Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2017., 17:02   #41
Quote:
annekke kaže: Pogledaj post
pazi, ako kriješ do momenta za koji TI procijeniš da je dovoljno primjeren prema TVOJIM kriterijima je manipuliranje situacijom koja nije bezazlena i nekom je vvvrrloo bitna u TVOJU korist.

svi to nekada radimo, nećeš novoj curi odmah reći kako si bivšu prevario ili da si u srednjoj stalno pušio travu, jer nije baš toliko relevantno i bitno...složimo se da se ovdje radi o malo većoj stvari

dakle, ti imaš potpun pristup informacijama, a ona nema. zar nije fer da oboje imate istu količinu informacija i da onda osoba izabere što je za NJU bitno upravo jer ima ispravan uvid u sve informacija...a ne onda kada ti procijeniš?

uostalom kada bi ti to procijnio relevantnim za reći? nakon sexa? prije sexa? prije zaruka?...razumiješ
Poanta je da se to ne tiče nje izravno, osim ako bih ju zarazio, ali problem je u njenom stvaranju dugoročnih planova sa mnom, i zato će me odjebat ako to čuje i prije nego što razvije neke osjećaje. Smatram da joj to nisam dužan reći u startu, isto kao što nisam dužan reći niti npr. želim li imati djecu jednog dana.

Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post
Da, naravno.

Ti nemas nikakvo pravo odlucivati umjesto druge osobe. To inace bas komunjare rade. Tvoja je duznost upozoriti zenu da nosis virus zbog kojeg se razvija vrlo opasan sindrom, koji na kraju, zahvaljujuci razvoju raznih popratnih bolesti ipak dovodi do preuranjene smrti zarazenog. Zarazeni bas i ne dozivljavaju duboku starost.

A njezino je pravo odluciti zeli li unatoc tome ostati s tobom ili ne. Zatajis li joj informaciju, oduzeo si joj pravo odlucivanja o vlastitom zdravlju; bez obzira prenio ti njoj zarazu na kraju ili ne.

Prezervativ nije potpuno sigurna metoda zastite od bolesti, a tome je gro razloga; od mehanickih ostecenja, preko neznanja osobe koja njime rukuje i upotrebljava ga, do kojecega drugoga.

Ali nadam se da shvacas poantu. Nemas nikakvo pravo odlucivati o tudem zdravlju umjesto osobe o cijem se zdravlju radi.


A uskracujuci joj informaciju o svom zdravstvenom stanju, upravo to cinis.
Nemam pravo odlučivat o zdravlju- s tim se apsolutno slažem, u slučaju da ju zarazim zbog nepažnje, trebao bih odgovarati zbog ugrožavanja zdravlja iz nehata ili tako nečeg.
Što ako imam kriminalni dosje, jesam li i to dužan govorit budućoj jer kao takav statistički gledano predstavljam potencijalnu opasnost?

Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Boze sacuvaj, ne bi rekao da imas HIV dok ne ispipas sta doticna misli o tom..i jos ako bi bila zgrozena ti joj ne bi rekao?!
Doticna bi saznala kad tad i samo bi joj se zgadio jos vise. Da sam ja doticna, najvjerovatnije bi osta bez pimpeka.
Moj odg..nikad ne bi bila sa osobom zarazenom HIV- om i da, rekla bi potencijalnom partneru da sam zarazena.
Ne bih sigurno ostao bez pimpeka nego bi ti bila ta koja bi nakon toga još više požalila. Naravno u čisto teoretskoj situaciji kad bih se osobno ikad upuštao u bilo što s tobom.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:04   #42
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ovdje je tema da li bi ušli u vezu sa zaraženom osobom, a ne što bi bilo ako ste već u vezi. Znači osobu koju si relativno nedavno upoznala, nisi zaljubljena, nema tu ljubavi još.


Via Tapatalk
Da, znam. Povukla sam paralelu. Jednako kao što vjerojatno ne bi nekoga koga volim odbacila jer je bolestan tako pretpostavljam da ne bi ni rezolutno odbila nekog jer je pozitivan
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:10   #43
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Poanta je da se to ne tiče nje izravno, osim ako bih ju zarazio, ali problem je u njenom stvaranju dugoročnih planova sa mnom, i zato će me odjebat ako to čuje i prije nego što razvije neke osjećaje. Smatram da joj to nisam dužan reći u startu, isto kao što nisam dužan reći niti npr. želim li imati djecu jednog dana.
Da, stvar sa osjećajima je i da će te iste izgubit prema tebi čim sazna da si prešutio tako bitnu informaciju.
Pa si opet na početku.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:14   #44
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Da, stvar sa osjećajima je i da će te iste izgubit prema tebi čim sazna da si prešutio tako bitnu informaciju.
Pa si opet na početku.
Samo će se trenutno naljutit zbog ega, jer se nju nije pitalo da bez dovoljno bitnih informacija (prije nego što me dovoljno upozna) donese (krivu) odluku. Da nisam lagao, ne bismo nikad niti bili skupa i proživjeli tako lijepe trenutke. Tu će se pokazat koliko joj je zapravo stalo.

Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Ovo je nešto što podliježe kaznenoj odgovornosti.
Nažalost ovakve je nemoguće zatvarati preventivno nego tek nakon što počine štetu.

Fuj.
I ovakve kao ti je nažalost nemoguće odstraniti kao što se odstranjuje korov ili žohari, ali eto, barem ti mogu uputit jedan hrač-pljuc u prolazu.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:17   #45
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Poanta je da se to ne tiče nje izravno, osim ako bih ju zarazio, ali problem je u njenom stvaranju dugoročnih planova sa mnom, i zato će me odjebat ako to čuje i prije nego što razvije neke osjećaje. Smatram da joj to nisam dužan reći u startu, isto kao što nisam dužan reći niti npr. želim li imati djecu jednog dana.
Itekako si dužan reci tako nesto u startu jer ovo je poprilicno ozbiljna stvar. To sto ti ne planiras nista ozbiljno te ne iskljucuje od cinjenice da su u igri dvije osobe. Isto ide i sa djecom.

Mozes ti ovdje farbati oci (sebi) koliko želis, al radi se o bitnim stvarima koje su itekako dealbreakeri za mnoge, a presucivanje ne znaci apsolutno nista dobrog.

Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Samo će se trenutno naljutit zbog ega, jer se nju nije pitalo da bez dovoljno bitnih informacija (prije nego što me dovoljno upozna) donese (krivu) odluku. Da nisam lagao, ne bismo nikad niti bili skupa i proživjeli tako lijepe trenutke. Tu će se pokazat koliko joj je zapravo stalo.
Naljutit ce se zbog presucivanja bitne stvari, a ne ega. Ovo tvoje je cisto zavlacenje druge osobe.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:18   #46
Nikad ne bih bila sa osobom koja ima neizlječivu zaraznu bolest - bio to HIV ili nešto treće.

Ne hvala
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:21   #47
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Itekako si dužan reci tako nesto u startu jer ovo je poprilicno ozbiljna stvar. To sto ti ne planiras nista ozbiljno te ne iskljucuje od cinjenice da su u igri dvije osobe. Isto ide i sa djecom.

Mozes ti ovdje farbati oci (sebi) koliko želis, al radi se o bitnim stvarima koje su itekako dealbreakeri za mnoge, a presucivanje ne znaci apsolutno nista dobrog.



Naljutit ce se zbog presucivanja bitne stvari, a ne ega. Ovo tvoje je cisto zavlacenje druge osobe.
Napisao je tamo drugi forumaš koliko je zapravo ozbiljno. Ozbiljno je jer su osobe koje su needucirane sklone paničarenju.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:26   #48
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Napisao je tamo drugi forumaš koliko je ozbiljno. Ozbiljno je jer su osobe koje su needucirane sklone paničarenju.
Irelevantno. Ne mozes, nit u ludilu reci 'osobe su sklone panicarenju, to što imam HIV nije problem. ' To je glupost.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:31   #49
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Irelevantno. Ne mozes, nit u ludilu reci 'osobe su sklone panicarenju, to što imam HIV nije problem. ' To je glupost.
Pa jest problem, ali kakav točno? I što bi oni s tom informacijom? Ljudi su skloni reagirat iracionalno i impulzivno, to je činjenica. Žene prije nego što razviju osjećaje se vjerojatno neće htjet u to ni upuštat zbog straha, a nakon što ih razviju bi ostale, ali ih smeta što im se nije dalo informaciju dok su bile u stanju u kojem njihovim odlukama upravljaju loše emocije, a ne dobre.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:32   #50
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Pa jest problem, ali kakav točno? I što bi oni s tom informacijom? Ljudi su skloni reagirat iracionalno i impulzivno, to je činjenica. Žene prije nego što razviju osjećaje se vjerojatno neće htjet u to ni upuštat zbog straha, a nakon što ih razviju bi ostale, ali ih smeta što im se nije dalo informaciju dok su bile u stanju u kojem njihovim odlukama upravljaju loše emocije, a ne dobre.
Stvar je u tome da ce te odjebat i to s dobrim razlogom. Nije HIV gripa.

