Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2013., 21:45   #41
Quote:
BangOnACan kaže: Pogledaj post
Još je strašnije kada netko misli da nešto zna, a ne zna, no drugima govori da su neznalice (recimo ne znaš da se piše 'lijepi', a ne 'ljepi' - probaj to naučiti iz svega ovoga). Postoje različite varijante plivajućeg poda, a jedna je da se izolacija (stiropor, kamena vuna, pluto) stavlja ispod estriha a iznad AB ploče. I da onda na estrih ide parket, upravo kako je napravljeno u Horvatovoj. Termin 'plivajući' ili 'plutajući' se ne odnosi na činjenicu lijepljenja, nego na činjenicu odvajanja poda od nosivog elementa - zato se kaže da pod 'pliva'.

Evo jedan link: http://www.webgradnja.hr/clanci/podo...ajuci-pod/161/

Zašto odzvanja? Zato što plivajući podovi imaju rezonantnu frekvenciju koju je cilj dovesti što niže, najbolje ispod praga ljudskog sluha, dakle ispod 20Hz. No to je moguće postići tek s dosta skupim čvrstim izolacijskim materijalima (ili oprugama), u koje stiropor i kamena vuna ne spadaju. Inače se dobiva da duboke frekvencije u plivajućem podu zbog rezonancije budu još i povećane, zbog čega akustički stručnjaci kod gradnje muzičkih studija preporučuju da se plivajući pod uopće ne radi ukoliko se na njega ne misli pošteno potrošiti. Ovakve jeftine varijante plivajućeg poda su favorizirane od strane građevinara jer su im još jeftinije i jednostavnije za napraviti od lijepljenja parketa direktno na beton, no usput ne spominju da se izolacija time zapravo smanjila, a ne povećala.

A možda su i međukatne ploče polumontažne, no to ne znam.
U ovom tekstu malo piše o podlozi malo o parketima.

što se tiće Horvatove u svim stanovima (osim onim gdje je išla izmjena) je stavljan parket na način da se lijepio. Masivni parket se nikada ne stavlja na plivajući način.
Onaj koji je to rekao i svi to pričaju po zgradi radi samo štetu Nivogradnji. Mada su se i sami pokopali sa ovom usranom zgradom.

Ne znam što su stavljali ispod glazure jer nema načina da to saznam osim da si razvalim pod.
Ali za parket znam kako je stavljan, a druga je stvar što je jedan od parketara na zgradi većinu stanova zasro pa više ne radi za NG.
I druga je stvar što se u dosta stanova parket iskoritao ali ekipa to ne zna prepoznat.
acm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:49   #42
Quote:
BangOnACan kaže: Pogledaj post
Termin 'plivajući' ili 'plutajući' se ne odnosi na činjenicu lijepljenja, nego na činjenicu odvajanja poda od nosivog elementa - zato se kaže da pod 'pliva'.
možda znaš nešto o estrihu (ja priznajem da ne znam), ali kad vidim što ti i ostali pišu o parketu
Bolje možda proučit prije nego se nešto napiše.
đast for nou
acm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 22:07   #43
Quote:
acm kaže: Pogledaj post
možda znaš nešto o estrihu (ja priznajem da ne znam), ali kad vidim što ti i ostali pišu o parketu
Bolje možda proučit prije nego se nešto napiše.
đast for nou
Upravo radi proučavanja sam i stavio link na kojemu se lijepo vidi što plivajući pod označava.

No da se okanimo toga, kakvih problema imate u svom stanu, s obzirom na negativan ton?

Zadnje uređivanje BangOnACan : 03.02.2013. at 22:14.
BangOnACan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 22:24   #44
Quote:
BangOnACan kaže: Pogledaj post
Upravo radi proučavanja sam i stavio link na kojemu se lijepo vidi što plivajući pod označava.

No da se okanimo toga, kakvih problema imate u svom stanu, s obzirom na negativan ton?
mene ne smetaju susjedi jer sam naučen na galamu.
Da je više galame bilo bi bolje )

prvo me smeta lokacija zgrade, to bi se ubio jer sam došao iz naj kvarta u gradu ovdje u vukojebinu i na selo.
Što se tiće stana, parket se nije rasušio nego se iskoritao i kao trebo bi prijavit da ga opet lakiraju a kud ću sa stvarima?
Ko će razmontirat ormare i platit to? Možda NG jer su sjebali parket, NOT.
Prozori su dno dna, puše iz njih i stan se ne može ugrijat.
Ko će platit taj fakin plin koji se troši a ne može se ugrijat? Nivogradnja, NOT

itd......

I da, hodnici puni stvari od stanara, dok jedan dan ne poludim i sve pobacam u 3pm. Ekipa sa sela došla živjet u zgradu, a običaji ostali sa sela
acm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 22:33   #45
Quote:
acm kaže: Pogledaj post
mene ne smetaju susjedi jer sam naučen na galamu.
Da je više galame bilo bi bolje )

prvo me smeta lokacija zgrade, to bi se ubio jer sam došao iz naj kvarta u gradu ovdje u vukojebinu i na selo.
Što se tiće stana, parket se nije rasušio nego se iskoritao i kao trebo bi prijavit da ga opet lakiraju a kud ću sa stvarima?
Ko će razmontirat ormare i platit to? Možda NG jer su sjebali parket, NOT.
Prozori su dno dna, puše iz njih i stan se ne može ugrijat.
Ko će platit taj fakin plin koji se troši a ne može se ugrijat? Nivogradnja, NOT

itd......

I da, hodnici puni stvari od stanara, dok jedan dan ne poludim i sve pobacam u 3pm. Ekipa sa sela došla živjet u zgradu, a običaji ostali sa sela
Kada bismo se mogli mijenjati, ja bih sve dao da imam prozor koji puše (jer kod mene se lako ugrije, začudo) za živce oko topotanja uvečer kad idem spavati.

Inače, slažem se da s parketom postoje problemi, odvajanja i pucketanja na mjestima kad se hoda, a da ne pričam o tom šugavom odzvanjanju.

Neki stanari su totalni ignoranti i ostavljaju tjednima svoje kutije, smeće, cipele i slično ispred svojih vrata, što je, uostalom, i sigurnosni problem za slučaj ne-daj-bože požara. Zbog cijene tu je puno ljudi koji nisu navikli živjeti u pristojnosti. Ali svakako i pravljenje buke drugim stanarima spada, neovisno o tome smeta li to nekom ili ne (vama, srećom ne) u nepristojno ponašanje (posebno iza 10-11 navečer). Lokacija je takva kakva jest, zato je i cijena bila niža - ja ne smatram to tolikim problemom ukoliko se koristi automobil (svakako je sjever-jug prometnica mnogo manje opterećena nego istok-zapad), no zbog neredovite 268-ice zna biti problem.
BangOnACan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 09:43   #46
Quote:
BangOnACan kaže: Pogledaj post
Kada bismo se mogli mijenjati, ja bih sve dao da imam prozor koji puše (jer kod mene se lako ugrije, začudo) za živce oko topotanja uvečer kad idem spavati.

Inače, slažem se da s parketom postoje problemi, odvajanja i pucketanja na mjestima kad se hoda, a da ne pričam o tom šugavom odzvanjanju.
Ima li vezano za parket kakve pomoći? Počelo je pucketanje kako se hoda i odvaja se na nekim mjestima po milimetar - koliko sam se ja uspio informirati sušenje parketa u sezoni grijanja dovodi do pucanja istog.

Koje je rješenje? Pustiti da sve ispuca i onda kitati? Žaliti se nivogradnji?
herci is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 18:27   #47
Quote:
acm kaže: Pogledaj post
@zniranac

Da li ti uopce znas sto je plivajuci pod???
Ako zivis u Horvatovoj tamo to nije stavljano, jedino ako si
trazio/la da ti se to postavi )
Neznam sta znaci plivajuci pod,nemam veze sa gradevinom i nebitno kako se zove pod koji je izveden u Horvatovoj...plivajuci,plutajuci ili nekako trece...bitno da sam se uvjerio da nisam jedini koji ima problema sa tutnjanjem u stanu.Rekao mi je predstavnik stanara koji radi za nivogradnju da je plivajuci pod postavljen a sad jel nije ili je tako je nebitno...bitan mi je bio problem.
Znaci tutnjava kod mene neide odozgo niti odozdo vertikalno...sto posto sam se uvjerio.Tutnjava dolazi kat ispod mene ali iz stanova desno i lijevo.Znaci nikakva vertikala nego preko betona odjekuje i prenasa se tutnjava kod mene i kod susjeda ispod mene...Istu tutnjavu cujemo i on i ja.Nesto su fulali,mozda nisu odvojili parket od zida ili nesto drugo...NEZNAM...nisam strucnjak,samo nagadjam...mozda ACM zna nesto vise o tome.
zniranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 00:16   #48
Zna li netko iz kojeg stana dolazi lupanje cekicem u 11.30 navecer i u svako drugo doba dana? Stvarno u ovoj zgradi se jako puno primitivaca doselilo.
BangOnACan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 19:21   #49
Quote:
BangOnACan kaže: Pogledaj post
Zna li netko iz kojeg stana dolazi lupanje cekicem u 11.30 navecer i u svako drugo doba dana? Stvarno u ovoj zgradi se jako puno primitivaca doselilo.
ima ih ima...
Molim vas lipo da li netko zna na koji način iznajmiti parkirno mjesto u garaži, pitala sam u Nivogradnji i naveli su mi koja su na prodaju ali vidim da se na njih netko parkira pa čak i predstavnik stanara. Da li je bio kakav natjecaj, mislim ludo je plačati ako se daje besplatno-
adolf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 20:23   #50
Nas predstavnik je bog i batina i on moze radit sta hoce i stat gdje hoce.Nesto kao SERIF ili kao kad si na vlasti onda mozes radit sta hoces...:P
Jednom prilikom sam vidio predstavnika kako covjeku okrece retrovizore i dize brisace.Covjek je stao sa autom na vanjski parking ali ne na parkirno mjesto nego uz rub ceste....Haha jesam se smijao kad sam to vidio.
Njegova zena isto moze sve i svasta jer ona je zena od boga i batine(serifa)al jadna nemoze ili nezna pozdravit odnosno odzdravit.
Susjedi su blagoreceno katastrofa,cast iznimkama...hodaju po stanu bosi i lupaju,psi laju,buse u vrijeme kad se spava,povlace namjestaj,tulumi sa glasnom muzikom do kasno u noc,pisaju po garazi,kod lifta smrdi po mokraci,smece bacaju gdje stignu po garazi itd...Privikavam se pomalo na sve to jer sam tek nedavno uselio.
Neznam od kud su svi ti ljudi dosli al imam osjecaj da se vecina spustila prvi put sa nekog brda u grad.
Za parkirno mjesto u garazi neznam odgovor al mozda najbolje da pitas naseg serifa on sve zna...:P
horvatova33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 23:11   #51
Kakva su iskustva sa novim stanovima u Dubravi , nasuprot ambulante na Ljubijskoj ?

http://www.nivogradnja.hr/stambeno-p...ka-8-i-10.aspx
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 15:44   #52
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Kakva su iskustva sa novim stanovima u Dubravi , nasuprot ambulante na Ljubijskoj ?

http://www.nivogradnja.hr/stambeno-p...ka-8-i-10.aspx
Haha, Dubrava-Maksimir ... to je isto kao kad napisu Precko-Jarun ... haha, dajte se odlucite gdje
MasterWindu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 21:14   #53
Jeste li imali problema s prodorom vode u području roleta? Mi smo u starijim zgradama od Nivogradnje (naselje RIS) i nemogu se oteti dojmu da pokušavaju sve probleme izdurati do završetka garancije...

- Curenje vode kroz prozoske klupčice oni su rješavali silikonskim premazom oko klupčica
- Curenja na diletaciji popravljena su izradom kanalića koji tu vodu koja je procurila na diletacijama odvodi u odvod
- Curenja vode u podovima u garaži oni su purpenirali (injektirali pur pjenu) i nadali se da neće više procuriti...
_zuti_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 16:06   #54
Koje probleme imaju stanari u novim stanovima u Oporovečkoj ?
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 13:25   #55
Samo da napišem nešto na ovu temu. Uselio sam prije dvije godine u zgradu od Nivogradnje u Prečkom. Jako sam zadovoljan sa kvalitetom stana, toplinska izolacija jako dobra, zvučna također. Ima par manjih grešaka, ali ima i par većih (očito im je velika boljka na svim zgradama stolarija - već su mi dvaput mijenjali balkonska vrata).

Ali, nevezano za samu nekretninu, kupnja stana je bilo iskustvo koje čim prije želim zaboraviti. Stan mi je trebao u kratkom roku, kredit je već bio praktički odobren (imao predodobrenje za tu i tu svotu). I sve im ja to kažem, nadajući se da će vidjeti da sam ozbiljan kupac i da će se malo potruditi.

Jok, naišao sam na NAJBAHATIJE ljude koje sam ikad vidio - kao da mi rade uslugu što mi prodaju stan. Od samog početka pa do kraja (a još nije kraj, jer još nisu riješili sve reklamacije), ponašaju se kao da su nedodirljivi.

Od toga da mi kažu da moram uzeti slobodan dan na poslu za rješavanje reklamacije jer oni ne rade po terenu OSIM od 8 do 16.

Od toga da kad sam trebao preuzeti stan da mi nisu dali ključ dok ne prebacim sve priključke na sebe (što znam da većina firmi sama obavi), bez obzira što im je sjeo novac na račun i što u ugovoru stoji stavka da se ključ predaje kupcu ODMAH ČIM se to dogodi. Naravno da se u ugovoru o kupoprodaji nigdje ne spominje da se prije izdavanja ključa moraju priključci prebacit na sebe.

Dakle, ucjenjivali su me, zato jer im se moglo.

Tada ih nisam prijavio jer sam samo htio da to sve skupa brže prođe, pa sam ipak i tada uzeo dan slobodno da bi napravio sve što traže.

Uglavnom, kvaliteta stanova ok, ali kvaliteta firme UŽAS! BAHATI, BEZOBRAZNI... Onoj direktorici ne bi dao da koze čuva, a kamoli da vodi firmu + komunicira sa klijentima.
__________________
Bitch please...!
smartass- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 21:13   #56
Ja sam isto u Prečkom i jako zadovoljan sam sa stanom. Očito da su neki u Nivogradnji još u 2005. pa misle da mogu zaje... ljude. Ja osobno sam imao dobro iskustvo, al da su zajebani kod mijenjanja ugovora - jesu. I malo fleksibilnosti ne bi škodilo.

Sve reklamacije koje sam imao su brzo i dobro riješene i njihovi radnici koji su ih radili su dobri.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 12:21   #57
Mene u Horvatovoj najviše smeta to ostavljanje smeća u hodniku, neki se ne potrude ni zatvoriti vrećicu već ju ostave onako otvorenu da se smrad što bolje širi i tako ostave vrećicu po cijelu noć ili cijeli dan ... šta će tek biti sad kad dođe ljeto i visoke temperature ... i meni se zna dogoditi da pospremam stan i ispranim kantu al nejde mi se taj tren van pa ostavim vrećicu na balkonu tih sat vremena a ne da smrdi svim susjedima ... iskreno ne znam šta se može napraviti po pitanju toga glupo mi je ići i kucati nekom na vrata i zamjerati se susjedima al teško mi je i podnositi taj smrad ...
Tara 3006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 16:15   #58
Problemi nivogradnja

Činjenice o nivogradnji temeljene na iskustvu većine stanara u horvatovoj 33:
Nivogradnja je firma koja, bez obzira kakve priče o njoj bile u prošlosti, jako loše i nikako prema zakonima struke obavlja svoj posao.
Prilikom izgradnje zgrade u Horvatovoj 33 napravili su nebrojeno grešaka a iste na žalbe stanara nisu otklonili već se oglušili na pritužbe ili odugovlačili s popravcima šaljući nestručne, neinformirane i neadekvatne ljude na teren.
U upravi su jako neuljudni, kako je jedan forumaš ovdje naveo, postavljaju se kao da oni nama čine uslugu nakon što smo kupili stanove od 100000€ kod njih.
Neki od velikih propusta prilikom izgradnje zgrade:
Vanjska stolarija- Prozori i vrata koji propuštaju kišu, vlaga se kondenzira i prolazi vjetar kroz njih.
Na nebrojene pritužbe stanara i skupljanje potpisa više od polovice stanova, napokon su nam "izašli u susret" i bravarskim metodama pokušali silikonizirati okvire prozora i mjenjati brtve koje su bile djelomično postavljene.
Nakon što ni to nije upalilo nakon nekoliko dolazaka radnika, većinom u radno vrijeme ljudi (usput da kažem- i maksimalno dekomodiranje stanara zbog toga jer smo morali izostati s posla da bi tome prisustvovali) odlučili su se na veliku sanaciju
prozora koja je uključivala promijenu stakala i brtvi na prozorima. Ta solucija je rezultirala manjim postotkom propuštanja
prozora i manjom kondenzacijom vlage na prozorima, ali i dalje nije otklonila problem. Na tome je ostalo. Sad se oni prave
gluhi a nama i dalje prozori propuštaju. Prozori koje su stanari platili, a nivogradnja je u sudskom sporu s izvođačima radova i nije im još platila ništa.
Unutarnja stolarija- Vrata prostorija koja se zbog male razlike u temperaturama susjednih prostorija iskrive u tolikoj
mjeri da se, kad se pritisne kvaka čuje pucanj zbog nategnutosti koja se stvori zbog krivljenja. Na to smo se isto tužili i dobili smo majstore sa turpijama koji su nam isturpijali brave na okviru vrata.
Nakon toga smo izgubili apetit za naknadno tužakanje. Naučili smo živjeti s tim.
Garaža- Nagib poda u garaži napravljen je tako da skupljena voda (od snijega ili kiše koju automobili donesu u garažu) ne otječe u kanale namjenjene za odvod vode koji se nalaze u centralnom dijelu prolaza prema parkirnim mjestima. Voda se sa parkirnog mjesta skuplja uz zid od garaže, odnosno nagib poda garaže je postavljen obrnuto od zdrave pameti.
To rezultira skupljanjem lokvi vode na rubu garažnog parkirnog mjesta te povlačenjem vode u zid odnosno vlaženjem betonskih zidova. Uprava nivogradnje se oglušila na pritužbe i komentare kad su problemi prvi put primjećeni i kad su im demonstrirane slike te su problem doživjeli i osobno.
Osim ovih nekoliko problema ima još hrpa drugih sa parketima, klupicama na prozorima (koje imaju nagib prema unutra umijesto prema vani pa kiša stvara lokvicu na prozoru umijesto da se slijeva niz zgradu), ogradama na balkonima (isti problem kao i s prozorima, voda se sa široke metalne klupice na balkonu ulijeva u balkon umijesto da se nagibom odvodi niz zgradu),
zatim problemi s propuštanjem vode kroz krov na posljednjem katu i još mnogi problemi koji su zasjenjeni onim velikim problemima pa ih se ni ne razmatra kao probleme.

Eto toliko ukratko ali cijela priča je mnogo duža od gore navedene i jako su loša iskustva stanara horvatove 33 s nivogradnjom.
insuan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 12:34   #59
Quote:
smartass- kaže: Pogledaj post
Ali, nevezano za samu nekretninu, kupnja stana je bilo iskustvo koje čim prije želim zaboraviti. Stan mi je trebao u kratkom roku, kredit je već bio praktički odobren (imao predodobrenje za tu i tu svotu). I sve im ja to kažem, nadajući se da će vidjeti da sam ozbiljan kupac i da će se malo potruditi.

Jok, naišao sam na NAJBAHATIJE ljude koje sam ikad vidio - kao da mi rade uslugu što mi prodaju stan. Od samog početka pa do kraja (a još nije kraj, jer još nisu riješili sve reklamacije), ponašaju se kao da su nedodirljivi.

Od toga da mi kažu da moram uzeti slobodan dan na poslu za rješavanje reklamacije jer oni ne rade po terenu OSIM od 8 do 16.

Od toga da kad sam trebao preuzeti stan da mi nisu dali ključ dok ne prebacim sve priključke na sebe (što znam da većina firmi sama obavi), bez obzira što im je sjeo novac na račun i što u ugovoru stoji stavka da se ključ predaje kupcu ODMAH ČIM se to dogodi. Naravno da se u ugovoru o kupoprodaji nigdje ne spominje da se prije izdavanja ključa moraju priključci prebacit na sebe.

Dakle, ucjenjivali su me, zato jer im se moglo.

Tada ih nisam prijavio jer sam samo htio da to sve skupa brže prođe, pa sam ipak i tada uzeo dan slobodno da bi napravio sve što traže.

Uglavnom, kvaliteta stanova ok, ali kvaliteta firme UŽAS! BAHATI, BEZOBRAZNI... Onoj direktorici ne bi dao da koze čuva, a kamoli da vodi firmu + komunicira sa klijentima.
Ja stvarno imam dobro iskustvo sa njihovom prodajom, gospođa uvijek ljubazna i sve što sam trebala rješavala u kratkom roku.
Ovo sa prebacivanjem komunalija na sebe pa tek onda ključ u ruke mi je u redu, kasnije te ne mogu zajebavati da si ti napravio dug jer potpisuješ zapisnik i prenosiš na sebe ..Ja sam sve obavila jedno jutro, i popodne radila.
potpisala zapisnik,struja u Gundulićevoj, a sve ostalo-voda, plin, smeće, komunalne naknade u Holdingu u Vukovarskoj .
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 12:45   #60
Pozdrav,

Vidim da je zadnji post bio prije godinu dana ali vrijedi probati.
Dakle, zainteresirana sam za kupnju stana u horvatovoj. Stan mi odgovara i po lokaciji i po razmjestaju prostorija unutar stana. Nakon svega sto sam ovdje procitala nisam sigurna da li bi kupnja toga stana bila dobra odluka. Zanimaju me vasi dojmovi nakon par godina zivota tamo. Da li se situacija popravila- stolarija, parketi, zvucna izolacija... Biste li preporucili kupnju stana tamo? Inace, stan se nalazi na predzadnjem katu. I u vlasnickim papirima se spominje neki spor izmedju erste banke i nivo gradnje?? Moze li malo i o tome?
Zahvalna sam za svaki komentar
manda23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.