Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2010., 22:32   #1
Kristali, drago i poludrago kamenje!

Imam potrebu pocet se bavit sa kristalima, imaju mi bas neku posebnu umirujucu energiju koja zraci iz njih.. treba biti oprezan pri odabiru svog kristala pa me zanimaju vasa misljenja i iskustva..
Kada ste poceli s njima raditi ?
Kako napredujete ?
I kako ste saznali da je bas taj kristal, vas kristal ?

Lijep pozdrav saljem!
__________________
U ljubavi nema rizika, i to cete sami nauciti. Ljudi se vec tisucama godina traze i pronalaze..
AngelOfMystique is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 03:58   #2
kristali su zanimljivi. svaka materija titra nekom posebnom vibracijom. kristali isto tako titraju, ili zrače ne znam koja je prikladnija riječ, kao i npr željezo, zlato il atom ugljika

ljudsko tijelo također titra, tj odašilje i prima vibracije. teorija kaže da kristal privuče čovjeka prema tim obilježjima, recimo poput magnetizma. tamo gdje je minus, privlačiti će plus, i obratno. znaći kada dođeš u trgovinu kristalima, jednostavno se opusti i potraži da te osječaj vodi prema onom koji će te zbog bilo ćega najviše privući. jel to čistoća, boja, oblik, nijansa sve je individulno. kada imam prilike vidjeti mnogo kristala na jednom mjestu, obično rukom prelazim iznad njih i zanimljivi se osječaji mogu uloviti. na nekima me udario elektricitet pri dodiru, dok sam neke osječao kao da mi je ispod dlana plamena svijeća, neki mogu biti topli, drugi hladni. prvu noć sa prvim kristalom u ruci, tigrovo oko, sanjao sam ga, kao da smo se spojili, pretvorio me u medvjedov napad

pošto kristali upijaju ljudske vibracije, vjeruje se a i logika je da nije dobro koristiti kristale koji su imali ranije vlasnike (mogu bit teške il zle naravi). kristal je jednostavno osobna stvar. nije nešto što se posuđuje samo tako. naravno, kristali su idealni i kao predmeti moći (ili predmeti namjere). krune, žezla sa dijamantima, i kristalima, sve su to predmeti moći koji s vremenom nakupljaju namjere svih prijašnjih vlasnika a mogu potrajati mnogo, daleko duže od vijeka bilo kog čovjeka. imati kristale a ne koristiti ih, ili ne znati ih koristiti je neodgovorno, recimo kao da imate biljku i ne zalijevate je, bolje da je nemate uopće jer ako će samo skupljati prašinu njihov utjecaj vjerojatno neće bit poželjan.

običan ugiljik, spojen na pravilan način daje čisti dijamant, najtvrđu stvar poznatu ljudima. najčešće se u upotrebi koristi gorski kristal ili kvarc, ima velik utjecaj na druge kristale a i nije tako skup. gorski kristal ima rijetka piezoelektrična svojstva, kada ih se izloži "mehaničkom stresu" izbijaju električni naboj. isto vrijedi i za kosti.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 12:49   #3
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
kristali su zanimljivi. svaka materija titra nekom posebnom vibracijom. kristali isto tako titraju, ili zrače ne znam koja je prikladnija riječ, kao i npr željezo, zlato il atom ugljika

ljudsko tijelo također titra, tj odašilje i prima vibracije. teorija kaže da kristal privuče čovjeka prema tim obilježjima, recimo poput magnetizma. tamo gdje je minus, privlačiti će plus, i obratno. znaći kada dođeš u trgovinu kristalima, jednostavno se opusti i potraži da te osječaj vodi prema onom koji će te zbog bilo ćega najviše privući. jel to čistoća, boja, oblik, nijansa sve je individulno. kada imam prilike vidjeti mnogo kristala na jednom mjestu, obično rukom prelazim iznad njih i zanimljivi se osječaji mogu uloviti. na nekima me udario elektricitet pri dodiru, dok sam neke osječao kao da mi je ispod dlana plamena svijeća, neki mogu biti topli, drugi hladni. prvu noć sa prvim kristalom u ruci, tigrovo oko, sanjao sam ga, kao da smo se spojili, pretvorio me u medvjedov napad

