge curice nosale bebe sa pravom kosom. Sobu za barbiku dobila sam kada su druge curice imale kuce i auta i brodove za barbike.

Sa mojim bratom je druga prica htio je imati Action Man cim ga je vidjeo na TV dobio ga je next day ili slicno. Imao je kolekciju ti Action Man igrao bi se jednom dva puta i to je to.

Odijecu sam dobijala ono low class sto jeftinije za moje bolje, moj brat dobije ono sto pozeli i nosi samo poznate stvari "marke dobre" i nista snizeno molim lijepo.

Izlasci sa 14god. nisam smijela mrdnuti on ide u kina na kampovanje itd. daju mu dzeparac moze si kupovati magazine, a ja kada hocu magazin dobijem jednom u mijesecu i to prigovaraju danima jer je to trosak na gluposti.

Za izlaske dobijem po $10/$20 i kazu ovako" Probaj da nepotrosis sve, ako nesto potrosis ok donesi kusur, ako potrosis sve donesi molim te racun".

Ponosni su sa njegovim ocijenama koje su od 3 do 5, dobije svaki put nagradu i o tome se prica danima/nocima. Ponosni su sto je uspijesan u sportu i tu ima nagradu i o tome se prica jos i vise.

Ja sam 5 dobijala stalno nekada sam dobila par $ i to je to. Dok sam ja u necemu dobra bila o tome se jednom kaze i nema vise price, nije vazno sto sam skolu zavrsila sa 5.

Volim brata iako me sve to nervira. Neznam da li sam luda ili samo dobra osoba koja nezna da bude ljuta i puna mrznje.
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 12:21   #23
Jedinac sam! Bez posebne zalosti ili srece zbog te cinjenice.
Ali definitivno mislim da bi bilo bolje da da sam ih imao.

Sada uzivam gledati moju djecu kako rastu i vole se (kcer skoro pa 4 god, a sin malo stariji od 2 god).
ixox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 19:49   #24
Sestra,10 god starija od mene.
Moja druga mama.
Ona me ,uz mamu,odgojila,cuvala, mazila ,pazila,hranila...
Nije se mnogo promjenila prema meni.I danas me,iako sam odrasla,zna nazvati,pa slijede pitanja- jesam li rucala,kad sam dosla sinoc kuci i ako je hladno da se dobro obucem.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 20:37   #25
Ko klinki mi nije bilo bitno sto sam jedinica ali sada, sto sam starija to mi je teze. Vidim koliko moj muz ima ljepih uspomena i dobrih kontakata sa svojim bratom i sestrom a meni to fali.Fali mi i da mi netko pomogne ok omojih roditelja i osjecam prilican pritisak sto se toga tice.Moji su htjeli jos djece ali nije islo,ja se nadam da cu ih imati vise,to mi je velika zelja.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 20:49   #26
Quote:
Rita kaže:
Fali mi i da mi netko pomogne ok omojih roditelja i osjecam prilican pritisak sto se toga tice.
A posebno ovako, s drugog kontinenta. Razumijem te u potpunosti, Rita.
Mayflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 21:08   #27
Re: Brat-sestra, sestra-brat i sve varijacije na temu...

Quote:
Bercana kaže:
Kakvi su vam odnosi sa braćom ili sestrama ili što god?
imam 8 godina starijeg brata.
nikad nismo bili bliski.
kad sma ja bila dijete, on je bio hahar.
kad sam ja bila hahar, on je bio pubertletlija.
kad sam ja bila pubertetlija, on je vec bio zapsolen i ozenjen covjek.
nakon toga sam otisla na faks u zagreb.
roditelji su nam umrli.
vidim ga tjedan dana godisnje.
ne pomaze mi novcano, iako ima dosta novaca s obzirom na posao koji radi. a ja ne pitam, ponosna baba.
ne mrzimo se. ne svađamo se.
volim ga kao nekog dalekog dobrog prijatelja.
steta.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 01:59   #28
Re: Re: Brat-sestra, sestra-brat i sve varijacije na temu...

Quote:
NoWa kaže:
imam 8 godina starijeg brata.
nikad nismo bili bliski.
kad sma ja bila dijete, on je bio hahar.
kad sam ja bila hahar, on je bio pubertletlija.
kad sam ja bila pubertetlija, on je vec bio zapsolen i ozenjen covjek.
nakon toga sam otisla na faks u zagreb.
roditelji su nam umrli.
vidim ga tjedan dana godisnje.
ne pomaze mi novcano, iako ima dosta novaca s obzirom na posao koji radi. a ja ne pitam, ponosna baba.
ne mrzimo se. ne svađamo se.
volim ga kao nekog dalekog dobrog prijatelja.
steta.
Jaka si žena. Svaka čast
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 01:21   #29
NoWa....stvarno tuzno....

croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 19:15   #30
moj brat je 7 godina mlađi od mene i oduvijek ga zovem 'kokica' .. onak .. od milja obožavam ga!

