Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Ocjena Vlade RH nakon 365 dana
odličan (5) 6 4.35%
Vrlo dobar (4) 4 2.90%
Dobar (3) 5 3.62%
Dovoljan (2) 8 5.80%
Nedovoljan (1) 31 22.46%
Nema tako niske ocjene 84 60.87%
Glasovatelji: 138. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 20:10   #8781
Martina Dalić: Plaće će rasti u budućnosti, mirovine će biti veće

Kada možemo očekivati i bolji standard građana?

Ja bih rekla da bolji standard dolazi kao proces. Ove godine plaće su veće nego što je to bio slučaj prošle godine. Plaće će rasti u budućnosti. Isto tako, ove godine, a i u idućoj, i mirovine će biti veće, jer kao što možete vidjeti u proračunu, za indeksaciju mirovina, odnosno za njihovo povećanje, iz proračuna je izdvojeno milijardu i pol kuna. To je način na koji se gospodarski rast i ovi rezultati, koji se ogledaju u ovim makroekonomskim brojkama, prenose na bolji životni standard.
svjpromatrac is offline  
Old 09.11.2017., 20:19   #8782
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Kaze EU komisija da nam dize procjenu BDP-a sa 2,9 na 3,2. Evo kako ostale zemlje kotiraju:

Slovenija: 4.7
Rumunjska 5,7
Bugarska 3,9
Mađarska 3,7
Češka 4,3
Poljska 4,2
Estonija 4,4
Cipar 3,5
Irska 4,8
Malta 5,6
svi nam bježe osim bugara koji nas stižu.....
dk1 is offline  
Old 09.11.2017., 20:27   #8783
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
svi nam bježe osim bugara koji nas stižu.....
sada ce Plenky i Martina, u pazu za pušenje,

objasniti da je to zato jer EU radi dvije vrste statistike, jednu za Evropu,

a jednu, posebnu, za Rvatsku, samo da nam ga mentu,

trader7 is offline  
Old 09.11.2017., 20:46   #8784
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Kad će više ovaj anemični dripac past!!! Uf jedva čekam cipelarenje koje će doživjet kad bude pado. Eh, da nam je bar 5-6 godina bez ikakve stabilne vlade koja bi padala svake godine - taman da se iščupamo.....
A koja je alternativa dripcu?
Bernardić? Maras? Čačić?Mrak-Taritaš?Hasanbegović?Brkić?Pernar?

Pozornom selkcijom dobili smo ekipu u Saboru koja nije u stanju čuvati banderu da im ne utekne.

Nekad davno, slušajući rasprave Šeksa i Arlovića, mislio sam da je to dno političke komunikacije i međusobnog uvažavanja...kako li sam samo bio u krivu..
Zbegecani is offline  
Old 09.11.2017., 20:53   #8785
Alternativa je da svi potražimo sreću negdje drugdje a ovo nakaradno smeće od lopovske države prepustimo parazitima samima pa neka se međusobno glođu.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 09.11.2017., 21:02   #8786
Quote:
Zbegecani kaže: Pogledaj post
A koja je alternativa dripcu?
Bernardić? Maras? Čačić?Mrak-Taritaš?Hasanbegović?Brkić?Pernar?

Pozornom selkcijom dobili smo ekipu u Saboru koja nije u stanju čuvati banderu da im ne utekne.

Nekad davno, slušajući rasprave Šeksa i Arlovića, mislio sam da je to dno političke komunikacije i međusobnog uvažavanja...kako li sam samo bio u krivu..
Jesi ikada razmislio da je baš ovakvo razmišljanje dovelo do takve selekcije o kojoj pišeš?
McAucliffe is offline  
Old 09.11.2017., 21:43   #8787
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Jesi ikada razmislio da je baš ovakvo razmišljanje dovelo do takve selekcije o kojoj pišeš?
Prije bih rekao da je do kazališta lutaka...znaš, one na špagi.
Zbegecani is offline  
Old 09.11.2017., 22:51   #8788
Vojvoda Seselj ne bi izvredjao hrvatski Sabor i saborske zastupnike kao sto ih je izvredjao Plenkovic.
Ocito je pre dugo bio u biranom briselskom krema drustvu i ovako primitivan puk je ispod njegovog nivoa. Ipak, ni najveci primitivci u Saboru nisu zasluzili takve uvrede i Plenkovic bi se morao ispricati. Opozicija je tu da ga reseta pitanjima i kritikama, a ne da ga peruskom titra i stipa za guzu.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 09.11.2017., 23:45   #8789
Quote:
Zbegecani kaže: Pogledaj post
A koja je alternativa dripcu?
Bernardić? Maras? Čačić?Mrak-Taritaš?Hasanbegović?Brkić?Pernar?

Pozornom selkcijom dobili smo ekipu u Saboru koja nije u stanju čuvati banderu da im ne utekne.

Nekad davno, slušajući rasprave Šeksa i Arlovića, mislio sam da je to dno političke komunikacije i međusobnog uvažavanja...kako li sam samo bio u krivu..
Iskreno, jedina alternativa sljedećih par godina je bilo kakva vlada koja će padat svake godine po mogućnosti nakon 2 mjeseca prije nego što donesu ikakav novi zakon. Vidjelo se prošli put kakve benefite država ima od nestabilne vlade - odnosno one koja padne - sve raste u tri p. m. kao da su se provele ne znam kakve reforme, kad ono dovoljno je da se ne donose nikakvi štetni zakon i da se ne pumpaju proračunski rashodi i Hr se čak uz cijeli ovaj kriminal počne oporavljat sama od sebe - Fascinatno!!!!!
hilderik is offline  
Old 09.11.2017., 23:58   #8790
HDZ-ove Vlade su jedine koje su pumpale proračunske rashode.
I ova, i prošla, i ona od ranije.

Dobro je biti informiran

To je dio strategije kupovine glasova, i to je razumljivo. Samo imaj na umu da oni te glasove kupuju tvojim novcem. Onime što uzmu od tebe.
To ne ide za tvoju neku dobrobit, ili državne usluge koje koristiš, nego za kupovinu njihovih glasova.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 10.11.2017., 00:26   #8791
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
HDZ-ove Vlade su jedine koje su pumpale proračunske rashode.
I ova, i prošla, i ona od ranije.

Dobro je biti informiran

To je dio strategije kupovine glasova, i to je razumljivo. Samo imaj na umu da oni te glasove kupuju tvojim novcem. Onime što uzmu od tebe.
To ne ide za tvoju neku dobrobit, ili državne usluge koje koristiš, nego za kupovinu njihovih glasova.


-Stipe
Neupitno je da su HDZ-ove vlade učinile ogromnu štetu ovoj napaćenoj zemlji, ali treba spomenuti i crvene štetočine uz crne - koliko je ono bio omjer prihoda i rashoda 2015 - čini mi se minus 15 milijardi kuna koje su se namakle kreditima - i to u godini u kojoj nam nisu stizale enormne kamate i glavnice. Koliko su nas ono zadužili u 4 godine? Sa 60% BDP-a na 90%? poštedi me i crvenih i crnih vlada - eto čisto da budeš informiran....
hilderik is offline  
Old 10.11.2017., 01:02   #8792
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Neupitno je da su HDZ-ove vlade učinile ogromnu štetu ovoj napaćenoj zemlji, ali treba spomenuti i crvene štetočine uz crne - koliko je ono bio omjer prihoda i rashoda 2015 - čini mi se minus 15 milijardi kuna koje su se namakle kreditima - i to u godini u kojoj nam nisu stizale enormne kamate i glavnice. Koliko su nas ono zadužili u 4 godine? Sa 60% BDP-a na 90%? poštedi me i crvenih i crnih vlada - eto čisto da budeš informiran....
A šta su mogli? Ne isplatit penzije npr.? Ne platit dospjele dugove? Ili nešto prodat umjesto zaduženja? Dić poreze?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 10.11.2017., 01:25   #8793
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Neupitno je da su HDZ-ove vlade učinile ogromnu štetu ovoj napaćenoj zemlji, ali treba spomenuti i crvene štetočine uz crne - koliko je ono bio omjer prihoda i rashoda 2015 - čini mi se minus 15 milijardi kuna koje su se namakle kreditima - i to u godini u kojoj nam nisu stizale enormne kamate i glavnice. Koliko su nas ono zadužili u 4 godine? Sa 60% BDP-a na 90%? poštedi me i crvenih i crnih vlada - eto čisto da budeš informiran....
Ja tebe niti ću štedjeti, niti smatram da te se ima od čega štedjeti. Od točnih informacija?
Neobičan je vapaj željeti biti pošteđen činjenica.
Ili, točnije, nije neuobičajen, ali je svakako iracionalan.