Meni je jasno da ti zagovaras manipuliranje, pa ono kad se mala zaljubi, onda je drugi par rukava, samo sto je meni to gnjusno.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:37   #51
na drugoj temi osoba zaražena hivom je zaručena i sretna u vezi i u životu a dečko je curi otkrio tajnu tek nakon nekog vremena i ona je odlučila ostati. tako tvrdi. sigurno da je znala na početku ne bi došlo do toga...riskirao je i uspjelo mu je....

ali nije ni da osobe zaražene imaju previše izbora ako žele ostvarit ispunjen život...ako odmah kažu bit će odjebani, a ako čekaju neko vrijeme dok se veza ne zahukta postoje neke šanse da osoba ostane...tako da razumijem tu sebičnu odluku o šutnji.

ali sa nekog etičkog stajališta gdje smo svi jednaki i imamo pravo na informacije u 1:1 jedino ispravo je čist uvid u SVE informacije. ali život tako ne ide, crno-bijelo.
annekke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:38   #52
ne bih
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:40   #53
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da ce te odjebat i to s dobrim razlogom. Nije HIV gripa.

Meni je jasno da ti zagovaras manipuliranje, pa ono kad se mala zaljubi, onda je drugi par rukava, samo sto je meni to gnjusno.
A nije manipuliranje što ona meni u startu prešućuje da me gleda isključivo kao na materijal za brak, jer što bi joj inače bilo bitno ako je nešto prolazno? To je ozbiljna bolest ali koja se može držati pod kontrolom uz pravilnu terapiju, bolesnik može biti u dobrom fizičkom stanju i dugo poživjeti, i uz korištenje zaštite ne mora nikog zarazit.

Quote:
annekke kaže: Pogledaj post
na drugoj temi osoba zaražena hivom je zaručena i sretna u vezi i u životu a dečko je curi otkrio tajnu tek nakon nekog vremena i ona je odlučila ostati. tako tvrdi. sigurno da je znala na početku ne bi došlo do toga...riskirao je i uspjelo mu je....

ali nije ni da osobe zaražene imaju previše izbora ako žele ostvarit ispunjen život...ako odmah kažu bit će odjebani, a ako čekaju neko vrijeme dok se veza ne zahukta postoje neke šanse da osoba ostane...tako da razumijem tu sebičnu odluku o šutnji.

ali sa nekog etičkog stajališta gdje smo svi jednaki i imamo pravo na informacije u 1:1 jedino ispravo je čist uvid u SVE informacije. ali život tako ne ide, crno-bijelo.
Po meni to nije sebično, ne daš osobi priliku da na temelju krivih informacija za sebe donese lošu odluku i tajiš nešto što bi zapravo najradije podijelio s njom, to je zapravo vrlo velikodušno.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:55   #54
Hammerstone Po meni to nije sebično, ne daš osobi priliku da na temelju krivih informacija za sebe donese lošu odluku i tajiš nešto što bi zapravo najradije podijelio s njom, to je zapravo vrlo velikodušno.

- ne slažem se s ovim dijelom gdje kažeš da je riječ o krivim informacijama (jer nije, točna je info da imaš hiv) i da će osoba za sebe donijeti lošu odluku (možda je njoj izbjegavanje takve veze najbolja odluka u životu)...kako si sročio ispada da tajeć drugoj osobi zapravo joj činiš uslugu i 'štitiš' je od lošeg izbora kao da se još i žrtvuješ šuteć o tome za dobrobit te osobe ...malo pretjerano za reć, zar ne? dok zapravo samo ljudski želiš sebi povećati šanse i to je sve...zamračujuć nešto od istine...jbg tako je
annekke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 18:01   #55
Najbolje pitati u startu sve što te zanima i što ti je bitno i ne ostavit mjesto manipulacijama. Barem se taj netko neće moći braniti sa nisam lagao, samo sam prešutio.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 18:03   #56
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Najbolje pitati u startu sve što te zanima i što ti je bitno i ne ostavit mjesto manipulacijama. Barem se taj netko neće moći braniti sa nisam lagao, samo sam prešutio.

Via Tapatalk
točno
annekke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 18:25   #57
Da imam HIV tražila bih osobu s HIVom. Vjerojatno bi oboje bili sretni
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 18:33   #58
Quote:
annekke kaže: Pogledaj post
Hammerstone Po meni to nije sebično, ne daš osobi priliku da na temelju krivih informacija za sebe donese lošu odluku i tajiš nešto što bi zapravo najradije podijelio s njom, to je zapravo vrlo velikodušno.

- ne slažem se s ovim dijelom gdje kažeš da je riječ o krivim informacijama (jer nije, točna je info da imaš hiv) i da će osoba za sebe donijeti lošu odluku (možda je njoj izbjegavanje takve veze najbolja odluka u životu)...kako si sročio ispada da tajeć drugoj osobi zapravo joj činiš uslugu i 'štitiš' je od lošeg izbora kao da se još i žrtvuješ šuteć o tome za dobrobit te osobe ...malo pretjerano za reć, zar ne? dok zapravo samo ljudski želiš sebi povećati šanse i to je sve...zamračujuć nešto od istine...jbg tako je
Pa priznajem da sam se krivo izrazio, valjda su opijati već počeli djelovat, hahaha
Podebljano- da, to!!!
Pa vidi, može se to gledat iz više strana, meni je ok i da ljdski želiš nešto za sebe, međutim...ako druga strana na kraju profitira također, onda ne možemo govorit baš o nekoj sebičnosti per se...a ovaj element s prešućivanjem nečeg što bi najradije izlajao jer bi si time skinuo određeni teret s leđa, i to stoji u dosta slučajeva, pa što ne bismo i to spomenuli, već kad pričamo o sebičnosti...recimo netko iskreno voli i želi da uspije veza, i najradiuje bi podijelio iskreno svoju intimu i to što ga muči, ali se skulira na vrijeme, i ne želi to napravit prerano, da ne uništi tu prekrasnu ljubav u razvitku

Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Da imam HIV tražila bih osobu s HIVom. Vjerojatno bi oboje bili sretni
Gdje bi ju našla, u Hrvatskoj mislim da ima 100 zabilježenih zaraženih. U nekakvim specijalnim centrima za takve osobe možda, ako takvo što postoji?
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 18:41   #59
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Pa priznajem da sam se krivo izrazio, valjda su opijati već počeli djelovat, hahaha
Podebljano- da, to!!!
Pa vidi, može se to gledat iz više strana, meni je ok i da ljdski želiš nešto za sebe, međutim...ako druga strana na kraju profitira također, onda ne možemo govorit baš o nekoj sebičnosti per se...a ovaj element s prešućivanjem nečeg što bi najradije izlajao jer bi si time skinuo određeni teret s leđa, i to stoji u dosta slučajeva, pa što ne bismo i to spomenuli, već kad pričamo o sebičnosti...recimo netko iskreno voli i želi da uspije veza, i najradiuje bi podijelio iskreno svoju intimu i to što ga muči, ali se skulira na vrijeme, i ne želi to napravit prerano, da ne uništi tu prekrasnu ljubav u razvitku



Gdje bi ju našla, u Hrvatskoj mislim da ima 100 zabilježenih zaraženih. U nekakvim specijalnim centrima za takve osobe možda, ako takvo što postoji?
Ti si sad prikazao sebe kao nekakvog prekrasnog tipa za poželit. Meni nebi mogla tako započeta veza nikako biti lijepa jer bi bila okaljana u startu i uvijek bi me mučilo s kakvim sam ja to čovjekom koji se igra sa nečim što nije za igru. Pao bi mi u očima odmah.

Al moram priznat da mi je čudan tvoj stav jer si govorio da ti nisi za vezu. Čemu onda ovakvo forsiranje emotivne vezanosti na silu?

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 18:55   #60
to onda moraš mislit da si prejebena prilika koja se ne propušta

možemo to proširit na sve druge za klasični početak veze 'tabu' situacije.

ako imaš dvoje djece iz bivše veze koje živi s mamom, upoznaš vrh curu, tajiš joj to mjesec dva dok se ne nakači, u međuvrimenu pokažeš svu raskoš svog talenta skačeš oko nje ko indijanac i onda upadneš: gle, tajio sam jer na prvu zvuči zastrašujuće, al vidiš kako sam zakon i kako sam te tetošio? to ok?

možeš ju još i optužiti sa 'pa što ti nisi pitala?'

moram reći da sam i ja tajila svoje tadašnje nefizičko (ono drugo) stanje dečku i nisam mu nikada rekla za svoje metode liječenja istih zbog straha od napuštanja i osjećaja krivice ne osjećam se krivom za to, ali valja reći kako je to krajnje nefer prema tadašnjem dečku...kada bi sudio uzvišeni moralni sudac
annekke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger