Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Šta bi se dogodilo ako Ferrari poslije 2021 izađe iz F1?
Sve bi bilo kao po starom, F1 bi to preživjela 31 41.33%
Polagani raspad i umiranje F1 kroz koju godinu 27 36.00%
Totalna transformacija natjecanja u nešto treće 17 22.67%
Glasovatelji: 75. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 18:17   #2901
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post

Pojma ti nemas ni sta su trke, nista. Ne znas ni o Nascaru jer ne koriste karburatore od 2012.
2012. Dakle, ipak su otkrili toplu vodu.

Pričat o nascaru u kontekstu kvalitetnog utrkivanja i usporedbe s F1 može samo neznalica ili netko ... poput tebe.
Koja ti je slijedeća razina, drag, mower racing ... ?
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:24   #2902
Dajte malo lakše, malo je rasprava na rubu..
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 21:51   #2903
https://www.autosport.com/f1/news/13...nging-teammate

Quote:
Daniel Ricciardo: Max Verstappen first F1 team-mate to challenge me

Red Bull's Daniel Ricciardo says Max Verstappen is the only Formula 1 team-mate he has had so far that he feels can challenge him.

They have been paired up at Red Bull since Verstappen was promoted from junior squad Toro Rosso to the senior team ahead of the 2016 Spanish Grand Prix, which he won.

Previously, Ricciardo raced alongside Sebastian Vettel, who he beat in the drivers' standings in 2014, Daniil Kvyat, Jean-Eric Vergne, Narain Karthikeyan and Vitantonio Liuzzi in an F1 career that began at HRT before he reached Red Bull via Toro Rosso.

Ricciardo feels none of those drivers pushed him like Verstappen has.

"I'm not saying I've had it easy in the past, but I think he's the first driver who can challenge me," Ricciardo told Autosport.

"In the past, if I've done a high-speed corner and I've taken it flat-out for example, I've never had someone who can get there the same way.

"Max would at least go out there and try it. He's been able to match stuff easier than some other guys have."

Ricciardo has beaten Verstappen in the drivers' championship in both seasons he has raced alongside him.

But in 2017 Verstappen secured two grand prix wins to Ricciardo's one and had the better record head-to-head in qualifying (13-7) and the races when both cars finished (5-2).
A Fetel?
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 23:42   #2904
Ricc je tukao Vestappena dva puta , Vettela samo jedanput, i to nezainteresitanog Vettela koji je vec vidio crvenu boju svog kombinezona.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 06:11   #2905
A bogme je i popušio od Vergnea, al to je bilo davno i ko će to više pamtit
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 10:57   #2906
Quote:
el Torro kaže: Pogledaj post
2012. Dakle, ipak su otkrili toplu vodu.

Pričat o nascaru u kontekstu kvalitetnog utrkivanja i usporedbe s F1 može samo neznalica ili netko ... poput tebe.
Koja ti je slijedeća razina, drag, mower racing ... ?
Vidis ja se sa tobom nebi slozio, Nascar je kvalitetno utrkivanje , drugacije ali kvalitetno!

Nascar treba shvatiti da bi se uvidjela njegova ljepota , nine to sam voznja u krug , to je puno vise , naime ti su auti na ovalima gdje je ponegdje nagib preko 20 stupnjeva na apsolutnom limitu izljetanja pri 300kmh sa jos 5-6 auta okolo unutar par metara .

Ljepota Nascara je ta sto vozac mora pobjediti 50 gladijatora u manje vise istim autima.

Da citiram Valentina Rossija " ovo je nesto sasvim drugacije, nesto trodimenzionalno, divim se ovim momcima", a Rossi nije slapa da njegova izjava nema neku tezinu!, Rossi zna sto je utrkivanje i na cetiri kotaca , njegovi izleti u wrc su u najmanju ruku fenomen.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:48   #2907
Možda zbilja trebaju imat muda, a možda bi i moglo bit vrhunsko utrkivanje...
ali mi je osobno organizacija svega skupa tragikomična, slična stvar mi je i Indy...

Ono kaj je problem je da su od toga napravili totalno sranje sa svojim izmišljanjem tople vode...
I F1 bi bila u totalnom kurcu da imaš 20 SC-a po utrci i to na foru da se poredak svako malo premješa i dođe do toga da lik pobjedi totalno bezveze
Te da se to radi čisto radi mudraca koji nisu u stanju gledat natjecanje natjecanja radi...
koji nisu u stanju shvatit da je uvijek netko najbolji , te zbog takvih svako malo uvodit SC nebi li se zgusnuo poredak i umjetno napravilo privid nekakvog utrkivanja i čestih promjena u poretku...

