Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2010., 21:34   #2001
Najjeftiniji je bus, a može i onaj vlak do Venecije. Taj vlak ustvari više ne vozi do Trsta, ali tebi i ne treba trst, nego se iskrcaš na stanici Monfalcone, aerodrom je par kilometara od Monfalconea a mislim da od tamo ima i bus, lokalni.
nukac is offline  
Old 21.04.2010., 21:56   #2002
Jadna ja ako ne bude jeftinije. Nego koliko često eassybus mijenja svoje cijene prijevoza?
alter ego blagajnice is offline  
Old 21.04.2010., 22:11   #2003
Quote:
tiha27 kaže: Pogledaj post
@nukac , kako najjeftinije do Trsta iz Zg (ide nas dvoje)? iz Trsta zna biti dobrih akcija
busom..i najkomfornije
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 21.04.2010., 22:31   #2004
A i najbrže... Jedino je problem granica... Ne znam kako je sada kod povratka, kad je dignut limit na carinu, prije su na HR granici sve dizali s busa i pojedinačno pregledavali torbe.
I bus ne vozi nedjeljom i ponedjeljkom, tak da to treba imati u vidu.

Inače je najkomfornije autom (ako imaš vinjetu). Nekih 3 sata do aeroporta iz ZG.
nukac is offline  
Old 21.04.2010., 22:56   #2005
ne moras cak ni vinjetu..ako ides iz zagreba preko rijeke za trst..nije uopce dulji put od ovog preko ljubljane (samo 3 km dulji put), a vremenski samo 20 min duze se vozis (jer onaj sitnis od nesto km kroz sloveniju nije autoput, ali nema bas prometa), ali ne ostavljas pare slovencima..
a za bus ne provjeravaju putnike ako se ide radnim danom, jer nema bas ljudi preko tjedna u tom busu zg-trst i natrag.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 21.04.2010., 23:13   #2006
Pa ako ideš na manje od 7 dana onda ti je svejedno. Slovenska vinjeta je 15 EUR, a cestarina u HR je 100 i nešto kunića, skoro pa isto. Jedino kaj ako ideš kroz SLO si cijelo vrijeme na autoputu.
Ja ionak imam vinjetu, onda mi je kroz SLO praktično badava.
nukac is offline  
Old 21.04.2010., 23:30   #2007
Ja ovo ne razumijem...kako se njima isplati imati tako jeftine karte.......ja bih za godinu dana trebao ići do Londona...pa i da je 50 Eura karta u jednom smjeru to je dobro..al vidim od vas iskusnijih da nekad bude i niža karta i to povratna...to je super...
efos is offline  
Old 21.04.2010., 23:46   #2008
a ako ides na vise od 7 dana, onda nije svejedno..a ti imas godisnju vinjetu, zna se zasto hehe
a karte im se isplate, jer imaju samo odredjeni broj jeftinih karata..ne prodaju oni sve karte odredjenog leta za malu cijenu (osim iznimki-kao let zg-dortmund, treba mi wizz darovati kartu da ponovim to,koliko reklamiram taj let) jer je promo akcija do ljeta.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 22.04.2010., 01:22   #2009
jaoooooo, slutila sam da nešta spremaju čim ovako produžuju dan po dan ovih 6 eura! Kao ono...evo vam još malo prilika da zgrabite dok je tako jeftino!!

