Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2006., 01:00   #81
Quote:
Putnik92 kaže:
Treba ti građevinska.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 08:50   #82
Najprije lokacijska
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 22:16   #83
Quote:
plimpi kaže:
Najprije lokacijska
Da bi došao do građevinske, prvo lokacijska, ofkors. Izvinjavam se, mislio sam da se to podrazumjeva.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 23:47   #84
drvena kuća i građevinska dozvola

možda malo glupo pitanje ali treba li drvena kuća građevinsku dozvolu? Odnosno da li o materijalu ovisi potrebnost građ.dozvole?

šta npr. da mene pukne napravit kuću od staklenih boca? ili od pleksiglasa? bi li mi trebala građ.dozvola?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 11:49   #85
Quote:
Bilobrkster kaže:
možda malo glupo pitanje ali treba li drvena kuća građevinsku dozvolu? Odnosno da li o materijalu ovisi potrebnost građ.dozvole?

šta npr. da mene pukne napravit kuću od staklenih boca? ili od pleksiglasa? bi li mi trebala građ.dozvola?
a na osnovi čega bi platio komunalne doprinose i vodnu naknadu?
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 13:07   #86
ako misliš graditi iz početka, od nule onda ti treba dozvola bez obzira od čega,

dozvola ti jedino ne treba za gražae, šupe i slične objekte.

ako misliš na već postojeću drvenu kuću pa si u nedoumici da li je legalizirati ili ne....onda ovisi koiko je stara, mislim da za sve kuće, objekte za stanovanje izgrađene prije, nisam siguran, 1960g...ne treba građ. dozvola.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 13:17   #87
Quote:
Edgar kaže:
ako misliš graditi iz početka, od nule onda ti treba dozvola bez obzira od čega,

dozvola ti jedino ne treba za gražae, šupe i slične objekte.

ako misliš na već postojeću drvenu kuću pa si u nedoumici da li je legalizirati ili ne....onda ovisi koiko je stara, mislim da za sve kuće, objekte za stanovanje izgrađene prije, nisam siguran, 1960g...ne treba građ. dozvola.
na ovo mislim
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 13:20   #88
Quote:
plimpi kaže:
a na osnovi čega bi platio komunalne doprinose i vodnu naknadu?

OT: (ajmo se malo igrat)

kupiš najjači jebeni agregat, iskopaš rupu u zemlji, betoniraš ju, unutra metneš taj agregat i prekriješ deeeeebelim slojem nečega (radi buke) agregat spojiš na onaj ogromni tank od plina i voila = evo struje!!!

iskopaš jebeno veliku rupu, betoniraš i naručiš 3-4 cisterne vode i voila = nema vodne naknade!!!

__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 13:47   #89
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 14:21   #90
Quote:
Bilobrkster kaže:
OT: (ajmo se malo igrat)

kupiš najjači jebeni agregat, iskopaš rupu u zemlji, betoniraš ju, unutra metneš taj agregat i prekriješ deeeeebelim slojem nečega (radi buke) agregat spojiš na onaj ogromni tank od plina i voila = evo struje!!!

iskopaš jebeno veliku rupu, betoniraš i naručiš 3-4 cisterne vode i voila = nema vodne naknade!!!

ti ne znaš ni šta je komunalni doprinos ni vodna naknada.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 14:23   #91
Quote:
Edgar kaže:
ako misliš graditi iz početka, od nule onda ti treba dozvola bez obzira od čega,

dozvola ti jedino ne treba za gražae, šupe i slične objekte.

ako misliš na već postojeću drvenu kuću pa si u nedoumici da li je legalizirati ili ne....onda ovisi koiko je stara, mislim da za sve kuće, objekte za stanovanje izgrađene prije, nisam siguran, 1960g...ne treba građ. dozvola.
1968.

za pomoćne građevine do 50m2 bruto ne treba dozvola samo ako je na čestici već izdana građevinska dozvola za stambeni objekt.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 16:31   #92
Quote:
plimpi kaže:
1968.

