Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2010., 23:21   #21
Quote:
Garovix kaže: Pogledaj post
Počeo se turizam lani micati s mrtve točke u pogledu ponude. Nije da nije. Druga stvar je to što je jadno da nam cijeli proračun ovisi o broju kišnih dana. Ili da ne ureknem - broju sunčanih dana.
Kojih je lani bilo jako, jako puno. Sve do sredine listopada. Ove godine možda nećemo biti te sreće pa krenu kiše 20.8.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 23:28   #22
Quote:
anticetnik kaže: Pogledaj post
To je opet ciljano od pokretaca teme. Cilj je odrzavati nezadovoljstvo puka i kad nema problema onda se izmisljaju ili najavljivaju problemi.
Točno tako. Ako non stop mantramo da će do kraja godine nezaposlenost pasti ispod 10%, da će nam BDP narasti za 5% i da će prihod od turizma biti veći za 30% možda se to i ostvari.

Zato krenimo sa mantranjem - nezaposlnost ispod 10%, BDP veći za 5%, 30% više love od turizma, nazaposnost ispod 10%, BDP veći za 5%....

Evo već je bolje.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 23:40   #23
Quote:
anticetnik kaže: Pogledaj post
Nikada nisam bio zagovornik mantranja ali ni opeg kukanja.
Ovo nije kukanje...

Nego rasprava na osnovu linkova gdje podatke i svoje mišljenje iznose ljudi iz struke...

Potrudi se pročitati linkove,a ne samo lupati...i tema je postavljena u formi pitanja,a ne tvrdnje...

A postavljen pitanjima je jasno da se traži mišljenje forumaša,a ne da se nameće određeno...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 23:58   #24
Nadajmo se da će turizam doživjeti totalni i apsolutni krah u Hrvatskoj.

Onda će građani Hrvatske shvatiti čemu služe inženjeri.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 00:51   #25
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Ovo nije kukanje...

Nego rasprava na osnovu linkova gdje podatke i svoje mišljenje iznose ljudi iz struke...
Struka se odavano distancirala od Bajsovih bajki i upozoravala da će se na kraju sezone brojati puno manji novci nego što je Bajs mislio.
Za razliku od Bajsa koji čeka kraj godine da vidi što mu se desilo tijekom tekuće godine, struka je svakodnavno brojale novac i uspoređivala sa lanjskom godinom.
Dovoljno je samo vidjeti što je govorila udruga hotelijera tijekom cijele sezone.
Kravavo se radilo da se dovede gosta i gosti su došli, no desilo se ono što je struka tvrdila i prije sezone. Gosti će se zadržati kraće (u prosjeku preko 1 dan kraće nego u 2008) i trošiti puno manje.
S obzirom da sam upoznat sa onime što je mislila struka mogu reći da su se i oni iznenadili sa ovih 15% manjim prihodom jer su baratali brojkama od 8-10%.
Bajs je na kraju sezone zadovoljan. On i njegova stranka nisu navikli na brojenje novca nego na brojenje grla stoke pa su zadovoljni sa grlima koja su ušla u zemlju. On osobno nije ostao bez 15% manje para pa ne vidim razloga da ne bude nezadvoljan.
Naravno u saboru su njegovi epigoni pokazivali kako je Hrvatska superuspješna jer nije imala pad kao Španjolska (koja nam, usput rečeno nije nikakav konkurent) ali su zato prešutjeli uspjeh država poput Turske i Tunisa koje nam direktno konkuriraju.
Primjer radi -
Turska -3% više dolazaka u 2009 i pad prihoda manji od 4% - sa 21,9 mlrd dolara u 2008 na 21,2 mlrd dolara u 2009.
Tunis - 2,6% manje dolazaka i rast prihoda od 2%

Što će biti u 2010g? To je velika nepoznanica.
Bajs sipa nebuloze o ofenzivi na domaće turiste (kojima prijeti opasnost da neće imati što jesti) i još većoj ofenzivi na srpsko tržište (). Slistiti će se na baš mala lova u ova dva suluda projekta i opet će sve ostati na plećima struke i ljudi koji se profesionalno bave turizmom.
Ako nam dođu kiše 20.8 bit će čemera i škrguta zubiju.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 01:38   #26
Jedino što je na ovoj temi sigrno, kao i na puno drugih, jest da bi mnogi od sudionika ovdje jako, jako željeli da sezona bude fijasko, kao što bi željeli da bude fijasko i sve drugo što se događa ili radi u ovoj zemlji.

