Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2014., 13:29   #5881
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Mislim da osobe koje su posesivne nisu svjesne da su takve. Ne percipiraju to kao posesivnost nego navodnu ljubav.
Neznam što oni ne percipiraju, niti me briga. Nema isprike za takvo ponašanje.
love88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 22:56   #5882
Dosta sam mlada i nisam imala toliko iskustava sa vezama, ali našla sam se u ovoj temi. Srećom, sebe jako poštujem pa sam se od veze koja je trajala manje od mjesec i pol dana makla automatski čim sam primjetila kako bi to dalje funkcioniralo. Odmah je pokazao svoju posesivnu ljubomoru. Mrak bi mu pao na oči čim bi nekog drugog koji je muškog roda spomenila, pitao bi me za telefon da ode na fejs ili pošalje neku poruku, a na kraju bi ga uhvatila da mi čita poruke, čim bi vidio da se dopisujem sa muškim makar zna da smo prijatelji odmah bi slijedila pitanja zašto se ti dopisuješ s drugima kad si samnom, kad bi pozdravila nekog dečka na ulici odmah bi slijedila pitanja ko ti je ovaj, bio je veliki manipulator i kad bi nešto mu prigovorila za šta je realno on bio kriv pokušavao bi na mene svaliti krivnju, čim bi ošla na kavu s nekim odmah bi "u šali" govorio ma nisi bila s frendicom već sa nekim švalerom, nije mu se sviđalo kad bi popila u izlasku ili zapalila koju i automatski bi mi uzeo cigaretu, za cvijecem ili cokoladom da mi pokloni nije vidio potrebe makar je znao da to volim i smatrao je da je dovoljno romantican sto mi plati pice ili ponekad prigli i uputi neku lijepu rijec, na moje savjete i molbe bi se totalno oglušio, ali ja sam njega morala slušat kao boga, u izlascima bi uvijek gledao di sam ako bi se sekundu odvojila o njega i uvijek bi me priglio i tražio da se poljubimo da ostali muški vide da sam zauzet teritorij, da ne spominjem da je sa mog telefona napisao mom prijatelji poruku da se mice od mene i osramotio me za čitav život, često bi me ismijavao (kao ne misli ozbiljno) i pred prijateljima svojim bi imao komentare da sam se grozno obukla, našminkala, da mi je kosa užas itd. i nije shvaćao zašto bi se naljutila na njega nakon toga. On je mogao sve raditi i ne do bog da mu išta prigovorim jer bi rekao da nije tako i dalje bi nastavio po svome. Cure su otvoreno koketirale s njim predamnom i on se na to smiješkao kao da mu paše (mene to nije diralo jer nisam ljubomrni tip), ali čim bi to mu rekla on bi rekao da se meni čini da ona mu se upucava i da sam luda, govorio mi je bez problema da ga vani cura koja ga proganja mjesecima i hoće nešto s njim ga je pipkala, uhvatila za ruku itd a ja nisam smjela reći da me netko pogledao, svaki naš izlazak ili bez mene bi se napio i pravio scene i sramotio sebe , a i mene ako bi bila tamo i to je njemu bilo smiješno i za pohvalu, a kad bi ga zamolila da smanji sa pićem on bi mi rekao da se jednom živi. Svakodnevno je po nekoliko puta konzumirao travu na što sam ga zamolila da isključivo prestane, ali naravno nije slušao i k tome je još u izlascima uz alkohol obavezno posezao i za nekim drugim drogama. Pred kraj veze mi je priznao da se bavi mutnim poslovima na što sam mi rekla da to nije dobro i da bi prestao to raditi, ali on je mene uvjeravao kako je to u redu i da brzo dođe do puno novaca. Eto možda nećete vjerovati da je to bilo sve u kratkom vremenu, ali je.
Ja nikad nisam mu šutila (da se razumijemo ton sam moźda jednom povisila na njega, ako jer sam osoba koja smatra da se sve normalnom razgovorom rješava) i sve šta me smetalo sam mu rekla, sebe samu dovoljno poštujem da ne gubim živce ni vrijeme sa likovima poput njega. Djevojke na prvi znak njegove ljubomore, da vas ne sluša, da vas kritizira često i ostale stvari upalite si lampicu u glavi i ako viite da je to mu prešlo u naviku jednostavno se maknite od takvih ma koliko god bile zaljubljene u njega
LittleMissA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:55   #5883
Svi ti psihopati imaju jednu zajedničku osobinu, a to je udaljavanje žrtve od prijatelja, a ponekad i od obitelji. Cilj je odvojiti žrtvu od svih ljudi kojima je stalo do nje tako da mu nitko nije prijetnja, a žrtva postane ovisna o njemu.