za pomoćne građevine do 50m2 bruto ne treba dozvola samo ako je na čestici već izdana građevinska dozvola za stambeni objekt.
pa...na to mislio.....pa nećeš valjda na čestici napraviti garažu i do kuće udaljene 300m pješačiti
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 16:41   #93
Quote:
plimpi kaže:
1968.

za pomoćne građevine do 50m2 bruto ne treba dozvola samo ako je na čestici već izdana građevinska dozvola za stambeni objekt.
pa...na to mislio.....pa nećeš valjda na čestici napraviti garažu i do kuće udaljene 300m pješačiti
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 20:17   #94
Quote:
Edgar kaže:
ako misliš graditi iz početka, od nule onda ti treba dozvola bez obzira od čega,

dozvola ti jedino ne treba za gražae, šupe i slične objekte.

ako misliš na već postojeću drvenu kuću pa si u nedoumici da li je legalizirati ili ne....onda ovisi koiko je stara, mislim da za sve kuće, objekte za stanovanje izgrađene prije, nisam siguran, 1960g...ne treba građ. dozvola.




Za sve gradevine koje su sagradene do 15.02 1968 godine nije potrebno vaditi gradevinske dozvole -jer se nisu ni izdavale tako da sve sto je do tog roka izgradeno racuna se kao da ima gradevinsku dozvolu.U katastru mozete zatraziti te podatke od kad vam je kuca sagradena.
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 20:32   #95
Quote:
maksica6 kaže:
Za sve gradevine koje su sagradene do 15.02 1968 godine nije potrebno vaditi gradevinske dozvole -jer se nisu ni izdavale tako da sve sto je do tog roka izgradeno racuna se kao da ima gradevinsku dozvolu.U katastru mozete zatraziti te podatke od kad vam je kuca sagradena.
da? a kak oni to znaju, po meni mogu znati samo kad su je ucrtali 8ak je uopće i ucrtana)
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 20:45   #96
Quote:
plimpi kaže:
1968.

za pomoćne građevine do 50m2 bruto ne treba dozvola samo ako je na čestici već izdana građevinska dozvola za stambeni objekt.

ali treba potvrda glavnog projekta, a to je skoro pa isto

NEMA GRADNJE BEZ DOZVOLE ILI POTVRDE (OSIM NEKIH IZUZETAKA - grobnice, spomenici .... )
__________________
MiSviDoma
bamboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 21:13   #97
Quote:
bamboo kaže:
ali treba potvrda glavnog projekta, a to je skoro pa isto

NEMA GRADNJE BEZ DOZVOLE ILI POTVRDE (OSIM NEKIH IZUZETAKA - grobnice, spomenici .... )
i za grobnice i spomenike treba ti dozvola
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 00:42   #98
Quote:
Edgar kaže:
da? a kak oni to znaju, po meni mogu znati samo kad su je ucrtali 8ak je uopće i ucrtana)
Postojanje objekta prije 1968. g. dokazuje se Aerofotogrametrijskim snimkom ili kraće avio-snimkom. Postoji snimak iz aviona koji je rađen 1968.g. za cijelu Hrvatsku, pa prema tome ako je taj objekt na tom snimku, kuća je postojala 1968.g. a ako nije - nije postojala.
Aerofotogrametrijski snimak za određeno područje dobije se u Katastru.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 08:26   #99
Quote:
GuardianAngel kaže:
Postojanje objekta prije 1968. g. dokazuje se Aerofotogrametrijskim snimkom ili kraće avio-snimkom. Postoji snimak iz aviona koji je rađen 1968.g. za cijelu Hrvatsku, pa prema tome ako je taj objekt na tom snimku, kuća je postojala 1968.g. a ako nije - nije postojala.
Aerofotogrametrijski snimak za određeno područje dobije se u Katastru.
hebem ti, vidiš kak smo bili napredni...........
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 14:08   #100
Quote:
Edgar kaže:
i za grobnice i spomenike treba ti dozvola
gdje ti to piše?
__________________
MiSviDoma
bamboo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.