Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2012., 21:49   #1
Prirodno bojanje kose

Otvorila sam novu temu jer nigdje nema ništa o bojanju kose sa biljkama osim sa kanom,na način kako su to činile naše bake dok još nisu znale za kanu.

Dakle bojanje kose na potpuno prirodan način bez ikakve kemije.

Također bi i da pišemo i o prirodnim šamponima bez konzervansa,raznim pakunzima iz kuhinje i slično.

Stavljajte slike i recepte svojih eksperimenata,uspješnih ili neuspiješnim i svakako javite koliko ste zadovoljne i koja je razlika u usporedbi sa kupovnim iz dućana.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."

Zadnje uređivanje -KLEOPATRA : 10.11.2012. at 22:20.
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 22:02   #2
želim posvijetliti kosu za par nijansi,inače sam tamno plava i našla sam recepte sa sljedećim biljkama

biljke za plavu kosu su:

neven,kamilica,šafran,kora luka,korjen rabarbare,kurkuma,đumbir,med,cimet,limun,kadulja i suncokretove latice.

saznala sam za sljedeće recepte:

napravi se jaki čaj od kamilice,nevena ili kadulje,ostavi preko noći i onda se više puta poljeva po kosi,te ostaviti par sati pod celofanom i zamotanom u ručniku

ili se taj čaj koristi kao voda za zadnje ispiranje nakon šamponiranja kose.

Za plave pramenove

MASKA OD LIMUNA I KRUMPIRA
limun
krumpir
pola šalice čaja od kamilice

Iscijedite limun, izribajte sirovi krumpir pa sve zajedno izmiješajte u finu kremastu masku. Dodajte čaj ohlađen na sobnoj temperaturi i promiješajte. Nakon što operete kosu nanesite masku, lagano masirajući vlasi i tjeme. Prekrijte kosu kapom za tuširanje ili plastičnom vrećicom pa 2-3 minute sjedite pod haubu ili zagrijte glavu fenom. Isperite.

to ću svakako isprobati i baš me zanima hoće li uspjeti na mojoj kosi.

no zanima me ima li netko već da je to napravio,želi ili ima kakvu svoju ideju da podjeli dojmove sa nama ostalima?
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."

Zadnje uređivanje -KLEOPATRA : 10.11.2012. at 22:18.
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 22:32   #3
ako hoćete u tamniju boju možete probati sa sljedećim biljkama:

za smeđu ili crnu:

crni indijski čaj,ljuske oraha,kava

recept

od orahovih ljuski.ali ima i recept od orahovog mlevenog lišća.Valjda je cjelo drvo ok za farbu.Potrebno:3 šake mljevenih orahovih ljuski,žličica octa i biljnog ulja,mlaka voda.Pomiješati i pustiti da odstoji 15 minuta.Boju nanjeti na kosu i ostaviti 40 minuta.


za crvenu:

čaj od šipka,crvena mljevena paprika,klinčić,cimet

recept:

Pasta od čaja od šipka i crvene mljevene slatke paprike.
Dakle, skuhaj jači čaj (od pet-šest vrećica) i u njega umiješaj crvenu papriku dok ne dobiješ kompaktnu smjesu. Nanesi je na kosu i pokrij plastičnom vrećicom te drži oko 15 minuta i isperi.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."

Zadnje uređivanje -KLEOPATRA : 10.11.2012. at 22:47.
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 09:12   #4
prirodno bojanje sijede kose

našla sam ovaj recept za sijede,treba biti uporan ali bar nema kemije

PRIRODNA BOJA ZA SIJEDU KOSU - KADULJA

Skuhati jaki čaj od kadulje i malo ružmarina, ostaviti 10 minuta i ocijediti biljke. Infuziju spremiti u spray bocu u hladnjak te prije pranja kose nasprejati sijede pramenove i umasirati u korijen kose, ostaviti da stoji 5-10 minuta i nakon toga uobičajeno oprati kosu.Ispočetka možete sprejati svaki dan. Nakon nekoliko tjedana sijede će nestati. Za održavanje boje dovoljno je sprejati 1-2 puta tjedno. Prestankom stavljanja infuzije postupno će se vraćati sijeda kosa.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 11:06   #5
prirodna boja za plavu kosu

biljke za plavu kosu su:

neven,kamilica,šafran,kora luka,korjen rabarbare,kurkuma,đumbir,med,cimet,limun,kadulja i suncokretove latice.

saznala sam za sljedeće recepte:

napravi se jaki čaj od kamilice ili nevena,ostavi preko noći i onda se više puta poljeva po kosi,te ostaviti par sati pod celofanom i zamotanom u ručniku.

ili se taj čaj koristi kao voda za zadnje ispiranje nakon šamponiranja kose.Ponavljati nakon svakog pranja kose.

