Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2014., 14:10   #1
Strah od promjene ili nešto drugo..?

S obzirom da sam u prilično neugodnoj situaciji, odlučio sam potražiti vaše mišljenje u nadi da će mi stvari biti jasnije.

Ja i ona smo se upoznali u gradu u kojem trenutno boravimo. Imali smo neke zajedničke prijatelje, počeli se družiti sve intenzivnije, naravno, dopisivali smo se po cijele dane nekoliko mjeseci.

Ona je u dugogodišnjoj vezi, a ja sam tada započeo vezu koja je obećavala nešto više. Između nas je rasla napetost i jednostavno dešavalo se nešto što je teško opisati riječima. Njena prisutnost je bila dovoljna da sve drugo pređe u deseti plan. Da se razumijemo, bilo je obostrano.

Na njenu inicijativu desile su se neke stvari, koje su ustvari bile neizbježne i bilo je pitanje trenutka. Spletom okolnosti, završili smo u krevetu, zagrljeni... nismo se čak ni poljubili jer nas je ionako dovoljno grizla savijest zbog tog što radimo. Jednostavno sam tad znao da je ona 'ta prava'.

Nastavili smo ta druženja, prelazio sam stotine kilometara da bih je vidio na par sati, lagao sve oko sebe, ona isto tako. Zajedničko društvo nije baš ništa znalo o tome. Prespavao sam milijun puta kod nje, nekoliko mjeseci nije bilo seksa, iako je napetost bila neopisiva s obje strane i na kraju, desilo se i to.
Priznala mi je da u sadašnjoj vezi nikad nije ni približno uživala kao sa mnom. Sve je bilo idealno. Znali smo sve jedno o drugom, razgovorali baš o svemu, jedno drugo smo činili boljim i uspješnijim ljudima.
Desetine puta smo pokušali sve to prekinuti jer je ona mislila da ne možemo uspjeti i da je njen sadašnji jednostavno tu i svi su navikli da je viđaju s njim u tom malom gradiću odakle je ona i gdje on trenutno živi.

Poslije svakog tog 'prekida' uvijek bi mi se vraćala jer je to jednostavno bilo jače i od mene i od nje.

Zaboravio sam napomenuti da sam ja u međuvremenu prekinuo svoju vezu i bio otvoren da ovo definiramo konkretnije, ali nikad nisam vršio pritisak na nju da i ona to uradi, nego sam često razgovarao s njom. Rekao šta osjećam, koliko mi znači itd., ali da je ne želim prisiljavati ni na što.

Ubrzo je prekinula s njim, ali mi i dalje nismo definirali naš odnos iako je naša ljubav rasla iz dana u dan i imamo iza sebe milijun uspomene kao da smo pola života zajedno proveli. Napravili smo toliko ludih, zabavnih i smješnih stvari da zaista nije bilo dana kad smo se pokajali zbog nas.

I dalje niko nije znao za to, vješto smo to krili od svih...

Nakon nekoliko mjeseci od prekida njene veze, vratila je se kući u svoj grad, vidjela je njega, njegove roditelje. Iz sažaljenje i te neke sigurnosti, vratila mu je se, a meni je napisala da ovo što je imala sa mnom, nikad neće imati s njim ali ali ali...

Bio sam s*eban u to vrijeme, ali sam inače čovjek koji ne da da ga neke stvari slome, to me motiviralo, počeo sam više raditi, bio sam sve uspješniji. Česta putovanja, druženja, poslovni uspjesi, sve to je okarakteriziralo razdoblje od našeg 'prekida'.
Sve je bilo odlično, ali ipak samo sam ja znao za tu prazninu koju sam nosio u sebi i vješto je prekrivao.

Ona mi se javljala u nekoliko navrata, ja sam i dalje bio fin prema njoj, pomogao sam joj u međuvremenu neke stvari koje su bile u mojoj moći, šutio o svemu, nikom nisam pričao, o njoj sam govorio samo najbolje u tom društvu koje nam je bilo zajedničko.

Htio sam da zadržim neku razinu nakon tog svega i dostojanstveno se nosim s tim, samo iz razloga da ona shvati šta je propustila u cijeloj priči.

U zadnje vrijeme mi se intenzivnije javlja, bilo je tu nekoliko poziva na ručak i sl., što sam ja naravno, izbjegavao i rekao da i dalje osjećam isto prema njoj kao što sam osjećao prvog dana, ali jednostavno, ne mogu podnijeti njenu blizinu i tražim samo da me razumije u tom smislu.

