Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2006., 23:24   #21
Quote:
lianne kaže:
samo stoji tamo..nije ko herpes das se moze prosiriti,tak da je bar u tom pogledu lakse...i mozes se ljubiti ako partneru nije imunitet u komi(stres i sl.)jer rijetko se prenosi poljupcem nego bas tim slabo opranim priborom i sl.kad naletis na neciju slinu koja ti ne pase i kad ti imunitet malo pao...
ipak, ne bum se ljubila tak krastava. ak tu pročita da imam žvalu, neće ni on htjeti tak i onak.
od sada kavu pijem isključivo doma.
hvala na odgovoru!
Aditi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 23:38   #22
ma ne boj se-svima se desi tu i tamo.slobodno pij kavu vani,samo neka su to bircevi gdje si sigurna da bolje peru casi i mislim da je gora casa za vodu jer nju protrljaju nabrzinu,neg ove za kavu..
ma ljubi ga krastava,to je bas gust
ja svome volim podvaljivati i prezentirati takve gadosti,pa kad skuzi to onda mu se smijem
siroce...ali ako me trpi 6 god.valjda je i njemu to zabavno
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 11:26   #23
Uvijek mi za to pomogne maslinovo ulje, namazes prije spavanja i ujutro je ok. Probaj!
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 11:40   #24
Quote:
Aditi kaže:
poslušat ću! jel se to širi ili samo stoji tam di je dok se ne počnem mazati?
ne siri se.. al tesko prolazi... i stalno puca.. nekad su imali malene tubice nistatina u apoteci.. a sad.. bar tu u istri ti uvale samo onu veliku.. mislim da dodje oko 40 kn.. al stvarno se isplati.. neces pozaliti, vjeruj.. ja sam se sa tim bas mucila dok nisam fino u apoteku otisla i oni me o svemu informirali..

pozdrav
__________________

Sun’s splendor raises
Perhaps somewhere overseas
Roads for odyssey
maychee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 11:42   #25
Quote:
lianne kaže:
sta nije nistatin za gljivice
to je tzv"zvala"...prode sama od sebe,ali je neugodna bas radi tog pucanja...
da , zvala u jednini iliti zvale u mnozini... nistatin je za zvale no.1 . provjereno, i strucno mi receno... prodje sama od sebe da... za mjesec dana.. nece sigurno umrijet od zvale.. j... al sto da se muci kad ima lijeka...
__________________

Sun’s splendor raises
Perhaps somewhere overseas
Roads for odyssey
maychee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 20:21   #26
Quote:
bianca kaže:
Uvijek mi za to pomogne maslinovo ulje, namazes prije spavanja i ujutro je ok. Probaj!
Sa maslinovim uljem sam i ja mazala kad nisam imala labello
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 10:52   #27
to sto ti imas je najvjerojatnije cheilitis angularis(ali ovo govorim napamet po opisu,nemoj to uzimati kao dijagnozu).Najcesce je rijec o inf kandidom,iako mogu biti i bakt u pitanju,a nastanku pridonose i trauma,slab imunitet,dugotrajna terapija antibioticima ili kortikosteridima,manjak vitamina,los zagriz,anemija,oblizivanje kuteva usana,povecano/smanjeno lucenje sline,...
antimikotici ce ti vjerovatno pomoci,ako se zelis sama lijeciti,iako bi ti moj savjjet bio da odes do svog stomatologa da te pogleda,jer ovo je ipak forum i napamet se govori,a vidim da ovdje ima i ne jako pametnih savjeta,dapace teskih gluposti (ne iskljucivo na ovoj temi ,nego opcenito).
ove narodne lijekove i njihove ucinke ne poznajem.
a sto se tice labella,rosala i slicnih stvarcica za usne-zaboravite na to,nikakvih pozitivnih ucinaka oni nemaju,samo stvaraju ovisnost( promotri malo ljude koji to redovito koriste,pa ces vidjeti da ih stalno vade i mazu se,bas ovisnost).
ventilator-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 11:20   #28
Nisu loši prirodni lijekovi. Ali oni više služe kao neka dodatna terapija.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 11:53   #29
Moguće da ti fali B vitamina. Meni se to prije često pojavljivalo, zubarica mi je preporučuila b komplex i otkako ga pijem više se ne pojavljuje!
Treefrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 12:04   #30
Osim što ti mogu reći iz iskustva da se žvale pojavljuju kod nedostatka B vitamina, evo što kaže literatura:

Vitamin B2, riboflavin.
Funkcija: sudjeluje u mnogim metabolickim kemijskim reakcijama.
Deficit: keiloza (poznata pod nazivom "žvale") - to je upala i pucanje kože i sluznice u usnim kutovima, ali i na drugim mjestima gdje koža prelazi u sluznicu. Izvori: teleća i goveđa jetra, bubrezi, pileća jetra, svinjska jetra, srce i bubrezi, kvasac.

Imaš tu 2 linka pa pogledaj.

http://www.publichealth-zagreb.hr/vi.../vitaminb2.htm

http://www.aromedica.hr/vitamini.htm
Treefrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 12:07   #31
Evo još jedan dobar:

http://www.nrg-fit.com/vitamini.asp

Treefrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 15:54   #32
Quote:
Treefrog kaže:
Osim što ti mogu reći iz iskustva da se žvale pojavljuju kod nedostatka B vitamina, evo što kaže literatura:
ne baš uvijek
ja sam ih uvijek negdje pokupila, na beštek ili čašu/šalicu
i to više po kućama nego po kafićima

a B vitamina pijem da je to čudu jedno
jedno jutro se bum zbudila s natpisom "B complex" na čelu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 19:50   #33
Radi se o angularnom cheilitisu, kako je već spomenuto. Uzrok: inf. kandidom, vitaminski deficit, pojačano lučenje sline, snižen zagriz....
savjetujem ti da posjetiš zavod za oralnu medicinu pri Stomatološkoj klinici u Gundulićevoj 5. tamo možeš doći i bez uputnice. napraviti će ti sve potrebne testove, uključujući i bris na kandidu te ordinirati adekvatnu terapiju...
ornos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 15:47   #34
Ne da mi se pisat pa linkam stranicu na kojoj sve to pise (na engl.)
http://en.wikipedia.org/wiki/Perleche
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 00:32   #35
ranice u rubovima usana

imam neke ranice na rubovima usana, nije herpes neznam što je. malo me boli kad otvorim široko usta. jeli netko ima slična iskustva i kako se toga riješiti.
sega_mega is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 00:55   #36
Ja sam imao problema kao mali s tim, vjerojatno su žvale; sitne gluposti koje pobereš nakon što piješ iza nekoga iz iste čaše, ili kad piješ nedje vani vodu iz pipe onako iz ruke, pa ti se možda rub usne nasloni na pipu koja ima te bakterijice na sebi. Pitaj u ljekarni ili doktoricu, lako ih se riješiti uz pomoć neke kremice, ali nakon toga samo moraš paziti i namazati preventivno par puta godišnje da se ne ponovi...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 01:04   #37
evo i meni se je kao neka ranica napravila na gornjoj usnici i pece me,mislim cak da nije herpes.
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 01:17   #38
Za te ranice koje se pojavljuju na gornjoj ili donjoj usni ne znam točno, ali u početnom postu se spominju rubovi usana i bol kad se usta malo jače otvore, što sam ja imao par godina zaredom, tako da iskreno mislim da su žvale...
Ustvari, sve takve sitne piz.....e koje se pojavljuju na usnama vrlo se lako liječe u većini slučajeva, a dijagnozu ti postave u ambulanti opće prakse, naravno, ako doktor imalo zna svoj posao...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 01:24   #39
e pa meni se nalazi na rubu usnice na desnoj strani,na gornjoj usnici.
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 02:26   #40
Onda ti je to vjerojatno ista stvar, još ako imaš istu peckavu neugodnost, na noge lagane do doktorice, i dat će ti nekakvu mast ili kremicu s kojom ćeš to mazati dok ti ne nestane + 2-3 dana, i pošto te kremice imaju dugi rok trajanja, ostavi je, zlu ne trebalo, za poslije...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.