Meni čim je počeo s tim spikama ja sam ga otkantala, žalosno je što mnoge ignoriraju i prelaze preko toga, a to je itekako važan znak da s tom osobom nešto nije u redu!
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 01:58   #5884
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
Svi ti psihopati imaju jednu zajedničku osobinu, a to je udaljavanje žrtve od prijatelja, a ponekad i od obitelji. Cilj je odvojiti žrtvu od svih ljudi kojima je stalo do nje tako da mu nitko nije prijetnja, a žrtva postane ovisna o njemu.

Meni čim je počeo s tim spikama ja sam ga otkantala, žalosno je što mnoge ignoriraju i prelaze preko toga, a to je itekako važan znak da s tom osobom nešto nije u redu!
ne kazem da je bilo izreceno u tom smislu samo bi se htio sloziti sa tvrdnjom koju potvrdjuje i moje vlastito iskustvo i naglasiti da psihopati (tog tipa) nisu ograniceni spolom i slicnim vezama .. ima toga svugdje na svim razinama drustva
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 03:06   #5885
@LittleMissA,
Pa kako je stigao sve to napraviti u mjesec i pol!

Sreća tvoja da je tako malo inteligentan pa se tako brzo izdao.

koji lik!
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 10:19   #5886
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
@LittleMissA,
Pa kako je stigao sve to napraviti u mjesec i pol!

Sreća tvoja da je tako malo inteligentan pa se tako brzo izdao.

koji lik!
neki se pokazu jako brzo... ono gore sta sam ja pisala je samo negdje prvi mjesec veze... od ukupno 4. gdje sam ja zadnji mjesec radila strategiju izlaza jer sam vec bila svjesna da pobjec treba ali sto bezbolnije....emocionalne ucjene su krenule nakon 10-ak dana samo...

svatko tko se imalo lose osjeca u vezi trebao bi pocet citat ovaj blog i komentare i sve...i istrazivat tematiku, googlat sto vise tekstova, iskustava svega... samo tako nece pocet u sebe sumnjat.... meni je doslo masu puta da prekinem, ali ta neka psihicka ovisnost koja se stvorila u JAAAAKO kratkom roku me sprecavala...
i na ovom blogu sam nasla da je bolje osvjestiti se prvo pomalo i skupljati si sve negativne strane, jedino tako se neces vratiti zlostavljacu ponovno,

https://psychopathyawareness.wordpre...hopathic-bond/

uz ovaj blog par tema na ovom forumu su mi bili misao vodilja cijelo vrijeme... ohrabrivanje same sebe da se maknem...
takodjer napisati na papir sva sranja... ja sam sentimentalno govno pa ja cuvam sve prepiske poruke mailove.... onda sam isla kroz to i naletila na masu svadja koje sam i zaboravila vec bila, a desile su se tipa 10-15 dana prije.... mozak blokira i brani se i potiskuje....
kad sam krenula pisat sranja i izjave i dogadjaje.... 7 stranica biljeznice sam ispisala o vezi dugoj samo 4 mjeseca

emocionalno me iscrpilo i sjebalo ko da je trajalo 4 godine
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 12:04   #5887
@lara79 teško za vjerovat da je svoje pravo lice pokazao u tako kratkom vremenu, ali iskreno smatram se sretnicom što je bilo tako , što nije izigravao finog dečkića nekoliko mjeseci pa onda pokazat svoje pravo lice. Ovako sam puno lakše i bezbolnije okončala tu paradu od veze
LittleMissA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 16:19   #5888
Moguće je da kroz tako malo vremena ustvari otkrije tko je on doista. Neznam kako je vas prekid izgledao s njima, ali moj je bio horor
Tako strasan prekid nisam dozivjela nikada. Rekao je da se bude ubio. Tu noc nismo oka sklopili. Razgovarali smo kasno u noc, s moje strane odavno je bilo gotovo. Nakon svega mi je rekao da se kaje sto je bio loš prema meni i da takvu curu nece vise naci.
Nakon x vremena našao je drugu.. Svejedno mi je bilo.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 16:43   #5889
Quote:
LittleMissA kaže: Pogledaj post
@lara79 teško za vjerovat da je svoje pravo lice pokazao u tako kratkom vremenu, ali iskreno smatram se sretnicom što je bilo tako , što nije izigravao finog dečkića nekoliko mjeseci pa onda pokazat svoje pravo lice. Ovako sam puno lakše i bezbolnije okončala tu paradu od veze
pa upravo to i govorim!

