Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2018., 21:28   #21
Quote:
Amontwo2 kaže: Pogledaj post
A upravo u tome i jest štos, što unatoč moja tri ne, ona i dalje inzistira, ja ne znam zašto, kamo sreće da me blokirala, izbrisala i nikad mi više nije pristupila. Ali nismo ni ja ni ona takvi.
Možda ovako u postu ispada da zapravo ne mislim na nju, vjeruj mi, više sam svo ovo vrijeme mislio na nju nego na sebe, što me i dovelo do ovoga...
Da li shvacas koliko je kontradiktorno to u sta sam sebe pokusavas uvjeriti.

- "vjeruj mi, više sam svo ovo vrijeme mislio na nju nego na sebe"... -

Da ti je toliko stalo do nje, jer ne razmisljas toliko o nekome do koga ti nije stalo, onda bi s tom osobom i bio.

To nije.

Onda moze biti da je toliko sazaljevas da je to svojevrsni groteskni uzas. To moze biti.

Ili je to da ti pase da te netko moli nesto, pa podsvijesno ne zelis da prestane, iako kazes da bi volio da te ne kontaktira, zapravo zelis da te kontaktira.

Nesto od ovog dvoje je, jer prvo ne moze biti.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 21:41   #22
Nekako mi se čini da nije baš da je toliko sažaljeva, nego je, kao što je netko gore rekao, ipak bolje bit/družit se/pričat s ikim nego stalno bit u 4 zida za laptopom - sam. Uz tako nesređeno curino emocionalno stanje, autorovo se čini manje nesređeno. Možda je to.

Na prvu sam se (skoro) složila s Lurkerom (s čijim postovima se uglavnom složim, nakon što ih s guštom pročitam), al sad mislim da je i Maria u pravu. Ono, ako ti cura ne paše, a ne paše, makni se, živi svoj život i pusti nju da nađe način kako će živjet svoj.
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:06   #23
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Zato što je zaljubljena u tebe.

I biti će dok god ti to podgrijavaš bivajući uz nju ili dok ne naiđe netko tko će htjeti biti s njom i ona s njim.
Ali kako si ti vrlo aktivno u priči, pitanje je hoće li ga prepoznati.

Za svoje bi se dobro trebala maknuti od tebe, ali svi smo nekad bili blesavi kad bi se zaljubili.
Što ti dobivaš iz tog odnosa, rekla bih da mi nije jasno da se radi o nekom društveno aktivnom dečku, ali ovako mi je jasno. Uz nju si manje sam.

Ne voliš je. Nikad je nećeš voljeti. Pusti je da nađe nekog tko hoće.
Očito njoj mehanizam samoočuvanja ne radi dovoljno da iscenira situaciju prekida.

Ti bi se trebao moći odmaknuti. Ako ti je stvarno stalo do njene dobrobiti. Do nje kao osobe. Ako nije, radi što radiš i dosad. Uvijek godi egu kad je netko zaljubljen, a mi nismo. Samo neki od nas se u tom slučaju odmaknu.

Kad prekinete kontakte, bit će lakše i vrlo vjerojatno će se sve to ispuhati kao da ništa nije ni bilo. Jer niste bili u vezi ipak.

Gle, nisam ja taj koji podgrijava, ja sam samo ja, niti ju držim na bilo koji način. Već sam previše vremena potrošio objašnjavajući joj kako stvari funkcioniraju i više nemam namjeru. Ako se stvarno zaljubila, to je pokazivala na potpuno krivi način i zbog toga mi je krivo, eto, najiskrenije. Ali ja sebi nisam želio dozvoliti da ju "preodgajam" na način koji bi ona meni odgovarala jer mislim da onda to ne bi bila ona, i da bi ja na taj način bio sebičan. Hintove i naputke sam joj davao, a ona ih jednostavno nije poštivala nego stalno gura po svomu, pogriješi i na kraju meni dođe plačući i tvrdi da sam bio u pravu. Uostalom, na svaki moj pokušaj neodgovaranja na poruke i svega što ima veze sa tim bi me dočekala uplakanih očiju na faksu sa pitanjem zašto ju izbjegavam. A nekom tko pati od depresije i anksioznosti (zapravo i bez toga) stvarno nije svejedno kad netko plače radi tebe.

Tako da eto, možda je sve jedan veliki nesporazum,
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Da li shvacas koliko je kontradiktorno to u sta sam sebe pokusavas uvjeriti.

- "vjeruj mi, više sam svo ovo vrijeme mislio na nju nego na sebe"... -

Da ti je toliko stalo do nje, jer ne razmisljas toliko o nekome do koga ti nije stalo, onda bi s tom osobom i bio.

To nije.

Onda moze biti da je toliko sazaljevas da je to svojevrsni groteskni uzas. To moze biti.

Ili je to da ti pase da te netko moli nesto, pa podsvijesno ne zelis da prestane, iako kazes da bi volio da te ne kontaktira, zapravo zelis da te kontaktira.

Nesto od ovog dvoje je, jer prvo ne moze biti.
Bojim se da je to groteskno sažaljevanje + usamljenost (ovo što seamless piše). Sažaljevanje jer ima tu par puno dubljih problema za koje mislim da su jako teški.

Živi i pusti druge da žive - autor ovog posta prije, slažem se i s tim. I daleko od toga da nema sretno zaljubljenih ljudi, ali naravno, to se ništa mene ne tiče.

Zahvalan sam vam svima što ste se potrudili pročitati ove moje postove, i što ste mi prikazali jednu / više perspektiva koje definitivno ne bih dobio kroz razgovor sa ljudima oko sebe. Žao mi je što ostavljam dojam egoizma i na tom ću definitivno pokušati poraditi, za curu mi je puno jasnije, mislim, to je proces koji će još sigurno trajati no nadam se da ćemo oboje na kraju biti sretni.
__________________
It's not a scratch! It's a bloody gouge!
Amont is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:12   #24
Podgrijavaš samim svojim prisustvom. Kao da gladnu osobu staviš u slastičarnu i kažeš: Pa ne nudim je ja kolačima, samo tamo stoje.

Ako je cura zaljubljena u tebe, logično je da joj je teško biti kraj tebe. Nažalost, nije dovoljno osviještena da shvati da je izbjegavanje najbolje što možeš napraviti.


Shvaćam da je i tebi teško da ona plače zbog tebe, svakom normalnom tko ima imalo empatije bi bilo, ali zato moraš biti uporan i maknuti se. Kratkoročno će ti zamjerati, dugoročno će shvatiti. Više će ti zamjeriti ako je držiš kao dobru prijateljicu i pritom se zaljubljuješ u druge.

Ti njoj ne možeš "udovoljiti" i tu nema sretnog kraja dok se ne razdvojite. Mladi ste još pa to sve ide bolnije i duže.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:22   #25
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Podgrijavaš samim svojim prisustvom. Kao da gladnu osobu staviš u slastičarnu i kažeš: Pa ne nudim je ja kolačima, samo tamo stoje.

Ako je cura zaljubljena u tebe, logično je da joj je teško biti kraj tebe. Nažalost, nije dovoljno osviještena da shvati da je izbjegavanje najbolje što možeš napraviti.


Shvaćam da je i tebi teško da ona plače zbog tebe, svakom normalnom tko ima imalo empatije bi bilo, ali zato moraš biti uporan i maknuti se. Kratkoročno će ti zamjerati, dugoročno će shvatiti. Više će ti zamjeriti ako je držiš kao dobru prijateljicu i pritom se zaljubljuješ u druge.

Ti njoj ne možeš "udovoljiti" i tu nema sretnog kraja dok se ne razdvojite. Mladi ste još pa to sve ide bolnije i duže.

A gle, ne mogu ja prestati ići na faks radi nje kao ni ona radi mene, a tamo smo osuđeni jedni na druge, još nas ima koliko prstiju na ruci. Glupa je situacija svakako. S obzirom kojom "brzinom" upoznajem ljude, čisto sumnjam da ću se zaljubiti... Ali okej neću sad ponovo u pesimizam / očaj. Sutra je novi dan.
__________________
It's not a scratch! It's a bloody gouge!
Amont is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:23   #26
Quote:
Amontwo2 kaže: Pogledaj post
A gle, ne mogu ja prestati ići na faks radi nje kao ni ona radi mene, a tamo smo osuđeni jedni na druge, još nas ima koliko prstiju na ruci. Glupa je situacija svakako. S obzirom kojom "brzinom" upoznajem ljude, čisto sumnjam da ću se zaljubiti... Ali okej neću sad ponovo u pesimizam / očaj. Sutra je novi dan.
Ne možeš, ali možeš zadržati sve na kolegijalnoj razini. Ako želiš.

Ali sve mi se čini da ti donekle godi takav odnos.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:27   #27
Quote:
Amontwo2 kaže: Pogledaj post


Bojim se da je to groteskno sažaljevanje + usamljenost...
E da, i sada za kraj od mene, jos ovo;

Ne volis ju i nije ti stalo do nje, i to je legitimno od tebe, i na to imas pravo.

Poanta je da si to priznas, a ako zelis mozes to reci i njoj, tada ce shvatiti sigurno.

Nema smisla da se zavaravas, zbunjujes nju, i mislis da ces ispasti los ako si to priznas, ili ako priznas njoj, ali suprotno od toga, to bi bio pravi potez jer to je ono sto je gola istina na kraju svih krajeva.

Eto, zivio!
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 23:08   #28
Quote:
Amontwo2 kaže: Pogledaj post
Dobro si me pročitao. I hvala ti što pratiš, ovo mi pomaže stvarno.
Svjestan sam i tog faktora da se trebam malo prilagoditi stvarnosti, ali upravo me tu i blokira ta moja depresija, jer povjerenje u nekoga ne mogu steći u mjesec dana (mogao bih možda u nekom idealnom svijetu, baš kako kažeš), tako da računam ako se i nekome prepustim, i onda se dogodi nešto (prekid) da će me ta depresija onda uništiti... Jer evo, uništava me sa curom sa kojom zapravo i nisam bio u vezi. Znam da ću morati očvrsnuti po tom pitanju i moram pronaći način kako.