Za plave pramenove

MASKA OD LIMUNA I KRUMPIRA
limun
krumpir
pola šalice čaja od kamilice

Iscijedite limun, izribajte sirovi krumpir pa sve zajedno izmiješajte u finu kremastu masku. Dodajte čaj ohlađen na sobnoj temperaturi i promiješajte. Nakon što operete kosu nanesite masku, lagano masirajući vlasi i tjeme. Prekrijte kosu kapom za tuširanje ili plastičnom vrećicom pa 2-3 minute sjedite pod haubu ili zagrijte glavu fenom. Isperite.

LIMUN I CVIJEĆE

2 cijela svježa limuna,samo sok
20 grama nevena cvijet
20 grama kamilice cvijet
30 grama usitnjenog ili u prahu korijena rabarbare
50 grama bagremovog meda
1/2 litre jabučnog octa
50 grama 95% alkohola

Stavite sve u lonac osim meda ,limuna i alkohola i na laganoj vatri kuhajte 10 minuta,Procijedite u staklenu bocu.

Dodajte med, alkohol i limunov sok iz dva limuna. Stavite čvrsto poklopac na bocu i čuvajte u frižideru.

Kako koristiti

može se dodati 1 žlica u 1 litru vode i sa time isprati kosu nakon šaponiranja kao zadnje ispiranje

može se i nerazrijeđeno ostaviti min.30 min na kosi,pokriveno folijom i ručnikom.

koristiti rukavice i staru odjeću.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 14:50   #6
ovo je za pod prirodnu kozmetiku..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 15:13   #7
Ja sam prirodna crvenokosa, međutim s vremenom mi je kosa postala sve svjetlija tako da je došla do nekakve strawberry blond nijanse. Prije dva mjeseca počela sam jednom tjedno ispirati kosu čajem od hibiskusa i cvijeta nevena (našla recept na netu) i jako sam zadovoljna. Naravno rezultat se vidio tek nakon nekoliko puta, ali kosa mi je definitivno crvenija. Zapravo vratila se na onu boju koju sam imala prije nekoliko godina...nastavit ću sa ispiranjem kose jer mi se čini da mi je i zdravija i da ima više sjaja.
NiT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 18:02   #8
bojanje kose sa kredom-kratkoročni učinak

naišla sam i na zanimljivu ideju-KREDA u boji

postupak je ovakav

sa sprejem u kojem je se voda se našprica pramen i u takvu vlažnu kosu se utrljava kreda u boji,ona kreda s kojom se piše po ploči.

super je i za maškare ili tko je malo otkačeniji za noćni izlazak...



__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 18:08   #9
Quote:
NiT kaže: Pogledaj post
Ja sam prirodna crvenokosa, međutim s vremenom mi je kosa postala sve svjetlija tako da je došla do nekakve strawberry blond nijanse. Prije dva mjeseca počela sam jednom tjedno ispirati kosu čajem od hibiskusa i cvijeta nevena (našla recept na netu) i jako sam zadovoljna. Naravno rezultat se vidio tek nakon nekoliko puta, ali kosa mi je definitivno crvenija. Zapravo vratila se na onu boju koju sam imala prije nekoliko godina...nastavit ću sa ispiranjem kose jer mi se čini da mi je i zdravija i da ima više sjaja.
suuper,baš mi je drago da ti je uspjelo

inače fora je sa tim prirodnim farbanjem da nema rezultata preko noći već treba više puta ponoviti i strpljivo čekati....a u ovom modernom svijetu neko bi rađe stavio opasnu kemikaliju nego malo pričekao,riskirao zdravlje za ljepotu

no ne moramo riskirati svoje zdravlje,postoje prirodni načini ali eto su se malo zagubili u moru marketinga za umjetne boje za kosu,nažalost