Dobro da je to pokazao dok se nisi zaljubila preko glave..
ponavljam, koji lik..taj stvarno nije pri sebi.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 10:54   #5890
Quote:
davor_du kaže: Pogledaj post
Zbog prirode moga posla zbog kojeg sam cesto u prilici upoznavati druge zene cesto kada bi prisao djevojci koja mi se svida i kada bi "uletio" pitale bi me koliko prije njih sam puta uletio s istom pricom i koliko ih je palo na sarm. Hocu reci da i cure koje misle ozbiljno nisu sretne kada frajer ide "s cvijeta na cvijet". Meni osobno broj nije bitan. Ali bitan mi je nacin. Znaci normalno mi je da je spavala sa svima s kojima je bila u vezi, i normalno mi je da je imala avantura s nekim frajerima koji su joj bili jako privlacni i da ako joj je netko pretjerano zgodan da se upustala u odnos na jednu noc. Medutim isto tako sam se ohladio od fizicki najatraktivnije djevojke s kojom sam bio kada sam doznao da je bila poslje jednog tuluma u redaljci. Iako su mi ta tri tjedan pocela vrhunski, bilo mi je zabavno, cak mi je i taj jedan jedini seks u posljednjem tjednu veze bio odlican nisam mogao a da je ne pitam za to. I jos bi i presao preko toga da mi nije mrtvo hladno rekla da joj se to dogodilo samo tri puta kada je bila mrtva pijana. Takoder se treba kloniti zena koje varaju. bez imalo griznje savjesti. To su igracice koje varajuci ne misle da rade nista lose stoga ih ne grize savjest pa to rade vjesto i obicno su frajeri koji upadnu u mrezu rogonje cijeli zivot
Ovdje je riječ o dugogodišnjim vezama gdje momak još uvijek ispituje o prošlim vezama, avanturama (dok ona to recimo uopće ne radi tj. ne ispituje ga), zanimaju ga brojke..veza u kojoj bi se dvije strane trebale već dovoljno dobro poznavati i imati povjerenja
Carmelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 11:33   #5891
Quote:
love88 kaže: Pogledaj post
Neznam što oni ne percipiraju, niti me briga. Nema isprike za takvo ponašanje.
To.

To treba sve poprijavljivat i dat na lječenje. Užas da takvi stvorovi uopče hodaju svijetom i troše kisik.
__________________
The truth is you don't know what's going to happen tomorrow. Life is a crazy ride, and nothing is guaranteed.
lexi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 23:44   #5892
Sve je počelo s izjavom da vrijeme koje smo proveli na telefonu, jer smo bili razdvojni 3 mjeseca, je izgubljeno vrijeme i da je on za to vrijeme mogao nešto pamtnije raditi i naučiti te kad se vratim da on toliko vremena neće ulagati u nas već samo kad se njemu bude dalo i kad bude htio.
Joanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 09:36   #5893
Quote:
Joanina kaže: Pogledaj post
Sve je počelo s izjavom da vrijeme koje smo proveli na telefonu, jer smo bili razdvojni 3 mjeseca, je izgubljeno vrijeme i da je on za to vrijeme mogao nešto pamtnije raditi i naučiti te kad se vratim da on toliko vremena neće ulagati u nas već samo kad se njemu bude dalo i kad bude htio.

DEBIL!
brozeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 02:21   #5894
Na pocetku nase veze je sve bilo idealno... ja sam bio poluzgodan mladic s tada dugim lasima, a ona mala vrckava katolkinja. U pocetku to nisam shvacao preozbiljno do nase prve vece svade kojoj je bio povod mog spominjanja boga kako fornicira sa zivim bicima oko sebe, a taj put se konkretno radilo o njezinoj majci... nakon toga sam postao slapica koju je ona vise puta dnevno oblacila, a ja sam vjecito uzivao (mozda ima veze sa mojim blazim foot fetishem). Bilo kako bilo, iskoristavala me do zadnjeg dana ko zadnje govno, vukla me po duhovnim obnovama, a jedina obnova koju je trebala je bila obnova morala kojeg je davno izgubila u crkvenom zboru. Obzirom da sam oduvijek ateist, imala je dovoljno materijala kojim bi me prcala. No, kao što rekoh, bio sam mlad, imao sam lijep auto, a ona nije bila bas iz najuzeg centra periferije pa joj je to dobro doslo... bilo kako bilo, nakon prijedloga da prekinemo spolne odnose koje smo redovito upraznjavali godinu dana, pukao sam, uzeo svoje stvari i otad zivim prekrasnim zivotom mladog covjeka... just for the record, to je osoba koja je iscenirala bulimiju i provela 3 tjedna u bolnici, jer eto, nije bila u centru paznje...
ksoze zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 14:50   #5895
Quote:
love88 kaže: Pogledaj post
Neznam što oni ne percipiraju, niti me briga. Nema isprike za takvo ponašanje.
meni je bilo dosta tesko citati ovu temu jer sam shvatila da sam u zadnjoj vezi ja bila ta koja je bila psihopat posesivac. samo što je to iz moje perspektive izgledalo "pa u ljubavi se rade kompromisi" i "to je sve za nas". osim sto to nisu bili kompromisi nego ludi zahtjevi s moje strane i nije bilo za nas, nego je bilo za mene jer nisam imala sve pod kontrolom. nisam ni u jednoj vezi prije toga bila takva ili sam bila pa nisam bila toga svjesna, ne znam. luda stvar je to sto je godinu dana sve bilo normalno dok se nisu desile neke stvari i next thing I know, zabranjujem mu, al doslovno, da se druzi s najboljim frendom.
sad me strah uc u nest novo
__________________
za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama
perikard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 16:20   #5896
Trebala bi mi mala pomoć. Da mi netko otvori oči i kaže tko je u mojoj vezi lud, ja ili moj partner. Naime, prije 2 godine prohodali smo, zaljubila sam se preko ušiju i ja, zaljubio se i on. S obzirom da sam tada ostavila svog tadašnjeg dečka zbog dotičnoga, te što mi je majka umrla pola godine prije, bila sam u užasno ranjivoj situaciji, nisam imala nikoga više osim njega i jednog člana obitelji i on mi je postao sve. Ubrzo sam se doselila kod njega, a onda su se počele događati čudne stvari. Skužila sam da je moj novi dragi perfekcionist, prvo sam šutila na njegove primjedbe kada mi je grubim tonom došao da zašto tuš ostavljam dolje a ne gore, kada bi viknuo na mene zašto gori svijetlo u hodniku ako smo u boravku, kada mi je rekao da se izvolim ići presvući da ne sjedim u trapericama na njegovoj novoj stolici, da kako ulazim u auto da uvijek nogom lupim donji dio ulaza, te gdje držim noge u autu da ću sve zmazati, da kako sjedim na garnituri da ne smijem imati noge gore jer će se napraviti rupa, da zašto trljam nogama po trosjedu, da ne pospremam dovoljno i da sam ja princeza, te da moja studentska plaća nije dovoljna da sam ja njemu na grbači. Ima bioritam da je ujutro pun energije a već mu se od 6 počne spavati i kad mu se spava postane jako hladan, nije tip da ćemo gledati tv i grliti se, nego postane nadrkan i ne želi razgovarati. Čak mi sere jer ja dugo spavam s obzirom da imam takav posao mogu to, on bi očito htio da sam ja kao starija žena koja se diže rano, ali smatram da imam pravo na svoj izbor ako spavam do 11. Sad, to sve bi bilo ok, da on to meni nije govorio na grub način, užasnim tonom. Prvo sam sve to radila kako je rekao da bih shvatila da radim sve po njegovim pravilima. Nakon nekog vremena osjećala sam se kao mašina i robot, jer je zahtjevao da oblačim posebno donje rublje, da se izvolim oblačiti kao gospođa jer se njemu takve stvari sviđaju dugi šosevi, da ću izgledati više jer sam ja niska a njegova bivša ima jako duge noge. Na kraju je došlo do toga, kada nisam mogla trpiti, počela sam mu vračati, i počela sam se osjećati užasno loše, počela me hvatati ogromna ljubomora na njegovu bivšu curu koju je spominjao, da ja nisam dovoljno visoka, dovoljno lijepa. Na kraju sam se odselila jer se i njegova baka priključila pričama da sam ja neuredna i da ne provjetravam njegovu kuću te da ne pospremam krevet. Da se razumijemo i nisa baš uredna, pa zato mislim da možda i nisam u pravu?! Nisam ni toliko neuredna, ali nisam ni preuredna. Prekinuli smo. Pola godine nismo bili zajedno, ali ja ga nisam mogla prestati voljeti. Imao je nove cure, ja sam se našla s dva tri dečka, bezvrijedno. Sjećala sam se lijepih trenutaka koje ovdje nisam opisivala i samo plakala. Na kraju smo opet završili zajedno i sada smo skupa 8 mjeseci. Ne živim više kod njega, međutim ja sam se pretvorila u nešto strašno. Postala sam gora od njega, valjda me sva ta ljubomora ulovila, da me strah pustit ga samog s dečkima, te ga ne puštam s dečkima van, ne vjerujem mu da ne dobiva poruke, stalno sumnjam, čim on malo digne ton na mene, ja imam još gori ton i počnem se svađati na kraju se na mrtvo ime svađamo, izvrijeđam sve njegove pa on moje. Počeli su me živcirati njegovi i nedam da ide njima ponekad, ali to sve zbog njega, na početku svi su mi bili dragi, imam osjećaj da mi je to zato jer je on prvo vrijeđao mene a sve njih stavljao na tron. Imam osjećaj da mu se ponekad baš osvećujem jer me nije htio prihvatiti i kao da još uvijek ne može (jer svako malo spominje da bih ja trebala više kuhati i slično). Seks više uopće nemamo, on je izgubio želju, i to me još dodatno više ubija da mu se osvetim, te sam počela pucati i stalno ružne komentare govorim jer sam u stvari toliko ljuta jer se tako ponaša prema meni, samo bi htjela da je dobar prema meni. Kaže da je seks nestao jer se stalno svađamo, ali ja ne znam kako da ja drukčije se ponašam, jer imam osjećaj da bi morala igrati po svim tim njegovim bolesnim pravilima, i da bih izgubila identitet.Opaka psihološa situacija, ja sam postala "terorist", jer je on bio toliko grub, da je to začarani krug.
Jel itko zna što mi je činiti? Ne bih ovdje pisala da se ne osjećam loše, i da ga mogu ostaviti. Ne mogu ga ostaviti, probala sam, znam da izvlači najgore iz mene, te ja sada iz njega, ali ako ima ikakav savjet da li je moguće da se on promjeni, i da je li je ok da ja radim sve što je rekao, da li možda ja pretjerujem? On sada govori da ja ne moram paziti na svoje ponašanje toliko, ali svako malo kaže opet nehotice - kako to držiš noge, sjedni kao žena. Da li mi to ne treba smetati. I jako teško prihvaća kritiku, ne smije mu se ništa reći protiv njegovih stvari auta, jer odmah daje ružne komentare - bar ne stoji kao u štali kao tvoj. Ne znam više što da mislim o svemu ovome pa ako tko ima ikakav savjet. Da li se takvi ljudi mjenjaju? Da li ima smisla da se ja povučem i ja ne divljam bar? Hvala!
Sand001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 22:27   #5897
Sand001 pogledaj pp.
__________________
Emocionalna manipulacija
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 14:25   #5898
@Sand001