pošto kristali upijaju ljudske vibracije, vjeruje se a i logika je da nije dobro koristiti kristale koji su imali ranije vlasnike (mogu bit teške il zle naravi). kristal je jednostavno osobna stvar. nije nešto što se posuđuje samo tako. naravno, kristali su idealni i kao predmeti moći (ili predmeti namjere). krune, žezla sa dijamantima, i kristalima, sve su to predmeti moći koji s vremenom nakupljaju namjere svih prijašnjih vlasnika a mogu potrajati mnogo, daleko duže od vijeka bilo kog čovjeka. imati kristale a ne koristiti ih, ili ne znati ih koristiti je neodgovorno, recimo kao da imate biljku i ne zalijevate je, bolje da je nemate uopće jer ako će samo skupljati prašinu njihov utjecaj vjerojatno neće bit poželjan.

običan ugiljik, spojen na pravilan način daje čisti dijamant, najtvrđu stvar poznatu ljudima. najčešće se u upotrebi koristi gorski kristal ili kvarc, ima velik utjecaj na druge kristale a i nije tako skup. gorski kristal ima rijetka piezoelektrična svojstva, kada ih se izloži "mehaničkom stresu" izbijaju električni naboj. isto vrijedi i za kosti.
E hvala ti na informacijama! Vec sam mislila da se nece nitko javiti.. hehe
Da, da.. to je istina da je najbolje ne uzimat kristale koje je vec netko imao.. ali ja imam jedan mali gorski kristalic koji mi je netko dao.. Ne mislim da je los, ali mi opet nije to to.. ne znam kako da objasnim.. ma najbolje mi je sama uzet i osjetit svoj bas sam bila nasla jedan predivan ducan sa svim kristalima, kad sam usla bila sam totalno zbunjena sa svih strana me se zvalo a niti sam imala bas puno vremena biti :/ ali nadam se drugi put kad uhvatim vise vremena biti opustenija i intuitivnija i da cu naci jedan kristal
Citala sam isto bila po horoskopima koji kristal ti kao odgovara, ali ja mislim da to nema veze, mislim da kristal bas moras osjetit, da budes siguran da je to tvoj..
Hvala jos jednom..
__________________
U ljubavi nema rizika, i to cete sami nauciti. Ljudi se vec tisucama godina traze i pronalaze..
AngelOfMystique is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 15:48   #4
Ja nemrem odoliti kao i svaki put na nekaj ovakvo...
Kristali ne upijaju ništa od čovjeka, nit svaki čovjek ima svoj kristal, nit čovjek ima neku posebnu "vibraciju" a kristali zrače manje od tebe. A da kvarc ima piezzoelektrični efekt...ima....što i dalje nema nikakve veze s njegovom "frekvencijom". Da je dijamant tvrd i to je točno pa šta?
Eto...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 13.02.2010. at 16:57.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 17:01   #5
i meni je smijesno to jer znam kakvi komentari mogu bit na tuda osobna iskustva nema svaki covjek svoj kristal, no kontakt sa nekim kristalima na neke ljude ce ostaviti pozitivan ucinak i djelovanje. kako to tocno djeluje to je jos nedovoljno poznato.

nisam razumio sto si htio s ovim rec:
nit čovjek ima neku posebnu "vibraciju" a zrače manje od tebe.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:02   #6
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
i meni je smijesno to jer znam kakvi komentari mogu bit na tuda osobna iskustva nema svaki covjek svoj kristal, no kontakt sa nekim kristalima na neke ljude ce ostaviti pozitivan ucinak i djelovanje. kako to tocno djeluje to je jos nedovoljno poznato.

nisam razumio sto si htio s ovim rec:
nit čovjek ima neku posebnu "vibraciju" a zrače manje od tebe.
Djeluje kao placebo.
Točno to kaj piše, kristali zapravo skoro uopće ne zrače, mi zračimo.... infracrveno, a neku posebnu vibraciju nemamo...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:30   #7
Pozdrav svima.
Pokušavam naći odgovarajuću temu na forumu, o kristalima, koji me u posljednje vrijeme fasciniraju. Nabavila sam si malu kolekciju.
Osim osnovnih, gorskog kristala i hematita, imam sugilit, celestin, selenit i još dosta manjih kamenčića. Ipak, zapazila sam da mi hematit zaista puno pomaže kod koncentracije i posebno mi je drag.
Nastojim ga pravilno puniti/prazniti i to na način da ga zakopam u zemlju, a kasnije napunim uz gorski kristal.
Ipak, čini mi se da sam napravila pogrešku.
Posljednji put sam ga ukopala u zemlju (ne preduboko naravno) i ostavila ga prazniti 48 sati te otišla na put. U međuvremenu je padala kiša i smočila zemlju.
Zna se da hematit ne "trpi" vodu pa mislim da je možda izgubio svoja svojstva izlaganjem u vlažnoj zemlji.
Da li netko zna nešto više o tome? Da li hematit time automatski gubi svoju "moć"?
Thx.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 08:35   #8
Quote:
zoya85 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna nešto više o tome? Da li hematit time automatski gubi svoju "moć"?
Thx.
Nažalost taj tvoj hematit nema apsolutno nikakvu moć...
Spreher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 18:08   #9
Quote:
Spreher kaže: Pogledaj post
Nažalost taj tvoj hematit nema apsolutno nikakvu moć...
Hm...kako za koga. Svatko ima neko svoje iskustvo sa kamenjem (od onih koji se interesiraju za iste i rade s njima, ofc). Čak ukoliko se radi o placebo efektu (što iz vlastitog iskustva znam da se ne mora raditi), za mene opet imaju važan značaj.
Thx, anyway, ali već sam se informirala na pravom mjestu.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 01:27   #10
Drizzt61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 19:42   #11
A to pravo mjesto bi bilo?
__________________
Siniša
sdespoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 20:08   #12
Forumi koji se specijaliziranije bave kristalima i kamenjem, sa konkretnim i dugogodišnjim iskustvima ljudi, kojima je dotična tematika često više od interesa i hobija.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 20:44   #13
Primjerice?
__________________
Siniša
sdespoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 19:12   #14
Quote:
sdespoto kaže: Pogledaj post
Primjerice?
Zašto ti je sad to bitno?
Ali, o.k. ako te zanimaju kristali, više informacija ima na specijaliziranim forumima, tipa spiritual-net, ohalu i ostalim alternativnim forumima, domaćim i stranim.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 12:27   #15
danas na poklon dobih jedan lijepi kamen. zove se galaksit. znate li što o njemu?
Oko Moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 20:34   #16
Drago kamenje i njihov utjecaj

Molim za savjet one koji se razumiju u drago kamenje i njihov utjecaj.
Citala sam na raznim sajtovima o ovoj temi i podaci se nisu slagali,npr. na jednoj stranica sam nasla da oniks dobar, na drugoj da je los, i svasta jos.
Mene najvise zanima opal zato sto sam procitala da gledanjem u njega postajete vidoviti, ali on ne odgovara mom horoskopskom znaku. Imali to kakve veze?
U horoskopu sam lav.
Monique. is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.09.2011., 20:52   #17
Ovisi što želiš postići sa kristalima. Ako je to vidovitost, onda je dobar ametist (tako kažu). Za druge baš i ne znam napamet, ali imam nekoliko priručnika u tvrdom formatu i par pdfova na kompu. Nije sve što dolazi iz te literature primjenjivo i točno. Teško je filtrirati korisnog od beskorisnog, ne samo u ovoj temi, dapače, to je uvijek problem.

Univerzalni kristal koji se preporučuje za štošta je gorski kristal ili kvarc. S njim se ne može fulat koliko sam skontao. Ja imam 7 velika obrađena sa vrhom koje koristim za čakre.

Nova Arka ima dobar izbor kristala i vrlo razumne cijene, pa možeš pogledati.

http://www.novaarka.hr/ponuda.html

Da ne bi bilo zabune, nisam neki veliki poklonik kojekakvih pomagala u duhovnim/ezoternim vodama. Čak i ne vjerujem u sve to bespogovorno. Ne treba se oslanjati na sve to. Ipak želja za promjenom i kapacitet za promjenom proizlaze iz čovjeka samog. Ostalo je samo pomoć, alat ali ne i način stjecanja ovoga ili onoga. To je samo moje mišljenje. Ne volim lijenu duhovnost.
__________________
You suffer... but why?

Zadnje uređivanje tehuti : 07.09.2011. at 20:59.
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 14:10   #18
volim dobru raspravu i debatu, ali mi nikad nije bio jasan ovaj ogranak foruma, tj. alternativa, na kojem se većina rasprava vodi na temu zanstvenog dokazivanja postojanja određenih pojava..pobogu, ako ste na ovom forumu, neka je pretpostavka da u najmanju ruku vjerujete da nešto od ovog postoji/funkcionira...ista stvar i na 'kristalima'...osobno, smatram da funkcioniraju jednako kao bilo koji drugi alat - onoliko dobro koliko ga je netko u stanju upotrijebiti...dakle, ako kupite najveći stećak ametista koji postoji i samo ga zasadite kraj glave, on vas sam od sebe neće učiniti vidovitim, s kristalima, kao i sa svim drugim sl. pomagalima, treba znati raditi..dobar uvod i objašnjenje kako početi ima stranica: http://www.nebeski-dar.hr/index.php?...d=17&Itemid=31, s lijeve strane pod programiranje i održavanje..

netko je spomenuo poklapanje kristala i horoskopskog znaka..iz mog iskustva, te tablice na kojima piše da je tigrovo oko za blizance, a oniks za jarce, apsolutno nemaju veze,tj. nisu bitne. svatko bi trebao odabrati kristal koji mu odgovara i koji ga privlači...

što se vidovitosti same tiče, uf, kompleksna tematika, i smatram da ne možete odjednom postati vidoviti uporabom kristala (ili bilo čega), ali recimo to ovako, za nekoga tko bi želio malo više potaknuti ajna čakru (treće oko),
preporučila bi rad s tigrovim oko (posebice onim plavim, tzv. hawk's eye), lapis lazulijem, ametistom..gorski kristal, jer je pogodan za gotovo sve, te azurit. ovo je čisto iz mojeg osobnog iskustva, mišljenja, te rada s kristalima, dakle postoje šanse da neka tabela negdje tvrdi drugačije
Zannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 15:48   #19
Quote:
netko je spomenuo poklapanje kristala i horoskopskog znaka..iz mog iskustva, te tablice na kojima piše da je tigrovo oko za blizance, a oniks za jarce, apsolutno nemaju veze,tj. nisu bitne. svatko bi trebao odabrati kristal koji mu odgovara i koji ga privlači...
S ovim se apsolutno slažem; uopće me ne zanima povezanost kristala sa horoskopskim znakovima jer mi je to ograničavajuća kategorija..kristali su dio prirode, akumulirano energetsko blago te svojim vibracijama podržavaju sva živa bića..uvijek kupujem kristal kad imam potrebu za njim, odnosno točno znam što kupujem i zašto kupujem. Ponekad izaberem neki jer me privukao, a neke sam dobila i na poklon..za sada imam opal naušnice koje već godinama nosim, imam gorski kristal, ametist, crveni jaspis, snježni obsidijan i zadnji mi je citrin koji nosim kao privjesak na lančiću. Voljela bi ih imati još ali ne forsiram kupovinu, sve u svoje vrijeme..
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 12:19   #20
Ima li iko iskustva sa kupnjom kristala preko eBay-a?
Ja bih kupila ovaj.
vivo per lui is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.