Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2005., 12:25   #61
vidjela sam to na stranici od kajfe ,ako se dobro sjecam
nisam jos imala iskustva
bas me zanima ta prica
chani is offline  
Old 08.02.2005., 16:21   #62
Bila sam na stranici od kajfe ali je trenutno preuređuju tako da nisam ništa našla
Zar stvarno nitko nije ništa čuo o tome
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Old 08.02.2005., 23:43   #63
Ja se vec ponado da je nesto sto neznam o PVC-u kad ono prodavanje magle

Al da vam objasnim razlog zasto proizvodaci daju takvu ponudu, da bi naivni covjek pristo na tako nesto sav sretan sto nece imat rusenja po kuci, prasine, gradevinskih radova i sl.
I vremenski naj krace.
Kratkorocno ste si pomogli.

A zapravo ste se prevarili kad vam stari drveni stok pocne trunut nakon 10godina, onda pocinju problemi.
Garancije od 5 godina na proizvod je istekla, makar to nema veze.
Sad vadite prozore van, trgate drvene okvire, stavljate opet prozor natrag, pjenite okolo ogromne rupe, pa obrada toga....
Sve vam je jasno
Dugorocno propast!

I u ni jednom pogledu nije dobro!!!
__________________
...
lego is offline  
Old 09.02.2005., 00:56   #64
drvetu si dao cak 10 godina,
po tebi najbolje da bjezimo od montaznih kuca
chani is offline  
Old 09.02.2005., 01:05   #65
drvo ipak mnogo dulje traje. jelovi štok traje daleko više od 10 god. dok hrastovi i po koje stoljeće.
__________________
no comment
fakin is offline  
Old 09.02.2005., 01:08   #66
Quote:
chani kaže:
drvetu si dao cak 10 godina,
po tebi najbolje da bjezimo od montaznih kuca
Prozori plasticni su za 50-100 godina.
Moze bit za 2 a i za 25 da pocne trunut.
Stavio sam neku sredinu od 10

I kako zastitis spoj plastike i drveta da nebi kapi vode ulazile?
Takvo nesto nebi ni naj gorem neprijatelju napravio.

Ne ulazim u montazne kuce, tj ne zanimaju me.
__________________
...
lego is offline  
Old 09.02.2005., 01:10   #67
Quote:
fakin kaže:
drvo ipak mnogo dulje traje. jelovi štok traje daleko više od 10 god. dok hrastovi i po koje stoljeće.
A ti racunaj da je stok sigurno vec 15-20 godina star, u ko zna kakvom stanju.
__________________
...
lego is offline  
Old 09.02.2005., 01:32   #68
moj je bio 40 g. pa su ga jedva skinuli, skoro dva sata zaj... dok su skinuli stari prozor
chani is offline  
Old 24.02.2005., 19:59   #69
Nedavno sam uređivao stan te pregledao brdo prospekata sa modernim rješenjima interijera (kupaonice, kuhinje, sobe...). Svugdje je jasno vidljivo da su prozori DRVENI. I sam sam stavio drvene, izgledaju prirodnije u stanu nego da imaš plastiku na prozorima. Uglavnom masu ljudi mi tvrdi da je (posebno vani) pvc - out a drvo - in.
Frend je na kuću stavio drvene prozore koji su sa vanjske strane obloženi aluminijem za zaštitu. Stolarija stvarno izgleda strava a cijenom je dosta povoljno (ako se ne varam stolarija za cijelu kuću je bila ispod 100 000 kn - ulazna vrata, 2 ogromne klizne stijene, 2 balkonska vrata i brdo prozora). Našao je to u negdje u Sloveniji, došli Janezi, dofurali, postavili.
m!Ro is offline  
Old 24.02.2005., 21:03   #70
100 000 tisuca kuna vjeruj mi nije povoljno!!!
Kombinacija drvo alumini je naj skuplja moguca varjanta prozora.
Za te novce napravim 100 prozora od plastike.
__________________
...
lego is offline  
Old 24.02.2005., 22:34   #71
Ja sam sebi dao napraviti kompletnu stolariju od hrastovine i nakon 5godina izgleda sve ljepša .Primjedbi nemam nikakvih . Prozor me u prosjeku koštao 400 eura a ulazna vrata krilo i pol sa nadsvjetlom 1200 eura .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Old 25.02.2005., 02:34   #72
Quote:
lego kaže:
Prozori plasticni su za 50-100 godina.
Moze bit za 2 a i za 25 da pocne trunut.
Stavio sam neku sredinu od 10

I kako zastitis spoj plastike i drveta da nebi kapi vode ulazile?
Takvo nesto nebi ni naj gorem neprijatelju napravio.

Sto pocne trunuti za 2 a i za 25 godina? PVC stolarija?

Spoj plastike i drveta moze se a i stiti se silikonom. Taj "sealant" se mora tu i tamo provjeravati i mijenjati prema potrebi.

Nista nije vjecno, a drveni prozori bez obzira od kojeg drveta ne odrzavaju li se unistit ce se vrlo brzo.
georgeWtheNuclear is offline  
Old 25.02.2005., 10:22   #73
Cisto informacije radi, skupljam ponude za PVC i tak pa mi evo dosla ponuda iz Sencona....
uglavnom ne bum PVC od njih uzeo, ali imaju akciju koja traje do 15.03. alu rolete pod cijenu pvc roleta pa ako koga zanima....
01/ 660 82 98

-s tim jos nisam u nijednoj ponudi dobio posebno "gurta" .....koja im je 69 kn po prozoru.....sam ja to krivo shvatio ili mi oni posebno naplacuju onu trakicu za dizanje roleta ???
konjina is offline  
Old 25.02.2005., 18:45   #74
-s tim jos nisam u nijednoj ponudi dobio posebno "gurta" .....koja im je 69 kn po prozoru.....sam ja to krivo shvatio ili mi oni posebno naplacuju onu trakicu za dizanje roleta ??? [/B][/QUOTE]


Sve je moguce, al gotov prozor je kompletan sa svim potrebnim i takve sitnice nisu posebno navedene na ponudi!
__________________
...
lego is offline  
Old 16.03.2005., 21:00   #75
Quote:
lego kaže:
100 000 tisuca kuna vjeruj mi nije povoljno!!!
Kombinacija drvo alumini je naj skuplja moguca varjanta prozora.
Za te novce napravim 100 prozora od plastike.
E trebaš vidjeti tu stolariju, izgleda jebeno dobro, masivno. Klizne stijene su od 2 krila a svako krilo je moguće odvojeno otvarat na kip ili otvorit nezavisno (krilo kliže svako u svoju stranu u zid a ne jedno na drugo). A ugođaj unutra kad imaš drvo ili plastiku ipak ne možeš uspoređivat.
m!Ro is offline  
Old 20.03.2005., 19:17   #76
Question Ponovo vječna tema o PVC otvorima !

Na početku napomena da sam prelistao stare postove, ovaj pratim odavno i pošto su ovdje možda najbolje pojašnjeni detalji postavit ću nekoliko pitanja koja me zanimaju. Uskoro postavljam otvore na obiteljsku kuću, prikupio sam dosta ponuda i otprilike sam izvagao ono što mi treba. Ima nekoliko stvari o kojima bih se želio podrobnije informirati pa ukoliko ima netko voljan da pomogne bilo bi lijepo, pogotovo se nadam učešću fikusa i lega.

Novogradnja se nalazi u vrelim južnim krajevima, zimi vjetrovitim i okrenuta je prema jugu.
Prvenstveno tražim kvalitetnu stolariju, pa onda gledam cijenu, znači nešto optimalno - ne pretjerano skupo. Također je važna termička izolacija, jednako i ljeti i zimi. Pošto glavni prozori gledaju u jugoistok biće izloženi suncu od svanuća do nekih 15:00-16:00 sati u ljetnom periodu, nisu natkriveni nimalo i u tim prostorijama će se najviše boraviti. Sjeverna strana je natkrivena balkonom i zimi će biti na udaru vjetra.
Kuća je zidana Porotherm opekom 25 cm, ožbukana klasično, izvana će biti stiropor fasada 8 cm debljine, pazilo se na svaki detalj glede termoizolacije, stoga je važno da se i prozori pedantno urade. Svi nadprozornici (mjesta predviđena za roletu) su dodatno izolirani heraklitom d=2,5 cm, svi otvori će imati rolete.

Izbor je najvjerojatnije Aluplast 5-komorni profili, Roto okovi, low+e stakla 4/16/4. Ono gdje još imam dilema su sljedeći detalji:

- rolete PVC ili Al (obzirom da će ljeti biti izložene visokim temperaturama + 40 C, a zimi jakim udarima bure, Al skuplje nekih 20%)
- Low-e staklo bez plina ?(pošto argon nestaje za nekih 5 godina bojim se lošijih svojstava kasnije)
- Reflektirajuće staklo – preporuke (koliko ima efekta, što raditi ljeti kad sunce uprži izravno u prozor – hoće li biti dovoljan low+e, ne želim stakla u boji)
- Debljina stakla, različite debljine unutarnjeg i vanjskog stakla, 3-slojno staklo (ima li se potrebe igrati s ovim pored low+e stakla? Sa bukom neće biti problema – nema je)
- Imam jedan veliki otvor 200x210 gdje ću staviti PSK vrata – što pripaziti, na što posebno obratiti pozornost, broj okova zbog težine i sl.?
- Prilikom postavljanja prozora kolika treba biti udaljenost prozora od ivice zida, u zidu ukupne debljine 3+25+9 = 37 cm? Ovo pitam obzirom na vanjski izgled – fasada, netko je spominjao česte greške kod ovoga zbog velike debljine fasade ('moja kućica' ??).
astra999 is offline  
Old 20.03.2005., 19:51   #77
Ja cu zadnji da vas sve poklopim, ko fikus mene dosad
__________________
...
lego is offline  
Old 20.03.2005., 20:05   #78
Evo par slika s jucerasnje montaze

Strop nije ravan da nebi pomislili krivo!




Detalj zatvaranja prozora sa tzv. stulpom.




__________________
...
lego is offline  
Old 21.03.2005., 14:52   #79
Re: Ponovo vječna tema o PVC otvorima !

Quote:
astra999 kaže:
Na početku napomena da sam prelistao stare postove, ovaj pratim odavno i pošto su ovdje možda najbolje pojašn...
....
sta se tice plina mislim da ti je on vise manje nepotrebna stvar...low e je sasvim dovoljan..on je bolji od normalnog izo stakla za duplo a plin bi poboljsao situaciju za oko 30tak % sta bi znacilo na 20 tak kvadrata prozora ustedu od oko 100 kuna godisnje (nakon malog proracuna) dok je taj plin unutra. proracun ces radit s plinom unutra a onda kad izadje plin to vise nije to.dobro nije ni neka drasticna razlika al ja se ne bi s tim zezao zbog 100 kuna godisnje, a ne znam ni kolko to kosta...

debljina samog stakla nema veze...staklo od 4mm prema onom od recimo 6 ima zanemarivo slabija toplinska svojstava...oba dva su jako dobri voditelji topline i zrak izmedju stalkala je znacajniji.to zaboravi. 4 mm je dovoljno...

sta se tice reflektirajuceg ono nije tako lose al nije ni neka bajka...ja imam taj stop sol plavi. to ti nije bas staklo u boji mada se naslucuje plavkasta boja...nemoj samo uzet smedji.imas dojam koda gleda kroz tamne suncane naocale...koda je vani stalno oblacno...
plavi nije los..izvana kad gledas prozori ti izgledaju ljepo plavkasti.nebo se u njima reflektira..iznutra je malo zamracenije nego kod normalnog stakla..po ljeti propustaju manje zraka od sunca direktinim zracenjem sta mozes nadoknadit spustanjem roleta sta je jos efikasnije...
nije lose to reflektirajuce jel ti rolete nisu spustene a niko ti ne vidi u kucu ni bez zavjesa...osim po noci...kad upalis svjetlo sve se vidi koda imas normalno staklo..
moja-kucica is offline  
Old 21.03.2005., 15:20   #80
cula sam da taj plin procuri nakon 2-3 godina, sta god to znacilo
btw mojakucica
jesi nasao one jeftikaner zbukere Jasmina i what ever za 7 dm/m2?
i kako je ispao finalni proizvod?
jesi stavio onaj svoj stiropor (koji je ono bio7,8???) i sproveo teoriju u praksu?
chani is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.