A što se tiče ponude i usluge, evo ja se i sada javljam iz daleke europske zemlje, u kojoj svi koje susrećem po razno raznim osnovama ili s oduševljenjem pričaju o Hrvatskoj i ljetovanju u njoj ili su pak čuli od prijatelja da je prelijepo i svakako žele i planiraju doći. Nikada nisam čula niti jedan negativan komentar.

Ja im s ponosom dajem upute kuda i kako ići, kao što im skrenem pažnju i na neke nedostatke koje mogu očekivati.

Samo što iskusni ljudi otvorenog uma znaju da apsolutno svaka destinacija ima i neke boljke, ali ne hodaju svijetom tražeći zamjerke, nego uživajući o lokalnim specifičnostima.

I zato, koliko god vi to silno željeli, Hrvatski turizam nikada neće propasti, a niti Hrvatska država.

U Tunisu i Egiptu vam je jeftino u all inclusivu, ma ajde, a ne smeta vam što je jeftino zato što useljenici i sirotinja rade za 50 dolara mjesečno u lancima u vlasništvu stranaca, koji ih drže na rubu gladi, pa da ovaj mora prodati i guzicu ako treba za kunu bakšiša?

I to pišete vi koji ste najglasniji na temama o dizanju plaća, ukidanju poreza i ostalim socijalnim temama
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:05   #27
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
I to pišete vi koji ste najglasniji na temama o dizanju plaća, ukidanju poreza i ostalim socijalnim temama


slazem se. sve "Hrvatine", koje nisu spremne potrositi koji dinar vise u svojoj domovini, i tako pomoci izlasku iz krize, nego sto bi morali u Turskoj. prejadno, ali prejadno. jedino sto je takvima bitno je njihov dzep. i nista vise...

posto mi je to posao... sezona ce biti skoro pa ista ko i prosla, po svim najavama sa trzista s kojima mi radimo, svibanj ce biti nesto slabiji, lipanj puno bolji, srpanj i kolovoz standardno dobri, a ocekuje se odlicna podsezona, tako da...

ljudi koji pljuju po nasoj obali, ponudi, hrani, usluzi... nisu nigdje ni bili. na tisuce prekrasnih mjesta, svih cjenovnih razreda, odlicne mogucnosti za aktvini turizam... imamo raznovrsnost ponude, sve je bespirijekorno cisto... amerikanci koji dolaze u sve vecem broju, cak i u recesiji (za bogate je ionako nema), odusevljeni su ama bas svime na sto naidju, i rijetko tko se zali na cijene. nas hotelski smjesta je nesto skuplji u odnosu na konkurenciju i na ono sto pruza, i to je istina, ali ti nasi hoteli imaju problem jako kratke sezone, i zelje da zarade dovoljno novaca u 3 mjeseca, za hladni pogon ostalih 9 mjeseci, a to je stvarno nemoguce... vecina nasih hotela ne pruza dovoljno za boravak u njima van kupacke sezone... a mogucnosti su beskrajne...

toliko neotkrivenih mjesta i ljepota... Dugi Otok koji je gotovo nepoznanica za strance, uostalom kao i citav taj potez otoka, Molat, Zverinac, Iz, Is... raj na zemlji. ni na jednom od njh nema rugobina od resorta niti preizgradjenih plaza... sve je cisto, netaknuto i untouched... treba se maknuti od Makarske i Vodica, i ne misliti da su cijene u hrvatskom turizmu samo Hvar i Dubrovnik...

imamo za svakoga ponesto, i ogroman prostor za napredak, i to trebamo iskoristiti, a ne praviti all inclusive jeftine resorte...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:09   #28
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Jedino što je na ovoj temi sigrno, kao i na puno drugih, jest da bi mnogi od sudionika ovdje jako, jako željeli da sezona bude fijasko, kao što bi željeli da bude fijasko i sve drugo što se događa ili radi u ovoj zemlji.