Nedavno, spletom okolnosti (kasnije sam saznao da ih nije bilo, nego sam ja isključivo razlog), došla je u grad gdje trenutno radim, dogovorili kavu i cijeli dan proveli skupa. Priča je cijelo vrijeme bila emotivna, napetost u zraku, pričanje o našim uspomenama, ljubomora s njene strane na te neke zajedničke prijateljice koje su 'odlijepile' na mene i sve to njoj pričale neznajući za nas. Da ne duljim, ionako sam roman napisao.

Na kraju me tako jako zagrlila, zaplakala, rekla da nemam pojma kako se osjeća i šta proživljava. Sa mnom se osjeća tako sretno, ispunjeno, a na drugoj strani potpuno suprotno od toga. Ponovio sam joj da je moja ljubav prema njoj svakog dana sve veća i da vješto krijem to u sebi i ne javljam joj se jer ne želim komplicirati njoj sadašnju vezu koja je ionako na klimavim nogama.

Rastali smo se sretni kao djeca, javila mi se porukama, potvrdila sve to... ali na kraju, zaključak je da valjda tako mora biti.

S obzirom da je njen sadašnji već u godinama kad je već trebao biti u braku, smatram da je problem u njenoj savjesti i žali ga jer je s njim nekoliko godina i dovela ga je do zida, a sad se sve ovo dešava. On je stvarno dobar prema njoj, ali jednostavno to nije to - ponovila mi je 100 puta.

Hvala svima koji su pročitali, pa bih vas zamolio za komentar...
tonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:19   #2
Dakle, osoba koja se sa tugom vraca u zagrljaj muskarca s kojim je u vezi je potpuno poremecena na toliko mnogo nacina ili patoloski laze jer joj odgovara da te iskoristava
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:21   #3
mislim da je upravo u situaciji kakvu je zasluzila.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:25   #4


Nisu to kompa moj strahovi od promjena...
Nego njena vlastita nesigurnost u samu sebe i kompleksi koje je lijecila dok ste se nalazili potajno !

Da je karakter ,kako nije, kad ste osjetili da je to to ,mogla je i ona prekinut sa svojim ...
A ne sjedit na dvije stolice ...sta je tesko,trebas bit lumen !
Brijem da ima poduzu patologiju koje nije ni svejesna...

O emocionalnom dijelu necu pricat,emocije ocito postoje
Ljubav nije dovoljna ,nikad i nece biti samo ona dovoljna!

No kroz cijelu tvoju pricu ona prica jedno a radi drugo!
Ljubav nisu samo rijeci no i djela -koja izostaju u tvom manifestu


Sta da ti kazem ... nije to strah od promjene ..ne


Neznam sta ti treba: samo komentar ,utjeha ili tisuce sad kombinacija i rasprava koje ce se about to happen ovdje ????

tu smo
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:25   #5
pa čuj. zapravo je skroz nebitno zašto ona i dalje bira dugogodišnjeg - možda je to strah od promjene ili grižnja savjesti - kakav god to razlog bio, očito je jači od bilo kakvih osjećaja koje gaji za tebe.

rekao si da je u jednom trenutku bila prekinula i tad nije definirala ništa s tobom, a mogla je. koliko god ona tebi govorila da si ljubav njenog života, njezini postupci govore sasvim deseto.

mogla je s tobom krenuti ponovno, čisto, u neku novu ljubav. nije.

jebiga, nemoj biti šupendara i kreni dalje. ona je svoje izabrala.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:31   #6
Teško ti je tu išta komentirati.
Mislim žene ostavljaju muževe , razore obitelj radi drugog muškarca da ne može ona radi toga što je on u godinama kad bi se trebao ženit.
Nije lako prekinuti s nekim s kim ti je život isprepleten , ali nije ni nemoguće.
Može li ona zamisliti čitav svoj život kraj muškarca kojeg ne voli kako treba?
Možeš li ti zamisliti čitav svoj život biti ljubavnik?
Zakačit će trudnoću pa ćeš se pitati čije je

Ne bih joj stvarala pritisak niti je prisiljavala.
Ali bi postavila neka svoja pravila. Mogu biti tu kad treba kao podrška ali ništa više.
Nek riješi svoj ljubavni status i onda možete pričati o tome koliko je teško prolaziti sad neke stvari.