Kaj ti radiš još s njim?

Zakaj ga ne možeš ostaviti?

Ako ostaneš s njim to je onda samoubojstvo s predumišljajem.
I slobodno potraži profesionalnu pomoć, trebat će ti.

Dobro da si shvatila da si zbog njega i postala takva.
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 08:41   #5899
Quote:
lexi3 kaže: Pogledaj post
To treba sve poprijavljivat i dat na lječenje. Užas da takvi stvorovi uopče hodaju svijetom i troše kisik.
kome .. gdje .. koja terapija? :nezna:
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 10:38   #5900
Quote:
Sand001 kaže: Pogledaj post
Jel itko zna što mi je činiti? Ne bih ovdje pisala da se ne osjećam loše, i da ga mogu ostaviti. Ne mogu ga ostaviti, probala sam, znam da izvlači najgore iz mene, te ja sada iz njega, ali ako ima ikakav savjet da li je moguće da se on promjeni, i da je li je ok da ja radim sve što je rekao, da li možda ja pretjerujem? On sada govori da ja ne moram paziti na svoje ponašanje toliko, ali svako malo kaže opet nehotice - kako to držiš noge, sjedni kao žena. Da li mi to ne treba smetati. I jako teško prihvaća kritiku, ne smije mu se ništa reći protiv njegovih stvari auta, jer odmah daje ružne komentare - bar ne stoji kao u štali kao tvoj. Ne znam više što da mislim o svemu ovome pa ako tko ima ikakav savjet. Da li se takvi ljudi mjenjaju? Da li ima smisla da se ja povučem i ja ne divljam bar? Hvala!
Nažalost, imam slično iskustvo. Kažem slično jer sam bila u takvoj vezi gdje sam imala puno ograničenja, prigovaranja, ljubomore i sl. I uz tu osobu sam i sama poprimila takvo ponašanje, pretvarala sam se iz dana u dan u njega. Bila sam i povrijeđena i tvrdoglava, ako može on zašto ja ne bih mogla. Nikada nisam došla baš do tvojeg ponašanja, ali neprestano sam ga htjela promijeniti, htjela sam da radi stvari kako ja kažem jer sam ja morala raditi kako on kaže.
Prekinuli smo nakon godinu i pol veze i bilo je poprilično bezbolno. Meni kao da su se oči otovorile, pogledala sam samu sebe i shvatila da to nisam ja. Kao da sam ogroman teret skinula sa sebe. On je i dalje pokušavao manipulirati ali nije mu uspjelo. Problem sa većinom nas je u tome što u vezi izgubimo sami sebe, mijenjamo se i pokušavamo promijeniti druge. A to nije baš lako, i volimo tu dramu koja nam se događa jer nam treba to kako bi se osjećali nadmoćno i važno. Svi se mi želimo osjećati važno i želimo da naš partner bude onakav kakvog smo mi zamislili.
Kažu da je ljubav kao droga. Daje osjećaj važnosti, ali stvara i snažnu potrebu i ljudi mogu postati jako ovisni o ljubavi. Često je ljubav nalik odnosu između ovisnika o drogi i prodavača droge, i često je u odnosima glavno pitanje: tko će kime upravljati? Onaj čija je potreba manja upravljati će onim čija je potreba veća. I tu počinju svi problemi. I to stvarno je začarani krug.
Mogu li se ljudi promijeniti? Mogu, ali moraš početi od sebe. Moraš postati svjesna da možeš mijenjati samo sebe i da imaš pravo mijenjati samo sebe. Ja sam se promijenila, moj bivši je ostao više manje isti i u vezi poslije mene. Vjeruj mi da sam ja sretnija nego on, a ako ne sretnija onda sigurno mirnija.
Možeš se promijeniti ti!! Nemoj mijenjati njega. To je kao da se gledaš u ogledalo i ne sviđa ti se frizura koju imaš. Nećeš pokušati promijeniti stvarnost koju vidiš, nećeš počešljati zrcalo kako bi promijenila frizuru. Počešljat ćeš sebe i stvarnost će reflektriati tvoje promjene i promijeniti se. Ako želiš mijenjati njega, to je kao da pokušavaš počešljati ogledalo kako bi promijenila svoju frizuru.
Teško je ali nije nemoguće. Meni su neke knjige pomogle koje sam u tom periodu pročitala da shvatim da je loš za mene i da sam ja loša prema samoj sebi. I da sam sama kriva za to. Probaj raditi na sebi, probaj ne lupati glavom o zid istim ponašanjem. Ako baš želiš ostati s njim, natjeraj se svom snagom da u nekim situacijama reagiraš i postupiš drugačije od onog na što si navikla i što on već unaprijed očekuje. Nemaš što izgubiti ako probaš..
__________________
- The greatest enemy will hide in the last place you would ever look.
Tender11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger