Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2006., 21:58   #1
voznja bicikla

Koliko se smije vozit sobni bajs,ja ga vozim svaku vecer pocela sam sa 10 km sad sam na 25km potrosenih kalorija oko 300..nevidim jos rezultate htjela bi smrsavit 2-3kg medjutim jos nist..de pomagajte
wolworein is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 23:35   #2
Quote:
wolworein kaže:
Koliko se smije vozit sobni bajs,ja ga vozim svaku vecer pocela sam sa 10 km sad sam na 25km potrosenih kalorija oko 300..nevidim jos rezultate htjela bi smrsavit 2-3kg medjutim jos nist..de pomagajte
Koliko dana vježbaš? pod kakvim opterećenjem?
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 00:49   #3
__________________
http://www.caffeplanet.com
tomika_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 01:35   #4
Quote:
wolworein kaže:
Koliko se smije vozit sobni bajs,
Ovisno o sobi. Ako je soba u gradu, ograničenje je 50kmh ako nije drugačije određeno prometnim znakom.
Quote:
wolworein kaže:
ja ga vozim svaku vecer pocela sam sa 10 km sad sam na 25km potrosenih kalorija oko 300..nevidim jos rezultate htjela bi smrsavit 2-3kg medjutim jos nist..de pomagajte
Treba se malo duže baviti sportom da bi se vidili rezultati. Kakvo je to pitanje koliko se smije voziti sobni bajs? Pa koliko hoćeš. Povećavaj napor ili duljinu vježbanja s vremenom.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 10:45   #5
Quote:
wolworein kaže:
Koliko se smije vozit sobni bajs,ja ga vozim svaku vecer pocela sam sa 10 km sad sam na 25km potrosenih kalorija oko 300..nevidim jos rezultate htjela bi smrsavit 2-3kg medjutim jos nist..de pomagajte

Ako zelis smrsavit... Ne bi bas trebala gledati koliko km odvozis, bolje bi ti bilo da gledas na sat. 3-5 puta tjedno odradi 30-45 min u komadu, da ti puls bude od 120-150 otkucaja u minuti i vidit ces kako se salo topi. Najbolje bi ti bilo pedalat ujutro na prazan zeludac jer bi se tad najvise topile masne naslage, a poslije toga obavezno pojesti neke ugljikohidrate i proteine.
To ti je sve individualno, al' tesko da se moze i tako smrsavit ako se poslije toga navali na cokoladu i bakine kolace.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 10:53   #6
reply

MOze se smrsavit uz sobni bajs..gledaj kao sto je receno na sat..a ne na km..
vrti sat vremena svaki dan..PAZI NA HRANU KOJU UNOSIS..i rezultati bi trebali brzo doci..to nejde kroz par dana..sve ovisi o volumenu viska sala..
rez mogu doci nakon par tjedana ali i nakon par godina (ako se stvarno ima 20 i vise kg viska )

