Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2016., 16:08   #21
meni je fora. jebe u mozak progresivce njihovom taktikom i metodama. i ne vadi
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 16:08   #22
Nemam pojma, zar Trump nekad nije bio gay friendly?

Milo je valjda grčko-židovskog podrijetla.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 16:17   #23
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Sad treba provaliti da li glumi da je gay ili glumi da je konzervativac.
MA ne glumi u biti je prilicno tipican. NJegov tip je uvijek " nadrkan " na nesto.
On je bio ( i jos uvijek je ) na feministice i lezbe, a one umjesto da ga ignoriraju ( sto mu je najveca kazna ) su prihvatile igru i zele mu oci iskopati. Lik uziva.
Onda na muslimane, pa na emigrante i svi oni ga zele "sahraniti" umjesto da ga jednostavno ignoriraju. Znam da to nije lako jer u koliko ne obratis paznju on postaje jos " gori ".
Uz sve je i lijepi predstavnik svog tipa " gay decka ", a i prilicno koketan sto uopce nije zanemarivo u danasnje vrijeme.... prema tome zvijezda je rodena!
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Premalo znam o tom Grku (barem po prezimenu) da bi nešto konkretno rekao, no smiješno mi je da je zagovaratelj Trumpa. Šta je taj Trump postao gay friendly? lol
Nesto u zadnje vrijeme koketira. Prepoznao je priliku nakon Orlanda, a svaki glasac je dobar glasac.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 16:29   #24
MA?

On je i sam u mlađim danima bio feminist.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 16:34   #25
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Premalo znam o tom Grku (barem po prezimenu) da bi nešto konkretno rekao, no smiješno mi je da je zagovaratelj Trumpa. Šta je taj Trump postao gay friendly? lol
Ne samo da ga zagovara već ga naziva i svojim Taticom.


Donald Trump has repeatedly not only in his private life but also in his public statements, stood up for homosexuals in ways that the progressive left never has. He came out immediately after Orlando with very strong, very inspiring statements in my view, about how we need to protect ourselves and the steps we need to take to protect gay people. What did Hillary Clinton do? Pander to and make excuses for Islam.”

http://www.breitbart.com/milo/2016/0...toral-history/
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 16:35   #26
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
MA?

On je i sam u mlađim danima bio feminist.
Nista zato.
Voli crne decke i rasist je
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 16:48   #27
Daddy pays good money
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 16:53   #28
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Sad cu ti objasniti zasto ce taj trend uvijek biti ruban i zasto je konzervativizam nespojiv sa gay pravima.
dakle, za tebe David Cameron nije konzervativac? kolko ja znam zakon o gay brakovima u VB izglasan je i stupio na snagu prije 2 godine, za torijevske vlasti. za zapadnu Europu ništa neobično, čitava paradigma konzervatizma je evoluirala. kao što su, na primjer, evoluirale paradigme socijaldemokracije ili patriotizma. (sve to ima logičnu ekonomsku pozadinu suvremenog kapitalizma koju liberali u pravilu ignoriraju, no to je druga tema).


Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post

Konzervativci zele zabraniti useljavanje migranata ( pretezno onih sa bliskog istoka ). Gay zajednica bi time dobila nesto vecu sigurnost jer odredeni broj napada doista dolazi sa njihove strane, ali bi dobili dokidanje stecenih prava, a pod broj 1 prava na brak.
Vecina se , razumljivo, nikada za takvo sto nece odluciti.
gorespomenuti je pripadnike antiimigrantske i islamofobne EDL svojedobno nazvo "horrible people". no, među njima ima podosta LGBT osoba, kao i transparenata te vrste na skupovima.

društvena skupina koja je u jednome trenu bila ugrožena, u nekome drugom neće nužno i kompletna stat u obranu prava neke druge grupe koja je sada ugrožena.

u SAD-u katolici su bili predmetom mržnje KKK-a i raznoraznih WASP skupina, kojima su se dodvoravale instance vlasti, pa su bili dno društva kao treći na crnoj listi uz crnce i Židove. danas tu djeluje nezamislivo, a nekad je bilo vrlo stvarno činjenično stanje. i tom logikom, nijedan američki katolik ne bi bio protiv prava gay osoba, a kako znamo to nije slučaj. makar je, istina, ogroman i vjerojatno iznadprosječan broj američkih katolika koji podržavaju gay brakove.

no, poanta je da danas protestantski mainstream u SAD-u nije niti prikriveno antikatolički, kao što konzervativni mainstream u zapadnoj Europi već sada iskreno nije homofoban ili to postupno prestaje bit. tim više što homofobno ponašanje prestaje bit nužno karakteristično čak i za otvoreno antiimigrantsku islamofobnu desnicu. kao što i dio Trumpovih podržavatelja jest protiv muslimana ili Meksikanaca, ali nije i protiv katolika irskog ili talijanskog podrijetla.
Mikulenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 16:53   #29
da je ateista,svi bi ga ovdje žustro branili
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 17:06   #30
Quote:
Mikulenas kaže:
dakle, za tebe David Cameron nije konzervativac? kolko ja znam zakon o gay brakovima u VB izglasan je i stupio na snagu prije 2 godine, za torijevske vlasti. za zapadnu Europu ništa neobično, čitava paradigma konzervatizma je evoluirala. kao što su, na primjer, evoluirale paradigme socijaldemokracije ili patriotizma. (sve to ima logičnu ekonomsku pozadinu suvremenog kapitalizma koju liberali u pravilu ignoriraju, no to je druga tema).
A kako je stupio na snagu? NIje li Camerun bio izlozen gotovo pa pobuni vlastitih torijevaca zbog tog zakona? Nisu li amandman nazvali " unistavajucim" ?Da, zakon je izglasa, tijesno i jedva uz veliki otpor.
Drago mi je da postoje ljudi poput Cameruna, to je znak da se ide na bolje i medu konzervativcima, ali otpor koji je njegova podrska tom zakonu izazvala govori da je to jos jako daleko od zadovoljavajuceg.
Da, stvari se mijenjaju, ali kako to obicno biva kod konzervativaca... vrlo sporo. Odlika konzervativizma bas je opiranje novom i promjenama. Sada je "neprijatelj naseg nacina zivota" netko drugi, pa su LGBT osobe van fokusa, sto ne znaci da se nece vratiti u fokus.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 17:11   #31
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Gledaj, ovdje jesi stavio neke dobre argumente, ali ne zaboravi drugu stvar.

U Švedskoj, Britaniji ili Americi ti imaš dakle gay osobu koja glasuje za istu stranku kao i praktični vjernik imigrant iz Pakistana. Nije li i to prilično neobično, da za te Laburiste, socijaliste ili liberale glasuju ljudi sa toliko različitim načinima života?

Nije li licemjerno da neke feministkinje na Zapadu se bave time je li Super Mario "šovinistička igrica" jer muškarac Mario spašava princezu.
A istodobno šute na položaj imigrantskih žena, ne samo dakle žena koje si izvan države, bilo na Bliskom istoku ili Sjevernoj Africi, nego šute i na položaj imigrantskih žena koje žive u susjednom kvartu.

OK, ne treba generalizirati, ali kažem, neke stvari će se i na ljevici i kod liberala mjenjati.

Milo nije sigurno konzervativac u klasičnom smislu, ali oni su ionako nestali. On je nešto posve novo.
Istina...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 17:19   #32
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
A kako je stupio na snagu? NIje li Camerun bio izlozen gotovo pa pobuni vlastitih torijevaca zbog tog zakona? Nisu li amandman nazvali " unistavajucim" ?Da, zakon je izglasa, tijesno i jedva uz veliki otpor.
Drago mi je da postoje ljudi poput Cameruna, to je znak da se ide na bolje i medu konzervativcima, ali otpor koji je njegova podrska tom zakonu izazvala govori da je to jos jako daleko od zadovoljavajuceg.
Da, stvari se mijenjaju, ali kako to obicno biva kod konzervativaca... vrlo sporo. Odlika konzervativizma bas je opiranje novom i promjenama. Sada je "neprijatelj naseg nacina zivota" netko drugi, pa su LGBT osobe van fokusa, sto ne znaci da se nece vratiti u fokus.
to je kao da kažeš da stranka Angele Merkel može najednom postat islamofobna jer joj je to "u konzervativnoj prirodi" i jer moguće postoje članovi stranke koji jesu takvi.

