Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2017., 16:21   #1
Kako nas usamljenost oblikuje? Ili smo inace takvi?

U biti je tema za LJES, ali je vecina komentatora koji su umalo "ubili" "Slucajne susrete" bas ovdje pa ajmo otvoriti temu na US. Cak je i naslov bilo tesko srociti. Probajmo raspravu prebaciti ovdje da ona tema bude cista.

Dakle, korisnica isprica kako je upoznala nekog nasumicnog lika na planinarenju Medvednicom i kako ce ici opet sa istim likom. Plus, dodala je kako je srela jos hrpu ljudi na toj hodnji. Poanta njenog posta je da se moze sresti i upoznati zanimljive ljude kojekuda. Cak i na bregu dok se planinari.

Koja je reakcija odredjene publike? Njoj je decko/partner dosadio i ona sad trazi po bregima nekog s kim ce se pojebat. Na stranu trolanje ako ga je bilo jer nije sve trolanje. Zanimljiv zakljucak obzirom da je neki uopce ne poznaju. Zanimljiv je pogled ljudi koji smatraju da je svrha musko - zenskog odnosa iskljucivo uparivanje ili seks. Nikome od tih ljudi nije palo na pamet da je ona tamo zaista iskljucivo radi planinarenja? Da on mozda zbog xy razloga ne moze na Sljeme, ali ne zeli nju sputavati i traziti od nje da bude doma? Ne velim da se s vremenom mozda njemu (tom liku kojeg je upoznala) nece pocet dizat na nju ili da se ona nece navlazit na njega, ali sve i da se to desi, kak se moze tvrditi da nece na tome ostati? Ili da u tom slucaju nece prekinuti eventualna zajednicka planinarenja? Ili pak ako ona pozeli nesto vise nece reci partneru da vise ne zeli biti sa njim u vezi i da prekidaju?

Jedan od komentara je bio da bi ona isla na planinarenje kao slobodna. Poprilicno opasan komentar ako se mene pita. Slazem se da oni ljudi koji se upare slazu svoj set pravila kako ce se ponasati u vezi, ali osobno nikad ne bih bio u vezi s nekim ko mi uvjetuje sa kim se smijem ili ne smijem druziti. Ocito se u mene nema povjerenja i ne vidim smisao u takvoj vezi. Postavlja se pitanje kaj kada jedan od partnera mora na sluzbeni put od tjedan ili mjesec dana? Apsolutno ista stvar kao i da se ide na Sljeme u subotu. Kaj bi takvi partneri delali u slucaju odsutnosti od mjesec dana? Kako funkcionirati u vezi gdje nadzirete partnera kao skanjac ako niste control freakovi?

Shvacam da su odredjeni ljudi povrijedjeni partnerom i postupcima prijatelja koji to vise nisu. Bio sam djelomicno u tim situacijama. Medjutim, ne pada mi na pamet ikoga nadzirati i bdjeti nad njom i pitati se hoce li koga upoznati i napraviti ista po tom pitanju. To mi je odmah signal kako povjerenja nema i da u toj vezi nemam kaj traziti. Dok se nisam rijesio takvih problema, nemam kaj traziti u vezi jer druga strana nece biti sretna. Na kraju, necu ni ja. Ako mi neceg fali, onda se za to koristi FF odnos ili nesto slicno gdje se to vrijeme koristi za takozvani "rebound". Naravno, i tu cesto neko nadrapa sa osjecajima, ali se to desava. Smatrate li da unatoc svojoj usamljenosti treba uletavati u vezu ako nismo spremni dati srce na pladnju iako je bilo slomljeno? Smatrate li da je u redu gusiti slobodu partnera do te mjere da mu govorite sa kim ce se druziti ili nece?

Prilika cini lopova. Bar se tak veli. Netko, ako zbilja hoce napraviti glupost, napravit ce je. Nema tog nadzora koji ce to sprijeciti i koji ce sprijeciti bolne posljedice spoznaje istog. To je svima na forumu valjda jasno. Pregrst je tema o takvim situacijama. Mislite da ste zbilja kadri to sprijeciti ako to vas partner odluci? Ne mislite da ima ljudi koji si seksualno i emotivno ne odgovaraju da budu u vezama ma kako ih zvali, nego da ih cisto veze interes za neke aktivnosti kao sto su sport, umjetnost, hobi i da se nikad, ali bas nikad nece razviti nesto vise? Jesu li neke od nas oziljci proslih veza pretvorili u skanjce ili smo u biti takvi oduvijek samo nas iskustvo ogoljuje?

