Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2017., 15:21   #4501
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Prvo su stanovi ponuđeni samo znanstvenim novacima, ali je interes bio katastrofalan, pa su ponudili stanove svim zaposlenima na Sveučilištu. Teško da će uspjeti prodati i pola od onog što su zamislili. Evo doktori znanosti hrle da bi živjeli u novom naselju bez infrastrukture zajedno sa socijalnim slučajevima.
Da

Ako se dobro sjećam, u prvom krugu je uvjete natječaja zadovoljilo 13-tak znanstvenih novaka ili tako nešto Mislim, pa znanstveni novaci imaju valjda 5500 kn plaću. Sa tim novcima moraš živjeti ko sirotinja da uštediš malo keša za kupiti išta, a kamoli stan. Ne znam ko je u Holdingu radio kalkulacije, ali bome se teško zeznuo. Veliš sad su ponudili svim zaposlenicima Brijeme da kada budu ponudili svim građanima RH da se opet neće popuniti ta kvota Ma katastrofa..

Svima daje, a radnicima samo uzima. Neka svih 1800 stanova da socijalnim slučajevima. On budu lepo živjeli u stanovima, a radnici spavali na klupicama u onom parku koji planira napraviti sjeverno od Podbrežja.
TheNamelessOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 09:47   #4502
POS Zapruđe

ako nekome treba stančić ...


http://www.apn.hr/oglas-o-prodaji-ne...je-zagreb.aspx
spacelab4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 09:58   #4503
Tko je gradio zgrade u Zapruđu (izvođač) i koliko je kvalitetna gradnja?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 10:13   #4504
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Tko je gradio zgrade u Zapruđu (izvođač) i koliko je kvalitetna gradnja?
Kamgrad, vrlo dobra
spacelab4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 10:46   #4505
Quote:
spacelab4 kaže: Pogledaj post
Kamgrad, vrlo dobra
Hvala na odgovoru

Da li se možda zna tko će biti izvođač u Gajnicama / Malešnici? (ili di god već)
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:59   #4506
kakva je procedura za odabir većeg stana. kad sam odabirao stan odabrao sam prema dozvoljenoj kvadratuži, sad kad je ostalo dosta stanova odabrao bih veću kvadratužu.
Poslao sam mail u apn, još čekam odgovor
kikirikikoštice is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 18:18   #4507
Uvjeti za dobivanje POS stana u Zadru?

Pozdrav!

Zanima me gdje mogu pronaći informacije kako dobiti stan u Zadru, i kako to funkcionira?
Dakle, ide li kredit ili gotovina?
Koji uvjeti su najvažniji, itd.?

Računam da imam šanse za to s obzirom da sam samohrani otac (sin ima 3 godine, a supruga je preminula).
Nemam svoj stan (odnosno, plaćam kredit za ovaj trenutni stan), itd.


Unaprijed hvala...
Patrick_Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:00   #4508
Quote:
špalatrin-matan kaže: Pogledaj post
Kamgrad je napravio vrlo dobru stvar u Zapruđu.

Govorim to iz prve ruke, pošto živim tamo.

Ima par nedostataka, ali s obzirom da je POS je odličan.

Jedna zgrada je previše, balkone su mogli bolje izvesti i parket, iako je hrast, nije dobar.
Slažem se s ovim. Mislim da su u srednjem dijelu zgrade trebali proširiti spavaće sobe koje su male i skratiti balkone pa su na tim spavaćim sobama trebali biti prozori pa i vrata. A isto tako balkoni su loše izvedeni u tom smislu da nemaš gdje rublje objesiti pod broj jedan (valjda oni smatraju da se rublje suši u sušilici, mada svi nemaju novaca za to a i neki više vole da se rublje prirodno suši), a pod broj dva trebali su na balkon staviti sifon kako bi se balkon mogao i oprati a da se voda ne slijeva na doljnje katove.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:19   #4509
Quote:
red_rose kaže: Pogledaj post
Slažem se s ovim. Mislim da su u srednjem dijelu zgrade trebali proširiti spavaće sobe koje su male i skratiti balkone pa su na tim spavaćim sobama trebali biti prozori pa i vrata. A isto tako balkoni su loše izvedeni u tom smislu da nemaš gdje rublje objesiti pod broj jedan (valjda oni smatraju da se rublje suši u sušilici, mada svi nemaju novaca za to a i neki više vole da se rublje prirodno suši), a pod broj dva trebali su na balkon staviti sifon kako bi se balkon mogao i oprati a da se voda ne slijeva na doljnje katove.
Da, balkon je loše izveden, tako da ću morati u njega uložiti. Kada jako puše to je isto koma. Svima leti sve.
špalatrin-matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:36   #4510
POS stanovi

Pozdrav svima,

jesu li možda nekoga s liste objavljene početkom ove godine kontaktirali vezano za stanove?
CatherineS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 22:42   #4511
Sajb, a vjerojatno je.

