Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2021., 20:37   #1
Trudnoća i covid cjepivo

Pozdrav svima,
zanima me ako ste sa vašim liječnicima razgovarale o eventualnom cjepljenju protiv Covida?

Proguglala sam mnoge preporuke domaće i strane i ono …
svugjde piše da je sigurno ali da ipak ne, npr. za medicinske radnice je preporuka da nek se ipak cijepe. Izraelci cijepe trudnice ali u trećem tromjesečju, Ameri po novom također preporučuju cjepivo.
Trudna sam 7 tjedana, prošli tjedna je moj radni kolektiv primio prvu dozu Pfeizera, ja se nisam cjepila, no nakon ovog neki dan sa trudnicom iz Varaždina sve više razmišljam da ipak bi.

Ginekologica mi je rekla isto što piše na stranici Hzzo-a … da kolko se zna ne utječe na plod kod životinja na kojima se testiralo, ali pošto nema istraživanja na ljudima da se ne preporuča.

Koja su vaša razmišljanja o svemu tome?
hvala
novi juzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 21:34   #2
Bok, ja sam pitala na zadnjem pregledu svog ginekologa i rekao je :

" struka se uopće nije složila oko toga i nema jasno definirane stavove pa vam je to moj odgovor "

Ni prije trudnoće se nisam imala namjeru već ove godine cijepiti a sada nikako ne razmišljam da bi se cjepila.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 21:40   #3
Da nisam trudna evo cjepila bih se prošli tjedan, no sad … jbg
u principu sam temu otvorila sa "nadom" da je neka od vas ipak to obavila pa ono da čujem iskustva i reakcije.
novi juzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 21:46   #4
Ne znam koja svjesna i razumna osoba bi se cjepila u trudnoći sa cjepivom o kojemu ne znamo puno i koje je u povojima. A nisam nimalo nikakav antivakser, kvakser ili išta......
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 22:03   #5
Quote:
2cofleka kaže: Pogledaj post
Ne znam koja svjesna i razumna osoba bi se cjepila u trudnoći sa cjepivom o kojemu ne znamo puno i koje je u povojima. A nisam nimalo nikakav antivakser, kvakser ili išta......
slažem se s coflek, isto tak mislim.

kaj se tiče ovoga u varaždinskoj bolnici što se dogodilo; imala sam prilike čuti jako puno loših iskustava žena iz rodilišta iz te bolnice (da ne preciziram sad, al možete misliti koliko loših kad su se žene same drugi dan nakon poroda odjavljivale iz bolnice na vlastitu odgovornost, i sebe i dijete, i odlazile drugdje) pa liječnicima koji su se od tamo javljali po friškim vijestima ama baš ništa ne vjerujem
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 22:21   #6
Quote:
2cofleka kaže: Pogledaj post
Ne znam koja svjesna i razumna osoba bi se cjepila u trudnoći sa cjepivom o kojemu ne znamo puno i koje je u povojima. A nisam nimalo nikakav antivakser, kvakser ili išta......
upravo. to.

nisam se planirala cijepiti ni ne trudna. bar ne još.
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 23:27   #7
Quote:
novi juzer kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
zanima me ako ste sa vašim liječnicima razgovarale o eventualnom cjepljenju protiv Covida?

Proguglala sam mnoge preporuke domaće i strane i ono …
svugjde piše da je sigurno ali da ipak ne, npr. za medicinske radnice je preporuka da nek se ipak cijepe. Izraelci cijepe trudnice ali u trećem tromjesečju, Ameri po novom također preporučuju cjepivo.
Trudna sam 7 tjedana, prošli tjedna je moj radni kolektiv primio prvu dozu Pfeizera, ja se nisam cjepila, no nakon ovog neki dan sa trudnicom iz Varaždina sve više razmišljam da ipak bi.

Ginekologica mi je rekla isto što piše na stranici Hzzo-a … da kolko se zna ne utječe na plod kod životinja na kojima se testiralo, ali pošto nema istraživanja na ljudima da se ne preporuča.

