Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2010., 10:36   #1
Treme (2010-2013)

Pretraživao sam po forumu, ali nisam naišao na temu o ovoj seriji, pa otvaram novu. Dakle, od tvorca serije The Wire, Davida Simona, a u produkciji HBO-a, stiže nam nova serija Treme. Da ne duljim evo par linkova za upoznavanje i jedan odlomak s wikipedie:

Quote:
Treme is an upcoming American drama television series created by David Simon and Eric Overmyer. The series takes place three months after Hurricane Katrina where the residents of New Orleans, including musicians, chefs, Mardi Gras Indians, and ordinary New Orleanians try to rebuild their lives, their homes and their unique culture in the aftermath of the 2005 hurricane. The series is scheduled to premiere April 11, 2010, on HBO. The first season will consist of 10 episodes, including an 80-minute pilot episode.
Official site: http://www.hbo.com/treme/
O seriji: http://en.wikipedia.org/wiki/Treme_(TV_series)
Trailer 1: http://www.youtube.com/watch?v=7Ie7wWHaU-8
Trailer 2: http://www.youtube.com/watch?v=2jnSzAI3gCQ

Prva sezona ima 10 epizoda, a premijera je 11.4.2010. (dakle večeras) u SAD-u. Sutra je očekujemo. Ja jedva čekam.


Zadnje uređivanje Chosma : 11.04.2010. at 10:42.
Chosma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 06:47   #2
Vidim, serija je baš popularna
Radnja i nije nešto, ali ja je pratim zbog glumaca i muzike
Gleda li još netko?
Colonel_Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 22:46   #3
Quote:
Colonel_Kurtz kaže: Pogledaj post
Vidim, serija je baš popularna
Radnja i nije nešto, ali ja je pratim zbog glumaca i muzike
Gleda li još netko?
Ja si gomilam, pa ću pogledat u komadu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 09:36   #4
skinula..baš gledam The wire..inače više volim dramske serije pa mislim da će mi se svidjeti ova.
Vidjet ćemo.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 15:30   #5
Pogledao prve četiri epizode - za sada nije razočaralo.

Iako se nikako ne mogu oteti dojmu da je Simon ponovio The Wire pogrešku i opet ga kritika neće prihvatiti. Navodno je glavni razlog zašto neki nisu prihvatili The Wire bio taj što je seriju iznimno teško pratiti ako ju ne gledaš od početka (iako po ovome Lost nikad ne bi trebao niti biti nominiran za ništa, ali dobro). Ista stvar je i ovdje - vidi se da su na isti način pristupili i ovoj seriji što, naravno, meni apsolutno odgovara i uopće to ne smatram lošim, ali eto... Ne očekujem da će briljirati na Emmyjima, iako je već sad kvalitetnija od polovice serija koje sam gledao ove godine (osim, možda, Mad Mena).
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 17:47   #6
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Pogledao prve četiri epizode - za sada nije razočaralo.

Iako se nikako ne mogu oteti dojmu da je Simon ponovio The Wire pogrešku i opet ga kritika neće prihvatiti. Navodno je glavni razlog zašto neki nisu prihvatili The Wire bio taj što je seriju iznimno teško pratiti ako ju ne gledaš od početka (iako po ovome Lost nikad ne bi trebao niti biti nominiran za ništa, ali dobro). Ista stvar je i ovdje - vidi se da su na isti način pristupili i ovoj seriji što, naravno, meni apsolutno odgovara i uopće to ne smatram lošim, ali eto... Ne očekujem da će briljirati na Emmyjima, iako je već sad kvalitetnija od polovice serija koje sam gledao ove godine (osim, možda, Mad Mena).
vidim da imamo sličan ukus za serije..In treatment, Mad men..
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 13:12   #7
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
vidim da imamo sličan ukus za serije..In treatment, Mad men..
Eto vidiš...
Ali moram napomenuti da ja gledam zbilja puno serija u zadnje vrijeme (čak češće nego filmove) pa nije niti čudo da se s nekim tu i tamo poklopim oko mišljenja.

Ono što bih još htio napomenuti za Treme budućim gledateljima: obavezno skinuti titlove, jer i ovo, kao i The Wire, se nikako ne može skužiti bez njih.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 19:02   #8
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Eto vidiš...
Ali moram napomenuti da ja gledam zbilja puno serija u zadnje vrijeme (čak češće nego filmove) pa nije niti čudo da se s nekim tu i tamo poklopim oko mišljenja.