A gle sad! 3 faking eura!!! 3!!!
Al me zaj...!
__________________
Ain`t life grand?!
shtrumfgoda is offline  
Old 22.04.2010., 07:21   #2010
Već smo o tome bili diskutirali, da će sigurno puknut neku rasprodaju... I evo, vulkanska... S tim da možda (ovdje naglašavam možda) će ići i još na niže. Iako je ovo sad znak - kupujte dok još ima i bilo koju destinaciju... Pa i za Fez.
nukac is offline  
Old 22.04.2010., 07:32   #2011
znam da mozda nije mjesto, al ne pada mi ovako rano ujutro nista na pamet. kako najjeftinije doci od Frankfurta do Hrvatske? Germanwings nemaju let, Ryanair mi ne odgovara onaj lez za Osijek. sto kombinirati a da nije tolika tlaka, jer sestra mi dolazi iz Chicaga tamo sredinom srpnja, slijece u Franfkfurt, a odlazi nazad sredinom kolovoza... dajte mi ideju barem...
goldietrickz is offline  
Old 22.04.2010., 07:41   #2012
Osim Croatije ili Lufthanse iz Frankfurta nema druge. Ovaj let za Osijek ionako nije iz Frankfurta nego iz Hahna.
Ako želiš neku kombinaciju za Zagreb, a da nije Croatija, onda vlak do Stuttgarta ili Koelna pa od tamo s Germanwingsom. S tim da provjeri svakako Lufthansu, njihov let (ali samo taj jedan let) je jako često akcijska cijena od 100 EUR za povratnu kartu.
nukac is offline  
Old 22.04.2010., 09:04   #2013
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Osim Croatije ili Lufthanse iz Frankfurta nema druge. Ovaj let za Osijek ionako nije iz Frankfurta nego iz Hahna.
Ako želiš neku kombinaciju za Zagreb, a da nije Croatija, onda vlak do Stuttgarta ili Koelna pa od tamo s Germanwingsom. S tim da provjeri svakako Lufthansu, njihov let (ali samo taj jedan let) je jako često akcijska cijena od 100 EUR za povratnu kartu.
ček ček. reklamiraš wizz a sad si zaboravio ?!?!

ima iz dortmunda wizz za zagreb za 20 ojra povratna. bez bagaja.
brzi vlak do dortmunda ako ufatiš akciju 58 eura u oba smjera.

ima i zadar hahn za 16 eura povratna. to mi se čini najisplativije. do hahna karta ja 12 eura.

a možda sad i lufthansa bude davala one po 100 eura za zagreb, tako je najednostavnije.
bruker is offline  
Old 22.04.2010., 09:16   #2014
A gdje sam ja spomenuo WIzzair?
nukac is offline  
Old 22.04.2010., 09:19   #2015
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
A gdje sam ja spomenuo WIzzair?
zubati. zubati je na kraju rečenice
bruker is offline  
Old 22.04.2010., 09:39   #2016
Ja Wizzair samo negativno. Jedino ako je stvarno najnužnije. Kad mi sve druge lađe potonu.
Recimo, Luton mi je bolji aerodrom od Stansteda, Zagreb mi je isto draži od Ljubljane, ali kad idem u London, radije odem do Ljubljane i letim s Easyjetom.
nukac is offline  
Old 22.04.2010., 10:06   #2017
ja iz klase optimist upravo kupila karte zadar-stansted, 32 ojra, no lagiđ, za sebe i hasbija, od petka do nedjelje - dan i pol londona :-), u junu

čovjek još ni ne zna..al eto, morala sam..32 eura, eeeej..pa ak niš drugo, da se hvalim kak sam jeftino prošla
itapita is offline  
Old 22.04.2010., 10:25   #2018
dobar kufer za ručnu prtljagu u zrakoplovu

Sjećam se da je više ljudi pitalo gdje naći dobar kufer za ručnu prtljagu. Da bude što bliže maksimalnim dozvoljenim dimenzijama a da ih ne prelazi.

Ja ga imam a sad sam ga vidio na letku od Interšpar-a, 299kn.
Carlton AirTec - 50cm (visina).

Dimenzije su mu :

visina = 46cm + kotači =50cm
širina = 38cm
debljina = 22cm

Nemaju sve kompanije u potpunosti u centimetar ista pravila ali provjereno prolazi kod svih.
A kufer je stvarno prva liga, korak do Samsonite-a, a povoljniji.
Metallic Crnac is offline  
Old 22.04.2010., 10:33   #2019
Ja idjem popodne po ovaj hypo prepaid. koga jebe.
pa kupujem bilo što za 6 eura.
fala na infou za kufer, ako ko ima neki jeftiniji i to bi dobro došlo
koja je shema sa backpackom, moj je dobrih dimenzija al zna se udebljat dosta? jel prolazi ako ga se stisne malo?
bruker is offline  
Old 22.04.2010., 10:45   #2020
S obzirom na trenutne gubitke aviokompanija, mislim da ih je bolje ne testirati, jer će sad naplačivati svaki dekagram viška. Evo, baš je na Raspravama o aviokompanijama pisalo da je jučer netko platio 3 kg viška 45 EUR.
nukac is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.