Puno pitanja. Znam da postoje barem dva tabora kad su ovako osjetljive teme u pitanju, ali probajte baratati argumentima i cinjenicama, a ne niskim strastima dok odgovarate na pitanja. Ako uopce budete odgovarali.

Poslano sa mog E5823 koristeći Tapatalk
__________________
Guard your honor. Let your reputation fall where it will. And outlive the bastards.

The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.
RiderInTheSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 16:28   #2
nekako mi se čini da si sličnu temu imao već
pretpostavka: nisi bio zadovoljan odg??

moje mišljenje: muško ženski odnosti ne moraju biti toliko komplicirani i ne mora se iz svake muško ženske interakcije razviti veza ili sex

nadalje ukoliko u vezi nema povjerenja to po meni ruši sve koncepte veze jer zašto si u vezi s tom osobom ako joj/mu ne vjeruješ


heheh evo ti jedan izazov
probaj curi reći da ne želiš imati sex u vezi nego da se čuvaš za brak pa ćeš vidjet.

i inače u takvim vezama nema problema što se tiče povjerenja ili je ili nije
simple_tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 16:39   #3
Ja sam jedan od onih koji je rekao da bi mi takvo ponašanje bilo čudno(redovito organizirano nalaženje s osobom suprotnog spola). Nisam rekao da joj nešto fali ili da će nešto biti, ali bi mi upalilo lampicu da je oduševljena s nekim koga ranije nije znala

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 16:44   #4
Ne bi vjerovala, ali ovo je prva tema da je otvaram Povuklo me za jezik i ne volim da se chata i raspravlja na temi gdje se opisuju slucajni susreti.

Kaj se tice povjerenja, tu smo na istoj liniji.

Slazem se oko kompliciranja. Skroz nepotrebno. Kao i ovo za seks i veze. Prvi sam ja dokaz takvih odnosa

Mislim da je meni uzaludno cekat na seks do braka jer ionak u to bas ne vjerujem. Ali da bi mi bio izazov da mi partnerica veli nikaj od seksa do braka bi. Ne bih nuzno pobjegao iz takve veze. Al izazov bi svakako bio.

Poslano sa mog E5823 koristeći Tapatalk
__________________
Guard your honor. Let your reputation fall where it will. And outlive the bastards.

The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.
RiderInTheSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 16:46   #5
većini je izazov jer je lakše posvetiti se fizičkom nego istinski upoznavati osobu kakva je,
zbog toga ti i dolazi do svakakvih sranja jer nisi upoznao osobu do kraja a već si joj se emocionalno dao/la
simple_tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 17:01   #6
@rocket... Kaj je problem biti odusevljen sa nekim kog prije nisi znao? Mislis da se mora razviti nekaj vise? Ako u toj osobi vidis prijetnju na duge staze, mislis da je veza kvalitetna? Ne mislim tu na ljubomorni ispad koji je trenutni. Nadalje, to je tvoj pogled. Kaj ako dvoje ljudi ima dogovor da to nije nikakvi problem i dok iskreno govore jedno drugom da im se svidio netko, da ih je odusevio i oni znaji da nema prijetnje jer jer to samo povrsno. Svjesni su kvalitete sebe kao para i niko im se nece tu ugurat jer znaju kaj imaju? Mislis da je i dalje problem?

@simple_tina... Svaka veza sa sobom nosi odredjene izazove. Kao i zivot. Ljudi smo. Imamo izbor. Nitko te ne moze prisiliti da pristanes na neki aranzman u vezi ako ti on ne odgovara. Pogotovo ako je unaprijed komunicirano sto se ocekuje od partnera/partnerice. E sad, kak sam pital rocketa, kaj mi vidimo u vezi u kojoj se osjecamo ugrozeni? Da se razmemo, ne pricam tu o povremenoj ljubomori koja se javlja i koju onda kad malo stanemo, udahnemo i razmislimo rijesimo. To se desi s vremena na vrijeme. Pricam o konstantnom pritisku da gledamo kak ce se nekaj desiti. Kak zivit sa tim osjecajem uopce? Ne bih to mogao. Sama si rekla da ni ti nisi za to. Zato me bas zanimaju odgovori onih koji sa tim zive. Kaj im je bil okidac za to i misle li stati tome na kraj.

Poslano sa mog E5823 koristeći Tapatalk
__________________
Guard your honor. Let your reputation fall where it will. And outlive the bastards.

The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.
RiderInTheSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:08   #7
Quote:
RiderInTheSky kaže: Pogledaj post
U biti je tema za LJES, ali je vecina komentatora koji su umalo "ubili" "Slucajne susrete" bas ovdje pa ajmo otvoriti temu na US. Cak je i naslov bilo tesko srociti. Probajmo raspravu prebaciti ovdje da ona tema bude cista.

Dakle, korisnica isprica kako je upoznala nekog nasumicnog lika na planinarenju Medvednicom i kako ce ici opet sa istim likom. Plus, dodala je kako je srela jos hrpu ljudi na toj hodnji. Poanta njenog posta je da se moze sresti i upoznati zanimljive ljude kojekuda. Cak i na bregu dok se planinari.

Koja je reakcija odredjene publike? Njoj je decko/partner dosadio i ona sad trazi po bregima nekog s kim ce se pojebat. Na stranu trolanje ako ga je bilo jer nije sve trolanje. Zanimljiv zakljucak obzirom da je neki uopce ne poznaju. Zanimljiv je pogled ljudi koji smatraju da je svrha musko - zenskog odnosa iskljucivo uparivanje ili seks. Nikome od tih ljudi nije palo na pamet da je ona tamo zaista iskljucivo radi planinarenja? Da on mozda zbog xy razloga ne moze na Sljeme, ali ne zeli nju sputavati i traziti od nje da bude doma? Ne velim da se s vremenom mozda njemu (tom liku kojeg je upoznala) nece pocet dizat na nju ili da se ona nece navlazit na njega, ali sve i da se to desi, kak se moze tvrditi da nece na tome ostati? Ili da u tom slucaju nece prekinuti eventualna zajednicka planinarenja? Ili pak ako ona pozeli nesto vise nece reci partneru da vise ne zeli biti sa njim u vezi i da prekidaju?

Jedan od komentara je bio da bi ona isla na planinarenje kao slobodna. Poprilicno opasan komentar ako se mene pita. Slazem se da oni ljudi koji se upare slazu svoj set pravila kako ce se ponasati u vezi, ali osobno nikad ne bih bio u vezi s nekim ko mi uvjetuje sa kim se smijem ili ne smijem druziti. Ocito se u mene nema povjerenja i ne vidim smisao u takvoj vezi. Postavlja se pitanje kaj kada jedan od partnera mora na sluzbeni put od tjedan ili mjesec dana? Apsolutno ista stvar kao i da se ide na Sljeme u subotu. Kaj bi takvi partneri delali u slucaju odsutnosti od mjesec dana? Kako funkcionirati u vezi gdje nadzirete partnera kao skanjac ako niste control freakovi?

Shvacam da su odredjeni ljudi povrijedjeni partnerom i postupcima prijatelja koji to vise nisu. Bio sam djelomicno u tim situacijama. Medjutim, ne pada mi na pamet ikoga nadzirati i bdjeti nad njom i pitati se hoce li koga upoznati i napraviti ista po tom pitanju. To mi je odmah signal kako povjerenja nema i da u toj vezi nemam kaj traziti. Dok se nisam rijesio takvih problema, nemam kaj traziti u vezi jer druga strana nece biti sretna. Na kraju, necu ni ja. Ako mi neceg fali, onda se za to koristi FF odnos ili nesto slicno gdje se to vrijeme koristi za takozvani "rebound". Naravno, i tu cesto neko nadrapa sa osjecajima, ali se to desava. Smatrate li da unatoc svojoj usamljenosti treba uletavati u vezu ako nismo spremni dati srce na pladnju iako je bilo slomljeno? Smatrate li da je u redu gusiti slobodu partnera do te mjere da mu govorite sa kim ce se druziti ili nece?

Prilika cini lopova. Bar se tak veli. Netko, ako zbilja hoce napraviti glupost, napravit ce je. Nema tog nadzora koji ce to sprijeciti i koji ce sprijeciti bolne posljedice spoznaje istog. To je svima na forumu valjda jasno. Pregrst je tema o takvim situacijama. Mislite da ste zbilja kadri to sprijeciti ako to vas partner odluci? Ne mislite da ima ljudi koji si seksualno i emotivno ne odgovaraju da budu u vezama ma kako ih zvali, nego da ih cisto veze interes za neke aktivnosti kao sto su sport, umjetnost, hobi i da se nikad, ali bas nikad nece razviti nesto vise? Jesu li neke od nas oziljci proslih veza pretvorili u skanjce ili smo u biti takvi oduvijek samo nas iskustvo ogoljuje?

Puno pitanja. Znam da postoje barem dva tabora kad su ovako osjetljive teme u pitanju, ali probajte baratati argumentima i cinjenicama, a ne niskim strastima dok odgovarate na pitanja. Ako uopce budete odgovarali.

Poslano sa mog E5823 koristeći Tapatalk
Prijatelju od njih zajebavali smo se!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:50   #8
Nes ti, pravo klasicno balkansko razmisljanje, odmah trazi jebaca novog.

Kakvi hobiji, ne do bog da ju nes zanima van kuhinje i krpe, i da jos i drugi ljudi u tome sudjeluju, pa jos muski?!?!?
Puj, straca jedna, samo je falusa zeljna!!!

Nema drugog objasnjenja. Balkan for the win!
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:58   #9
@RiderInTheSky MENI je neobično. Meni iz moje perspektive. Da imam oko sebe deset, ili dvadeset ljudi s kojima sam u nekom trenutku bio istinski oduševljen, zbog njih, a ne zbog toga što za bolje situacije nisam znao, možda mi ne bi bilo neobično
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:19   #10
meni osobno bi bilo malo neobično druženje partnera i neke osobe koje je upoznao 1:1. ne bi mi bilo neobično da se upiše npr. u planinorce i upozna cijelu ekipu s kojom bi planinario. ili da planinari s frendom kojeg to isto zanima. e sad da od svih varijacija baš planinari sa jednom ženskom koju je upoznao..e onda mi to ne bi bilo simpatično.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:36   #11
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
meni osobno bi bilo malo neobično druženje partnera i neke osobe koje je upoznao 1:1. ne bi mi bilo neobično da se upiše npr. u planinorce i upozna cijelu ekipu s kojom bi planinario. ili da planinari s frendom kojeg to isto zanima. e sad da od svih varijacija baš planinari sa jednom ženskom koju je upoznao..e onda mi to ne bi bilo simpatično.
često idem na 10 dana u planine;imam par frendova planinara i ako nam se
poklapa ruta koju treba savladati dogovorimo da idemo udvoje 1:1,
međutim puno je važnije da se ponese dobra oprema,važno je iskustvo
i otprilike sličan ritam hoda,veranja-
više nego nečija guza ma koliko otraga bila različita-
jer o tome uvelike ovisi da se ne skotrljaš pa direktno ugroziž-
vlastitu guzu.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 17:56   #12
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
@RiderInTheSky MENI je neobično. Meni iz moje perspektive. Da imam oko sebe deset, ili dvadeset ljudi s kojima sam u nekom trenutku bio istinski oduševljen, zbog njih, a ne zbog toga što za bolje situacije nisam znao, možda mi ne bi bilo neobično
Zašto odmah pretpostavljaš da je netko s nekim oduševljen? Kakva je to uopće riječ? Zašto bi morao biti s nekim oduševljen ako si se voljan s njime ponovno vidjeti? Možda je samo ugodno društvo.

Što ako je netko biseksualan, taj se mora kloniti upoznavanja oba spola? Smije se družiti samo sa svojim partnerom?
Zar smo zaista toliko ograničeni i posesivni da upoznavanje novih ljudi i građenje novih poznanstava i prijateljstava ograničavamo isključivo na solo-period?

Od kad sam s Mikijem, upoznala sam par ljudi, što muških što ženskih, s kojima se nalazim organizirano i kontinuirano, obično 1:1. S nikim se od njih ne seksam, ali svi su mi ugodno društvo. Neki od tih odnosa će vjerojatno izblijediti s vremenom, ali za dva sam sigurna da će dugo trajati. Jesam li ih trebala pod svaku cijenu izbjeći samo zato što sam u trenutku slučajnog upoznavanja već imala dečka?

Meni se čini da se takva ograničenja postavljaju pred partnera iz vlastite nesigurnosti, čak ne ni nepovjerenja. Puno ljudi mi je, kada dođemo na takvu temu, zvučalo kao da se boji da će ta nova osoba biti nekako bolja, zanimljivija i privlačnija od njih samih.
Ne kažem da sam ja cijepljena od toga. Ali mi ne pada na pamet zbog vlastite nesigurnosti ograničavati svog partnera da se druži s kim god želi. Još manje mi pada na pamet stvarati dramu i gubit živce zbog neke "nove osobe". I ta nova osoba će za godinu dana biti samo "osoba".
justwannatalk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 19:24   #13
Ja rekoh da bi se pojavili upitnici. Da, zbog nesigurnosti i zbog nepoznanica. I zbog toga što sam nemam takva iskustva Kažem, samo to"upoznala sam lika" govori da nemaš nikakve daljnje namjere koje bi mikiju bile problem

Oduševljenost je dojam koji ostaje nakon osobe s kojom bih baš htio nastaviti druženje, ili se još koji put vidjeti

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 21:49   #14
Quote:
justwannatalk kaže: Pogledaj post
Od kad sam s...
Zapravo bi, to protect the innocent, jednako kao što se kažnjava otkrivanje tuđih privatnih podataka trebalo kažnjavati objavljivanje - vlastitih. Nema načina na koji to može biti dobro, a ima ih nekoliko na koje to može završiti loše. Život piše romane - iako ih, doduše, "Arena" više ne objavljuje .

Ali, ovo je mila majka u odnosu na aktivnosti predmetnoga s-a koji sveudilj traži po forumu trećega/treću za trojac. Nije vam to mudro, deca .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 21:55   #15
Quote:
RiderInTheSky kaže: Pogledaj post
Prilika cini lopova. Bar se tak veli. Netko, ako zbilja hoce napraviti glupost, napravit ce je.
Kako je moguće napisati išta ozbiljnoga nakon ovakve samosabotaže u kojoj pokretač topica brilijantnim hitcem u vlastitu glavu kao argument za svoju tezu o benignosti raznospolnih jednoosobnih prijateljstava uvezanih potegne poslovicu koja tu njegovu vlastitu, o, tako veliku tezu mrvi u prah i pepeo?

Naime, "prilika čini lopova" znači upravo ono što s nekih svojih visina pokušavaš prezrijeti i/ili ismijati: znači da će početno benigni planinarski susreti pogodovati osvajanju - ili, možda je prikladnije reći postizanju - nekih sasma neplaninarskih vrhunaca...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 21:59   #16
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kako je moguće napisati išta ozbiljnoga nakon ovakve samosabotaže u kojoj pokretač topica brilijantnim hitcem u vlastitu glavu kao argument za svoju tezu o benignosti raznospolnih jednoosobnih prijateljstava uvezanih potegne poslovicu koja tu njegovu vlastitu, o, tako veliku tezu mrvi u prah i pepeo?

Naime, "prilika čini lopova" znači upravo ono što s nekih svojih visina pokušavaš prezrijeti i/ili ismijati: znači da će početno benigni planinarski susreti pogodovati osvajanju - ili, možda je prikladnije reći postizanju - nekih sasma neplaninarskih vrhunaca...
uvijek postoji mogućnost "lopova klepniti po prstima"
i ostvariti novo prijateljstvo puno ugodnije.
šteta propustiti mogućnost druženja sa novim ljudima u životu-
samo zbog takve pretpostavke(straha).
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 00:26   #17
Kakve zapravo veze ima tvoj post s mojim koji si quotala?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:20   #18
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kakve zapravo veze ima tvoj post s mojim koji si quotala?
bilo je u svezi sa samosabotažom,
da ne kažem sabotažom partnera/ice da ostvari nova prijateljstva.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:16   #19
Quote:
simple_tina kaže: Pogledaj post

moje mišljenje: muško ženski odnosti ne moraju biti toliko komplicirani i ne mora se iz svake muško ženske interakcije razviti veza ili sex
Ovo stoji, al pod uvjetom da jedna od strana nema seksualne/romaticne ideje. Ako ima, pisi kuci propalo o nekakvom prijateljstvu.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:29   #20
S moje točke gledišta, moguće je ako je netko spreman malo "otrpjeti" i ako su sve karte na stolu. Doduše, većina ekipe ima dovoljno ljudi oko sebe pa imaju taj luksuz da mogu eliminirati takva "prijateljstva". Osobno, nisam nikad imao neko veliko društvo i često je u mojoj blizini bila i osoba koja mi je u skorije vrijeme bila zanimljiva i na taj način, ali problema ne bi bilo ako sam ja obznanio što sam htio, i dobio iskrenu i potpunu povratnu informaciju.


Doduše, ja sam osoba koja u tim trenucima uglavnom nije imala niti 5 ljudi koje sam mogao pozvati na kavu(ajde, to je možda malo nategnuto, ali ispod 10 definitivno, a taj broj je onda obuhvaćao ekipu koju ikako mogu pozvati na kavu)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.