Ono što bih još htio napomenuti za Treme budućim gledateljima: obavezno skinuti titlove, jer i ovo, kao i The Wire, se nikako ne može skužiti bez njih.
i ja! skidam preko wareza ( Bog ga blagoslovio ) sve živo..imam osječaj u zadnjih par godina da ima kvalitetnijeih serija od filmova
Ali večina je sr..nekoliko puta sam pročitala preporuke za neke serije - a serija ..
Pa ti ja uglavnom pratim kaj ti preporučiš..

Nego-što sljedeće preporučaš? Treme mi je nekako za sada, ipak dosadnjikavo..ali netko je napisao nakon 2 će biti bolje..
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 14:07   #9
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Nego-što sljedeće preporučaš? Treme mi je nekako za sada, ipak dosadnjikavo..ali netko je napisao nakon 2 će biti bolje..
Ako nisi gledala The Wire - onda obavezno. Tek kad to pogledaš, moći ćeš prihvatiti Treme bez problema.

Inače, od ostalih preporučam humorističnu Big Bang Theory (nešto za zabavu i opuštanje, jako je smiješna serija).
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 14:30   #10
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Pogledao prve četiri epizode - za sada nije razočaralo.

Iako se nikako ne mogu oteti dojmu da je Simon ponovio The Wire pogrešku i opet ga kritika neće prihvatiti. Navodno je glavni razlog zašto neki nisu prihvatili The Wire bio taj što je seriju iznimno teško pratiti ako ju ne gledaš od početka (iako po ovome Lost nikad ne bi trebao niti biti nominiran za ništa, ali dobro). Ista stvar je i ovdje - vidi se da su na isti način pristupili i ovoj seriji što, naravno, meni apsolutno odgovara i uopće to ne smatram lošim, ali eto... Ne očekujem da će briljirati na Emmyjima, iako je već sad kvalitetnija od polovice serija koje sam gledao ove godine (osim, možda, Mad Mena).
pa njega je uvijek baš kritika prihvaćala...
gledateljstvo ne baš toliko
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 15:52   #11
Ovdje govore neki loše za Wire, a to je serija koja je po kritičarima najbolja ikada koja se pojavila. A i na imdb-u ima najveću ocjenu
Duhpravde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 00:13   #12
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Ako nisi gledala The Wire - onda obavezno. Tek kad to pogledaš, moći ćeš prihvatiti Treme bez problema.

Inače, od ostalih preporučam humorističnu Big Bang Theory (nešto za zabavu i opuštanje, jako je smiješna serija).
Pogledala The wire..danas završila 5. sezonu..
Big bang t. mi je bila super ali prva, možda druga sezona..kasnije sve dosadnija..
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 09:14   #13
Ne znam kakva je gledanost, ali mislim da Treme prati puno manje ljudi nego što je svojedobno gledalo The Wire.U Wire-u radnja, iako spora, je ipak postojala.Bilo je akcije, napetih scena i genijalnih dijaloga.U Treme-u pratimo živote nekih ljudi bez nekog posebnog cilja (mislio sam da će sa onim nestalim biti neka radnja, kad ono ništa).Gledaču i dalje ( uglavnom zbog muzike ), ali serija je daleko od jednog Wire-a.
Colonel_Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 10:16   #14
Ova zadnja me baš rastužila
Vjerojatno su planirali jedno samoubojstvo u seriji jer je nakon Katarine porastao broj samoubojstava u gradu, ali kud baš najboljeg glumca.A opet sa druge strane jedino je njegov karakter vodio prema takvom kraju.
Colonel_Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 14:09   #15
Quote:
Colonel_Kurtz kaže: Pogledaj post
Ne znam kakva je gledanost, ali mislim da Treme prati puno manje ljudi nego što je svojedobno gledalo The Wire.U Wire-u radnja, iako spora, je ipak postojala.Bilo je akcije, napetih scena i genijalnih dijaloga.U Treme-u pratimo živote nekih ljudi bez nekog posebnog cilja (mislio sam da će sa onim nestalim biti neka radnja, kad ono ništa).Gledaču i dalje ( uglavnom zbog muzike ), ali serija je daleko od jednog Wire-a.
Meni je Treme neka sredina (po akciji, radnji, koncentraciji na likove a ne na neku ukupnu radnju) između Corner-a i Wire-a.
Nema te napetosti kao Wire, nema te koncentracija na jedan cilj, ali mi ej svejedno serija odlična i uživam u svakoj minuti. Pravi gušt gledati tako dobro napisanu seriju.
Ali moram priznati da me je ova zadnja epizoda zatekla...vidjelo se od početka kamo ovaj lik ide i kako će to završiti, ali sam si ipak mislio da neća valjda krenuti u tom smjeru... ne znam jesam li rastužen ili ljut kaj više nema jednog od bolih likova u seriji
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 11:11   #16
Mislim da ovu seriju nipošto ne bi trebalo uspoređivati s Wireom, osim u segmentu da su to dvije priče o dva američka grada: Baltimoreu i New Orelansu.

