Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2008., 21:54   #1
Prekvalifikacija

Ovako završio sam prometnu školu...vidim da nema kruha s tim pa me zanimaju prekvalifikacije za neko zanatsko zanimanje gdje se može pristojno zaradit...zanima me za koje zanimanje bi se isplatilo prekvalificirat i gdje se to može obavit u ZG-u? kolka je cijena prekvalifikacija?
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 18:01   #2
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Ovako završio sam prometnu školu...vidim da nema kruha s tim pa me zanimaju prekvalifikacije za neko zanatsko zanimanje gdje se može pristojno zaradit...zanima me za koje zanimanje bi se isplatilo prekvalificirat i gdje se to može obavit u ZG-u? kolka je cijena prekvalifikacija?
Nemoj me uzimati za rijec, ali kaj ne salje zavod za zaposljavanje na te dodatne prekvalifikacije? koje bi cak mogle bit i besplatne? naravno, samo zanimanja koja ti oni ponude, mada kazem, nisam godinama bio na zavodu, ali nesto tako je bilo tada..
istoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 00:32   #3
Ne šalju na HZZ-u baš bilo kada za bilo što.
Uglavnom slabo pričaju o tome,nema nekih velikih plakata.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 01:15   #4
Šalju ti preko "radnih aktivnosti". Na burzi možeš naći letke u vezi toga, moraš pitati. I to ti nema toliko veze sa HZZ - om koliko sa Gradskim poglavarstvom. One glupače na burzi ti o tome nemaju pojma. S pravom kažem "glupače" jer to fakat jesu. Sad su bar napravljeni ti leci pa bi trebalo biti lakše. Znam da je i plakat bio užasno nejasno napravljen. Spominje se volontiranje, rad, branitelji, nezaposleni... Tako da ti, na prvi pogled, uopće nije jasno na koga se to odnosi, a i mogućnost je tako dobra da ne možeš vjerovat!
Ovako ti je to išlo: radiš 5 dana i, umjesto novaca, dobiješ besplatnu večernju školu ili tečaj po svom izboru!
Nadam se da to još uvijek vrijedi. Mislim da vrijedi, ali sad po ljeti toga nema. Možeš početi tek na jesen, ali pokušaj ih nazvati i prije barem da se predbilježiš. Ono što ćeš raditi neće uopće biti teško. A možeš za 5 dana rada dobiti školu ili tečaj koji bi platio nekoliko tisuća kuna. Recimo, prošle godine, tečaj za skipera je koštao 13 tisuća kuna! I neki su i na to išli. Biraš tečaj slobodno, nitko ti ništa ne nameće. A ti tečajevi su kod nas jako skupi. Recimo, tečaj za aromaterapeuta koji traje oko 3 mjeseca košta 10000 kuna. Mnogi su i na to išli. Ali, nažalost, sa time se nisu baš lako zapošljavali. Uglavnom, ti sebi izaberi ono što tebi najviše odgovara.
Samo se nadam da ćeš doći na red za ovu sezonu. Ako ti ne uspije, to zahvali ovima s burze koji ne znaju ni beknut o nečemu što traje već godinama!
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 10:27   #5
Ima na burzi za prekvalifikacije. Ja sam završila trogodišnju pa sam željela dalje, nisu ni beknuli pa sam tako pljunula 7000n na pučkom učilištu da bi mi tamo jedna cura rekla za ovu soluciju. to možeš samo ako nisi u radnom odnosu, naravno. nitko ništa ne govori, ako se sam ne raspitaš. moraš samo ići na neke aktivnosti, tipa izlet na sljeme ili slično.
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 08:27   #6
Ima preko HZZ financiranje, međutim ne financira se po željama nego za određena zanimanja (treba provjeriti u svakoj županiji koja su to zanimanja).
Isto tako financiraju obrazovanje samo za osobe prijavljene na Zavodu.

Više na njihovoj stranici

I nisam sigurna za Zg županiju, ali znam da druge županije nemaju nikakve obaveze (tipa izleti ili slično). Jedino što zahtjevaju je da se tečaj završi ili se moraju vratiti pare.
__________________
Yes! I am a drama queen.
blair is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 10:36   #7
HZZ je poluprivatna firma koja vodi listu ponude - potraznje radnih mjesta. Ne rade oni bas nista drugo. Sta oni u stvari rade i cime se bave, ja jos nisam dokucio. U svakom slucaju, poprilicno beskorisna institucija.
werg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 11:15   #8
informacija

Evo ti broj tel.na kojem možeš dobiti sve kaj te zanima.01/6100 131 Trg S.Radića 1,Zgb.To je Gradski ured za zdrastvo,rad,i bla bla.Moraš donjeti potvrdu sa burze,radnu knjižicu i onda se prijaviš za dobrovoljni rad u trajanju od 10 dana.I nakon toga se možeš upisati na Pučko učilište za ono što želiš.
To je to.
__________________
dafniU][/U]
dafni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 19:42   #9
Hvala ljudi na informacijama...recite još za koji zanat se isplati prekvalificirat? bitno mi je da je solidno plaćen...
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 09:42   #10
ma HZZ ništ ne plaća.nema kod njih ništa džabe.
prekvalifikacije koštaju između 5 i 12 tisuća kuna,znam iz iskustva.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 09:55   #11
Ja da nisam žensko ja bi se prekvalificirala za centralno i klime
Mislim da se tu moze i veše no pristojno zaraditi..
Meni kum ugrađuje centralno, on kaze da negasi telefon radio bi 24/7
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 10:48   #12
Quote:
Ja da nisam žensko ja bi se prekvalificirala za centralno i klime
Mislim da se tu moze i veše no pristojno zaraditi..
Meni kum ugrađuje centralno, on kaze da negasi telefon radio bi 24/7


Istina, to je super ako imaš volje i mota.
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 18:56   #13
Prekvalifikacija ili 4.stupanj

Pozdrav, pošto se nimalo ne snalazim između toliko tema na foumu mislim da je ovo prikladno mjesto za par mojih pitanja.

Ja sam završio trogodišnju školu za automehaničara, u planu mi je prekvalifikacija za tehničara za vozila i vozna sredstva ili takvoga nešto, tako da nakon prekvalifikacije mogu upisati prometni fakultet za koji imam veliku namjeru.
Sad moje pitanje glasi ovako:

Dali je netko od vas bio u sličnim problemima i gdje bi se mogao i kome uputiti da napravim to što želim u svome životu.

Hvala unaprijed.
Nadam se da mi netko od vas može pomoći.
__________________
@ rusty rocket....
MBO: A-Open AX4SPE-UN
CPU: Intel Pentium 4 3,0GHz
RAM: 2x Kingmax 512MB 400MHz
GPU: Powercolor X1950Pro 256MB AGP˝Big Fancy Cooler Edition˝
HDD: Western Digital 120GB
HItachi 160 GB
AND YES, STILL ON 300W PSU!!!!!!

Black is my car, So is my soul
Black VW Mk1 GTi 16v
Lamazver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 21:56   #14
http://www.nar-uciliste.hr/Home.aspx?PageID=8
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 12:15   #15
http://www.scp.hr/obrazovanje_odraslih.asp

dovršiš 4 razdred...odeš na prijemni i to je to (iako bi te mogla kačiti i državna matura ali nemoj me držati za riječ) ) sretno
__________________
...di da potpisem?...ma nije problem ;)
Zlockica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 20:37   #16
Prekvalifikacija-pomoc

na zavodu za zaposljavanje ponudena mi je mogucnost prekvalifikacije za kuhara,zanima me zna li netko na kakva testiranja se ide kad se prijavis,teta savjetodavka mi je napomenula testiranja ali mi nije znala nista vise reci,ima li netko od forumasa koji imaju kakvu informaciju ili jos bolje vlastito iskustvo
slatkicamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 10:02   #17
Quote:
slatkicamala kaže: Pogledaj post
na zavodu za zaposljavanje ponudena mi je mogucnost prekvalifikacije za kuhara,zanima me zna li netko na kakva testiranja se ide kad se prijavis,teta savjetodavka mi je napomenula testiranja ali mi nije znala nista vise reci,ima li netko od forumasa koji imaju kakvu informaciju ili jos bolje vlastito iskustvo
zar to nije pisanje ispita? mislim pučke škole nude prekvalifikaciju osim ako sam ja glup i nesto sam pobrkao.
Loonatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 11:38   #18
Quote:
slatkicamala kaže: Pogledaj post
na zavodu za zaposljavanje ponudena mi je mogucnost prekvalifikacije za kuhara,zanima me zna li netko na kakva testiranja se ide kad se prijavis,teta savjetodavka mi je napomenula testiranja ali mi nije znala nista vise reci,ima li netko od forumasa koji imaju kakvu informaciju ili jos bolje vlastito iskustvo



Ja znam u Zagrebu, to isto postoji, kao odradiš nekih 10. dana (npr. ideš razvoziti hranu tko prima iz doma za stare i nemoćne i sl. )
Nakon što to odradiš, dobiješ potvrdu i s tom potvrdom ideš u tu školu te se prijaviš za školovanje...
Sada trajanje školovanje ovisi koju školu imaš prije i sl..

A ta nekakva testiranja, nisam čula da postoje...
tatjana23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 14:04   #19
imam jedno pitanje...po zanimanju sam kuhar a željela bi se prekvalificirat za frizerku...pošto me to zanimanje jako zanima,htijela bi znat dali se može poslje te prekvalifikacije upisat nekakvo dodatno usavršavnje za to zanimanje tipa fakulteta...neznam dali to uopće postoji i dali se mogu sa prekvalifikacijom upisat na fakultet...help
tamaratamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 12:37   #20
Ovak... mene zanima, ako je netko išao na tu prekvalifikaciju na pučko učilište. Kako je tamo? Kakav je način rada, kako polažeš razlike, jel ih moraš sam pripremiti, ili ima tam nekaj da ti pomogne, kako to izgleda? Jel to tam baš med i mlijeko, ili su goniči robova? Ak me kužite šta hoću reći. Bila bi jako zahvalna ako bi mi netko mogao malo razjasniti kako tp funkcionira tamo
Mizushi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.