Obavezno kad ga vidim se izgrlimo, izljubimo .. kažem mu koliko ga volim .. koliko mi je falio i sl ..

Trudim se biti dobra sestra i pomagat mu u svemu šta mogu i vjerujem da sam u tome uspješna .... jako mi je stalo do toga da smo bliski .. i jako smo vezani (svi u obitelji smo jako vezani pa tako ja i on)..

pusa mojoj kokici
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 20:25   #31
dvije mladje sestre..
obozavam ih.
sa mojom sestrom br. 1. nisam se razumijela sve do izlaska iz puberteta, a sad smo mi najbolje frendice i podrska.
sestra br. 2 je mladja 11. g. tako da je apsolutna mezimica, mazena i pazena i od mene i od druge sestre.
ne zivim vise s njima, niti se cujemo svaki dan, ali ne prodje dan, da se ne sitim njih.

kazu da sam jako dobra seka jer ih uvik branim pred starcima, isfinanciram neke sitne potrepstine, uvik ih saslusam, ukratko ja sam njihova velika sestra.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 00:57   #32
Obožavam svoju sekili. Dala bih život za nju.
Ona je najhrabrije, najljepše, najpametnije, najposebnije, najmilije, najfornije, najbolje, najgubastičnije, najveselije, najsposobnije žensko stvorenje na svijetu. Najmoje!
Seka moja najvoljenija! Anđelek moj i blesača tukmasta. Volim je više od svega!
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 11:56   #33
Izuzetno mi je drago da ipak ima više tako nježnih i dobrih bratsko-sestrinskih odnosa kao što je onaj između mene i mog brata, nego onih loših.
Elektra, ja i ti smo ful slične u tom pogledu. Svaka čast.
Pegasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 12:10   #34
Quote:
Mayflower kaže:
A posebno ovako, s drugog kontinenta. Razumijem te u potpunosti, Rita.
Po tom pitanju, mozemo osnovati klub odvojenih jedinica....
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 12:22   #35
imam brata 4 godine starijeg od sebe, kad me zatreba ili ja njega - tu smo, uzajamno si pomažemo, često se posjećujemo, uglavnom stalno smo u kontaktu....
ko djeca nismo imali baš zajedničkih točaka, on je volio muške igre, ja ženske, ali to nije bio problem jer je društva za sve bilo dovoljno....
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 12:51   #36
Imam sestru 4 godine mladju, a kad kazem sestra, to je kao umanjenica od onoga sto je ona meni, a ja se trudim biti njoj, nadam se da jesam.

Bile smo uvijek jako bliske, cak smo i u onim prvim djecjim zavistima i svadjama bile dosta blaze od nekih drugih parova sestara oko nas.

Osjecam uvijek uzasnu potrebu da je zastitim, narocito otkako je u 12. godini (prije evo sad vec vise od 20 godina) dobila dijabetes. Najgori dio mog zivota je upravo taj kad je bila bolesna i kad joj je dijabetes tek dijagnosticiran.

Nije se jos udala i bila mi je jako pri ruci kad sam prije dvije godine rodila drugo dijete, jer tada ona nije radila i preuzela je svu brigu o mojoj malenoj kad sam se ja morala vratiti na posao. Moja je djeca vole vise nego mene ili tatu. Tetka im je sve na svijetu.

Strasno volim svoju sestru.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 23:08   #37
Quote:
Septembar kaže:
a kad sam bila mala sam tlacila mamu da ja hocu brata... i to STARIJEG! haha jesam biser
to sam i ja radila .. a kad tamo, onda se udala i ja sam dobila mladju sestru

.. velika je razlika izmedju nas dvije, 13 godina i u biti se jos uvijek osjecam kao jedinica .. ona je mali micek u drugom razredu osnovne i volim ju.. ali bas i nemamo nista zajednicko.. mislim da kad naraste da ce biti bolje.. ovako su nam zajednicki trenutci kada obadvije uzivamo kada ju odvedem u kino, lakiram joj nokte ili ucim rolat (kao danas npr ) .. ma micek mali ..

.. s tatine strane jos imam dvije sestre i brata.. mladji klinac i klinka imaju nekih 8-10 godina, ne znam tocno koliko jer sam ih vidjela jednom u zivotu.. ni imena im se ne sjecam kak spada .. a starija njegova kcer je starija od mene 3 mjeseca.. i ne zeli me upoznat .. sto je meni grozno, imam nekog tko mi je rod, dapace polusestra, koliko sam cula jako smo slicne po zanimacijama i mogle bi pricat iii iste smo dobi.. i ona nista

.. i da, to su mi sve polu-sestre i polu-brat.. ali moja mala sekica je moja sekica
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.