Ono samo kad se sjetim one nebuloze sa pobjedom Ricca u Mađarskoj 2014 zahvaljujući isključivo izlasku SC-a na stazu koji je eto baš savršeno odgovarao njemu i Buttonu, a bio katastrofa svima ispred njih dva...
da imaš takvu sličnu utrku (ali sa izlaskom SC-a na stazu bez ikakvog razloga nego baš zato da se dobije takav efekt) skoro pa svaki vikend, onda u tri lepe ja to gledal nebi

I baš zato su mi Nascar i Indy dno utrkivanja, jer su mi eto uprvo zbog tih kretenarija sa žutim zastavama umjetni do bola...
I bojim se da će ovi mudraci iz Libertya upravo to napravit i od F1, fejk utrkivanje u stilu američkih kečera
Iako mi se Indy čak i sviđa, što zbog nekih vozača, a i neke od uličnih staza su mi
No te pizdarije sa umjetnim žutim zastavama jednostavno nemrem gledat...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:56   #2908
Ja volim Nascar zato sto mi izgledaju kao ChupaChups lizalice u trgovini koje jure 300km/h.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:37   #2909
S kojim vozačem F1 se može usporediti najpoznatije tenisače...
http://www.planetf1.com/news/if-tenn...ula-1-drivers/

Quote:
Andre Agassi – Lewis Hamilton
Flashy clothing? Check. Questionable hairstyles? Check. Earrings? Check. Celebrity girlfriends? Check. Impressive trophy collections? Check.
Quote:
Pete Sampras – Sebastian Vettel
Rightly in the mix when it comes to discussions about the GOAT as they have won it all, except for the French Open in the case of Sampras, but ultimately they fall quite short when it comes to selecting the best.

Both also prefer to keep to themselves when it comes to sharing information about their personal lives.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:46   #2910
Hamilton je totalno Agassi
Mozda mi ima smisla i Alonso-Nadal...
Kimi-Murray mi je skroz promašeno
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:50   #2911
Dobro nisu im uspjesi na istom nivou, nisu ni po pitanju privatnosti isti...

Al po pitanju živčića Vettel = Ivanišević
Po pitanju kako sjebat sam sebe Vettel = Ivanišević,
po pitanju jebavanja metere sucu Vettel=Ivanišević,
a bogme i po pitanju TBF-ovog navijanja za živčenjake, a bogme mi je po pitanju vlastitog slavlja Vettelova Monza 2008 = Ivaniševičev Wimbledon 2001
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:00   #2912
Ma kakav Ivanišević, nema Vettel ni iz daleka takvu karizmu ni ugled među navijačima. Goranu je sličniji Montoya!
Talent, nervoza, izostanak titule unatoč povremenim velikim rezultatima, sve je tu.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:07   #2913
Pastor Maldonado - Nick Kyrgios
andy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 13:53   #2914
Quote:
NAUČNA ANALIZA Najbolji vozač Formule 1 svih vremena nije ni Šumaher, ni Sena

Na Univerzitetu Šefild u Engleskoj urađena je naučna analiza na temu "Ko je najbolji vozač Formule 1 svih vremena?". I, konačni rezultati mnoge će iznenaditi.

Istraživači nisu uzeli u obzir samo broj titula, jer bi tu Mihael Šumaher bio ispred svih sa sedam trofeja, niti broj pobeda na trkama, jer bi "Šumi" sa svojom 91 opet bio ispred konkurencije.

Ne, naučnici su uzeli u obzir stotine drugih parametara, uključujući i vremenske prilike na svakom njihovom nastupu u karijeri, kvalitet staze, snagu tima (koja je pokazala da šest puta više utiče na uspeh nego sam talenat vozača, jer su istraživači poredili različite rezultate istih pilota - u različitim bolidima).

I, kada su sve sabrali i oduzeli, naučnici su došli do zaključka da je najbolji vozač Formule 1 svih vremena - Argentinac Huan Manuel Fanđo, koji je trijumfovao u pet šampionata, od 1951. do 1957. Kako je izgledalo voziti u njegovo vreme... zapravo, kako je vožnja izgledala iz njegovog ugla, pogledajte ovde:



Na drugom mestu je Alan Prost (Francuska), četvrostruki šampion, a potom slede Džim Klark (Velika Britanija, šampion 1963. i 1965.), tregično preminuli Ajrton Sena (Brazil, trostruki prvak od 1988. do 1991.), pa Fernando Alonso, Nelson Pike, Džeki Stjuart i tek na osmom mestu Mihael Šumaher, dobrim delom i zbog znatno slabijih rezultata posle 2008, četiri godine nakon poslednje od sedam rekordnih titula.