Znam da djeluje banalno, čak i djetinjasto to za ljubljenje, ali meni je to manifest afekcije prema nekome i osobno ga tumačim kao znak da mi ta osoba predstavlja nešto više od obične prijateljice, i kažem, u to bih se upustio samo ako sam poprilično siguran da je "to to". Pa iz te perspektive smatram kako je to sve danas malo otišlo u krivu stranu. Posebice kad vidim te ekipne izlaske. Najviše me sablazni kad vidim te cure u svojoj ekipi koje su toliko kontradiktorne, promoviraju da traže princa na bijelom konju a u klubu se pijana

Jasno mi je i to za očekivanja, i to mi je sasvim logično i normalno ako oboje imamo potpuno povjerenje jedno u drugo...
Gle, o depresiji nemam pojma. Onoj pravoj, istinskoj, kroničnoj. Slušao od par ljudi koji boluju od nje i lagao bi kada bi rekao da sam ih shvatio i da se mogu staviti u njihovu kožu pa se neću niti pokušavati tu staviti u tvoju.
Tako da doista ne mogu niti nagađati kako bi ti reagirao na pucanje nekog takvog odnosa, vjerojatno to znaš bolje nego ja i strahuješ s razlogom.

No o vezama znam ponešto i tu mislim da si malo zabrijao krive stvari. Percipiraš ih kroz ono što vidiš u izlascima, brzinska zabrijavanja nakon treće runde. Mislim da ti to nitko ovdje nije savjetovao.
Normalni odnosi ne počinju tako (ili barem ne često), imaju svoj ritam. Grade se i razvijaju s vremenom. Možda ne kroz toliko vremena koliko si ti sebi zacrtao da bi ti bilo taman prihvatljivo ali kroz posve dovoljno da nećeš imati osjećaj da ćeš svaki tren iskočiti iz tračnica. A i ukoliko je sve kako treba a curka razumna uvijek možeš malo prikočiti kada ti je prebrzo.

Byron ti je dobro napisao, nisu svi parovi koje vidiš oko sebe stvoreni samo na bazi međusobnog lajkanja slika, mnogi su u kvalitetnim i smislenim vezama. S onom koju izabereš biraj sadržaje i lokacije na kojima se može stvarati odnos kakav ti želiš. Nije Zd samo posh i podrum subotom.

Što se tiče fizičkog dijela usamljenost ti tu radi zlo, sjećam se one neke moje rane teen faze kada sam bio u takvoj nekoj rupi kao ti sada. Počne čovjek zabrijavati gluposti, idealizirati svoj iskrivljeni pogled na odnose osuđujući sve drugo kao površno i jadno. Uglavnom, hrpa sranja. Jednom kada se izvučeš odatle shvatiti ćeš to i sam. A da bi se izvukao jbg, morati ćeš neku curku i poljubiti za početak. Barem ovdje ima predivnih lokacija za idealan prvi poljubac. I cjelonoćna ljubljena, ova južina ti samo ide na ruku




Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
Na prvu sam se (skoro) složila s Lurkerom (s čijim postovima se uglavnom složim, nakon što ih s guštom pročitam), al sad mislim da je i Maria u pravu. Ono, ako ti cura ne paše, a ne paše, makni se, živi svoj život i pusti nju da nađe način kako će živjet svoj.
Hvala no - nije cura otvorila temu nego on. Maria je ženske solidarnosti valjda radi krenula nju spašavati usprkos tome. Iako iz napisanog teško da ju on spasiti može, čak i tom metodom nečinjenja. Definitivno je ona u pravu, nikako joj ne pomaže. Ali niti ona njemu i ako će se maknuti od nje to treba prvenstveno napraviti zbog sebe samoga.
Ne znam čega je ona žrtva ali njega nije, vidim sada se komentira kako je samo jadna zaljubljena. Ali zar je svima promaklo da ona od njega ne traži ljubav?
Kada si zaljubljen što najviše želiš? Valjda da te onaj drugi jednako voli. Jebe ti se za status i hoće li se to vaše zvati vezom, brakom ili imenom random pokemona. Tražiš da ti se uzvrati emocija. No ona ne traži to, traži status. Meni to govori da time želi ispuniti neku svoju prazninu u koju joj se on uklapa ali ne i da je ona iskreno zaljubljena.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 23:18   #29
Da joj je samo do statusa, ne bi ga tek nakon par mjeseci pitala. I brzo bi prešla na drugog tko joj taj status može relativno brzo dati, ne bi tupila po istom.

Nije njegova žrtva, ali svakako joj ne pomaže svojim prisustvom.

Da se malo odmakne, bar neko vrijeme dok se cura ne ohladi, napravio bi sebi i njoj uslugu. Oboje su ionako previše zapetljani u svoje glave i svoje probleme da bi tu bilo ikakve sreće nastave li ovaj kompliciran odnos koji nije prijateljstvo nego odnos iz obostranog koristoljublja i ovisnosti.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.