Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2014., 12:10   #3061
Quote:
kockicacroatia kaže: Pogledaj post
a tako znači, treba očitati mjerilo i dostaviti, a je li tako za npr. struju i toplanu? To ćemo onda idući mjesec, hvala na info. Račun za struju još nismo dobili nijednom.
kockica,
zadnje dane u mjesecu dostavljate na web mjesečnu potrošnju. usluga je dostupna samo za vodu i struju. toplana koliko mi je poznato sama daljinski očitava sa našeg mjerila. a za struju, mi smo dobivali poštom ugovor od HEP-a i u njemu je stajalo kolika nam je procijenjena potrošnja i tako su stizale uplatnice. ako ćete ostati na HEP-u možete zatražiti zahtjevom za izvanredno očitanje da plaćate ne procijenjenu potrošnju već onoliko koliko ste prosječno od preuzimanja svaki mjesec potrošili. ja sam tako imala procijenjeno 160 kn, a nakon izvanrednog očitanja cca. 50 kn. najbolje nazovite na 63 22 111 i raspitajte se jer ćete u protivnom možda platiti poveću svotu kada Vam dođe sve odjednom.
miki :8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 15:46   #3062
hvala miki, moram onda potražiti broj brojila i registrirati se, tako radim ovdje doma. Ujutro ću nazvati taj broj, hvala puno.
__________________
kao mrva iz džepa truni se lako život protekli....
kockicacroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:02   #3063
Porezna ispostava

Informacija koja bi nekom mogla biti korisna:

Naša porezna ispostava u kojoj predajemo poreznu prijavu i dobivamo potvrde o visini dohotka je:

Porezna ispostava Susedgrad
Adresa: Sigetje 2

(nalazi se u zgradi općine Susedgrad, ako idete autobusom to je sedma stanica od Črnomerca u smjeru zapada, zove se Medpotoki. Linije koje tamo voze su 120, 122, 123, 131)
Zagrebacka130 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 18:03   #3064
Predstavnica moli stanare iz G.3. ulaz 132 A stanova 3.04., 4.04. 7.04. 8.04. da joj se hitno jave. Nekome u stanu curi voda koja je procurila skroz do garaže.
miki :8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 21:52   #3065
Quote:
miki :8 kaže: Pogledaj post
Predstavnica moli stanare iz G.3. ulaz 132 A stanova 3.04., 4.04. 7.04. 8.04. da joj se hitno jave. Nekome u stanu curi voda koja je procurila skroz do garaže.
Uf, zbilja grda situacija. Nadam se da je otkriveno gdje curi i da se stvar rješava. I da ne bude dodatnih šteta. U svakom slučaju, pohvale našoj predstavnici na reagiranju.

Uvijek se tako nešto može dogoditi. Možda je ovo i poticaj da naša predstavnica pokupi sve glavne i alternativne kontakt podatke vlasnika stanova, kako bi se uvijek i promptno moglo reagirati te šteta ne bi bila veća. Jer ako se tko ne javi na određeni telefon mora biti i neki alternativni. Veća je vjerojatnost da se tako dođe do vlasnika nego da se preko foruma apelira da se vlasnici jave.
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 09:06   #3066
Quote:
migolino kaže: Pogledaj post
Uf, zbilja grda situacija. Nadam se da je otkriveno gdje curi i da se stvar rješava. I da ne bude dodatnih šteta. U svakom slučaju, pohvale našoj predstavnici na reagiranju.

Uvijek se tako nešto može dogoditi. Možda je ovo i poticaj da naša predstavnica pokupi sve glavne i alternativne kontakt podatke vlasnika stanova, kako bi se uvijek i promptno moglo reagirati te šteta ne bi bila veća. Jer ako se tko ne javi na određeni telefon mora biti i neki alternativni. Veća je vjerojatnost da se tako dođe do vlasnika nego da se preko foruma apelira da se vlasnici jave.
Na žalost još nije rješena situacija...sinoć je počelo baš jako curiti a i jutros je situacija ista...nadam se da će danas u toku dana to prestati jer šteta se već počela primjećivati...boja se ljušti a i cijeli ulaz je poplavljen

naravno sve pohvale predstavnici jer je odmah odreagirala i isprika jer ju svaka dva dana zovem da vidim jel se to bude konačno riješilo
piperdgzxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 13:42   #3067
Quote:
migolino kaže: Pogledaj post
Uf, zbilja grda situacija. Nadam se da je otkriveno gdje curi i da se stvar rješava. I da ne bude dodatnih šteta. U svakom slučaju, pohvale našoj predstavnici na reagiranju.

Uvijek se tako nešto može dogoditi. Možda je ovo i poticaj da naša predstavnica pokupi sve glavne i alternativne kontakt podatke vlasnika stanova, kako bi se uvijek i promptno moglo reagirati te šteta ne bi bila veća. Jer ako se tko ne javi na određeni telefon mora biti i neki alternativni. Veća je vjerojatnost da se tako dođe do vlasnika nego da se preko foruma apelira da se vlasnici jave.
Ako mogu sugerirati, u ovakvim situacijama trebalo bi zvati 192 i neka oni otvaraju sve stanove gdje nitko ne zivi i/ili nije dostupan u trenutku kada je situacija otkrivena.

Sad vec 4-5 dana voda curi, steta je znatno veca nego bi trebala biti te potencijalno moze biti znatno veca, npr. ukoliko voda ude u elektro sobu pa sve ode k vragu...
sashatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 08:34   #3068
curenje

Pozdrav susjedi...konačno dobra vijest...jutros sam vidjela na oglasnoj ploči da su otkrili od kud curi (stan 4.03) i danas kreću sa sanacijom
žao mi je samo što je toliko dana trebalo proći da bi se otkrio kvar
piperdgzxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 08:58   #3069
Quote:
piperdgzxa kaže: Pogledaj post
Pozdrav susjedi...konačno dobra vijest...jutros sam vidjela na oglasnoj ploči da su otkrili od kud curi (stan 4.03) i danas kreću sa sanacijom
žao mi je samo što je toliko dana trebalo proći da bi se otkrio kvar
Da, zbilja dobra vijest. Nadam se da će stvar biti riješena kako treba i da ne će biti većih posljedica.

Nego, zanima me je li ono curenje na žlijebu lijevo od ulaza 132a povezano s tim problemom. Sinoć kad sam nosio smeće (oko 22 sata) oko toga žlijeba je curilo i kapalo kao da su kiše jesenje, a oko njega se stvarale ledene sige. Tako je bila mokra i fasada, sva se svjetlucala od leda, a mogu si misliti kako je susjedima ako su naišli na zaleđeno tlo...

Također, jutros kad sam išao na posao iz one autoradionice s južne strane između G1 i G2 je sukljao smrdljiv i crn dim. Kako je puhala slaba južina, to se sve raznosilo po te dvije zgrade. Tako, ako je i tko htio na tren prozračiti stan, bolje da to nije učinio. Dakle, mene zanima, ima li kakvih planova sa tim dijelom susjedstva ili će kad god je sezona grijanja za nadati se da će puhati sjeverac. I još, a vezano uz to, što je s Kedom? Što je od onih priča o njegovu seljenju, djelomičnom zatvaranju ili čemu sve ne? Što je tu točno na stvari, ili će se sve realizirati kad sjeverno od nas pukne aleja i tramvaji - dakle u sljedećem stoljeću?
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 10:28   #3070
Dragi susjedi,
imam jedno pitanje malo za odmak od tekuće problematike.. molim za savjet. Može li mi netko reći za koju tv se odlučio (budući da na ovih trenutnih nekoliko programa koje hvatam nema ništa za pogledati)? Može li se uzeti u našoj zgradi evo tv i ima li netko iskustva s tim? Čini mi se da sam ranije čitala da b net dolazi u obzir kod nas? Kakva je procedura s tom instalacijom i da li moraju nešto bušiti? ne bi htjela da mi naprave rošadu u stanu.
Unaprijed se puno zahvaljujem.

Ovim putem želim najiskrenije pohvaliti našu predstavnicu koja je uistinu dragocjena-vrijedna i uvijek tu za pomoći. Hvala joj na svemu

Lijep pozdrav svima
tweetytihe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 12:32   #3071
Quote:
migolino kaže: Pogledaj post
Da, zbilja dobra vijest. Nadam se da će stvar biti riješena kako treba i da ne će biti većih posljedica.

Nego, zanima me je li ono curenje na žlijebu lijevo od ulaza 132a povezano s tim problemom. Sinoć kad sam nosio smeće (oko 22 sata) oko toga žlijeba je curilo i kapalo kao da su kiše jesenje, a oko njega se stvarale ledene sige. Tako je bila mokra i fasada, sva se svjetlucala od leda, a mogu si misliti kako je susjedima ako su naišli na zaleđeno tlo...

Također, jutros kad sam išao na posao iz one autoradionice s južne strane između G1 i G2 je sukljao smrdljiv i crn dim. Kako je puhala slaba južina, to se sve raznosilo po te dvije zgrade. Tako, ako je i tko htio na tren prozračiti stan, bolje da to nije učinio. Dakle, mene zanima, ima li kakvih planova sa tim dijelom susjedstva ili će kad god je sezona grijanja za nadati se da će puhati sjeverac. I još, a vezano uz to, što je s Kedom? Što je od onih priča o njegovu seljenju, djelomičnom zatvaranju ili čemu sve ne? Što je tu točno na stvari, ili će se sve realizirati kad sjeverno od nas pukne aleja i tramvaji - dakle u sljedećem stoljeću?
Ista stvar sa zljebom je i kod ulaza 130. Samo je pitanje kada ce nekom procurit zid na vertikali ili nedo bog opast led na glavu ili auto.

Zadnje uređivanje icoo : 04.02.2014. at 12:38. Reason: greska
icoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 13:33   #3072
Quote:
tweetytihe kaže: Pogledaj post
Dragi susjedi,
imam jedno pitanje malo za odmak od tekuće problematike.. molim za savjet. Može li mi netko reći za koju tv se odlučio (budući da na ovih trenutnih nekoliko programa koje hvatam nema ništa za pogledati)? Može li se uzeti u našoj zgradi evo tv i ima li netko iskustva s tim? Čini mi se da sam ranije čitala da b net dolazi u obzir kod nas? Kakva je procedura s tom instalacijom i da li moraju nešto bušiti? ne bi htjela da mi naprave rošadu u stanu.
Unaprijed se puno zahvaljujem.

Ovim putem želim najiskrenije pohvaliti našu predstavnicu koja je uistinu dragocjena-vrijedna i uvijek tu za pomoći. Hvala joj na svemu

Lijep pozdrav svima
Pozdrav susjeda,
mi vam imamo B-net i relativno su ok (nekad malo šteka brzina izmjene podataka al ništa alarmantno). Nakon popunjenog zahtjeva došao je instalater i samo zamjenio onu klasičnu utičnicu s njihovom i na hodniku je još nešto prespojio tak da nikakvog bušenja ni ničeg nije bilo. Koliko se točno čeka nemogu vam reći jer nama kuma radi kod njih pa nas je malo progurala al mislim da nije duže od 7 dana.
Za ostale nemam nikakvu informaciju.
piperdgzxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 17:55   #3073
za EVOTV u našoj zgradi je dovoljan EVOTV prijamnik i to je to, oni ionako idu preko antene, a ne preko kabela. Sad da li je naša antenta a zgradi dovoljna, vjerujem da je, ako ne, i obična sobna će poslužiti
Room130 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 20:15   #3074
Hvala svima na odgovorima oko pitanja za tv
Želim vam ugodnu večer
tweetytihe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 17:55   #3075
Thumbs up