Dakle, ako ti kažem da SDP-ova Vlada nije pumpala proračunske rashode, a sve HDZ-ove jesu, onda je to zato što je to činjenica.
Za Račana nisam provjerio, za njega mislim ovako napamet da je padao deficit kao udio BDP-a i da su rasle obje strane - bilo je to doba velikog gospodarskog prosperiteta (smijenjeni su ionako zbog raznih skupova po Rivi i kletvi i sličnih cirkusa, ne zbog ekonomije). Za Milanovića znam da je naslijedio 120 mlrd i proslijedio dalje 120 mlrd. Jednostavno i lako za zapamtiti.
Racionalno bi bilo tu činjenicu uvažiti i malo vidjeti koje ona ima
1) uzroke
2) implikacije.

I da se i uzroke i implikacije lako razjasniti, onome koga zanima.

Ako ti umjesto toga misliš samo cendrati, to već nije baš neki stil. Jest tvoje pravo. Ali nije neki stil.

Kao prvo, proračunski deficit (što ti zoveš "omjer prihoda i rashoda"), to je jasno iz glave, nije bio ni blizu 15 milijardi kuna, jer to bi bilo 12-13% državnog proračuna. 2015. to nije bio slučaj. Na 13% Maastricht ne bismo mogli sanjati jedan dulji period.
Kao drugo, kod proračunskog deficita valja gledati i privredne (globalne) okolnosti, i kakva je situacija naslijeđena (to jest, kakav je bio godinu-dvije-tri ranije), i strukturu rashoda, kao neke primarne faktore. Tek kad ih sve sagledamo, možemo komentirati taj deficit i donositi neke zaključke. I nije to toliko komplicirano. No, zasad se nismo u to upustili.
Kao treće, ako izuzmemo troškove prijašnjih razdoblja, pretprošla Vlada (Kukuriku koalicija) došla je do primarnog suficita. Apsolutno je točno da jest bilo zaduživanja tokom mandata. Razlog je jednostavan, -
naslijeđen je vrlo visok deficit. Postupno je posve zauzdan.

No, i bez da se ide u širinu kamo je sad tvoje spominjanje deficita odvelo, ona prva primjedba o tome koliki su državni rashodi sama za sebe jest informativna. Potrefio si baš takvu vrstu primjedbe.

I zato je i odgovoreno kako se kretala. Jer je i to vrlo informativno. I dobro je za znati.
Isto kao što je informativno kako se kreće točno sad, i za koje rashode.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 10.11.2017., 01:46   #8794
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
A šta su mogli? Ne isplatit penzije npr.? Ne platit dospjele dugove? Ili nešto prodat umjesto zaduženja? Dić poreze?
Možda smanjit rashode???????? Možda smanjit apetite Linića,Zmajlovića, Jakovine.....???? Ove priče o isplati penzije zvuče tako poznato - mislim da ih je HDZ pričao isto, a oni su još uspjeli i neisplatit silan broj penzija kroz sistem kašnjenja.....