Nekako mislim da je za njega veže neka vrsta ljubavi , navike , sigurnosti a uz tebe zaljubljenost i strast.

Definitivno je ne bi podržavala u tome što radi jer to u konačnici nije dobro za nikog. Ni njega , ni nju a ni tebe. I tebi će vrijeme da se ženiš, a što onda?
__________________
Nikada neće proći. Obećavam...
BoMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:34   #7
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Dakle, osoba koja se sa tugom vraca u zagrljaj muskarca s kojim je u vezi je potpuno poremecena na toliko mnogo nacina ili patoloski laze jer joj odgovara da te iskoristava
Ovo drugo nije sigurno ni u jednom smislu. Bar s financijske strane, jednostavno je takva (za razliku od onih koje sam imao priliku srestu) da nema šanse da ja platim nešto jednom, a ona ne plati sljedeći put. Takva je i spremna je posvađati se ako pokušam drugačije.

U emotivnom smislu, ja sam pristao na to sve iako sam znao da ona iz tog nekog straha i sažaljevanje neće prekinuti s njim.
Nejasno mi je sve to, a imam prilično dosta utakmica pod nogama.
tonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:36   #8
nešto je tamo očito bolje ili ona voli živit sapunice
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:37   #9
Quote:
BoMe kaže: Pogledaj post
Teško ti je tu išta komentirati.
Mislim žene ostavljaju muževe , razore obitelj radi drugog muškarca da ne može ona radi toga što je on u godinama kad bi se trebao ženit.
Nije lako prekinuti s nekim s kim ti je život isprepleten , ali nije ni nemoguće.
Može li ona zamisliti čitav svoj život kraj muškarca kojeg ne voli kako treba?
Možeš li ti zamisliti čitav svoj život biti ljubavnik?
Zakačit će trudnoću pa ćeš se pitati čije je

Ne bih joj stvarala pritisak niti je prisiljavala.
Ali bi postavila neka svoja pravila. Mogu biti tu kad treba kao podrška ali ništa više.
Nek riješi svoj ljubavni status i onda možete pričati o tome koliko je teško prolaziti sad neke stvari.

Nekako mislim da je za njega veže neka vrsta ljubavi , navike , sigurnosti a uz tebe zaljubljenost i strast.

Definitivno je ne bi podržavala u tome što radi jer to u konačnici nije dobro za nikog. Ni njega , ni nju a ni tebe. I tebi će vrijeme da se ženiš, a što onda?
Moj stav je bio jasan, kad je se vratila njemu, ja sam rekao da osjećam to što osjećam, ali jednostavno ne želim njenu blizinu, moram nastaviti dalje... iako je ona tražila da se nastavimo 'prijateljstvo', jer smo prije svega bili osobe od povjerenja jedno drugom.

Sad sam mislio da želi razgovor, iako sam znao kako se osjeća, jer je jako dobro 'čitam'... međutim, ta kava je otvorila pandorinu kutiju.

Sad sam opet 'u zraku'...
tonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:39   #10


Cuj tonn

Ti opisujes odnos ,zelis patologiju odnosa ?
Ili nje kao nje ?

Situaciju najbolje znas i sam ...
Ne mi ,nismo mjerodavni nit upuceni ..no
za svaki odnos je potrebno dvoje !
Koliko je i dobro ,koliko je lose ,krivi su oboje!
Jedan koji to radi-drugi koji dopusta!

Slazes se ili ne ?
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:40   #11
Quote:
tonn kaže: Pogledaj post
U emotivnom smislu, ja sam pristao na to sve iako sam znao da ona iz tog nekog straha i sažaljevanje neće prekinuti s njim.
zašto si želiš partnericu koja je zbog straha & sažaljenja spremna biti nesretna još idućih 10 godina & tebe povrijediti?

velim - kakav god razlog njenog ostajanja u toj vezi bio, bolje je od tebe očito (za nju). tako je jednostavno.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:43   #12
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post


Nisu to kompa moj strahovi od promjena...
Nego njena vlastita nesigurnost u samu sebe i kompleksi koje je lijecila dok ste se nalazili potajno !

Da je karakter ,kako nije, kad ste osjetili da je to to ,mogla je i ona prekinut sa svojim ...
A ne sjedit na dvije stolice ...sta je tesko,trebas bit lumen !
Brijem da ima poduzu patologiju koje nije ni svejesna...