A što se tiče ponude i usluge, evo ja se i sada javljam iz daleke europske zemlje, u kojoj svi koje susrećem po razno raznim osnovama ili s oduševljenjem pričaju o Hrvatskoj i ljetovanju u njoj ili su pak čuli od prijatelja da je prelijepo i svakako žele i planiraju doći. Nikada nisam čula niti jedan negativan komentar.

Ja im s ponosom dajem upute kuda i kako ići, kao što im skrenem pažnju i na neke nedostatke koje mogu očekivati.

Samo što iskusni ljudi otvorenog uma znaju da apsolutno svaka destinacija ima i neke boljke, ali ne hodaju svijetom tražeći zamjerke, nego uživajući o lokalnim specifičnostima.

I zato, koliko god vi to silno željeli, Hrvatski turizam nikada neće propasti, a niti Hrvatska država.

U Tunisu i Egiptu vam je jeftino u all inclusivu, ma ajde, a ne smeta vam što je jeftino zato što useljenici i sirotinja rade za 50 dolara mjesečno u lancima u vlasništvu stranaca, koji ih drže na rubu gladi, pa da ovaj mora prodati i guzicu ako treba za kunu bakšiša?

I to pišete vi koji ste najglasniji na temama o dizanju plaća, ukidanju poreza i ostalim socijalnim temama
vidim da si si na HDZ-ovoj platnoj listi, aj priznaj, nemoj da te bude sram

cuj njega dalekoj europskoj zemlji ova ti je dobra, kaj bi tek reko da si iz USA

i mos mislit da su bas svi koje sreces odusevljeni hrvatskoj, da je tako nebi stalno bili u strahu hoce li uspjet sezona

ja eto zivim u jednoj europskoj zemlji, i samo par ljudi znam koji su bili jednom u hrvatskoj i nikad vise, ne zato sta nije ljepo, ili sta hrvatska nema ljepu obalu, nego zato sta je SKUPO i DOSADNO.

ja isto ne idem u hrvasku ne more bas iz tih razloga, meni Mallorca zakon.

btw. hrvatski turizam je na rubu propasti. cim bajs ide srbe moljakat da dodju znas koliko je sati. sta se ono pricalo prije par godina, da nama treba elitni turizam a ne sirotinja
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.03.2010., 02:12   #29
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post


nas hotelski smjesta je nesto skuplji u odnosu na konkurenciju i na ono sto pruza, i to je istina, ali ti nasi hoteli imaju problem jako kratke sezone, i zelje da zarade dovoljno novaca u 3 mjeseca, za hladni pogon ostalih 9 mjeseci, a to je stvarno nemoguce... ...

a koga to briga, kaj bi ja sad trebao vise placat to sto hrvatski hotelijeri imaju kratku sezonu
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:15   #30
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
...
U Tunisu i Egiptu vam je jeftino u all inclusivu, ma ajde, a ne smeta vam što je jeftino zato što useljenici i sirotinja rade za 50 dolara mjesečno u lancima u vlasništvu stranaca, koji ih drže na rubu gladi, pa da ovaj mora prodati i guzicu ako treba za kunu bakšiša?

I to pišete vi koji ste najglasniji na temama o dizanju plaća, ukidanju poreza i ostalim socijalnim temama

Konačno i malo realnosti koju "slučajno" (?) zaboravljaju neki zaduženi za svakodnevne uredne isporuke redovitih doza crnila na ovom pdf-u...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:16   #31
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Istina,ali ubroji tu i Grke. Bio ovo ljeto na Skiatos i skoro zaplakao od muke koliko su godina ispred nas u turizmu. Još nešto o njemu i znam al nakon njih bolje držat jezik za zube.
Al oni privuku s cjenama i uslugom.
S mora sam al vjeruj mi nemamo pojma o turizmu.
Volim svoje i poštujem ,a s ovim načinom ćemo propast!!!!
Zaista je nepotrebno je imati komplekse zbog Grcke. Oni su sto se mene tice zacudjujuce losi u turizmu s obzirom na to da imaju prekrasne otoke, pjescane plaze (gomila ljudi ne idu tamo di nema pjescanih plaza!), duzu sezonu (jer su juznije), zanimljive lokalne tradicije, i kulturno-povijesnu bastinu koje je jedna od najslavnijih i najpoznatijih u svijetu. Grcka ima 11 i nesto milijuna stanovnika i 2-3 puta je veca povrsinski, i vec je odavno u EU, i vec je odavno jedno od 'najzvucnijih' turistickih pojmova.

Uza sve to, u 2008 Grcka je imala tek 21 milijun turista.

Iste godine Hrvatska broji vise od 11 milijuna turista, uz to sto je 2-3 puta manja po stanovnistu i po povrsini, uz to sto sezona traje krace, uz to sto nema pjescane plaze, uz to sto ima tek 10 godina kako tako normalnog funkcioniranja (nakon rata), uz anti-reklamu koju su radili Jugosi, uz to sto bez obzira na neprocjenjive znamenitosti, Hr nema nesto tako marketinski mocno kao sto je grcka anticka bastina, koja je pojam u cijelom svijetu.

Opcenito gledano, mala Hrvatska ne stoji lose na svjetskoj ljestvici, negdje 21-22. mjestu po broju posljetitelja, s tendencijom na gore.

Mislim da cemo uskoro prestici Portugal (10 milijuna stanovnika, skoro duplo veci) koji je brojao tek nekih 12 milijuna turista iste godine, a Portugal je isto jako razvikan vec odavno, za razliku od Hrvatske koja ima iza sebe tek par godina 'prave' turisticke promocije. Jos jako nedavno kada bi spomenuli Grcku ili Portugal, ljudi bi odmah mislili na praznike, na more, na turizam; a kada bi se spomenula Hrvatska, ne samo da su mislili 'pa je li tamo jos uvjek rat' nego nisu znali niti da je to primorska destinacija ('di je to je li to Balticka zemlja')

Dakle u relativno kratkom razdoblju turizam je bas 'puknuo' u Hrvatskoj (a to sam ja i predvidjala da ce bit ).

To su dobri rezultati ali ne mislim sad da zbog tog treba biti euforican - zato sto ima jako puno gresaka i promasaja i jos jako puno neiskoristenih mogucnosti, jos i previse traljavosti, cak i neozbiljnosti itd itd.. I ne treba biti euforican jer ovi rezultati su dobri prije svega jer imamo bogom danu prekrasnu zemlju a ne bas jer tako dobro poslujemo (iako i poslovanje ima svojih zasluga naravno).

Problem u hrvatskom mentalitetu je i u tome sto postoji ili tendencija dosadnog lamentiranja i nekakvog pateticnog samo-ocrnjivanja i posipanja pepelom 'propali smo'... 'fijasko' .. ili tendencija uzdizanja u nebo svega hrvatskog, tipa 'to je raj na zemlji'... a najmanje ima nekog normalnog odnosa prema stvarnosti. Jer Hrvatska nije najljepse i najprekrasnije mjesto na kugli zemaljskoj - ima puno drugih fantasticnih podneblja... ali je kao sto se vidi po brojkama skoro medju 20-tak najprivlacnijih destinacija. Medjutim tu smo u jakoj konkurenciji, medju jakim igracima i trebat ce se jos debelo truditi za ostati pri vrhu ili se popeti jos vise. I treba gledati i zaradu (ne samo broj posjetitelja) jer eventualno bi se trebalo teziti malo elitnijem turizmu. (ali te brojke nisam sam isla traziti).
nina kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:19   #32
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
a koga to briga, kaj bi ja sad trebao vise placat to sto hrvatski hotelijeri imaju kratku sezonu
ne moras ici u hotel.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:25   #33
Quote:
nina kent kaže: Pogledaj post
Zaista je nepotrebno je imati komplekse zbog Grcke. Oni su sto se mene tice zacudjujuce losi u turizmu s obzirom na to da imaju prekrasne otoke, pjescane plaze (gomila ljudi ne idu tamo di nema pjescanih plaza!), duzu sezonu (jer su juznije), zanimljive lokalne tradicije, i kulturno-povijesnu bastinu koje je jedna od najslavnijih i najpoznatijih u svijetu. Grcka ima 11 i nesto milijuna stanovnika i 2-3 puta je veca povrsinski, i vec je odavno u EU, i vec je odavno jedno od 'najzvucnijih' turistickih pojmova.

