Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 12:38   #761
Quote:
nezovemsebojan kaže: Pogledaj post
nemoj procjenjivati ljude kroz prizmu ljubavi i seksa.
Sto to znaci? Ljubav i seks su nekako odvojeni od ostatka zivota? Da pogodim... ti bi malo bio moralan, a varao partnericu?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Leilanie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 15:15   #762
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Muškarac ima potrebu općiti sa što većim brojem žena, a žena ima potrebu pronaći najkvalitetnijeg muškarca za rasplod. Nažalost, ti najkvalitetniji muškarci često su i drugim ženama jednako kvalitetni pa su šanse za vjernost s muške strane minimalne.

Kada žene ne bi bile hipergamne onda niti muškarci ne bi imali s kime varati svoje žene.
bas tako. koliko ce to prosjecnih citataca razumjeti, 2 posto

i ako uspiju razumjet, vec na drugom topiku nece se sluzit s time. podsvjest jako mala
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:18   #763
Osobno smatram kako se na varanje dosta ljudi odluči ukoliko nisu s nečim u vezi zadovoljni. Ne opravdavam taj čin, ali smatram kako je to glavni uzrok varanja zapravo nekakvo nezadovoljstvo u vezi, braku itd.
Također, imaš hrpu frajera(a i žena) koji varaju eto tako ... bez posebnog razloga. Jednostavno, varanje uglavnom rade zbog uzbuđenja i/ili sexa.
Također, postoje i ljudi kojima u karakternim osobinama, naučenom odgojnom ponašanju neprihvatljivo varati. Jednostavno to ne rade. Niti imaju potrebu.
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:19   #764
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da postoje dugotrajne monogamne veze i brakovi, čak i da uopće nisu rijetki. Iz više razloga. Jedni naprosto nisu pretjerano zainteresirani za sex i ne pada im na pamet potruditi se uopće oko toga. Niti doma, niti u selu. Drugi su prevelike kukavice, ne žele riskirati komfor i materijalna dobra i usluge. Ali postoje i treći, koji se trude biti i ostati zanimljivi partneru. Tada naprosto nema potrebe za varanjem, zadovoljan i zadovoljen muškarac ili jednako i žena, ne varaju. Nemaju motiv i želju. Nisam sigurna koliko dugo to stvarno može funkcionirati, ali čula sam iz prve ruke za neke impresivne primjere, a i sama mogu svjedočiti o nekoliko takvih godina.
Kolegica koja sjedi pored mene u zbornici tvrdi da se sexa s mužem pune 23 godine skoro svaki "normalan" dan i čudi se kako uopće može biti drugačije.
Potpisujem !
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 07:52   #765
Pa svi ti muškarci varaju sa nekim...većinom sa ženama..i opet većinom sa zauzetim ženama...tak da naslov nema smisla. Varaju podjednako muškarci i žene.
foxylady123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:32   #766
Quote:
foxylady123 kaže: Pogledaj post
Pa svi ti muškarci varaju sa nekim...većinom sa ženama..i opet većinom sa zauzetim ženama...tak da naslov nema smisla. Varaju podjednako muškarci i žene.
Načelno si u pravu, relano, statistički, mislim da nisi. Jer muškarci imaju značajno više partnerica u životu. Makar prema anonimnim anketama.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:42   #767
Monogamija nije prirodno stanje. Mi smo društvena bića družimo se zaljubljujemo odljubljujemo svađamo itd. Monogamija je nametnuta od društvenih autoriteta (crkve) u cilju zaštite društva odnosno čovječanstva. O tome se malo piše. Ljudi su nekada umirali od seksualnih bolesti jer nije bilo lijeka. Jedini lijek bila je monogamija odnosno zadržati djevičanstvo do braka...pa se tokom povijesti to izrodilo u prirodno stanje...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 11:24   #768
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Načelno si u pravu, relano, statistički, mislim da nisi. Jer muškarci imaju značajno više partnerica u životu. Makar prema anonimnim anketama.
ok, moguće, samo mislim da se previše udara po frajerima kao nekom najgorem ološu koji samo čekaju da ga uštekaju a žene ono sve redom svetice.
Sjećam se jedne situacije, jedan par se vjenčao; on crn, lijep ko slika, ona plava, sisata sa velikim plavim očima, reko bi čovjek sex joj pršti iz svake pore na tijelu. Ali, pretpostavka je majka svih zajeba. Dakle, nakon svadbe neće se ona baš nešto sexat. Neće ni popušit. On lud. Iskreno, ne znam dal ju je prevario ali znam da ju je napucao i oženio neku trebu koja ima 3 djece iz prvog braka, ali zato mu u krevetu radi kaj god poželi. Eto. I kaj sad? Znači do braka je bilo sve super samo da se uda, kad je postala vrla gospoja više joj e baš i nije dalo sexat. On je to odradio korektno, rastao se i otišao. Kažem, ne znam da li ju je varao ili nije. A i da ju je prevario, ja ga osobno ne bi nešto krivila.
foxylady123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 11:27   #769
To je stvar izbora, ne mozemo reci da nije prirodno jer i u zivotinjskom svijetu imamo odane vrste i one koje skacu na svaku repicu. Tako da bi ja radije jednog albatrosa nego lava
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:34   #770
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Monogamija nije prirodno stanje. Mi smo društvena bića družimo se zaljubljujemo odljubljujemo svađamo itd. Monogamija je nametnuta od društvenih autoriteta (crkve) u cilju zaštite društva odnosno čovječanstva. O tome se malo piše. Ljudi su nekada umirali od seksualnih bolesti jer nije bilo lijeka. Jedini lijek bila je monogamija odnosno zadržati djevičanstvo do braka...pa se tokom povijesti to izrodilo u prirodno stanje...
ne bih to rekla
glavni razlog za društveno forsiranje monogamije je da se zna čije je dijete (mislim, da bi muškarci znali)

inače, mislim da i nije potpuno neprirodno stanje
ljudi žele svog patrnera samo za sebe i kad su zaljubljeni mnoge drugi uopće ne zanimaju
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:50   #771
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
ne bih to rekla
glavni razlog za društveno forsiranje monogamije je da se zna čije je dijete (mislim, da bi muškarci znali)
Još ranije je to što pričaš bilo. U doba dok smo još bili "polumajmuni"
Na nesvjesnoj razini naravno, šta su oni znali o genetkom materijalu itd.

Ali treba dopuniti da su tada i ženske jedinke isto tako tražile monogamno ponašanje muških jedinki baš zato da ne bi zapostavio brigu o njoj i potomcima. I u nesvjesnom djelu naše psihe je to ostalo do danas, i u tome se krije suština ljubomore i kod muškaraca i žena. Pa se ta monogamija institucionalizirala kasnije u civiliziranom društvu. Ali naravno da se ljudi varali i prije i poslije..
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 15:47   #772
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Još ranije je to što pričaš bilo. U doba dok smo još bili "polumajmuni"
Na nesvjesnoj razini naravno, šta su oni znali o genetkom materijalu itd.

Ali treba dopuniti da su tada i ženske jedinke isto tako tražile monogamno ponašanje muških jedinki baš zato da ne bi zapostavio brigu o njoj i potomcima. I u nesvjesnom djelu naše psihe je to ostalo do danas, i u tome se krije suština ljubomore i kod muškaraca i žena. Pa se ta monogamija institucionalizirala kasnije u civiliziranom društvu. Ali naravno da se ljudi varali i prije i poslije..
Ovo je totalno kriva interpretacija evolucije. Kad se vec vracamo u prapovijest, krenimo od znanstvenih cinjenica.

- Muskarcu je potrebno mnogo zenki koje moze stalno oplodjivati, a zeni jedan muskarac da ostane trudna. Potom zena dobiva potrebu za monogamijom i drustvo se postepeno mijenja. KRIVO. U prapovijesti su i zene i muskarci bili poligamni. Ljudi su zivjeli u plemenima. Nije se znalo kako tocno nastaju djece, niti da jedan muskarac moze oploditi jednu ili vise zena, a da zena samo treba jednog muskarca. To je ono sto mi znamo danas. Zene su takodjer bile poligamne, jer za pocetak, nije se znalo tko i nakon kojeg odnos napravi dijete, pa su se naprosto partneri izmjenjivali, za svu djecu su se grupno brinuli svi clanovi plemena, a vladao je dugo dugo dugo vremena matrijarhat. U medjuvremenu su se razvijali intelektualni i emocionalni kapaciteti covjeka, koji su mnogo tisucljeca kasnije urodili drustvom(ima) koje poznajemo danas, a koja su vise manje monogamna. I jos nesto, dokazano je da sto je covjek (muskarac ili zena) inteligentniji, manje su mogucnosti da ce varati, a ujedno ce imati i puno vece kriterije pri izboru seksualnog/zivotnog partnera.
LeniRose is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:03   #773
Quote:
LeniRose kaže: Pogledaj post
U prapovijesti su i zene i muskarci bili poligamni. Ljudi su zivjeli u plemenima. Nije se znalo kako tocno nastaju djece, niti da jedan muskarac moze oploditi jednu ili vise zena, a da zena samo treba jednog muskarca...
Tako je, i žene su čak sudjelovale u lovu skupa sa muškarcima. E sad, kasnije, ne znam točno brojke godina i radi li se o tisućama ili desecima tisuća (neda mi se tražit) dolazi ovo što ja govorim.
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:17   #774
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Tako je, i žene su čak sudjelovale u lovu skupa sa muškarcima. E sad, kasnije, ne znam točno brojke godina i radi li se o tisućama ili desecima tisuća (neda mi se tražit) dolazi ovo što ja govorim.
Slazem se. Mislim da je rasprava krenula krivo kad su se poceli spominjati pojmovi "prirodno" i "neprirodno". Seksualna zelja za vise osoba je prirodna, isto kao sto je prirodan osjecaj ljubomore, posesivnosti i ekskluzivnosti iz koje je mogla nastati monogamija. Vrlo mala djeca su izuztno posesivna u odnosu na majku, ne zato sto im drustvo tako nalaze, vec zato sto je to instinkt za prezivljavanjem. I poligamija i monogamija su prirodne, jednako prikladne ili neprikladne i muskarcima i zenama, a na pojedincu je da odluci, u danasnjem vise-manje slobodnom drustvu, sto i u kojem trenutku zeli prkaticirati.
LeniRose is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:32   #775


Quote:
LeniRose kaže: Pogledaj post
I jos nesto, dokazano je da sto je covjek (muskarac ili zena) inteligentniji, manje su mogucnosti da ce varati, a ujedno ce imati i puno vece kriterije pri izboru seksualnog/zivotnog partnera.
O ovome nisam čitao ali onako odoka kad pogledam oko sebe primjere, naravno i u kontekstu okolnosti tih primjera, izgleda mi da više-manje zaista i jest tako.
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:32   #776
Ne varam ženu niti mi to pada na pamet. U prvom dijelu veze nisam jer sam bio iskreno zaljubljen u nju pa onda ni ne gledaš druge žene. U drugom dijelu veze ( dakle, brak ) nisam jer niti me to zanima, niti imam vremena ni volje. Zaljubljen, naravno, više nisam ali volim svoju ženu i poštujem je.

Iskreno, ne volim raditi ljudima ono što ne bih volio ni da se meni radi. A i ima ona stara: - Nemoj raditi stvari zbog kojih ne možeš mirno spavati noću. -

Većina mojih frendova je prevarila cure/žene i nije baš da se time ponose. Dapače.

Mislim da žene općenito manje varaju nego muškarci, možda sam u zabludi ali to je tako.

Još nešto - želim da me moje dijete jednog dana mene gleda kao muškarca u kojeg se može ugledati i da on sam bude takav a ne netko tko je varao/tukao/nepoštivao njegovu majku.
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:33   #777
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Još ranije je to što pričaš bilo. U doba dok smo još bili "polumajmuni"
Na nesvjesnoj razini naravno, šta su oni znali o genetkom materijalu itd.

Ali treba dopuniti da su tada i ženske jedinke isto tako tražile monogamno ponašanje muških jedinki baš zato da ne bi zapostavio brigu o njoj i potomcima. I u nesvjesnom djelu naše psihe je to ostalo do danas, i u tome se krije suština ljubomore i kod muškaraca i žena. Pa se ta monogamija institucionalizirala kasnije u civiliziranom društvu. Ali naravno da se ljudi varali i prije i poslije..
u nekim ranijim zajednicama prije uspostave hijerarhijskog društva i vlasništva nad zemljom je to bilo puno manje izraženo, ne znam da li uvijek je
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:46   #778
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
u nekim ranijim zajednicama prije uspostave hijerarhijskog društva i vlasništva nad zemljom je to bilo puno manje izraženo, ne znam da li uvijek je
U kojoj točno eri je to bilo nebih znao reći, ali čitao sam nekoć dosta radova evolucijskih psihologa koji su o tome govorili..
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:47   #779
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
:

O ovome nisam čitao ali onako odoka kad pogledam oko sebe primjere, naravno i u kontekstu okolnosti tih primjera, izgleda mi da više-manje zaista i jest tako.
Evo jedan clanak koji sam sad na brzinu nasla, a koji govori o tom istrazivanju http://www.telegraph.co.uk/news/scie...-to-cheat.html
LeniRose is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:09   #780
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
U kojoj točno eri je to bilo nebih znao reći, ali čitao sam nekoć dosta radova evolucijskih psihologa koji su o tome govorili..
lovci - sakupljači
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger