Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2015., 20:02   #601
Hvala na odgovoru.

Sadrže li priručnici bar nekakve primjere?
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 21:17   #602
Pozdrav,
može mi se javiti na pm netko tko studira/je studirao psihologiju na ffzg?
Tnx
MalaMo066 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:49   #603
Postovani,

zapeo sam na provedbi kvazieksperimentalnog nacrta istrazivanja u kojem bi ispitivao putem web ankete nezaposlene u gradu Zg, a cije bi kontakte (mailove) dobio preko czss jer smo odabrali korisnike zajamcene minimalne naknade. Nakon toga bi slucajnim sustavnim uzorkom odabrali nekoliko centara iz grada zg no problem je kako kada formiramo listu mailova da provedem kvazieksperiment jer mi je zapravo metodoloski cilj ispitiati kako slanje podsjetnika doprinosi stopi odaziva na anketu. Molim vas da mi pomognete
dado12081991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 01:00   #604
Quote:
dado12081991 kaže: Pogledaj post
Postovani,

zapeo sam na provedbi kvazieksperimentalnog nacrta istrazivanja u kojem bi ispitivao putem web ankete nezaposlene u gradu Zg, a cije bi kontakte (mailove) dobio preko czss jer smo odabrali korisnike zajamcene minimalne naknade. Nakon toga bi slucajnim sustavnim uzorkom odabrali nekoliko centara iz grada zg no problem je kako kada formiramo listu mailova da provedem kvazieksperiment jer mi je zapravo metodoloski cilj ispitiati kako slanje podsjetnika doprinosi stopi odaziva na anketu. Molim vas da mi pomognete
Pa sad, ako sam ovo dobro shvatio --> "(...)ispitiati kako slanje podsjetnika doprinosi stopi odaziva na anketu", nakon što odabereš ispitanike, trebao bi formirati dvije skupine ispitanika (eksperimentalnu i kontrolnu, recimo to tako), od kojih ćeš jednima (eksperimentalnoj) slati podsjetnike, a drugoj skupini (kontrolnoj) nećeš. I onda se na kraju usporedi odaziv na anketu između te dvije skupine i donese zaključak. Tehnički možda zahtjevno, ali metodološki ne previše.

Sad, pitanje je kako odabrati koji ispitanici će biti u kojoj skupini, a najbolje je, ako možeš, to učiniti po slučaju.
Protean is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 10:11   #605
Pozdrav, koju biste literaturu preporučili za psihodinamsko objašnjenje nagona i agresivnosti? Hvala unaprijed!
elephantidae is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 21:09   #606
Quote:
elephantidae kaže: Pogledaj post
Pozdrav, koju biste literaturu preporučili za psihodinamsko objašnjenje nagona i agresivnosti? Hvala unaprijed!
Pa ako te zanima informativno, za početak ti preporučam englesku Wikipediu i članke o Freudu i psihoanalizi. A od "službenije" literature uzmi neki udžbenik iz psihologije ličnosti, npr. na hrvatskom Fulgosi: Psihologija ličnosti (Školska knjiga) ili Larsen i Buss: Psihologija ličnosti (Naklada Slap).
Protean is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 14:11   #607
Srdačan pozdrav svima!

Zamolio bih muške osobe da izdvoje oko 10 minuta vremena i riješe jedan upitnik o karakteristikama ponašanja, razmišljanja i seksualnog ponašanja. Anonimnost upitnika i vaših odgovora je zagarantirana jer će se odgovori analizirati na grupnoj razini. https://docs.google.com/forms/d/1Rcn...u4aYI/viewform

Hvala!
N3mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 12:04   #608
Pozdrav
Pišem diplomski o povezanosti EI i doživljaja prijateljstva kod djece (Učiteljski fakultet) pa ako imate literaturu ili linkove za preporučiti ili bilo šta, unaprijed hvala..
zaljubljena-cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 21:01   #609
Zamolila bih sve od 18 -29 godina koji su voljni ispuniti ovaj upitnik u sklopu izrade diplomskog rada. IStraživanje je dobrovoljno i anonimno, podaci će se analizirati na grupnoj razini.

Hvala Vam svima unaprijed.

https://docs.google.com/forms/d/1CP0...S9JeI/viewform
smokvica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 16:32   #610
Eksperimentalna neuroza

Bok,trebaju mi neki primjeri iz života, eksperimentalne neuroze! Hitno mi jee.. Hvala unaprijed na pomoći <3
Marija238 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 15:25   #611
Pozdrav svima. Radim istraživanje za diplomski, pa ako ste punoljetni, heteroseksualni i koristili ste (ili još uvijek koristite) stranice za online upoznavanje partnera, molila bih vas da ispunite upitnik, ne bi vam trebao oduzeti više od 10 min. Puno hvala.

http://limesurvey.srce.hr/99526/lang-hr
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 12:11   #612
Bok svima!

Apsolventica sam psihologije na Filozofskom fakultetu i u sklopu diplomskog rada provodim istraživanje o korištenju koalicijskih strategija zadržavanja partnera.

Ovim putem bih molila sve punoljetne heteroseksualne osobe koje su trenutno u vezi u trajanju od najmanje godinu dana da popune upitnik u linku i tako mi pomognu da diplomiram.

Popunjavanje je u potpunosti anonimno i oduzelo bi vam 15ak minuta ( a meni bi svojim sudjelovanjem stvarno puno pomogli ).

A budući da mi je potreban velik broj sudionika, ne bih imala ništa protiv ako link podijelite s drugima koji bi možda bili voljni sudjelovati.


https://docs.google.com/forms/d/1dsj...242Iw/viewform

Unaprijed zahvaljujem svima na uloženom trudu i vremenu.
Somnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 20:37   #613
Bok, imam seminar iz pedagogije pa me zanaima ako netko ima barem predložak sadržaja ( bilo kakva pomoć pomaže ) hvala
naliii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 23:45   #614
Upitnik stavova prema promiskuitetu

Lijep pozdrav ljudi!
Studentica sam psihologije i s kolegicama provodim zanimljivo istraživanje kojim ispitujemo stavove koje ljudi imaju prema promiskuitetu. Za ispunjavanje ovog upitnika potrebno je samo 10-tak minuta, a trenutno su nam potrebni odgovori osoba u dobi od 26 do 40 godina. Ispunjavanjem ovog upitnika pomoći ćete nam da prođemo kolegij, a ujedno možete saznati kakvi su stavovi Hrvata prema ovoj temi upitom na mail [email protected]. Unaprijed hvala svima koji riješe!

https://docs.google.com/forms/d/e/1F..._S76A/viewform

Zadnje uređivanje Azz : 30.12.2016. at 11:14. Reason: edit link
Psychologist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 12:29   #615
Pozdrav, tema seminara mi je Živčani sustav i moram pronaći istraživanje koje je povezano sa živčanim sustavom i djecom predškolske dobi pa ako netko ima nekakve informacije help
naliii is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 20:32   #616
http://www.psihologija-hr.com/
Hektor Lazic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 20:57   #617
Kolegica me zamolila da proširim glas o istraživanju koje radi za svoj diplomski rad kako bi u što kraćem roku skupila dovoljan broj sudionika. Radi se o online istraživanju (ispunjavanje upitnika traje 10-ak minuta), koje za cilj ima dobiti bolji uvid u to kako ljudi biraju prijatelje i kakvi su njihovi stavovi prema imigrantima.

Međugrupna prijateljstva i stavovi prema imigrantima
I to će proći is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 00:16   #618
Question

Pozdrav svima, zna li netko za neko istraživanje o igri djevojcica i djecaka (OŠ?)? Zasto se djecaci vise vole igrati? Je li to povezano sa stereotipima pa se djevojcice uci da budu mirne...ili nesto drugo je u pitanje?
dbezj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:52   #619
Istraživanje za diplomski rad

Pozdrav svima,

za potrebe izrade diplomskog rada provodim istraživanje na temu 'Povezanost crta ličnosti tamne trijade i moralnog rezoniranja'.
Ispunjavanje upitnika traje oko 15 minuta i nije teško za rješavanje, odgovara se na pitanja o vlastitim osjećajima, stavovima i mišljenju. Istražite svoju 'tamniju' stranu i otkrijte kako razmišljate kad su u pitanju moralne dileme.
Istraživanje je u potpunosti anonimno i podaci će se koristiti isključivo za grupnu analizu i znanstveno-istraživačku svrhu.

link na istraživanje - https://goo.gl/forms/kcxZIPqmJRE4L48M2, slobodno ga podijelite svima koji bi mogli biti zainteresirani

Puno hvala svima
elsewhere69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 18:42   #620
Zna li iko da mi objasni sarvej metod ako se tako piše?
nominiran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.