O emocionalnom dijelu necu pricat,emocije ocito postoje
Ljubav nije dovoljna ,nikad i nece biti samo ona dovoljna!

No kroz cijelu tvoju pricu ona prica jedno a radi drugo!
Ljubav nisu samo rijeci no i djela -koja izostaju u tvom manifestu


Sta da ti kazem ... nije to strah od promjene ..ne


Neznam sta ti treba: samo komentar ,utjeha ili tisuce sad kombinacija i rasprava koje ce se about to happen ovdje ????

tu smo
Iskrena je bila prema meni. Govorila je da je ovo naše privremeno i da ga neće ostaviti... ali to privremno je potrajalo skoro dvije godine i intenzivitet se pojačava.

Pitanje:
Kako da se ponašam, da li ignorirati njene pozive, poruke ili biti umjeren i iskoristiti priliku razgovarati s njom još jednom potpuno otvoreno i tu presjeći stvar ukoliko ne želi ništa sa mnom?
tonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:44   #13
Quote:
tonn kaže: Pogledaj post
Moj stav je bio jasan, kad je se vratila njemu, ja sam rekao da osjećam to što osjećam, ali jednostavno ne želim njenu blizinu, moram nastaviti dalje... iako je ona tražila da se nastavimo 'prijateljstvo', jer smo prije svega bili osobe od povjerenja jedno drugom.

Sad sam mislio da želi razgovor, iako sam znao kako se osjeća, jer je jako dobro 'čitam'... međutim, ta kava je otvorila pandorinu kutiju.

Sad sam opet 'u zraku'...
Ali onda ti je stvar jasna.
Nema javljanja niti ničega jer je u vezi.
Kad bude slobodna može se javiti , do tad nek bude fer i nek te ostavi da ideš svojim putem.
Bila sam u fazi kad nisam znala koga želim , samo ja nisam osoba koja vara ... onda posložiš stvari i vidiš.
Bojim se da ćeš izvisiti.
I da ćeš se nakon svega osjećat još lošije.
Budi ljut. Od kud joj pravo da se igra i s tobom i snjim ?
__________________
Nikada neće proći. Obećavam...
BoMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:46   #14
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post


Cuj tonn

Ti opisujes odnos ,zelis patologiju odnosa ?
Ili nje kao nje ?

Situaciju najbolje znas i sam ...
Ne mi ,nismo mjerodavni nit upuceni ..no
za svaki odnos je potrebno dvoje !
Koliko je i dobro ,koliko je lose ,krivi su oboje!
Jedan koji to radi-drugi koji dopusta!

Slazes se ili ne ?

Slažem se s tobom.
Pokušavam ostati racionalan i stvarno mi je teško u tekst pretočiti sve što se izdešavalo. Dala mi je 100 razloga zašto sam ja pravi za nju i zašto on nije, ali ali ali... to ali me koštalo svega :P

Šta mi savjetuješ, s obzirom da očekujem da će se s njene strane neke stvari nastaviti jer nije u stanju da kontrolira situaciju jer je trenutno s čovjekom s kojim se ne osjeća dobro...
tonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:47   #15
OP, trošiš resurse na krivu osobu. Ne gubi vrijeme s njom, izlazi iz te "veze".
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:49   #16
Quote:
tonn kaže: Pogledaj post
Iskrena je bila prema meni. Govorila je da je ovo naše privremeno i da ga neće ostaviti... ali to privremno je potrajalo skoro dvije godine i intenzivitet se pojačava.

Pitanje:
Kako da se ponašam, da li ignorirati njene pozive, poruke ili biti umjeren i iskoristiti priliku razgovarati s njom još jednom potpuno otvoreno i tu presjeći stvar ukoliko ne želi ništa sa mnom?
privremeno dvije godine

sta bi ti sad rekao nekome,da citas takav post

Moja cura se privremeno jebala sa nekim 2 godine!

kakav bi ti to savjet dao ???

Mogu rec ovo ...najiskrenije
Ti si od pocetka bio jasan i iskren prema njoj !
To neka ti je na cast
I ostani doslijedan sebi takav kakav jesi !
Radi po svojim uvjerenjima ...

Cijeni sebe ,a cijeni i nju
Sta bi ti sad njoj trebao bit back up zivotni plan ???????????
Zbilja vjerujes da vrijedis samo za to da nekom budes back up zivotni plan ?

Jer ti njoj br 1 nisi !

scenarij br2

Ona ga ostavi i pocne s tobom ...nakon opet 2god privremenog jebanja
njoj pocne bit zao svog bivseg kojeg je ostavila radi tebe ????
Ili nadje treceg,nekog novog -tebe...
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:51   #17
Quote:
tonn kaže: Pogledaj post
Ovo drugo nije sigurno ni u jednom smislu. Bar s financijske strane, jednostavno je takva (za razliku od onih koje sam imao priliku srestu) da nema šanse da ja platim nešto jednom, a ona ne plati sljedeći put. Takva je i spremna je posvađati se ako pokušam drugačije.

U emotivnom smislu, ja sam pristao na to sve iako sam znao da ona iz tog nekog straha i sažaljevanje neće prekinuti s njim.
Nejasno mi je sve to, a imam prilično dosta utakmica pod nogama.
Cesto ljudi koji varaju nemaju nista lijepo za reci o svojim partnerima, ali moguce je da se radi o lazima i da joj je zapravo ok s njim, paralela bi se mogla povuci sa cinjenicom da mu skriva preljubnicki odnos (laze svom decku), tako bi i tebi mogla lagati da je nesretna s njim bez da trepne
Mozda je cijelo vrijeme uzivala u oba odnosa i uzimala od svakoga sto joj se nudilo
Ukratko, zelim reci da je zena mozda jako dobar manipulator i da nemas realnu sliku o njoj
Lako je predstaviti se kakvim god zelis ako se samo povremeno vidjas s nekim
Ako se radi o tome da ne moze prekinuti zbog svojih psihickih blokada i nekog problema u glavi kojeg ima, takodjer nemas realnu sliku o njoj i od osobe koja zaglibila u ulogu zrtve (koju ne mozes spasavati jer je uloga zrtve to sto ju hrani) i koja pronalazi smisao svog zivota u pacenickoj ulozi ocekujes previse... Ocekujes da bude normalna, a ona to nije
Razumjela bi da ne moze nesto zbog posla, djece i muza da je vec u braku i da ima osjecaj odgovornosti prema njima ili ako joj roditelji ne dopustaju nesto a uzdrzavaju je (znaci, da joj je egzistencija ugrozena ako stupi u vezu s tobom ili ima osjecaj da mora preuzeti odgovornost za nesto), ali zaista mi nisu jasne pacenicke price u odnosima u kojima zapravo nitko nikog ne drzi
Zvuci mi kao da netko misli da umire zbog slomljenog prsta, pa se upuca da si skrati muke
Glupo, nepotrebno, neuvjerljivo
Kakav god bio slucaj, nije dobro
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:51   #18
Quote:
tonn kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom.
Pokušavam ostati racionalan i stvarno mi je teško u tekst pretočiti sve što se izdešavalo. Dala mi je 100 razloga zašto sam ja pravi za nju i zašto on nije, ali ali ali... to ali me koštalo svega :P

Šta mi savjetuješ, s obzirom da očekujem da će se s njene strane neke stvari nastaviti jer nije u stanju da kontrolira situaciju jer je trenutno s čovjekom s kojim se ne osjeća dobro...
S njim je jer se ne osjeća dobro u njegovom društvu, a s tobom nije jer joj je baš super s tobom

Bježi brzo najbrže od nje
mala prkos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:52   #19
Quote:
tonn kaže: Pogledaj post
Dala mi je 100 razloga zašto sam ja pravi za nju i zašto on nije, ali ali ali...
daj se nasamaraj i procitaj si vlastiti post.

pa vidi jel njene rijeci odgovaraju situaciji.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:56   #20
Naslov teme je trebao glasiti Ima liiiiiiii nadeeeeee za naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas?

Nema. Bili ste i ostali sjedaci na najmanje dvije stolice koji nadalje lazu sebe i druge misleci da ce ta igra skrivaca vasem FF-odnosu s vremenom nadodati vrijednosti koje od pocetka nedostaju, najistaknutija od njih na kojoj svaki zdrav odnos pociva je iskrenost ma koliko mi ovdje na forumu ili opcenito sutili o tomu, okretali ili izokretali. Mislim na iskrenost kako prema sebi, partnerima tako i na medjusobnu... no to je sve SF-dimenzija za preljubnike kojima nije interesantno ako nema skrivanja i muljanja, zato niste niti nadalje prema sebi samima iskreni, a kako cete onda bidni medjusobno ili prema drugima...
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 17.12.2014. at 15:04.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger