Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 15:51   #41
apsolutno ZA
121 zastupnik,RH cijela izborna jedinica
i da još 4 dodatna zastupnika,2 manjina i 2 dijaspore
izborni prag 3%
uz naravno sređene biračke popise po kojima teško da u Hrvatskoj ima više od 3,4 milijun glasaća
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:53   #42
Problem sa spiskovima ide i u drugom smjeru.

Kod referenduma o braku Ministarstvo Uprave nije imalo dovoljno vremena i ljudi da provjeri sve potpise pa su uzeli slučajnim odabirom 10% potpisa i samo njih provjerili. članak
Meni je uvijek bilo zanimljivo pitanje koliko je tih potpisa bilo vjerodostojno obzirom da su se skupljali i mimo načina predviđenog zakonom. Neki forumaši su tvrdili da se išlo od kuće do kuće i po frizerskim salonima. A sigurno je toga bilo i kod drugog pokušaja referenduma.

Nadam se da će i sada bolje obaviti posao ako su već uspjeli birački popis srediti.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:54   #43
Quote:
Pulgasari kaže: Pogledaj post
znam da si ti zagovornik refrenduma samo ti kažem da nemaju infrastukturu,
pitanje je samo je li mogu skupit par milijuna kuna za troškove - papir, iznajmljivanje štandova itd... Volontera će biti hrpa ovaj put - tako da po pitanju masovne logistike nemaju problem, a i s racionalnim pristupom se mogu i troškovi ostalog jako smanjit.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:54   #44
Quote:
Pulgasari kaže: Pogledaj post
inače ovo neće proći, nema više gazde u igri, bandić ima već jednu optužnicu zbog štandova, a ne paše ni stožerno domljuboj strnaci zašto pa razlika za prošle izbore je bila oko 46000 više glasova za HDZ, mađarska talianska i Srpska su zajedno dobili (pupovac radin) 20 000 glasova,
stožerna stranka je i prošli put sabotirala skupljanje potpisa, pa ih je opet bilo dovoljno. samo nek oni sabotiraju i dalje.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:58   #45
recimo samo od ljudi koji doista ,,ajma blago nevole srbe dobit će bar 500.000 potpisa,ovo može samo HDZ, i Vaso spriječiti da ne prođe
uglavnom sve je sažeto u jučešnjem intervjuu Radina koji je rekao da su u Vladi da desnica ne nabuja
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:06   #46
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Sve štima. Samo kažem da nije lagao, nego im je evo u datom trenutku bilo baš super tako odgovarala ta brojke. Treba biti samo točan i izričaju, ništa više. Jer, ako je to već lažna brojka (a vjerojatno je), nije baš da je Bauk taj koji je tu brojku fabricirao, nego ju je samo ponovio. Ne umanjuje odgovornost, ali nije isto.
Znam ja dobro sto je bilo. I doista nije lagao...nego je samo namjerno govorio neistine.

Ali kao sto rekoh...nije meni u tom slucaju Bauk problem, to sto je on namjerno manipulirao birackim spiskovima da utjece na rezultate demokratskog procesa je za krivicno gonjenje, ali to je nesto na sto je trebala reagirati sudbena vlast....a sto su oni propustili uciniti.


Brojka je inace bila lazna, a sto je i ustavni sud presudio...i naredio da se spiskovi srede "za ubuduce".
Jedna od sramotnijih epizoda u povijesti hr. demokracije.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:12   #47
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Sve štima. Samo kažem da nije lagao, nego im je evo u datom trenutku bilo baš super tako odgovarala ta brojke. Treba biti samo točan i izričaju, ništa više. Jer, ako je to već lažna brojka (a vjerojatno je), nije baš da je Bauk taj koji je tu brojku fabricirao, nego ju je samo ponovio. Ne umanjuje odgovornost, ali nije isto.
Nema Bauk ništa s time i danas je u biračkim popisima oko 4 300 000 birača.
Mješate spiskove birača i spiskove registriranih birača na pojedinim izborima.
Neko kome je istekla osobna se ne briše iz spiska birača nego samo sa spiska registriranih birača za izbore koji sljede......
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:15   #48
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nema Bauk ništa s time i danas je u biračkim popisima oko 4 300 000 birača.
Mješate spiskove birača i spiskove registriranih birača na pojedinim izborima.
Neko kome je istekla osobna se ne briše iz spiska birača nego samo sa spiska registriranih birača za izbore koji sljede......
Lijepo treba stavit prag od 100 000 i cijela ova priča i gubitak energije i silni spiskovi idu u roptarnicu povijesti. Problem riješen, a građanima bi napokon bilo omogućeno da rade referendum kao u ostatku svijeta.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:18   #49
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Lijepo treba stavit prag od 100 000 i cijela ova priča i gubitak energije i silni spiskovi idu u roptarnicu povijesti. Problem riješen, a građanima bi napokon bilo omogućeno da rade referendum kao u ostatku svijeta.
100000 ali da se potpisi skupljaju u uredima državne uprave pa da vas onda vidim....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:20   #50
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
100000 ali da se potpisi skupljaju u uredima državne uprave pa da vas onda vidim....
Ne slazem se iz jednostavnog razloga sto bi takvim skupljanjem potpisa drzava mogla manipulirati i "destimulirati potpisivace".

A i ovo dolje sto hilderik govori.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:21   #51
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
100000 ali da se potpisi skupljaju u uredima državne uprave pa da vas onda vidim....
??????? Zašto bi se potpisi skupljali u uredima državne uprave - što je sa selima koja nemaju takve objekte - je li to neka alan ford fora - tko ima vrijedi, a tko nema objekt ne vrijedi. Koka ne budali - lijepo na ulici gdje i treba biti i onda referendum po referendum.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:24   #52
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Problem je taj, što imamo previše stranaka u Saboru i što neke marginalne stranke (tipa HSLS, HSU i HDS) preko neprirodnih koalicija ulazu u Sabor.

Stranke, koje ne mogu barem 4% birača na nacionalnoj razini oko sebe okupiti, nemaju što tražiti u Hrvatskom Saboru. Stranke, koje ne mogu okupiti 1% na nacionalnoj razini bi trebalo ugasiti.

Zabrana predizbornih koalicija bi mogla pokrenuti okrupnjivanje političke scene. Zašto GLAS i Pametno ne bi se spojili u jednu socijalliberalnu stranku ili pravaši i Markićkina stranka sa Hasanbegovićevom strankom u neku novu desnu stranku? Tog scenarija se velike stranke boje.
Previse po kojem kriteriju? I tko tocno odlucuje sto je prirodna a sto neprirodna koalicija? Nebi li to trebali biraci odluciti?

Meni se cini bolje da liberalne stranke formiraju koaliciju u kojoj svaka ima svoje glasacko tijelo i svoj malo drukciji pristup, nego da se sve ujedine u jednu veliku mastodontsku stranku. Imam dojam da liberali tako bolje funkcioniraju. Nisam siguran s kojom osnovom bi im oduzeo tu osnovu. Nije da biraci ne znaju sto biraju. Ako im se ne svida, kaznit ce neprirodnu koaliciju glasanjem za nekog drugog, zar ne?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:35   #53
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ne slazem se iz jednostavnog razloga sto bi takvim skupljanjem potpisa drzava mogla manipulirati i "destimulirati potpisivace".

A i ovo dolje sto hilderik govori.
A kad potpisima manipulira onaj koji ih skuplja onda je sve ok....
Ko kad se šalju djeca da skupljaju potpise po zgradama i slične situacije koje su se događale kod referenduma o braku...

Svako selo ima ured državne uprave tako da taj prigovor nema nikakvog smisla....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:44   #54
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A kad potpisima manipulira onaj koji ih skuplja onda je sve ok....
Ko kad se šalju djeca da skupljaju potpise po zgradama i slične situacije koje su se događale kod referenduma o braku...

Svako selo ima ured državne uprave tako da taj prigovor nema nikakvog smisla....
Koka, čovječe što pričaš - u Hrvatskoj imaš još na desetke sela koja nemaju ni vodovod ni kanalizaciju, a ima ih i bez struje, a na stotine ih nemaju nikakav ured. osim toga u čemu je problem da se ide po kućama skupljat potpise - ja bih to odmah dopustio, ako volonteri hoće ljudima donijet papior ispred vrata, to je izvrsno - kad se to spominje ispada kao da upadaju ljudima u kuće s dugim cijevima - nitko ljude ne prisiljava na išta - lijepo ti pokažu papir, a ti potpiši ili im reci da se nose i točka. čemu sve te mjere da se zaustavi ljude u izjašnjavanju? A, koka?
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:49   #55
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A kad potpisima manipulira onaj koji ih skuplja onda je sve ok....
Nije ok.
Ako netko manipulira potpisima to je za kazneno gonjenje.

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ko kad se šalju djeca da skupljaju potpise po zgradama i slične situacije koje su se događale kod referenduma o braku...
Jesu li potpisi koje su skupili valjani? Dali su se gradjani doista potpisali? Ako da ..onda nema govora o manipulaciji...da meni sutra netko bane pred stan i ponudi mi da se potpisem za raspisivanje referenduma o npr. zabrani oporezovanja nekretnina..smjesta bi potpisao.




Ono sto se meni koka cini da bi ti htio "destimulirati" referendume.
Mene osobno npr. zanima da referenduma bude sto vise i da narod u sto vecoj mjeri odlucuje o svojoj sudbini. U tom smislu meni odgovara sve sto narodu olaksava da sto vise ispoljava svoju volju.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:50   #56
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Koka, čovječe što pričaš - u Hrvatskoj imaš još na desetke sela koja nemaju ni vodovod ni kanalizaciju, a ima ih i bez struje, a na stotine ih nemaju nikakav ured. osim toga u čemu je problem da se ide po kućama skupljat potpise - ja bih to odmah dopustio, ako volonteri hoće ljudima donijet papior ispred vrata, to je izvrsno - kad se to spominje ispada kao da upadaju ljudima u kuće s dugim cijevima - nitko ljude ne prisiljava na išta - lijepo ti pokažu papir, a ti potpiši ili im reci da se nose i točka. čemu sve te mjere da se zaustavi ljude u izjašnjavanju? A, koka?
Možda zato kaj je to protuzakonito, kažeš hebeš tako mali detalj...
Nije ured u svakom selu ali u krugu od par kilometara je..
Kome je do referenduma nije mu problem skoknuti do ureda i dati potpis...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:53   #57
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
čemu sve te mjere da se zaustavi ljude u izjašnjavanju? A, koka?
Ovo je zapravo jedino pravo pitanje.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:55   #58
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nije ok.
Ako netko manipulira potpisima to je za kazneno gonjenje.

Jesu li potpisi koje su skupili valjani? Dali su se gradjani doista potpisali?




Ono sto se meni koka cini da bi ti htio "destimulirati" referendume.
Oni koji su skupljani tako da se išlo po stanovima su nevaljani ali kako dokazati koji je skupljen na zakonitom a koji na nezakonitom mjestu...
Zato se potpisi skupljaju u uredima i odmah znaš da je svaki zakonit i mogučnost prevare je puno manja, potrebno je manje ljudi (po jedan promatrač u svakom uredu)....
Ali to vama ne paše jer nemrete varati, klasika...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:57   #59
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Oni koji su skupljani tako da se išlo po stanovima su nevaljani ali kako dokazati koji je skupljen na zakonitom a koji na nezakonitom mjestu...
Zato se potpisi skupljaju u uredima i odmah znaš da je svaki zakonit i mogučnost prevare je puno manja, potrebno je manje ljudi (po jedan promatrač u svakom uredu)....
Ali to vama ne paše jer nemrete varati, klasika...
Reci cu ti jos jednu stvar.
Ne samo da bi dozvolio takvo skupljanje potpisa...nego bi naredio da se preko e-gradjanina omoguci i skupljanje potpisa preko interneta. Tako da se ljudi nemoraju niti dignuti sa sofe...uostalom tako ce i biti kad civilizacija dodje u ove krajeve.

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ali to vama ne paše jer nemrete varati, klasika...
Na ovakvim upisima se otkrivas.
Ti bi sve ucinio samo da sprijecis gradjane da izraze svoje misljenje o nekoj temi.


Cak i da netko falsificira sve potpise do jednog...to i dalje ne znaci nista, jer potpisi za referendum samo sluze tome da natjeraju vladu da raspise isti...nesto sto bi vlada da je doista demokratska trebala ionako napraviti kod pitanja koja unose podjele.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 17:00   #60
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Oni koji su skupljani tako da se išlo po stanovima su nevaljani ali kako dokazati koji je skupljen na zakonitom a koji na nezakonitom mjestu...
Zato se potpisi skupljaju u uredima i odmah znaš da je svaki zakonit i mogučnost prevare je puno manja, potrebno je manje ljudi (po jedan promatrač u svakom uredu)....
Ali to vama ne paše jer nemrete varati, klasika...
Tko to mi?? i tko ste to vi?? Lijepo omogućit skupljanje na sve načine i ako je potpis valjan, onda je valjan - ovo nisu izbori koka, gdje se kradu glasovi, već skupljanje potpisa za ref. inicijative. Razlika je ogromna!!!! I jedino što je bitno da je potpis valjan, a ne gdje ga je netko dao i kojom ga je rukom potpisao!!!
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.