Pričam danas s kolegom koji je kupio posov stan, a znam da ima kuću. Računao sam da mu je kuća na oca jer je gradio na njegovoj zemlji (tj. djedovini), ali mi danas kaže da nije, da je sve napravio na svoje ime. Pitam ga kako je onda uspio biti dovoljno visoko na listi za pos stan, na što mi kaže da se nije prijavio on nego supruga, a ona nema nekretninu s obzirom da je on kuću napravio prije braka i time ne spada u bračnu stečevinu.

Ta priča mi ne pije vodu, moram priznat da me zaintrigirala, a ne znam kako provjeriti da li se može na tako lak način zaobići pravila?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 15:34   #4512
Dali netko zna kome se treba obratiti u svezi regularnosti prilikom dodjele POS stanova. Ljudi u Šibeniku su na listi čekanja za POS stan, pozvani su na odabir i rečeno je da su svi stanovi prodani. Sad se ispostavilo da su neki odustali ali odlučeno je da će stanovi biti dodijeljeni braniteljima. Očito se radi o velikim nepravilnostima iako kažu da u roku 6 mjeseci od gradnje mogu stanove ponudit bilo kome. Zašto ih onda nisu u tom roku ponudili ljudima koji čekaju stan. dali je još u drugim gradovima bilo takvih slučajeva da branitelji uđu preko reda i dobiju stan. Ovdje se ni ne radi o pravim braniteljima jer su oni davno zbrinuti...Tko je nadležan za ovakve slučajeve i kome se obratiti?
markosmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 16:51   #4513
Pozdrav svima!
Ima li nekog iz Solina?
U studenom 2017 je izašla lista prvenstva za pos-ove stanove u Solinu ali do današnjeg dana nema informacija da li se šta radi i koliko se stanova planira izgraditi.
Pepa4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2018., 15:13   #4514
Evo primjera "kvalitetne" gradnje... Zašto ovakve priče uvijek slušamo o POS-u, a rijetko o nekim komercijalno građenim zgradama...?

http://sibenskiportal.rtl.hr/2018/07...ropor-i-zbuku/
curry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 19:27   #4515
Pozdrav. Ima netko tko stanuje u Posovim na Zaprudju da mi se javi na pp.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 21:44   #4516
http://apn.hr/novosti/poziv-za-priku...-gradu-zagrebu
ostoja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2018., 20:20   #4517
kako se prijavljuje za ove posove stanove u zagrebu sto ce se graditi ? to je vec prosao natjecaj ili ce se moci jos naknadno prijaviti
ostoja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 11:10   #4518
Quote:
ostoja23 kaže: Pogledaj post
kako se prijavljuje za ove posove stanove u zagrebu sto ce se graditi ? to je vec prosao natjecaj ili ce se moci jos naknadno prijaviti
Ajd, super, opet će se nešto graditi. Samo, meni bi trebao mali stančić, a sumnjam da će toga biti.

Ne vidim nikakve stanove u pripremi. Sad tek zovu firme da im prodaju građevinsko zemljište.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 10:17   #4519
Poštovanje pitanje o Potvrdu o kreditnoj sposobnosti klijenta?. Kada se gleda kreditna sposobnost za POS stanove. Znaci imam primanja mjesecna neki cca 4500 kn na racun sa tim kad bi trebalo mogao bi dignut prijavu na racun na 6000-7000kn ta tri mjeseca koja trebaju za procjenu sposobnosti? Znaci kad ide natjecaj predajem papire ako upadnem i dobijem stan onda se tek trazi kreditna sposobnost? Ako mi neko moze odgovorit hvala unaprijed
hajduksplit1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 10:26   #4520
Quote:
hajduksplit1 kaže: Pogledaj post
Poštovanje pitanje o Potvrdu o kreditnoj sposobnosti klijenta?. Kada se gleda kreditna sposobnost za POS stanove. Znaci imam primanja mjesecna neki cca 4500 kn na racun sa tim kad bi trebalo mogao bi dignut prijavu na racun na 6000-7000kn ta tri mjeseca koja trebaju za procjenu sposobnosti? Znaci kad ide natjecaj predajem papire ako upadnem i dobijem stan onda se tek trazi kreditna sposobnost? Ako mi neko moze odgovorit hvala unaprijed
Tako je. Bolje ti digni ako možeš prijavu pa da budes siguran da će ti proći jer znam da je dosta njih izgubilo rezervirane stanove zbog toga što nisu imali kreditnu sposobnost a čim vide da nisi kreditno sposoban nemaju šta sa tobom pričati, to prvo gledaju. Mislim da u fazi rezervacije stanova ne treba kreditna sposobnost tek u fazi realizacije kredita. Isto tako pošto sam u braku meni je i supruga morala biti sudužnik tako da mi se i tu povećala kreditna sposobnost...
anonymusi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:16.