Top 10 zaokružili su Emerson Fitipaldi i Sebastijan Fetel.

Sa ovakvom analizom ne slaže se baš Bob Varša, dugogodišnji komentator F1 na ESPN-u.

"Meni je ovo malo smešno. Ali, jedna stvar je sigurna: Priča o tome ko je najbolji vozač svih vremena je nešto što navijači vole, tako da je ovaj naučni projekat dolio ulje na tu vatru. Što je, verovatno, dobra stvar", rekao je Vašra za "Hafington post".
https://sport.blic.rs/ostali-sportov...i-sena/8ck7xk2
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:52   #2915
Na užas svih nas koji smo podržavali Vettela prošle godine Lance Stroll prosudio da je Hamilton prošle godine bolje podnijeo pritisak, a da je Vettel pukao...
Quote:
Lance Stroll is hoping to take inspiration from Lewis Hamilton, not Sebastian Vettel, as he progresses through his Formula 1 career.

Stroll will be the most experienced driver at Williams in 2018, starting his second campaign alongside rookie Sergey Sirotkin.

And the Canadian wants to emulate Hamilton and the way he applies himself to races when the pressure is on.

“You saw in the title race last year how well Lewis handles pressure, (Sebastian) Vettel folded, but Lewis was able to handle that expectation,” Stroll said via the Daily Express.

“His car wasn’t always easy to drive. Mercedes struggled at a few races.

“But he still managed to get the most out of it and score points when he had to. He was consistent throughout the whole year. He really was on it, he was determined to score points every weekend.
“Hats off to him, he completely deserves the success he has had. He is extremely talented and I hope I can have half the success he’s had in my career.”
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 21:18   #2916
Quote:
Lance Stroll prosudio da je Hamilton prošle godine bolje podnijeo pritisak, a da je Vettel pukao...
Istina. Evo reci cu ti 2 trke gde je Fetel pukao: u Baku i Singapuru. A i u Meksiku je pukao ali je tada vec bio kraj.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 21:57   #2917
Da je Vettel nekako uspjeo osvojiti naslov, da li bi mogli bi isto reći da ga je osvojio zato što je Hamilton ajmo reći "puknuo" (iako je to glupa riječ) u kvalifikacijama u Monacu...
Po meni je jedina Vettelova greška Baku, ovo sve ostalo se jednostavno dogodi nekad...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:07   #2918
Vidi se da je Stroll klinac pa ne pamti ništ od 2007 pa valjda skroz do valjda negdi 2014...ako ne čak i 2017
Može Vettel pucat ko kokica još 5 godina za redom i svejedno je pitanje bi li uopće uspel i stigle ponovit sve Lujine bedastoće
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 14:54   #2919
Kakva je to paljba Meklarenu od strane Tibija. Ko da želi da McR projekat propadne. Neizdržljivo je jbt.

Honda odradila više krugova od Renoa, mož misliti. Ono nije ni "race mod" a ne kamoli nešto žešće. Honda je i lane mogla izvozati krugova koliko hoćeš ali s modom koji je slabiji i od trkačkog moda. Japanci samo imaju dobar smisao za humor, videćemo ih kada se budu borili za 15. mesta uz konstantne kvarove. Sad sam i ja malo sarkastičan, u dubini duše želim da Honda proradi jer je to dobro za sport pa i samu Hondu jelte. RA617H je odlična PJ no puna gremlina, RA618H bi ih trebala otkloniti.

Vidim svi očekuju očigledni napredak McR projekta uz minimalno kvarova. To su priče za malu decu, normalno je da kad započinješ novi projekat doživiš 100 "dečijih bolesti". Usput, Reno ove godine želi rešiti probleme nepouzdanosti a kasnije ćese posvetiti brzini. Očekujem težak period do Španjolske za McR koji će sigurno biti pun malih bljeskova, pa čak i ponekog sretnog podija. Mečka je miljama napred, Ferari je u samom repu a RB i McR će biti tu kao "skupljači mrvica".

Baj d vej, kako mi je simpatično ovo:
- RB pobeđuje, slavimo Neweya
- RB kvarljiv, Prodromoua na lomaču

Zar nije Prodromou otišao iz RBa i prešao u McM na kraju 2014.?
__________________
"Yelling at the TV doesn't help" - @erollence
Alen13ASC is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 17:56   #2920
Tibi ima pik na Alonsa, pa onda dere po svemu sto je u vezi s njim.....McLaren će biti dobar ove sezone, nekoliko podija, a ako se potrefi i pobjeda....Honda će sezonu odraditi u safe modu....pouzdano i sporo
4season is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.