I crna i crvena vlada samo naguravaju svoj kadar i podižu rashode države - k tome su i jedni i drugi imali tendeciju kroz "katering" dizat potrošnju ministarstava koje nitko živ ne bi mogao objasniti niti pravdati..... To što je HDZ imao više vlada i samim tim napravio i puno veću štetu nimalo ne opravdava ono što je SDP učinio u svoja dva mandata - a po pitanju štetnih zakona i štetnih poteza, tu su negdje u mrtvoj utrci.... Po pitanju lizanja briselskih čizama isto se vodi utrka, iako moram priznat da je ovaj anemični cijeli cirkus odveo u neslućene visine.....

Boldly go where no man has gone before..... ode anemični u warp 10

iskreno, ne interesirate me ni jedni ni drugi, a osobno ionako gledam samo što se referendumski može zaustavit i kako preko referenduma ovu zemlju učinit podnošljivijom za život....., a vi se igrajte izbora koliko vas volja.....

Za ovaj bold ti neću ništa reći jer bih počeo rigat vatru i po crnima i po crvenima - toliko me to raspiz... da bih sigurno popio ban, ali ti možeš razmisliti o toj rečenici i probaj odvrtiti film o svim štetnim zakonima i privatizacijama pa razmisli ponovno o ovome što si napisao....

Sve vam mogu istrpit, pa i vaše ideološke prijepore koji su vam zapravo osnova kompletnog sukoba. Ono što vam ne mogu oprostit jest spremnost da gurnete cijelu zemlju u ambis, samo zato da bi vaša opcija bila nositelj vlasti (koja god bila) zbog tih istih ideoloških prijepora. Kad i ako shvatite kakvu štetu time činite (što iskreno sumnjam) možda budemo mogli govorit o socijal demokraciji i konzervativcima, a ovako možemo pričati samo o pljačkaškoj rulji koja se prepucava koja je frakcija napravila više štete.
hilderik is offline  
Old 10.11.2017., 02:25   #8795
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ja tebe niti ću štedjeti, niti smatram da te se ima od čega štedjeti. Od točnih informacija?
Neobičan je vapaj željeti biti pošteđen činjenica.
Ili, točnije, nije neuobičajen, ali je svakako iracionalan.

Dakle, ako ti kažem da SDP-ova Vlada nije pumpala proračunske rashode, a sve HDZ-ove jesu, onda je to zato što je to činjenica.
Za Račana nisam provjerio, za njega mislim ovako napamet da je padao deficit kao udio BDP-a i da su rasle obje strane - bilo je to doba velikog gospodarskog prosperiteta (smijenjeni su ionako zbog raznih skupova po Rivi i kletvi i sličnih cirkusa, ne zbog ekonomije). Za Milanovića znam da je naslijedio 120 mlrd i proslijedio dalje 120 mlrd. Jednostavno i lako za zapamtiti.
Racionalno bi bilo tu činjenicu uvažiti i malo vidjeti koje ona ima
1) uzroke
2) implikacije.

I da se i uzroke i implikacije lako razjasniti, onome koga zanima.

Ako ti umjesto toga misliš samo cendrati, to već nije baš neki stil. Jest tvoje pravo. Ali nije neki stil.

Kao prvo, proračunski deficit (što ti zoveš "omjer prihoda i rashoda"), to je jasno iz glave, nije bio ni blizu 15 milijardi kuna, jer to bi bilo 12-13% državnog proračuna. 2015. to nije bio slučaj. Na 13% Maastricht ne bismo mogli sanjati jedan dulji period.
Kao drugo, kod proračunskog deficita valja gledati i privredne (globalne) okolnosti, i kakva je situacija naslijeđena (to jest, kakav je bio godinu-dvije-tri ranije), i strukturu rashoda, kao neke primarne faktore. Tek kad ih sve sagledamo, možemo komentirati taj deficit i donositi neke zaključke. I nije to toliko komplicirano. No, zasad se nismo u to upustili.
Kao treće, ako izuzmemo troškove prijašnjih razdoblja, pretprošla Vlada (Kukuriku koalicija) došla je do primarnog suficita. Apsolutno je točno da jest bilo zaduživanja tokom mandata. Razlog je jednostavan, -
naslijeđen je vrlo visok deficit. Postupno je posve zauzdan.

No, i bez da se ide u širinu kamo je sad tvoje spominjanje deficita odvelo, ona prva primjedba o tome koliki su državni rashodi sama za sebe jest informativna. Potrefio si baš takvu vrstu primjedbe.

I zato je i odgovoreno kako se kretala. Jer je i to vrlo informativno. I dobro je za znati.
Isto kao što je informativno kako se kreće točno sad, i za koje rashode.


-Stipe
Gle, 2014. godine je SDP nabio proračun na 127 milijardi kuna - to da ga je Lalovac na kraju u 2015 spustio na 120 je točno. Nabili su preko 50 milijardi duga u svom mandatu, umjesto da su rezali rashode i tu je kraj priče... Poanta je da bi proračun trebao dan danas biti manji9 od 120 milijardi da se zahvati u rashode i da se oni racionaliziraju - i to bez otpuštanja ili krađe penzija - u tome je problem - i to je ono što u vašim glavam nikako ne može sjest na mjesto - i kako onda uopće pričat s vama ili s crnima????

Jedino što mogu reći u prilog sdp-ovim kadrovima jest onaj nesretni Lalovac koji je pokazao da zna posao i da može zbrojit 2+2 i koji je uspio srezati prethodni proračun za 7 milijardi kuna (možda bi napravio i bolji posao da ga se prije pustilo da radi), a svi ostali visoki kadrovi su se pokazali kao rulja koja se komodno može učlaniti u Hdz....

To što je sdp učinio manje štete se može svesti i na razliku u broju vlada - prilika čini lopova, a zbog vaše ideološke zadojenosti (i crne i crvene) kojom poštenim ljudima onemogućavate normalan život mi vas je pun kur... i jednih i drugih, kao i vašeg prepucavanja.....

Dosadni ste, nekonstruktivni i samo činite štetu - i zbog toga me tvoje ili njihove informacije ili kako ih voliš zvati činjenice ne interesiraju.....

Da se razumijemo, ja sam političko siroče koje ne vjeruje da u HR postoji politička snaga koja može gurati ovu zemlju prema naprijed, ali zato čvrsto vjerujem da to mogu HR građani sa svojim radom - samo vas sve skupa treba zaustavit da radite štetu - eto vam saborska mjesta i plaće i doznake, samo nemojte raditi štetu, ma nemojte raditi ništa, samo uzimajte svoje plaće sljedećih 5-6 godina i HR će se sama od sebe iščupat iz govana. Najzlatnije razdoblje HR je bilo razdoblje bez vlade kad su se stvari počele oporavljat - to neki vrag govori.....
hilderik is offline  
Old 10.11.2017., 05:24   #8796
Jesi li skupio potpise za referendum?

Ili, nemaš vremena jer nas sve ovdje učiš ekonomiji?
Smotani2 is offline  
Old 10.11.2017., 07:43   #8797
Morgen!
Ko gljive poslije kise , dolaze na naplatu visegodinji splameraj

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke...jesta/6733434/
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Old 10.11.2017., 10:14   #8798
Jucer su fino potpisali novi kolektivni ugovor s bandom uhljeba i dodatno opteretili proračun

To to daj im Božićnice, regres, povećaj im plaću, daj im sve

Najsporija smo ekonomija Europske unije, i ovo malo jada od rasta su brže bolje iskoristili za kupovanje glasova vojske uhljeba
Mister Yellow is offline  
Old 10.11.2017., 10:26   #8799
Hebem ti sve po spisku Saucha, smrade jedan ogavni. Ti ćeš dizat glas. Govno jedno.

Pazi ti počinje se vadit ko je kome sta rekao u hodniku.
Meni nije jasno da je ova spodoba bila prva do Zokija??
KatarinaRi is offline  
Old 10.11.2017., 10:56   #8800
dosadan li je bernardić, vlada može mirno spavati
milko84 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.