jeej drago mi je da ti je kosa super...javi kak napreduje nijansa i daj koju fotkicu
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 18:36   #10
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ovo je za pod prirodnu kozmetiku..
ne bih rekla i kana je prirodna pa je ta tema otvorena pod kosa,ovdje se piše o bojanju sa drugim biljkama a da nije kana no ipak ovdje sve pišemo u vezi kose pa neka je tu onda...
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 19:27   #11
da, ali ovdje se želi pisati o svemu što je nekomercijalno a povezano je sa kosom..barem sam ja takav dojam stekla o ovoj temi..
spomenuti su prirodni šamponi bez konzervansa, razni pakunzi iz kuhinje iliti kućne radinosti, čajevi, biljke, odnosno, svaki pristup koji ne uključuje kemiju..
osobno mislim da je tema prikladnija za prirodnu kozmetiku..jer svatko/većina tko želi sa kosom išta napraviti a da je na prirodan način, ići će na prirodnu kozmetiku..a i šteta je da teme budu rasjeckane..meni se tema sviđa, i na prirodnoj se pisalo o ovome što ti ovdje pišeš..moje mišljenje je da bi bilo dobro da se to stavi u jednu cjelinu, da sve imamo na jednom mjestu..da nije rašrtkano..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 15:25   #12
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
da, ali ovdje se želi pisati o svemu što je nekomercijalno a povezano je sa kosom..barem sam ja takav dojam stekla o ovoj temi..
spomenuti su prirodni šamponi bez konzervansa, razni pakunzi iz kuhinje iliti kućne radinosti, čajevi, biljke, odnosno, svaki pristup koji ne uključuje kemiju..
osobno mislim da je tema prikladnija za prirodnu kozmetiku..jer svatko/većina tko želi sa kosom išta napraviti a da je na prirodan način, ići će na prirodnu kozmetiku..a i šteta je da teme budu rasjeckane..meni se tema sviđa, i na prirodnoj se pisalo o ovome što ti ovdje pišeš..moje mišljenje je da bi bilo dobro da se to stavi u jednu cjelinu, da sve imamo na jednom mjestu..da nije rašrtkano..
ok
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 15:25   #13
bojanje kose sa jestivom bojom za kolače

hmm..ovo zvuči malo blesavo ali...

kad promisliš jestive boje se dakle mogu posjesti bez opasnosti za organizam,dakle ima ih u haribo bombonima,sladoledima,raznim kupovnim kolačima...dakle posvuda

onda ne bi štetile kosi zar ne?

na tu ideju sam došla i odmah isprobala sa žutom jestivom bojom.Odrezala sam pramenčić svoje kose i umočila u čašu sa malo alkoholnog octa i 2 kapi žute boje i nakon par sati moja tamno plava je za nijansu posvijetlila i ima zlatan odsjaj...
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 16:11   #14
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
Nakon nekoliko tjedana sijede će nestati.


Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
Prestankom stavljanja infuzije postupno će se vraćati sijeda kosa.


Ma super je to (ako djeluje) ali tko ima vremena za tak nekaj??? stalno se špricat s tim? Osobno jako vjerujem u prirodnu kozmetiku, ali ovo mi ne polučuje povjerenje.
Možda netko tko ima sijede gusto, al ja ih imam 15 ak po cijeloj glavi..ko bi to tražio...
hotesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 21:36   #15
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
ok

super..sad ćemo imati sve na jednom mjestu
ja sam bojala kosu sa cimetom i medom i mogu reći da kosa itekako poprimi boju..
od farbane crne sam došla do smeđe mahagonij..
naravno, potrebno je uzastopno ponavljanje..
nekad sam stavila i limun..da poprimi brže..ali uvijek i dodala neko ulje da se kosa ne isuši..cimet ju hoće isušiti a za limun svi znamo da je sklon tome..
boja je bila krasna..šteta što su mi obrve tamnije pa mi je to bio prevelik kontrast..morala sam odustati i promijeniti ju..
ali boja je posebna..vidjelo se da nije dobivena klasičnom farbom..
na suncu je vukla na neku vrstu bakra, ma baš je bila posebna..
i nevjerovatno koliko se miris cimeta zadržavao u kosi..sve do slijedećeg "farbanja" ili pranja..
ali trebam napomenuti da kada se bakča sa cimetom, da se koriste stari ručnici jer ni dan danas sa nekih ručnika nemogu maknuti boju cimeta
i da se pazi sa doziranjem cimeta, jer kad bi pretjerala- znalo me peckati tjeme od njega..
bolje ići malo pomalo..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 14:00   #16
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post

super..sad ćemo imati sve na jednom mjestu
ja sam bojala kosu sa cimetom i medom i mogu reći da kosa itekako poprimi boju..
od farbane crne sam došla do smeđe mahagonij..
naravno, potrebno je uzastopno ponavljanje..
nekad sam stavila i limun..da poprimi brže..ali uvijek i dodala neko ulje da se kosa ne isuši..cimet ju hoće isušiti a za limun svi znamo da je sklon tome..
boja je bila krasna..šteta što su mi obrve tamnije pa mi je to bio prevelik kontrast..morala sam odustati i promijeniti ju..
ali boja je posebna..vidjelo se da nije dobivena klasičnom farbom..
na suncu je vukla na neku vrstu bakra, ma baš je bila posebna..
i nevjerovatno koliko se miris cimeta zadržavao u kosi..sve do slijedećeg "farbanja" ili pranja..
ali trebam napomenuti da kada se bakča sa cimetom, da se koriste stari ručnici jer ni dan danas sa nekih ručnika nemogu maknuti boju cimeta
i da se pazi sa doziranjem cimeta, jer kad bi pretjerala- znalo me peckati tjeme od njega..
bolje ići malo pomalo..
med i cimet...mmmmm to sigurno ljepo miriši,svakako bolje od kupovne farbe od koje te peku oči i nos i moraš otvorit širom prozor i vrata da se ne ugušiš,a i znaš da se od toga nemožeš otrovat,dobit alergiju ili nešto još gore.