Koja su vaša razmišljanja o svemu tome?
hvala
Istraživanja na trudnicama i dojiljama ima, iako za sad vrlo ograničen broj. Trenutna istraživanja obuhvaćaju trudnice koje su cijepljene u svim tromjesečjima pa su gledali i djetetov rani psihomotorni razvoj kod onih trudnica koje su cijepljenje u zadnja 3 mjeseca trudnoće - i za sada nema nekih strogih preporuka protiv cijepljenja trudnica i dojilja, međutim i dalje govorimo o ukupno malenom broju ispitanica.

Ja sam u jednom periodu vagala bih li se cijepila ili ne, trudnoći unatoč (bila sam u prvoj turi cijepljenja kad se ništa niti nije znalo o tome smiju li se trudnice cijepiti), no kockice su se tako posložile da sam morala ostati doma od samog početka trudnoće i onda sam odlučila da ću cjepivo odgoditi barem na neko vrijeme.
Da sam išla raditi svaki dan na posao gdje sam u kontaktu s velikim brojem ljudi i nažalost nemam posao koji mogu raditi od doma, onda bih svakako odvagnula dodatno. Kod mene je malo specifična situacija i što sam ja na nekim lijekovima za koje se isto nije znalo kako će reagirati u kombinaciji s covid cjepivom tako da je i u toj priči bilo puno pluseva i minusa.

Prijateljice koje su nedavno rodile su se sad cijepile, većina ih doji. Nemam nikakve paranoidne ideje da mislim da se ovo za trudnicu u Varaždinu izmišlja, bome nije ni meni bilo uopće svejedno nakon što sam to pročitala.

Ništa ti novo nisam rekla, odluka je na tebi - znaš to i sama, javim ovdje ako saznam ikakvu pametnu informaciju
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 23:42   #8
Bas sam danas pitala svoju LOM za cijepljenje u trudnoći. Ja sam pri kraju trudnoće pa kaže da ne bi sad ništa forsirala, eventualno nakon poroda. Inače kaže da bi trudnice eventualno samo detaljno pregledala pa da nema zapreka za cijepljenje ako su inače zdrave.

Iskreno, i ja sam skeptična oko cijepljenja u trudnoći jer nema puno istraživanja i velikog uzorka. Međutim, svi u obitelji su mi se unazad mjesec dana razboljeli od Covida, neki to dosta teško prolaze, a i šokirao nas je drugi smrtni slučaj unutar 4 mjeseca. Slabo izlazim van među ljude, ali i kad trebam, nije mi svejedno. S obzirom da trebam roditi kroz mjesec dana, namjeravam nakon poroda pričekati još par tjedana pa razmotriti situaciju.

Mislim da to svatko treba za sebe procijeniti isplati li se neki eventualni rizik ili ne. Osobno se ne bih usudila cijepiti u prvom tromjesečju, a za kasnije tko zna..
__________________
New possibilities in an endless field of dreams..I know..we're gonna get there..someday...
majci_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2021., 15:07   #9
Ja sam se mislila cijepiti, jer želim putovati. Sada sam 13+6 i još me nisu zvali, a prijavila sam se u siječnju. Odlučila sam odgoditi cijepljenje dok ne rodim i nadam se da ću tada napokon doći na red.
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2021., 10:55   #10
Pozdrav! I mene isto zanima jel ima trudnica koje su primile cjepivo. Doduse vise me zanima ima li trudnica koje su primile obe doze u trudnoci i vec rodile jer o tome ima najmanje podataka. Zivim u Engleskoj i nedavno su promijenili savjet da se ponudi i trudnicama kad dodje red na njih po godinama.

Znam samo jednu curu koja je medicinska sestra ovde i primila je cjepivo nekoliko dana prije trudnoce. Sad je oko 17 tjedana i sve je ok ali jos ceka red za drugu dozu.