Wire je bila policijska serija (bez obzira koliko glupo zvučalo takvu seriju nazvati "policijskom"), a Treme je prava drama. Mogu shvatiti zašto Treme netko može smatrati sporom, ali meni ona to nipošto nije. Upravo mi se skida finale sezone od kojeg dosta očekujem pa ću završni sud o prvoj sezoni donijeti tek nakon što ga pogledam. Vidim da ima 700 MB-a, što znači da traje sigurno preko sat vremena (kao uostalom i većina Simonovih finala u Wireu).

Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Pogledala The wire..danas završila 5. sezonu..
Big bang t. mi je bila super ali prva, možda druga sezona..kasnije sve dosadnija..
"Sve dosadnija"?! Ufff... Morat ćemo malo popričati o tome.

I kakva ti je Žica?

Quote:
tutlek kaže: Pogledaj post
pa njega je uvijek baš kritika prihvaćala...
gledateljstvo ne baš toliko
Kad sam napisao "kritika" mislio sam na dodjeljivanje Emmyja - Wire je bila nominirana samo dva puta i to za scenarij u trećoj i petoj sezoni.

A, budimo realni, ta serija zaslužila je puno više od samo dvije nominacije u pet godina.

Quote:
Duhpravde kaže: Pogledaj post
Ovdje govore neki loše za Wire,
Ma tko to govori loše za Wire da ga vidim sad i ovdje odmah!
__________________
Zihuatanejo...

Zadnje uređivanje Jay Bluebell : 21.06.2010. at 13:00.
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 12:53   #17
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Ma tko to govori loše za Wire da ga vidim sad i ovdje odmah!
I second that
Wire je savršenstvo.
Inače, i ja skidam finale Treme-a, nikako dočekati
Colonel_Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 12:33   #18
Završila sezona, baš sam guštao u finalu.Serija mi se pred kraj baš nekako uvukla pod kožu.Ne znam što da mislim o Creightonu, da li je sebični gad ili romantični idealist.Čini mi se da je on više volio grad nego obitelj.Flashback me iznenadio nisam ni skužio kada je počeo.Mogli bi u sljedečoj sezoni bar jednu epizodu posvetiti životu prije uragana.
Hvala Simonu i ekipi na seriji.
Colonel_Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 14:39   #19
Finale je bilo dosta dobro. Ne razumijem ljude kojima je radnja prespora - ne znam što su očekivali. Ja nisam očekivao ništa pa sam kompletnu sezonu pogledao u nešto više od 10-tak dana i niti jedna epizoda me nije razočarala.

Svi likovi odlično su razrađeni; preko nesretne Ladonne Williams (gore je netko napisao da pola sezone čekaš da se nešto dogodi s njezinim nestalim bratom i onda se ništa ne dogodi - ne razumijem kako netko takvu budalaštinu može napisati), Antoinea Batistea (jedna od najžešćih njegovih scena - pored one s kojom započinje treća epizoda kad jebe onu kurvu u prikolici - je kad se nalazi na ulici za vrijeme Mardi Grassa i kad mu niotkuda dođe neki mladić i zove ga "tata", iako smo prije već upoznali Antoinea kao osobu koja ima djece posvuda i ne mari baš za njih, a sad evo još jednog), Davisa McAlaryja (kojeg bih najradije nazvao "budalom", ali toliko je otkačen i simpatičan da mi to pregrubo zvuči), Alberta Lambreauxa (iako moram priznati da zbilja ne kužim Indijansku spiku, ali bilo je lijepo gledati kako netko toliko mari za tradiciju), Janette Desautel (ipak pretpostavljam da će se vratiti iz New Yorka već u prvoj epizodi druge sezone - i definitivno navijam da se razvije njezin odnos sa Jacquesom), Sonnyja i Annie (njihova priča još uvijek nije gotova, iako je Sonny na rubu da dotakne dno, a sve samo zbog jednog vrlo sitnog događaja za nas gledatelje, ali za njega pregolemog - on mi se čini najtragičnijim likom serije za sada) i Delmonda Lambreauxa (njegov odnos s ocem, ma koliko kratko bio zastupljen u ovih 10 epizoda, bio mi je vrlo napet za gledanje).

Na kraju mi se jako svidio flashback prije samog uragana i komentar Creightona za one brane (koje su ipak popustile), a u isto vrijeme vidimo tadašnjeg gradonačelnika New Orleansa na televiziji.

Sviđa mi se kako su uspjeli približiti taj grad nama gledateljima koji živimo Bogu iza nogu i koji s New Orleansom nikad nismo imali pretjerane veze.

Svakako bih preporučio seriju za gledanje svima onima koji vole kvalitetnu televiziju, ali prije toga morate zaboraviti na Wire i sve ono što je David Simon napravio ranije.

Inače, posljednja epizoda bila je posvećena Davidu Millsu koji je preminuo 30. ožujka 2010. godine, a inače je bio stalni suradnik sa Davidom Simonom još od "Homicidea", preko "Cornera" (za koji je zaradio dva Emmyja), "Wirea" i sad "Tremea". Pisao je još i scenarije za poneke epizode serija "NYPD Blue" i "er".
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 15:34   #20
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Finale je bilo dosta dobro. Ne razumijem ljude kojima je radnja prespora - ne znam što su očekivali. Ja nisam očekivao ništa pa sam kompletnu sezonu pogledao u nešto više od 10-tak dana i niti jedna epizoda me nije razočarala.

Svi likovi odlično su razrađeni; preko nesretne Ladonne Williams (gore je netko napisao da pola sezone čekaš da se nešto dogodi s njezinim nestalim bratom i onda se ništa ne dogodi - ne razumijem kako netko takvu budalaštinu može napisati), Antoinea Batistea (jedna od najžešćih njegovih scena - pored one s kojom započinje treća epizoda kad jebe onu kurvu u prikolici - je kad se nalazi na ulici za vrijeme Mardi Grassa i kad mu niotkuda dođe neki mladić i zove ga "tata", iako smo prije već upoznali Antoinea kao osobu koja ima djece posvuda i ne mari baš za njih, a sad evo još jednog), Davisa McAlaryja (kojeg bih najradije nazvao "budalom", ali toliko je otkačen i simpatičan da mi to pregrubo zvuči), Alberta Lambreauxa (iako moram priznati da zbilja ne kužim Indijansku spiku, ali bilo je lijepo gledati kako netko toliko mari za tradiciju), Janette Desautel (ipak pretpostavljam da će se vratiti iz New Yorka već u prvoj epizodi druge sezone - i definitivno navijam da se razvije njezin odnos sa Jacquesom), Sonnyja i Annie (njihova priča još uvijek nije gotova, iako je Sonny na rubu da dotakne dno, a sve samo zbog jednog vrlo sitnog događaja za nas gledatelje, ali za njega pregolemog - on mi se čini najtragičnijim likom serije za sada) i Delmonda Lambreauxa (njegov odnos s ocem, ma koliko kratko bio zastupljen u ovih 10 epizoda, bio mi je vrlo napet za gledanje).

Na kraju mi se jako svidio flashback prije samog uragana i komentar Creightona za one brane (koje su ipak popustile), a u isto vrijeme vidimo tadašnjeg gradonačelnika New Orleansa na televiziji.

Sviđa mi se kako su uspjeli približiti taj grad nama gledateljima koji živimo Bogu iza nogu i koji s New Orleansom nikad nismo imali pretjerane veze.

Svakako bih preporučio seriju za gledanje svima onima koji vole kvalitetnu televiziju, ali prije toga morate zaboraviti na Wire i sve ono što je David Simon napravio ranije.

Inače, posljednja epizoda bila je posvećena Davidu Millsu koji je preminuo 30. ožujka 2010. godine, a inače je bio stalni suradnik sa Davidom Simonom još od "Homicidea", preko "Cornera" (za koji je zaradio dva Emmyja), "Wirea" i sad "Tremea". Pisao je još i scenarije za poneke epizode serija "NYPD Blue" i "er".
Sve potpisujem
odlična je scena za zadnjim "second lineom" u kojem Laddone kreće od tuge do prihvaćanja i onako predano pleše u toj pogrebnoj glazbenoj povorci.
Serija mi je na kraju zaista odlična i potaknula me na malo čitanja i istraživanja, pogotovo što se tiče Indiansa - navodno je to u NO krenulo još u 19.st kao vrsta zahvale Afroamerikanaca američkim indijancima jer su ih oni primali kao odbjegle robove i štitili. Odlična priča, zajedno sa pričom o onom glavnom Chief-u kojeg spominju u seriji...proguglaj malo ful je interesantno.

A flashback je bio odličan, bez prikazivanja same oluje jer nema potrebe, svi znamo što se desilo. I pokazivanja kako je samo prolazak kroz crveno doveo do tog sprovoda. Koliko god znamo da je mali mrtav ipak ti je nekako stalo gledajući kako ga splet okolnosti i nesporazuma vode u smrt

Već se veselim drugoj sezoni
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.