Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2015., 18:45   #3661
Quote:
micko83 kaže: Pogledaj post
koliko ja znam, funkcionira kao i na vipnetovom, samo ju imaš na puno manje programa. No to ti je besplatno samo godinu dana, nakon toga to plaćaš..

Ja sam zvao vipnet te su mi potvrdili da mogu imati njihov ili bnetov internet i njihovu satelitsku a ne kabelsku....to je opcija koju sada razmatram....
Ajmo susjedi tko ima AMIS nek nam malo dočara kakve su brzine i stabilnost televizije

Doslovno sam ratovao sa Vipnetom te da im odu svi korisnici iz zgrade, oni ne žele dati bilo kakav popust, nego su digli cijene svojih proizvoda
Bnet se pravi mutav ali ima bolju ponudu od Vipneta
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 13:11   #3662
Budući da nemamo susjede sa Amisa na forumu, ja sam ih kontatirao da i zamolio da mi izmjere relativne brzine ostalih susjeda u kompleksu.
Danas iza 17:00 sati će mi javiti o tome...

Dakle radi se samo o tome, da ako se neko pretplati na 24 Mbit/s, da onda i ima barem 16 Mbit/s, no čitao sam druga iskustva gdje jednostavno parica ne može više od 3-5, ili postoje smetnje ili loše instalacije/izolacija koje dovode do slučaja da se ljudi pretplate a ne dobiju dogovorenu brzinu. Amis u našem slučaju nije kriv jer oni koriste u zgradi HT-ovu infrastrukturu a HT boli briga za nas.

Upravo je sve navedeno razlog da se prioritizira kabelski provider
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 08:41   #3663
Bok evo info za Amis:

Ako nemate telefon, onda uslugu morate odjaviti sami kod postojećeg providera.
Televizija zauzima (upaljena) oko 4 Mbit/s propusnosti ukupno pretplaćene veze
Trenutna izmjerena propusnost (mjerena od strane Amisovog osoblja) je kod susjeda u Zgradi bila oko 12 Mbit/s

e sad, ako je susjed pretplaćen na 16mbps, onda je imao upaljen tv. Ako nije, onda je maksimalna propusnost u zgradi 12mbps, što znači da ako ni neko imao upaljena i spojena na uslugu 2 Tv prijamnika, u tom trenutku bi on imao maksimalnih 4 mbps (što je po meni premalo)

Ipak preko kabelske imam konstantno 11,7 bile televizije upaljene ili ne....
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 15:26   #3664
Quote:
micko83 kaže: Pogledaj post
Bok evo info za Amis:

Ako nemate telefon, onda uslugu morate odjaviti sami kod postojećeg providera.
Televizija zauzima (upaljena) oko 4 Mbit/s propusnosti ukupno pretplaćene veze
Trenutna izmjerena propusnost (mjerena od strane Amisovog osoblja) je kod susjeda u Zgradi bila oko 12 Mbit/s

e sad, ako je susjed pretplaćen na 16mbps, onda je imao upaljen tv. Ako nije, onda je maksimalna propusnost u zgradi 12mbps, što znači da ako ni neko imao upaljena i spojena na uslugu 2 Tv prijamnika, u tom trenutku bi on imao maksimalnih 4 mbps (što je po meni premalo)

Ipak preko kabelske imam konstantno 11,7 bile televizije upaljene ili ne....
Hvala na informacijama!

Ja ću ih uzet, mislim da imaju najbolju ponudu kad se sve zbroji i oduzme.

Pričao sam s par ljudi koji ih već koriste, kažu da internet ide dobro bez obzira što je preko parice. A meni ni ne treba da baš leti.

Sretno s odabirom
Zagrebacka130 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 15:12   #3665
Pozdrav!
Dragi susjedi.,jedno vrijeme nisam bio na forumu ali ne bih ni sada, već da nemam jedno pitanje i sugestiju!! ?

Zašto vlasnici pasa imaju pse za "nas koji ih nemamo"...,ne mogu vjerovati da ljudi nisu svjesni ako psa ostave na lođi zgrade G1 peti -šesti kat I ON laje i zavija danas od 6-8, 9-11, i sad već dva sata... da to nekome i smeta. ( to traje već dugo)

Negdje prije bilo je u medijima pas dobio zabranu lajanja...volim životinje ali ne volim da mi dnevno pet sati neći pas laje i laje (nije da jednom zalaje) da ja to moram slušati...gospoda draga psa imajte radi sebe a ne radi mene...što će tek biti kad bude toplije vrijeme i prozori otvoreni..

Ljepo je imati životinje, kažu životinje ponekad obogaćuju čovjeka..., ali ih treba znati imati i znati gdje ih imati

Pozdrav
kupacstana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 12:32   #3666
Opet puknuće vrelovoda:

http://www.24sata.hr/news/novo-puknu...rijanja-411259
i9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 07:33   #3667
Pa sto i vi imate grijanje preko hep toplinarstva?rekao bih da imate kalorimetre....
koje su prednosti a koje mane takvog grijanja?
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 10:08   #3668
Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post
Pa sto i vi imate grijanje preko hep toplinarstva?rekao bih da imate kalorimetre....
koje su prednosti a koje mane takvog grijanja?
Imamo grijanje preko HEP toplinarstva, a svaki stan ima vlastitu toplinsku podstanicu s kalorimetrom. Prednost je što si možeš regulairati temperaturu u stanu i platiti onoliko koliko potrošiš. Mana je što, kad pukne cijev, nema grijanja i tople vode... Što se tiče cijene, ne znam je li ovo najjeftinije moguće grijanje, kad se gleda cijena po kWh toplinske energije. Ja sam ove zime plaćao u prosjeku oko 220 kn mjesečno za stan od 50 kvm, sjeverna orijentacija + veliki prozori, termostat na 24 stupnja. Zgrada pripada energetskom razredu A. U tih 200-tinjak kuna uračunato je i oko 100 kn fiksne naknade za zakupljenu snagu koju plaćaš i preko ljeta.
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 16:31   #3669
Da li je netko uzeo novi Bnet paket?

Piše da nude brzinu od 14/2,50 Mbit/s do 20/5,00 Mbit/s

Zanima me točno koju brzinu je moguće postići, pa molim speedtest.net rezultat, hvala.
i9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 09:08   #3670
Quote:
i9000 kaže: Pogledaj post
Da li je netko uzeo novi Bnet paket?

Piše da nude brzinu od 14/2,50 Mbit/s do 20/5,00 Mbit/s

Zanima me točno koju brzinu je moguće postići, pa molim speedtest.net rezultat, hvala.
uzeo ja, mjerio sam 14,7/2,3 ali to je bilo početkom 3. mjeseca. Sad vidim da imaju nove brzine...ako ti je bitno, izmjerim kada dođem kući, no od garantiranih 15 mbps imao sam konstantno solidnih 14,7
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 11:16   #3671
Quote:
i9000 kaže: Pogledaj post
Da li je netko uzeo novi Bnet paket?

Piše da nude brzinu od 14/2,50 Mbit/s do 20/5,00 Mbit/s

Zanima me točno koju brzinu je moguće postići, pa molim speedtest.net rezultat, hvala.
Ja sam prešao s vipa na b-net prije par tjedana. (zbog povoljnije ponude)

Radio sam speedtest par puta uvijek se vrtilo oko 19/2,5. Zasad nema štekanja i usporavanja. Malo mi je usporeno jedino kad na tv-u vraćam emisije.
Zagrebacka130 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 11:06   #3672
Dečki, hvala za info brzina.

Rade li vam vrata garaže G2?
Od nestanka struje u subotu izlazimo kroz G1 garažu,
G2 uopće ne podiže vrata iako pritiskom na daljinski mijenja sekunde na display-u ormara (struje ima).
i9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 20:55   #3673
Quote:
i9000 kaže: Pogledaj post
Dečki, hvala za info brzina.

Rade li vam vrata garaže G2?
Od nestanka struje u subotu izlazimo kroz G1 garažu,
G2 uopće ne podiže vrata iako pritiskom na daljinski mijenja sekunde na display-u ormara (struje ima).
Evo dugo nisam isao na taj izlaz no potvrdjujem da ni meni ne rade...
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 20:00   #3674
G2 treći kat, jedna međuvrata su blokirala u poluotvorenom stanju, već skoro tjedan dana.
Ima šanse da se to popravi prije nego vrućina uđe u hodnik pred ulazom stanova?
i9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 21:07   #3675
vratio se s GO, vrata popravljena
i9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 13:03   #3676
HEP-toplinarstvo najavilo je radove na magistralnom vrelovodu na križanju Selske ceste i Lovrečanske ulice.

Radovi su najavljeni:

od 3.kolovoza - 4.kolovoza

od 15.kolovoza - 18.kolovoza

od 26. kolovoza - 27. kolovoza.

U navedenim će terminima bez tople vode biti približno 12. 000. kućanstava.
i9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:02   #3677
Zna li netko kakve mi tiple trebaju za zid na kojem je prozor.
Kad kucnem zvući kao da je knauf a opet ne može biti knauf jer je vanjski zid.
rena9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:10   #3678
Zna li netko kakve su to fore s Amisom.
Zovem ih da bi uzela njihovu uslugu Internet i telefon i na njihovim web stranicama lijepo piše što se sve nudi u tom paketu i koliko košta i žena kaže da za moju adresu mi ne mogu ponuditi taj nego neki drugi paket - mini nešto.
Dakle za našu adresu ne vrijedi taj promotivni paket.
rena9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 14:47   #3679
Vjerojatno gledaš paket FTTH (optika) koju nemaju provedenu u našoj ulici, stoga nudi alternativu preko žice brzine do 10 Mbps/768 kbps (min. 5 Mbps/384 Mbps).
A što fali B.net kablovskom internetu? Ako ne skidaš preko 320GB mjesečno, neće te kačiti fair usage limitacija, a ima i veće brzine u ponudi u odnosu na tel. žicu.
i9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 15:37   #3680
Zna li netko što će biti u poslovnom prostoru u G2, kod ulaza kućnog broja 130 (najsjeverniji poslovni prostor)? Već ga danima uređuju.
MalaAliJaka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.