Uglavnom, nemoj odustat
Gooran is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 11:33   #7
mene zanima dal je preporučljivo vozit bajs svaki dan ili se bolji efekti pokažu ako se koristi recimo svaki drugi dan!
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 16:25   #8
Quote:
emili kaže:
mene zanima dal je preporučljivo vozit bajs svaki dan ili se bolji efekti pokažu ako se koristi recimo svaki drugi dan!
Ja ga ne bi vozio vise od 5 puta tjedno. Niti vise od 1 sata dnevno. Vozeci ga previse moze doci do katabolizma misica. Mozes se i premorit pa moze ti i dosadit. Iskusio sam to na vlastitoj kozi. Vozio bi ga 5-6 puta tjedno po 1-2 sata, jednostavno ti se popne na vrh glave i onda ga zanemaris neko vrijeme. Pored toga osim sala izgubio sam i puno vise kg nego sto sam trebao. Zato polagano, sta je sigurno, sigurno je.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 18:18   #9
Ovako vozim ga neka 2mjeseca SVAKO VECE po pola sata OBAVEZNO a ostalih pola sata ako odvozim ili ne znaci gledam da konstantno vjezbam.Sto se tice opterecenja pa sta ja znam nekad pod tezim nekad pod laksim..dali je istina to da ako se vozi unazad neki dr.misici seucvrscuju.Ta moja sprava je tipa sobnog bajsa ali nest malo drugcije..bemti zaboravih mu ime,a ima nesto kao i za ruke.. Da se primjetit da su mi misici onak malo "zategnuti" ali kile nesto slabo idu dolje.Moram priznati da nisam na nekom posebnom rezimu ishrane ono slatkise dosta jedem manje nego prije,vode se trudim piti sto vise.Meni je problem to sto nemam puno kg za skinut 5maksimum al tako je tesko,svako jutro i vece se vazem al nist zbog toga gubim motivaciju polako...
wolworein is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 18:23   #10
Kruha i tih peciva dosta jedem..moguce je onda da znog toga neidu kile dolje.OVaj tjedan pokusat cu izbacit kruh pa vam pisem ima li rezultata.
wolworein is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 19:21   #11
Vjezbanjem mozes skinuti salo, a da se na vagi bas i ne primjeti, kile nisu te koje skidas nego centimetri, zato centimetar u ruke pa vidi da li si smrsavila i kako.. Zapremina koju zauzima kila sala i kila misica nije ista (3:1 u korist sala), a misice radis kad vjezbas odnosno smanjujes salce...
Naravno adekvatna hrana, jer ako ne regulises ishranu nista od mrsavljenja, samos e nemoj izgladnjiati. Izbaci slatkise, unosi vise povrca voce ujutru... bijelo meso (e sad mi na pamet pticji grip), tunjevina, teletina sve bareno i slicno bez puno masnoca, hljeb smanji. Naravno ne jesti dva sata prije spavanja, tako....MOzes ti 6 dana voziti biciklo, ali obrati paznju na vrijeme i na puls...Toliko i srecno
atena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 20:05   #12
Hvala na odg. pozdrav
wolworein is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 00:48   #13
Sprava se vijerojatno zove Orbitrek ili njeni derivati .
Namisti TV ispred i bice ti lakse , uz gledanje omiljene serije ,
Vazno je i povremeno malo ubrzati , pa smanjiti . Tako da se zapuses na par minuta .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 08:08   #14
Quote:
El Pájaro kaže:
Vozeci ga previse moze doci do katabolizma misica.
šta ti to dođe?
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 11:27   #15
Quote:
emili kaže:
šta ti to dođe?
Suprotno od anabolizma, katabolizam je proces razgradnje tkiva koji moze biti uzrokovam intenzivnim treningom, izgladnjivanjem, neadekvatnim unosom esencijalnih nutrijenata...
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 23:29   #16
reply

Naravno, treninge treba kontrolirati..i ne trenirati kad se sjetis il
kad ti se da / neda..mora se imati neki kontinuitet tjedna, mjeseca..
na neki nacin unaprijed predodredjeno..
Nekakav moj savjet..nikako ne vjezbati vise od 5 x tjedno..
jer neki misle sto vise vjezbaju to vise rezultata odnosno ucinka - a to nije
tako..preporucam 3-4 dobra treninga tjedno..

Do katabolizma nece doci ako se procita ovo gore napisano i ako se
jede kako treba - naravno zdrava prehrana..4 i vise obroka dnevno
Gooran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 12:11   #17
Quote:
El Pájaro kaže: Pogledaj post
Ako zelis smrsavit... Ne bi bas trebala gledati koliko km odvozis, bolje bi ti bilo da gledas na sat. 3-5 puta tjedno odradi 30-45 min u komadu, da ti puls bude od 120-150 otkucaja u minuti i vidit ces kako se salo topi. Najbolje bi ti bilo pedalat ujutro na prazan zeludac jer bi se tad najvise topile masne naslage, a poslije toga obavezno pojesti neke ugljikohidrate i proteine.
To ti je sve individualno, al' tesko da se moze i tako smrsavit ako se poslije toga navali na cokoladu i bakine kolace.
jel mi može netko reći kako točno ide ta formula za izračun idealnog pulsa za aerobni trening, koji se sve parametri moraju uzeti u obzir i kako točno glasi??
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 17:47   #18
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
jel mi može netko reći kako točno ide ta formula za izračun idealnog pulsa za aerobni trening, koji se sve parametri moraju uzeti u obzir i kako točno glasi??

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...3&postcount=56
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 15:53   #19
puno hvala
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.