Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2007., 21:09   #21
To sam i ja pomisli pročitavši neke slične threadove od prije .. Što s tim? Doktoru na dijagnozu svakako? Ima li kakvih opasnosti u slučaju ne poduzimanja ničega?
Vel80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 21:25   #22
Nemam pojma, i ja sam nedavno napipala neku kvrgetinu na glavi. No sad je više ne mogu pronaći .
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 21:33   #23
Da, i meni se čini da mi slična izraslina na zapešću često splasne pa se opet pojavi. Zna li netko možda mogu li te kvržice na glavi raditi probleme ako ih se ne odstrani?
Vel80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 01:26   #24
I meni je bila jedna odzad na glavi,iza uha,na rubu dolje,ugao rekli bi...i odjedanput samo nestade,možda zato što imam mononukleozu...
rfforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 13:27   #25
A zna li netko postoje li kakve opasnosti od tog? Čini mi se da su se meni pojavile nekakve dvije male kvržice, lijeva malo veća od desne, u predjelu donje izbočine na stražnjem dijelu glave, dodatno je naznačuju. Zna li netko jesu li to stvarno nakupine formirane u kuglicu i može li biti opasno?
Vel80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 17:13   #26
da to i jesu košćate izrasline, odnosno kost. naime lubanja nije baš okruglog i pravilnog oblika, nego ima i izbočina, pa tako i na tom zatiljnom djelu. ja nemislim da je nešto drugo osim toga. osim ako te počne smetati ili praviti neke probleme , onda treba posumnjat na mononukleozu, iako se te kvrge stvaraju svugdje po glavi.
peugot206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 19:24   #27
Najvjerojatnije se radi o lipomu, tj. nakupini masnog tkiva u jednu cisticu, ništa strašno. Odi kod dr. po uputnicu za kirurga da to pogleda, a ako je zaista lipom i jako ti smeta, odstraniti će ih ambulantnim operativnim zahvatom pod lokalnom anestezijom.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 20:06   #28
Quote:
peugot206 kaže: Pogledaj post
da to i jesu košćate izrasline, odnosno kost. naime lubanja nije baš okruglog i pravilnog oblika, nego ima i izbočina, pa tako i na tom zatiljnom djelu. ja nemislim da je nešto drugo osim toga. osim ako te počne smetati ili praviti neke probleme , onda treba posumnjat na mononukleozu, iako se te kvrge stvaraju svugdje po glavi.
Ma da, znam da je tu prisutna izbočina, ali sada je baš naznačena tim dvijema malim kuglicama, stvarno mislim da tako nije bilo prije. Kako misliš da se takve krvgice stvaraju svugdje po glavi? I kakvi bi bili simptomi da bi se moglo posumnjat na mononukleozu?

Quote:
Ivanicapeca kaže:
Najvjerojatnije se radi o lipomu, tj. nakupini masnog tkiva u jednu cisticu, ništa strašno. Odi kod dr. po uputnicu za kirurga da to pogleda, a ako je zaista lipom i jako ti smeta, odstraniti će ih ambulantnim operativnim zahvatom pod lokalnom anestezijom.
Ma, ne smeta mi jako, samo se bojim da nije nešto drugo osim lipoma i da mi ne počne raditi neke druge probleme.

Hvala vam svima na pomoći.
Vel80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 20:15   #29
Quote:
Vel80 kaže: Pogledaj post
Ma, ne smeta mi jako, samo se bojim da nije nešto drugo osim lipoma i da mi ne počne raditi neke druge probleme.

Hvala vam svima na pomoći.
Stari mi je na istom mjestu kao ti imao upravo lipom, koji je prvo bio mala kvržica pa je kroz godine postupno narastao i počelo ga je zatezati, pa ga je izvadio.
Najbolje ti je otići kod kirurga, on će ti već odokativno znati reći o čemu se radi.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 20:45   #30
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Stari mi je na istom mjestu kao ti imao upravo lipom, koji je prvo bio mala kvržica pa je kroz godine postupno narastao i počelo ga je zatezati, pa ga je izvadio.
Najbolje ti je otići kod kirurga, on će ti već odokativno znati reći o čemu se radi.
A kak to izgleda nakon kaj se izvadi? Mislim, jel imam rupu u kosi?
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 21:45   #31
Da, to i mene zanima. Što se točno izvadi, nakupina unutar tog zadebljana? I što točno misliš pod lokalnom anestezijom? Samo umrtvljivanje tog dijela glave ili baš uspavljivanje? I na kojeg točno kirurga misliš, ne kužim, čija je točno to specijalizacija, takvi problemi?
Vel80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 22:13   #32
Quote:
Vel80 kaže: Pogledaj post
Da, to i mene zanima. Što se točno izvadi, nakupina unutar tog zadebljana? I što točno misliš pod lokalnom anestezijom? Samo umrtvljivanje tog dijela glave ili baš uspavljivanje? I na kojeg točno kirurga misliš, ne kužim, čija je točno to specijalizacija, takvi problemi?
Lokalna je očito samo taj dio glave. Inače je opća kad te uspavaju. Uh, imam i ja neku kvržicu ali ta moja raste, pa stane, pa se smanji i tak stalno.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 23:00   #33
Ma, nisam mislio na opću nego na intravenoznu lokalnu, takvu sam već dobio kad sam jednom bio na operaciji i ničeg se ne sjećam tijekom nje, zato rekoh uspavljivanje. Koliko ti već dugo imaš tu krvžicu?
Vel80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 01:52   #34
Moj profesor iz matematike ima kvržicu na vratu.
On je inače profesor kemije, fizike, matematike, informatike, govori engleski, francuski, njemački i još je stručnjak na petsto područja.
E da... u slobodno vrijeme je direktor svemira.
Uglavnom njemu iza leđa se zajebavamo da mu je ta kvržica simbiont i da je zbog toga tako pametan i sveznajuć.
__________________
They are Millwall, I don't care!
Shmulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 03:09   #35
Ja isto imam slican problem...a neznam jel to to ili nije...na celu imam cvrgicu,na desnoj strani a na lijevoj ne...sad se ne sjecam jel sam kao mali pao i dal je moguce ak sam pao da mi je to od tog ostalo!??
Ne boli me nista al mi je neugodno kad dignem kosu pa se dosta izrazava...dal bi se to ikako moglo uklonit i kome da se javim za to,na rebro!??

hvala puno!
darkecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 10:48   #36
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
A kak to izgleda nakon kaj se izvadi? Mislim, jel imam rupu u kosi?
Ma kakva rupa rez se više i ne prepoznaje osim ako nisi upućen i dobro se zagledaš. Kaže stari da kad mu je to izvadio da izgleda ko neka želatina unutar neke vrečice.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 10:52   #37
Quote:
Vel80 kaže: Pogledaj post
Ma, nisam mislio na opću nego na intravenoznu lokalnu, takvu sam već dobio kad sam jednom bio na operaciji i ničeg se ne sjećam tijekom nje, zato rekoh uspavljivanje. Koliko ti već dugo imaš tu krvžicu?
Intravenozna anestezija po mojim spoznajama nikako ne može biti lokalna anestezija, jer se kroz vensku krv anestetik proširi po cijelom tijelu do mozga, tako da je to opća anestezija. Lokalna anestezija se obićno daje kod manjih površnskih zahvata kada se anestetik običnom špricom ubrizgava u okolno tkivo i tkivo koje će se odstraniti i djeluje tako da sve samo utrne.

Inače skidanje takvih stvari rade najčešće plastičari npr. iako bilo koji drugi kirurg to može odstraniti.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 11:40   #38
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Intravenozna anestezija po mojim spoznajama nikako ne može biti lokalna anestezija, jer se kroz vensku krv anestetik proširi po cijelom tijelu do mozga, tako da je to opća anestezija. Lokalna anestezija se obićno daje kod manjih površnskih zahvata kada se anestetik običnom špricom ubrizgava u okolno tkivo i tkivo koje će se odstraniti i djeluje tako da sve samo utrne.

Inače skidanje takvih stvari rade najčešće plastičari npr. iako bilo koji drugi kirurg to može odstraniti.
Gle, ja sam dobio lokalnu, barem ju je tako kirurg zvao. Znači, nisam prospavao cijelu operaciju već sam bio budan i čak i pričao s kirurgom i sestrama, ali se ničeg ne sjećam. Objasnio mi je da je to "lokalna" jer je polako ubrizao anesteziju što nije prouzrokovalo trenutačni gubitak svijesti što bi se dogodilo da je naglo ubrizgao i što bi u tom slučaju bila opća. Tako mi je objasnio, ne znam.

Ok, hvala na savjetu.
Vel80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 12:11   #39
Da, idi pitaj doktora, ali mislim da si nešto ufiksirao. Ljudi božji, glava je kvrgava,lubanja baš nije sasvim glatka, nekima više nekima manje. Mislim da malo pretjerano paničariš. Ako ćeš se stalno pipati, pronaći ćeš još gomilu kvrgi na glavi.
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 12:15   #40
Ma, nisam si umislio, nisam imao te kvržice prije. Ne paničarim, dapače.
Vel80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.