Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2010., 12:31   #2161
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Čovjeka ste krivo shvatili. Napisao da je vizu dobio u ZG (ili gdje već), a na ulasku u USA su mu u putovnicu udarili pečat da USA mora napustiti u roku od 6 mjeseci. S tim da taj datum do kad moraš ostati u USA nekad udare, nekad ne udare.
aaaaaa! :arhimed:
dobro je, vec sam mislila da sam propustila neke drasticne promjene
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:58   #2162
Jedina dramatična promjena je viza na 10 godina.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:48   #2163
Eto ja imam termin 26.02 a letimo tek 26.08. Nadam se da ce biti sve ok sa vizom i svime i da cemo dobiti da 5 godina kao i ostali. Ja nemogu vise tolko cekati da budu max 3 mjeseca prije puta jer ce mi onda svi letovi otici gore i gubim hrpu love. Javim kak je proslo....drzite fige!
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 17:58   #2164
zeljka, jesi nazvala i pitala ambasadu? To je 6mj prije, ajd nazovi prije neg uplatiš da budeš sigurna. Jer čim ti tamo odeš i iz nekog razloga ne dobiješ tada, uplata ti propada. A veliki su to novci.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 15:11   #2165
Pricas ti sad o novcima za letove ili za vizu?
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 17:08   #2166
Za vizu. Ne znam, meni je puno 2000kn kaj smo dali za vize. Tamo piše npr. da ak ti putovnica treba isti dan (neki ne znaju da ju ne mogu dobiti), da ti zahtjev propada a time i uplata. znači, ima sto razloga zašto bi ti odbili. Ja tebe kužim zbog avionskih karata, ali oni s razlogom imaju onu obavijest crvenim slovima da ne predaješ više od 3mj prije. Nazovi i pitaj! Tko pita ne skita!
Iako, ako i kupiš karte, mislim da nemaš problema kasnije dobiti vizu. Stvarno je daju svima. Barem kad smo mi bili. Dali su je i curi koja studira i ide kod sestre koja tamo studira.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 22:13   #2167
Moze mala pomoc?

ovo ljeto putujemo u USA ako naravno dobimo vizu.

Ono sto me zanima je da li dodatni dokumenti koje moramo priloziti (potvrda od poslodavca da sam zaposlena,potvrda o vlasnistvu i potvrda od faxa za kcerku) moraju biti na engleskom?
Alana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 23:55   #2168
Ni jedan dokument ne mora biti na engleskom, mogu svi biti na hrvatskom.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 09:11   #2169
Hvala .
Malo me to zbunilo ,a u razgovoru sa zenskom na dezurnom telefonu nisam stigla pitati jer mi je vecinom odgovarala da sve pise na njihovoj stranici.
Alana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 16:15   #2170
Eto ja jutros otkazala termin u USA ambasadi jer ste me uvjerili da svako dobije vizu i da nejdem prije ...sad cu fino rezervirati avione po USA i hotele...ak ne dobijem vizu...ubit cu nekog od vas tu....
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 19:19   #2171
Uh, vjerojatno sam ja prvi na listi...
Morat ću izbrisat ovaj profil i otvorit neki novi, tajni profil.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 20:04   #2172
Kostarika? Viza ne treba, rajt?
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 21:35   #2173
Quote:
Frish kaže: Pogledaj post
Kostarika? Viza ne treba, rajt?

ne ne ....free enter....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 22:04   #2174
Ja bila neki dan, idem na dva tjedna malo kruzat karibima i bahamima i mislim si ja dat ce mi nesto turisticko 3 ili 6 mjeseci a ono danas dodje doma putovnica i PAF 10 GODINA!!!!
Imala sam pismo od posla, tri zadnje platne liste, ugovor na neodredjeno potvrdu o godisnjem odmoru i prosjeku place bla bla. I potvrdu rezervacije od kompanije da dolazim na brod sto frajer na prvom salteru, dakle ne konzularni officer s kojim popricas, odmah vratio, kao ne treba mi. A ja to cekala jer sam si mislila da bez dokaza da idem na cruise nema sanse da dobijem. I tako sad meni pise M kao MULTIPLE entry. Pa me sad zanima, da li postoji limit koliko puta mozes u godini uletit u USA i da li je uvijek vrijeme koje mozes biti tamo max 6 mjeseci ili moze biti i manje ako ti immigration officer tako napise (iz nekog razloga). I tko ti daje taj kartoncic kad recimo letis iz zg u new york? I kome to dajes na aerodromu i kad?
Eto malo to sa tim multiple entries me zanima, jer ako su mi vec dali pa sta ne iskoristit! ))
haanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 22:24   #2175
ZM na 10 godina znači, ulaziš i izlaziš kako hoćeš. Uglavnom imigration officer na granici odlučuje koliko smiješ ostati, s tim da nekad udare datum do kad možeš ostati, nekad ne udare. Na zadnjem letu do Amerike dobiješ formular (2 komada) koje moraš ispuniti, za nas je bijeli. Trećinu formulara dobiješ, nega moraš pokazati prilikom izlaska iz USA. Predaješ ga imigration officeru na ulasku. Drugi formular je carinska deklaracija, njega daješ carinskom službeniku.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 22:42   #2176
Hvala nukac, sve jasno. Dakle samo formularcic i milost ili nemilost imigration officera TNX!
haanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:02   #2177
Molim pomoć ako netko zna.
Prijatelj Arap,iz Saudijeske arabije,došao bi na godišnji u Hrvatsku.
Koja je procedura za vizu? Dali mu ja moram slati neke papire ili?' Nemam pojma od kud da krenem pitaiti
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:16   #2178
Quote:
bucek kaže: Pogledaj post
Molim pomoć ako netko zna.
Prijatelj Arap,iz Saudijeske arabije,došao bi na godišnji u Hrvatsku.
Koja je procedura za vizu? Dali mu ja moram slati neke papire ili?' Nemam pojma od kud da krenem pitaiti
http://za.mvp.hr/?mv=1874&mh=315&dmid=159
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:21   #2179
HVALA
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 12:15   #2180
Skineš sa tih stranica formular za garantno pismo, ispuniš ga i ovjeriš kod javnog bilježnika. To mu pošalješ.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.