ili da postoji neka bitna razlika između recimo Junckera i Schulza, odnosno europarlamentarnih grupa jednog i drugog.

interes kapitala je iznad svega toga, a to je zajednički interes srednjostrujaške i ljevice i desnice u zapadnoj Europi. tobožnje razlike su zabava za naivnu publiku.

onaj ko je na vrhu, njega se sluša, i sve dok kapital ima moć kakvu ima danas, tako će i ostat. mogu se jedino složit da bi se stvar mogla okrenit nagore ako/kad kapital izgubi moć, odnosno dovede i samog sebe do propasti.
Mikulenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 17:23   #33
Quote:
Mikulenas kaže: Pogledaj post
to je kao da kažeš da stranka Angele Merkel može najednom postat islamofobna jer joj je to "u konzervativnoj prirodi" i jer moguće postoje članovi stranke koji jesu takvi.

ili da postoji neka bitna razlika između recimo Junckera i Schulza, odnosno europarlamentarnih grupa jednog i drugog.

interes kapitala je iznad svega toga, a to je zajednički interes srednjostrujaške i ljevice i desnice u zapadnoj Europi. tobožnje razlike su zabava za naivnu publiku.

onaj ko je na vrhu, njega se sluša, i sve dok kapital ima moć kakvu ima danas, tako će i ostat. mogu se jedino složit da bi se stvar mogla okrenit nagore ako/kad kapital izgubi moć, odnosno dovede i samog sebe do propasti.
Slazem se da je interes kapitala iznad svega, a emigranti su u interesu kapitala. Prema tome i Milo je zabava za naivnu publiku.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 17:32   #34
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Slazem se da je interes kapitala iznad svega, a emigranti su u interesu kapitala. Prema tome i Milo je zabava za naivnu publiku.
imigranstka jeftina radna snaga je u interesu kapitalizma kakvog zastupa mainstream, antiimigrantski protekcionisti imaju ponešto drukčije viđenje, ali opet se sve svodi na interes kapitala. tako da da, Milo je definitivno klaun, ali njegova pojava nije neobična, a ni kontradiktorna, a od toga je započela rasprava.
Mikulenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 17:40   #35
drugim riječima, Milu iskreno, baš kao i nažalost mnogoga liberalnog gay aktivista, zapravo zaboli oće li neki gay par imat posao i pristojan život ili neće.
Mikulenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 17:54   #36
Quote:
Mikulenas kaže: Pogledaj post
drugim riječima, Milu iskreno, baš kao i nažalost mnogoga liberalnog gay aktivista, zapravo zaboli oće li neki gay par imat posao i pristojan život ili neće.
Vecina ljudi u aktivizam krece iz ideala i vjerojatno naivnog stava da nesto doista moze promijeniti ( mislim i na ljeve i na desne ). Na pocetku im je stalo.
Kasnije, negdje putem zagube ideale i prestanu biti naivni... neki ne.
Bavio sam se aktivizmom ( ne gay aktivizmom ) iz ciste ljubavi i prestao jer mi je postalo zlo.
Svi gay konzervativci koje sam imao prilike susresti su na rubu samomrznje. Protive se braku i protive se povorkama i stvarno ne vidim kako bi netko takav mogao biti gay aktivist. Mozda je vani drugacije jer mi uvijek kaskamo....
Sto se Milo tice, on je egocentrik, to se vidi iz aviona.

Edit: I sto bi se dogodilo kada bi veci broj LGBT osoba poceo podrzavati konzervativce, a istovremeno biti za gay prava? Koliko bi trebalo da konzervativci kazu kako je to nespojivo? Ili bi mozda smatrali kako je to sada ok ?
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 18:46   #37
meni su svi desnicari kao neki pedercici, pa me ovakav lik uopste ne iznenadjuje, bar je izasao iz ormara za razliku od vecine desnicara...
Tosislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 18:46   #38
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
MA ne glumi u biti je prilicno tipican. NJegov tip je uvijek " nadrkan " na nesto.
On je bio ( i jos uvijek je ) na feministice i lezbe, a one umjesto da ga ignoriraju ( sto mu je najveca kazna ) su prihvatile igru i zele mu oci iskopati. Lik uziva.
Onda na muslimane, pa na emigrante i svi oni ga zele "sahraniti" umjesto da ga jednostavno ignoriraju. Znam da to nije lako jer u koliko ne obratis paznju on postaje jos " gori ".
Znaci, momku je sve ravno do mora, nema svoj stav, vec prokonta sta bi najbolje ustalasalo scenu i krene. Ukratko - glumac.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 18:48   #39
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Vecina ljudi u aktivizam krece iz ideala i vjerojatno naivnog stava da nesto doista moze promijeniti ( mislim i na ljeve i na desne ). Na pocetku im je stalo.
Kasnije, negdje putem zagube ideale i prestanu biti naivni... neki ne.
Bavio sam se aktivizmom ( ne gay aktivizmom ) iz ciste ljubavi i prestao jer mi je postalo zlo.
Svi gay konzervativci koje sam imao prilike susresti su na rubu samomrznje. Protive se braku i protive se povorkama i stvarno ne vidim kako bi netko takav mogao biti gay aktivist. Mozda je vani drugacije jer mi uvijek kaskamo....
Sto se Milo tice, on je egocentrik, to se vidi iz aviona.

Edit: I sto bi se dogodilo kada bi veci broj LGBT osoba poceo podrzavati konzervativce, a istovremeno biti za gay prava? Koliko bi trebalo da konzervativci kazu kako je to nespojivo? Ili bi mozda smatrali kako je to sada ok ?
u zapadnoj Europi ne bi se desilo ništa i smatrali bi da je to ok. boldanom rečenicom sam si dao odgovor. ali vidi i kod nas. iz "U ime obitelji" protiv su svega onoga šta su HDZ i MOST mudro odšutili, a zakonski je na snazi. i opet će dobit veliku većinu konzervativnih glasova, za razliku od ŽM. inače, znam suprotan hrvatski primjer od tvoga (gay konzervativac koji podržava gay brakove), da, takav je kod nas manjina, ali kroz neko vrijeme možda i neće više bit.

usput, aktivizam koji se bazira patroniziranju i etiketama neistomišljenika i kojemu uvijek nekako pobjegne poanta da smo u svi u istoj ekonomskoj kaši, kao i da s obzirom na istu nema "naših" i "vaših" ... radi samo štetu svojoj agendi i revoltira drugu stranu. toga je bilo i prilikom onoga našeg referenduma. treba malo pomest i u vlastitom dvorištu i u ponašanju druge strane prestat tražit opravdanja za svoje kada je napadno i samim time kontraproduktivno.
Mikulenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 19:31   #40
Quote:
Mikulenas kaže: Pogledaj post
inače, znam suprotan hrvatski primjer od tvoga (gay konzervativac koji podržava gay brakove), da, takav je kod nas manjina, ali kroz neko vrijeme možda i neće više bit.
da ne bi bilo zabune, ode ne mislim na većinu od cjelokupne gay populacije, nego na većinu od gay osoba koje se smatraju konzervativnima. onaj koga ja znam bome se ne mrzi, i vrlo lako će takav slučaj jednom bit većina u odnosu na tebi poznate primjere, za koje kažeš da se mrze.

a oće li LGBT podržavat konzervativce ili liberale, tj. desni ili lijevi centar, meni je u načelu sasvim svejedno pošto to smatram istom stvari uz neke kozmetičke razlike, a i takve sve manje vidljive. s tim da sve te bliskosti ne bi bile uopće loše (pa tako nemam ništa protiv ni konzervativaca ni gay konzervativaca, sve dok se ne protive nekoj drugoj skupini što Milo radi u odnosu na imigrante) da ujedno nisu i sredstvo ostvarenja interesa kapitala.

poanta je između ostaloga da će se kod neke buduće velike krize, vjerojatno ne iduće, ali-neke-buduće, kapitalizam urušit. jer on kao što uništava ljudske živote tako u sebi sadrži i osnovu vlastite propasti (monopol). i onda, nastane li sveopća mržnja i kaos na njegovim ruševinama, za to neće bit odgovorna samo konzervativna strana, nego svaka ona koja kumuje umjetnim podjelama na "naše dobre" i "vaše zle", a to je najčešće i liberalna strana, kao i rijetka preostala ljevičarska koja se liberalima jednom protivi, a drugi put preuzme njihov diskurs (čas iznimkama).
Mikulenas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.