da,fora je sa tim prirodnim farbanjem da ti se ne vidi tako jako izrast i da je rezultat boje uvijek invidualan,pa si orginalan i to je super kad na ulici ili poslu nema nitko kosu ko ti ili kad te netko pita kako si dobila tu krasnu boju a ti znaš da se ta osoba nemože uputit frizeru i biti tvoj klon

mi smo se navikli da sve bude brzo preko noći a kod prirodnog bojanja treba bit strpljiv i uporan da dođe rezultat...priroda ide polako i nikuda joj se ne žuri...tako je i kad se lječiš biljkama,ne ozdraviš preko noći kao kad popiš tabletu,ali zato tableta napravi još štete a biljke te izlječe iz korijene....zato polako i strpljivo
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 14:13   #17
Quote:
hotesse kaže: Pogledaj post






Ma super je to (ako djeluje) ali tko ima vremena za tak nekaj??? stalno se špricat s tim? Osobno jako vjerujem u prirodnu kozmetiku, ali ovo mi ne polučuje povjerenje.
Možda netko tko ima sijede gusto, al ja ih imam 15 ak po cijeloj glavi..ko bi to tražio...
znaš kaj,i ja sam tako mislila...ma tko ima vremena i živaca za to trackanje,pa imaš posla,treba skuhati ručak i slično

ali baš treba nać vremena za sebe i u natrpanom rasporedu izvuč trenutke za sebe,opustiti se i njegovati svoje tijelo i izgled kako bi se osjećale ljepe....

što fali tome da se zatvoriš u kupaonu,pustiš opustajuću muziku,imaš šalicu mirisnog toplog čaja ili čašu vina,napuniš kadu i napraviš puno pjene,upališ svijeće,otvoriš knjigu i dok se tvoja kosa tracka pod folijom uživaš u svakom trenutku....i napuniš se energijom za još jedan naporan dan,budeš vedra i nasmijana sa ljepom sjajnom i mirisnom kosom sa divnim odsjajem....to mi žene zaslužujemo
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 14:18   #18
Quote:
hotesse kaže: Pogledaj post






Ma super je to (ako djeluje) ali tko ima vremena za tak nekaj??? stalno se špricat s tim? Osobno jako vjerujem u prirodnu kozmetiku, ali ovo mi ne polučuje povjerenje.
Možda netko tko ima sijede gusto, al ja ih imam 15 ak po cijeloj glavi..ko bi to tražio...
I ja ih imam amo par rastrkanih ali kad ih bude vise definitivno cu ovo probati.Mozda jeste malo komplikovanije ali je sigurno bolje od farbanja a ja imam lijepu boju kose i nikad se nism farbala pa bi voljela da tako bude sto duze
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 10:22   #19
Da li se netko od vas zna recept za bojanje kose orahovim listovima? Pisala je jedna cura da tako njena teta boji kosu ali ja se ne mogu više sjetiti gdje sam to pročitala a nisam si zapisala.
Seeenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 12:13   #20
Nekaj sam probavala sa orahovim listom no nije mi uspjelo.

Ono što mi je uspjelo i čime sam se farbala neko vrijeme je mljevena kora zelenog oraha no do nje se može u proljeće.
Boja mi je na sijedima bila zlatno plava no na mojoj tamnijoj smeđoj je slabo hvatala (što je i razumljivo) ipak je bila nekako bolja od kane.
Da li je tebi uspjelo farbanje kanom koju si naručila?
Svakako me zanima da li će ti uspjeti farbanje lišćem pa javi.

Inače, ako ne nađeš recept vjerujem da bi ovaj koji sam ja koristila za ljusku bio dobar i za lišće.
A taj je otprilike išao ovako

samljevena kora (lišće) na sitno stavi se u jogurt, doda žlica octa i mala žlica soli, evenutalno par kapi ulja a može se dodati i regenratora (omekša dlaku).
Ostavi sat, dva da se dobro spoji i nanese na glavu. Ja bih obično omatala folijom.

Inače sam našla da i prah korijena rabarbare farba kosu no do rabarbare nisam došla.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.