Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2013., 18:53   #1
Question CT koljena

Sori kaj opet gnjavim!!!!
Molio bi samo ako mi ko može pojasniti značenje sljedečeg nalaza CT-a
"navedena lezija (sad se navodi koja kost) može odgovarati prvenstveno eozinoflinom granulomu.
Panima me šta ovo boldano znači...

Mala povjest, prije mjesec dana udarac u koljeno i nakon toga koljeno ne prestaje boljeti. Prošli tjedan odlazak kirurgu, rengen i na kosti nađena neka sjena. Nakon očitanja slike hitno rađen CT i danas podignuti nalazi. Kirurg nas odmah šalje na onkologiju s ovim nalazom. Sad čekamo termin (drugi tjedan) pa ako nije problem samo da mi prevedete ovaj granulom....

Unaprijed hvala....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 20:32   #2
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Sori kaj opet gnjavim!!!!
Molio bi samo ako mi ko može pojasniti značenje sljedečeg nalaza CT-a
"navedena lezija (sad se navodi koja kost) može odgovarati prvenstveno eozinoflinom granulomu.
Panima me šta ovo boldano znači...

Mala povjest, prije mjesec dana udarac u koljeno i nakon toga koljeno ne prestaje boljeti. Prošli tjedan odlazak kirurgu, rengen i na kosti nađena neka sjena. Nakon očitanja slike hitno rađen CT i danas podignuti nalazi. Kirurg nas odmah šalje na onkologiju s ovim nalazom. Sad čekamo termin (drugi tjedan) pa ako nije problem samo da mi prevedete ovaj granulom....

Unaprijed hvala....
Po boldanom, pretpostavljam (dakle,nagađam) kako se radi o osobi mlađe životne dobi, u pravilu do 30god., vjerojatnije oko 10-18god.
Malo više podataka bi dobro došlo (dob,spol,dosad preboljele bolesti,eventualno ostale aktualne bolesti+terapija i sl.)
Jel bol možda na tom mjestu bila prisutna i ranije?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 20:52   #3
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Po boldanom, pretpostavljam (dakle,nagađam) kako se radi o osobi mlađe životne dobi, u pravilu do 30god., vjerojatnije oko 10-18god.
Malo više podataka bi dobro došlo (dob,spol,dosad preboljele bolesti,eventualno ostale aktualne bolesti+terapija i sl.)
Jel bol možda na tom mjestu bila prisutna i ranije?
Cura, 16 godina i ne nije bilo bolova. Inače boluje od štitnjače (hašimoto ili kak se več piše) terapija tabletama za štitnjaču...
Po ovome što sam ja našao na netu nisu dobre vjesti.
Po kirurgu bol nema veze s ovim šta su našli jer je bol u samom zglobu dok je lezija na samoj kosti (11-14 mm)
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 21:14   #4
Već dulje vremena nisam blizak pedijatriji, no, eozinofilni granulom je BENIGNA forma histiocitoze, svakako treba konzultirati onkologa, vjerojatno će trebati i biopsija lezije radi patohistološke analize. Stanje se može ponavljati, može biti prisutno na više kostiju,moguće su patološke frakture- no,često i spontano regrediraju bez recidiva, pa liječenje ne mora uvijek biti potrebno (npr.lokalno kortikosteroidi,event.kirurško liječenje...).
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 21:22   #5
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Već dulje vremena nisam blizak pedijatriji, no, eozinofilni granulom je BENIGNA forma histiocitoze, svakako treba konzultirati onkologa, vjerojatno će trebati i biopsija lezije radi patohistološke analize. Stanje se može ponavljati, može biti prisutno na više kostiju,moguće su patološke frakture- no,često i spontano regrediraju bez recidiva, pa liječenje ne mora uvijek biti potrebno (npr.lokalno kortikosteroidi,event.kirurško liječenje...).
Kolko sam ja našao na netu to LHC (kratica neke bolesti) i nije tako bezazleno i da lječi se kortičima i kemoterapijom s velikim izgledima za oporavak..
Hvala
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 00:10   #6
Treba vidjeti patohistološki nalaz i tad će se znati što i kako dalje.
To je doslovce slučajan nalaz, nije bilo nekakvih tegoba,onkolog će vrlo brzo dati svoje mišljenje- prema tome, ima smisla nadati se nekoj dobroj prognozi.
Do tada, bolje ne guglati
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.