Quote:
tweetytihe kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima oko pitanja za tv
Želim vam ugodnu večer
Pozdrav stanari, po pitanju TV-a jedino nam je dostupan B.net i MaxTv...ja sam htio uzeti Amis ali TCom ne da paricu u centrali jer kao nema slobodnih.....naravno uvijek može EvoTv i zemaljska antena ali mislim da je ponuda od b.neta jako dobra makar ih nikad nisam preferirao...
Ja sam uzeo akciju za Božić 12Mbit/s flat, 40 programa flat fixni telefon za 165kn/mj (prvih 6 mjeseci) a onda 235kn...potpisuje se na 2 godine....preporučam digitalnu verziju paketa sa snimalicom - makar ju ne koristim (jer postoji i obična analogna), pogotovo ako imate LCD LED TV-ove....

I još nešto, u G3 kućni broj 132 su oko Nove godine vrata kod lifta na -1 prema izlazu u garaže toliko škripala pri zatvaranju da to nisam mogao trpiti (radim od 7-15h i ujutro mir i tišina a ovo ubija uši) pa sam pante na vratima pošpricao sa WD-40 i od tada ne cvile.....to je samo mali hint za ubuduće ako me ne bude ili nešto da ne čekate majstore nego takve neke sitne stvari rješimo sami....
nixa82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 10:12   #3076
Da li ima išta bolje od BNETa za našu zgradu ili da jednostavno uzmem to i mirna bosna?

Treba mi internet+TV, telefon me ne zanima
Room130 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 10:33   #3077
Quote:
Room130 kaže: Pogledaj post
Da li ima išta bolje od BNETa za našu zgradu ili da jednostavno uzmem to i mirna bosna?

Treba mi internet+TV, telefon me ne zanima
Mi imamo Vipnet preko Bnet kabelske infrastrukture. Samo TV i internet. Imali su akciju godinu dana 80 kuna + HD reciever 30 kuna, nakon toga 199+30 kuna...

12Mbit/s flat + 110 programa, u spavaćoj je moguća analogna televizija bez dodatnog recievera...

Meni se to činilo jeftinijim od Bnet-a, a budući da Vipnet vlasnik Bnet.a, svi korisnici će kroz koju godinu biti prebačeni na Vipnet...
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 13:50   #3078
Baš sam otvorila kuvertu s računom od zagrebačkog holdinga (GSKG), i unutra imam račun i uplatnicu za odvoz komunalnog otpada, KN, NUV za 01/14 - iznos je isti koji uvijek plaćam za to, ali se prošli mjesec u toj koverti pojavio još jedan papir na kojemu je podružnica čistoća, bez uplatnice ali mi je obračunan određeni iznos koji trebam uplatit.

Kakva je sad to šema, šta su sad dodali? :/
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 13:57   #3079
Susjedi, koliko dugo ste čekali rješenje iz gruntovnice o upisu prava vlasništva? Hipoteku su upisali za tri dana. Vlasništvo čekam već tri tjedna i nije se još pomaknulo s mjesta....
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 14:02   #3080
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
Baš sam otvorila kuvertu s računom od zagrebačkog holdinga (GSKG), i unutra imam račun i uplatnicu za odvoz komunalnog otpada, KN, NUV za 01/14 - iznos je isti koji uvijek plaćam za to, ali se prošli mjesec u toj koverti pojavio još jedan papir na kojemu je podružnica čistoća, bez uplatnice ali mi je obračunan određeni iznos koji trebam uplatit.

Kakva je sad to šema, šta su sad dodali? :/
meni isto, ja ne kuzim to, platim samo ovu uplatnicu jer za ovaj drugi papir nis ne pisu podaci za uplatu
sharenaloptica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.