Uza sve to, u 2008 Grcka je imala tek 21 milijun turista.

Iste godine Hrvatska broji vise od 11 milijuna turista, uz to sto je 2-3 puta manja po stanovnistu i po povrsini, uz to sto sezona traje krace, uz to sto nema pjescane plaze, uz to sto ima tek 10 godina kako tako normalnog funkcioniranja (nakon rata), uz anti-reklamu koju su radili Jugosi, uz to sto bez obzira na neprocjenjive znamenitosti, Hr nema nesto tako marketinski mocno kao sto je grcka anticka bastina, koja je pojam u cijelom svijetu.

Opcenito gledano, mala Hrvatska ne stoji lose na svjetskoj ljestvici, negdje 21-22. mjestu po broju posljetitelja, s tendencijom na gore.

Mislim da cemo uskoro prestici Portugal (10 milijuna stanovnika, skoro duplo veci) koji je brojao tek nekih 12 milijuna turista iste godine, a Portugal je isto jako razvikan vec odavno, za razliku od Hrvatske koja ima iza sebe tek par godina 'prave' turisticke promocije. Jos jako nedavno kada bi spomenuli Grcku ili Portugal, ljudi bi odmah mislili na praznike, na more, na turizam; a kada bi se spomenula Hrvatska, ne samo da su mislili 'pa je li tamo jos uvjek rat' nego nisu znali niti da je to primorska destinacija ('di je to je li to Balticka zemlja')

Dakle u relativno kratkom razdoblju turizam je bas 'puknuo' u Hrvatskoj (a to sam ja i predvidjala da ce bit ).

To su dobri rezultati ali ne mislim sad da zbog tog treba biti euforican - zato sto ima jako puno gresaka i promasaja i jos jako puno neiskoristenih mogucnosti, jos i previse traljavosti, cak i neozbiljnosti itd itd.. I ne treba biti euforican jer ovi rezultati su dobri prije svega jer imamo bogom danu prekrasnu zemlju a ne bas jer tako dobro poslujemo (iako i poslovanje ima svojih zasluga naravno).

Problem u hrvatskom mentalitetu je i u tome sto postoji ili tendencija dosadnog lamentiranja i nekakvog pateticnog samo-ocrnjivanja i posipanja pepelom 'propali smo'... 'fijasko' .. ili tendencija uzdizanja u nebo svega hrvatskog, tipa 'to je raj na zemlji'... a najmanje ima nekog normalnog odnosa prema stvarnosti. Jer Hrvatska nije najljepse i najprekrasnije mjesto na kugli zemaljskoj - ima puno drugih fantasticnih podneblja... ali je kao sto se vidi po brojkama skoro medju 20-tak najprivlacnijih destinacija. Medjutim tu smo u jakoj konkurenciji, medju jakim igracima i trebat ce se jos debelo truditi za ostati pri vrhu ili se popeti jos vise. I treba gledati i zaradu (ne samo broj posjetitelja) jer eventualno bi se trebalo teziti malo elitnijem turizmu. (ali te brojke nisam sam isla traziti).
google is your friend

Portugal je imao 12 miliona turista ali stranih tu treba pridodati i domace
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:27   #34
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
ne moras ici u hotel.
koji glup komentar.i onda kad me netko pita zasto ne ljetujem u hrvatskoj
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:33   #35
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
google is your friend

Portugal je imao 12 miliona turista ali stranih tu treba pridodati i domace
Portugal za razliku od HR u zadnjih 50-tak godina nije prolazija dva rata i nije bija 45god,. pod komunistickom cizmom. To se ne da usporedjivati.
__________________
Ignore: McAucliffe, Adler109, ZeljkoRi, buntspecht, OhYeah, FileExplorer, Apatrid, mau123, libertango, Grunf, trooly, Mc Ozy Albert Einstein: „Lakše je razbiti atome negoli predrasude!“
ekompf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:35   #36
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
koji glup komentar.i onda kad me netko pita zasto ne ljetujem u hrvatskoj
ma ko te pita takvu pametnu. ljetuj sto se mene tice u Moldaviji. who cares. poenta je da pricas gluposti o hrvatskom turizmu, insideru koji je obisao sve hrvatske otoke, sva mjesta na njima, sto jedrenjacima i jedrilicama, sto trajektima, svaki sam i odbiciklirao, jeo na fantasticnim mjestima, jeftinim i sjajnim jelima (primjer Konoba "Mate" u Pupnatskoj Luci, genijalno i jeftino), provodao najmanje 400 grupa njemackih, svedskih i americkih turista po cijeloj obali... tako da pricas pizdarije. tvoj dojam o nasem turizmu, je samo tvoj i niciji vise. to sto ti ne znas sto nas turizam i ovakak kakav je, pruza, to je samo tvoj problem...

i da, obisao sam cijelu europu i bio u SAD. tako da znam o cemu pricam...

svoj osobni dojam koji je samo tvoj osobni, naravno, uvijek mozes iznijeti. skupo ti je i dosadno? nemoj dolazit.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:40   #37
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
koji glup komentar.i onda kad me netko pita zasto ne ljetujem u hrvatskoj
nemas ti pojma koliki je zlocin ucinila socijalisticka revolucija..
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:47   #38
Quote:
Ruka.Slave kaže: Pogledaj post
Nadajmo se da će turizam doživjeti totalni i apsolutni krah u Hrvatskoj.

Onda će građani Hrvatske shvatiti čemu služe inženjeri.
Turizam je ekonomski vrlo vazan faktor u Hrvatskoj, iako se naravno slazem s time da ne bi trebao biti prva ili jedina znacajna grana ekonomije.

Osim ekonomski, turizam donosi i malo vise veselja, zanimljivosti (gomila ljudi svakakvih), 'nesto se zbiva', feste, djirevi, i opcenito malo vise dobrog razpolozenja u cjelokupni ambijent, mjesta su bolje i ljepse uredjena i atmosfera je lezernija nego u nekoj industrijskoj regiji. Turizam je pogodan ekonomski i dekorativno .
nina kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 03:04   #39
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
ma ko te pita takvu pametnu. ljetuj sto se mene tice u Moldaviji. who cares. poenta je da pricas gluposti o hrvatskom turizmu, insideru koji je obisao sve hrvatske otoke, sva mjesta na njima, sto jedrenjacima i jedrilicama, sto trajektima, svaki sam i odbiciklirao, jeo na fantasticnim mjestima, jeftinim i sjajnim jelima (primjer Konoba "Mate" u Pupnatskoj Luci, genijalno i jeftino), provodao najmanje 400 grupa njemackih, svedskih i americkih turista po cijeloj obali... tako da pricas pizdarije. tvoj dojam o nasem turizmu, je samo tvoj i niciji vise. to sto ti ne znas sto nas turizam i ovakak kakav je, pruza, to je samo tvoj problem...

i da, obisao sam cijelu europu i bio u SAD. tako da znam o cemu pricam...

svoj osobni dojam koji je samo tvoj osobni, naravno, uvijek mozes iznijeti. skupo ti je i dosadno? nemoj dolazit.
sto bi se moglo i za tebe rec isto.

inace ja spadam u unih 99,9% turista koje ne zanimaju ni biciklijade ni voznje jedrilicama, jedrenjacima, trajektima i slicne perverzije.a jos manje izleti na bogtepitaj koja mjesta

mene zanima ono standardno , sto i vecinu mladjih turista, smjestaj hrana i zabava (diskoteke, partijanje.....) a to u hrvatskoj nema, do najblize diskoteke moras vozit 30km, i ako imas srecu da nije turbo folk.a to je malo teze jer ja idem avionom, pa nemam auto
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 03:04   #40
Quote:
einfach kaže: Pogledaj post
nemas ti pojma koliki je zlocin ucinila socijalisticka revolucija..
definitivno manji od ovog sta se trenutno desava
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.