Opcenito ovde se ljudi jedva cekaju cijepiti a koliko sam citala i raspitivala se o svemu mislim da cu i ja kad bude red na mene sta bi trebalo bit za nekoliko tjedana. Ja sam sada 21+2 pa eto javim iskustva ako se cijepim.
maev is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2021., 21:20   #11
Pozdrav, ja sam 18tt. Cijepila sam se Pfizerom prije tjedan dana. Imam kronicnu bolest i kako kazu “manji je rizik od cjepiva nego da pokupim koronu”. Nuspojave nikakve - boljelo me mjesto uboda ravno 48 h i to je to.
Procitala sam dovoljno stranih istrazivanja (neka su tek objavljena s obzirom da se mjesecima pratilo cijepljene trudnice) da zakljucim da mi je sigurno cijepiti se Pfizerom u drugom tromjesecju. Druga cjepiva nisam ni gledala.
Myst is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2021., 08:53   #12
Ja sam neki dan dobila poziv na cijepljenje Pfizerom. Iako sam u gornjem postu rekla da ću čekati dok ne rodim, dragi i ja smo malo googlali prakse po razvijenim zemljama, pitali doktore prijatelje i odluka je pala da se cijepim. Sad sam ušla u 18. tjedan. Napišem i nakon prve i druge doze kako je prošlo.
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2021., 11:39   #13
Cure, evo update:

Cijepila sam se 1. dozom Pfizera prije par dana. Nuspojava nisam imala nikakvih. Prije nego vam puknu dozu ispunjavaju formular o vašim alergijama, a zadnje pitnje je jeste li trudnica ili dojilja. Ja sam rekla da jesam, pa su mi napisali napomenu u kojem sam mjesecu trudnoće i da sam se savjetovala sa doktorima i morala sam to potpisati.
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2021., 10:03   #14
Update:

Primila Modernu prije 2 tjedna. Nikakve nuspojave, samo me ruka bolila 1 dan i to je to. Tamo su mi rekli da su Pfizer i Moderna prakticki isto cjepivo samo drugi brend.
Druga doza ce bit pocetkom 8.mj jer valjda prvo svima daju prvu.
maev is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2021., 10:21   #15
Hej maev, super da je dobro proslo. Ginekolog je preprucio cjepljenje?
Anna K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2021., 18:23   #16
Ja sam isto primila prvu dozu Pfizera iako planiramo trudnoću. Nije mi se više dalo čekati, beba nikako da se primi i ovako i onako, tako da smo išli na cjepivo.

Znam jednu curu koja se cijepila i tjedan nakon toga saznala da je trudna. Evo sad je prošao drugi mjesec trudnoće i sve je ok.
Kitties-Tiddies is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2021., 09:59   #17
Quote:
novi juzer kaže: Pogledaj post
Koja su vaša razmišljanja o svemu tome?
hvala
Cijepila sam se u 15. tjednu, naprosto sam odvagala što mi je bolje s obzirom na moguće rizike i posljedice u slučaju da se zarazim. Moj posao je takav da sam stalno u kontaktu s ljudima i djecom, putujem javnim prijevozom, itd. Istraživanja koja trenutno postoje su obećavajuća i eto, mogu se samo nadati da sve bude u redu. Sljedeći tjedan primam drugu dozu, u pitanju je Pfizer. Nakon prve sam se osjećala dobro, boljela me ruka i blaga glavobolja, ali drugi dan je sve bilo po starom
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2021., 14:29   #18
Quote:
Anna K. kaže: Pogledaj post
Hej maev, super da je dobro proslo. Ginekolog je preprucio cjepljenje?
Cao Anna, ovde svima preporucuju cjepivo tako da nije specificno preporuceno iz posebnih razloga. Svaki pregled je drugi doktor/babica tako da nemam bas svog ginekologa ali niko ne spominje cjepivo ako ja ne pitam. Pitala sam jednu sestru, samo je ponovila sve sto sam i prije istrazila online i rekla da niko od njenih trudnih kolegica nije ima problema tako da sam se prijavila normalno kad je doslo do moje dobne skupine. Jedina razlika je sta trudnicama daju samo Pfizer i Modernu.
maev is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 15:44   #19
Pozdrav, evo mene s 23tt, prekjucer primila i drugu dozu Pfizera. Opet me ruka boljela na mjestu uboda, ali manje i krace. Jucer sam imala dosta jaku glavobolju i opcenito sam bila par sati jako slaba, ali nisam sigurna je li to do cjepiva ili cisto umor od nespavanja zbog bebe koja se stalno budi. Danas je sve dobro.
Myst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2021., 09:18   #20
hvala cure na odgovorima.

Ja sa bila kod ginekologa pred tjedan dana i omeksao je po pitanju cijepljenja. Kaže da ne bi sad u prvom tromsjesečju ali u drugom da bi možda bilo ok.. kaže da budemo kasnije o tome.
Anna K. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.