Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2010., 17:16   #1021
daklem, rijetko svraćam na ovaj topić jer me čitanje ovih mračnih iskustava baca u depresiju

međutim, vidim da se naveliko raspravlja o prehrani, stresu itd. pa ću samo reći ovo - poučen savjetom doktora i iskustvima s raznih foruma, uključujući ovaj, ja sam na godinu dana na minimum doveo unos UH i masti, znači nikakvi slatkiši i sokovi, samo prirodni izvori UH kao voće, povrće, riža, zobene. mlijeko, jogurt, šunke, parizere, slanine, majoneza, kečap, pice, hamburgere, mcdonaldse potpuno izbacio. i najvažnije čokoladu

od proteina sam jeo ribu, jaja, puretinu, piletinu, ponekad posni sir itd. i naravno redovno multivitamini, minerali, omega kiseline. dakle manje-više zdrava prehrana.

uz to sam se praktično stavio pod stakleno zvono, izbjegavao sam alkohol i zadimljena mjesta (čitaj birceve), preveliku vrućinu, preveliku hladnoću, vjetar, pretjerano znojenje (znači nogomet s ekipom i bicikl na minimum), stres koliko je moguće. u prijevodu jedini izlasci su mi bili do faksa i teretane .

naravno isprobao sam i hrpu krema, čajeva, homeopatiju... i spiskao hrpu para

e sad vas jamačno zanimaju rezultati takve kure! e pa rezultat je jedno veliko ništa

međutim, sad dolazi najvažniji dio!

kada je došlo do poboljšanja? kad su mi dopizdile te gluposti, pa sam ponovo počeo izlazit van s ekipom, napit se ko guzica barem par puta mjesečno , hvatat se s curama bez pardona , i općenito biti što više van kuće.

dakle na kraju sam prehranu malo 'modificirao'
od slatkiša pojedem ponekad neke kekse, sladoled, kolač i slično
čokoladu ni danas ne jedem
važno! mlijeko izbaciti potpuno!
šunku i salame opet jedem
rijetko odem i na picu i do mekdonaldsa
i dalje se trpam bijelim mesom i ribom


što se tiče krema, radim kombinaciju ducray a-derma krema nekih desetak dana ujutro i navečer, ako se pojavi kakvo crvenilo ili perutanje 2-3 dana elidel, pa onda neka obična hidratantna krema desetak dana i tako u krug. imam tu hrpu krema koje se može iskombinirat pa se ne mogu sad svega ni sjetit.

! ducray aderma je odlična za alergičnu kožu! možda neće svakome odgovarati, u tom slučaju probajte s avene trixerom koja meni ne odgovara. to su dermokozmetičke kreme bez kortikosteroida
elidel je zamjena za kortikosteroide, ali je i lagano skupa. ako vas je strah onih nedokazanih priča da je blacklisted u americi i da možda povećava mogućnost raka kože, jbg, ista stvar je i s kortikosteroidima koji se prodaju normalno. najvažije je da elidel nema negativne učinke kortikosteroida, ne oštećuje kožu i ne uzrokuje steroidni dermatitis

ove dvije kreme ne koristiti duže vrijeme u komadu! zašto? zato što s vremenom dođe do zasićenja kože pa ćete morati pauzirati nekoliko mjeseci da opet počnu djelovati! dakle kombinirati ih s nekim drugim kremama, hidratantne ili isto neke za atopičnu kožu, što vam već odgovara!

e sad, s vremenom će, pod jačim stresom i sl., sigurno doći do pogoršanja, prema tome u slučaju jače upale - fluacet gel. fluocinolon acetonid, niskopotentni kortikosteroid, jedini slabiji od njega je hidrokortizon. ne koristiti duže od 3-4 dana u komadu, pauza u korištenju treba biti minimalno desetak dana, potvrđeno od iskusnih dermatologa!

napomena da se steroidni dermatitis dobija dugotrajnom neprekidnom upotrebom potentnih kortikosteroida, ako ste ih u neznanju koristili po dva tjedna jbg, bit će reakcije nakon prestanka ali to nije steroidni dermatitis koji je vidim bauk na ovom topiću iako kortikosteroidi ostavljaju daleko ozbiljnije posljedice na unutarnje organe ali ne u ovako malim količinama koje se koriste u kremama, već u velikim dozama kojima se liječe ozbiljne autoimune bolesti

obavezno oprati lice prije kreme, ali ne sapunom već gelom ili sindetom za alergičnu kožu koji ne isušuju, ja npr. koristim sebamed sindet

za kosu vichy dercos rijetko oronazol čisto za promjenu. ista stvar kao kod krema, treba kombinirati ove šampone s običnima (npr h&s) jer se koža privikne, jbg

valjda je to sve, pozdrav!
__________________
And I heard a voice in the midst of the four beasts
And I looked and behold, a pale horse
And his name that sat on him was Death... And Hell followed with him.
^Jack^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 15:02   #1022
da nadopunim iskustvo.kao sto sam ranije napisao testiram max dozu biotina.zasad su rezultati ok.crvenilo na licu se skroz povuklo bez ikakvih krema niti icega.cak bolje od reocutana.vlasiste je druga prica.tu je jos ostalo i svaki tjedan perem s nekim samponom ili namazem losionom.vidjet cu sta ce biti jos iducih dva mjeseca.
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 23:05   #1023
Seboreja mi divlja. Opet.
Gdje mogu kupiti Prunaks i koja je cijena?
__________________
Prodaja TrendyWhite
SC Artist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 19:53   #1024
^^ Pliz ljudi, bilo tko?
__________________
Prodaja TrendyWhite
SC Artist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 14:21   #1025
Zdravo svima...
Primijetila sam posljednjih 6 mjeseci da me koza vlasista 2 dana nakon pranja kose jaaaako svrbi i ponekad - boli!/

Uglavnom, trebala bih neki jaaaaako blagi sampon, a koji istovremeno rjesava seboreju. nekakvi prijedlozi? hvalaa!
medicamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 17:22   #1026
Quote:
SC Artist kaže: Pogledaj post
^^ Pliz ljudi, bilo tko?
znam da ga je bilo kad sam ja pitao u Vukovarskoj u ljekarni. ne znam sad točnu adresu, ali ljekarna je preko puta 2.tramvajske stanice kretajući se iz Savske ulice kroz Vukovarsku...preko puta HEP-a. i bio je oko 140 kn.
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 11:35   #1027
Quote:
SC Artist kaže: Pogledaj post
^^ Pliz ljudi, bilo tko?
Gradska Ljekarna na trgu, Farmacija u Jurišičevoj za Zagreb.Tamo nabavljam
rocky07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 08:26   #1028
Quote:
lakisaki kaže: Pogledaj post
malo infa?

i kako se liječi?

dobio neku kremu od doktorice (1% nečega)?
to je samo gašenje požara sa kantom vode...sjećaš se vatrogasaca na Kornatima - e to!

jesi li probala promijeniti prehranu?
KLiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 11:44   #1029
Quote:
rocky07 kaže: Pogledaj post
Gradska Ljekarna na trgu, Farmacija u Jurišičevoj za Zagreb.Tamo nabavljam
Jbt nisam nasao Prunaks u Sarajevu ,a obisao sam dosta apoteka.To me jako iznerviralo jer imaju gotovo sve prozvodace sampona za perut i ostale bullshit proizvode ali Prunaks nemaju .Ako neko ima iz BIH da zna gdje se ima kupiti nek javi na pm ili ostavi poruku ovdje.
fole13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 15:23   #1030
Quote:
fole13 kaže: Pogledaj post
Jbt nisam nasao Prunaks u Sarajevu ,a obisao sam dosta apoteka.To me jako iznerviralo jer imaju gotovo sve prozvodace sampona za perut i ostale bullshit proizvode ali Prunaks nemaju .Ako neko ima iz BIH da zna gdje se ima kupiti nek javi na pm ili ostavi poruku ovdje.
Javi se mailom u Spora Farmakom u Splitu neka ti pošalju poštom. Bar pokušaj
Tu ti je link http://www.prunaks.com/kontakt.php?lang=hr
rocky07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 11:30   #1031
...imao sam seboreični dermatitis 3-4 godine.Od dvije sitne točkice sa svake strane lica,bolest se proširila na čitavo lice i čelo.Nikakvi ljekovi,masti nisu pomagali dok nisam slučajno provao namazati lice Nonijem.U samo 3 dana mazanja lica Nonijem pokazali su se odlični rezultati te mi se crvenilo i perutanje kože naglo povuklo.Ostali su samo blijedi tragovi crvenila.Mazao sam se tri puta dnevno.Noni je djelovao tako da se koža na licu zategla i prvi dan još malo više zacrvenjela ali vrlo brzo nakon toga shvatio sam da mi Noni pomaže i nastavio sam sa mazanjem.Danas, mjesec dana nakon prvog nanošenja Nonija po licu,seboreični dermatitis je izgubio svaki trag i smatram da je ovo čudesno ozdravljenje.Noni je prirodan sok koji ne šteti ničemu i nikomu te liječi mnoštvo bolesti što možete pogledati na ovom linku: http://www.noni-sok.savjeti.com/rezultati.htm
Toplo preporučam svima da ga probaju jer mene je izlječio od seboreičnog dermatitisa.pozdrav.
dark.o is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 12:58   #1032
SEBOREJA.....hmmm,ja se borim protiv seboreje nekih 5 godina.
Koristio sam Dr.Theiss kremu od noćurka i jako mi je pomagala,znaći nije bilo perutanja ni svrbeža međutim više se krema ne uvozi.
Probao sam i kremu od Čajevca i jobobe,čisto solidno, ali nije kao noćurak.
Odlučio sam eksperimentirati pa sam stavljao obloge od jabučnog octa,sode bikarbone ali samo sam "spalio" kožu,dobro prestalo je svrbjeti.
Trenutačno eksperimentiram sa jednom mješavinom prirodnih sastojaka i moram vam priznati zadnjih desetak dana od kada radim eksperimen nema svrbeža,nema crvenila,nema perutanja i koža mi je glatka kao nikad do sada.
Neću zasad otkriti o čemu se radi,pričekat ću još nekih mjesec-dva.,ali kao što rekoh za sada odlični rezultati.
leclerk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 16:58   #1033
Quote:
rocky07 kaže: Pogledaj post
Gradska Ljekarna na trgu, Farmacija u Jurišičevoj za Zagreb.Tamo nabavljam
Hvala. Pionir, takodjer thanks
__________________
Prodaja TrendyWhite
SC Artist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 23:07   #1034
Quote:
medicamed kaže: Pogledaj post
Zdravo svima...
Primijetila sam posljednjih 6 mjeseci da me koza vlasista 2 dana nakon pranja kose jaaaako svrbi i ponekad - boli!/

Uglavnom, trebala bih neki jaaaaako blagi sampon, a koji istovremeno rjesava seboreju. nekakvi prijedlozi? hvalaa!
Ja bi ti preporučila ovo, taj i ja koristim http://coner.hr/ljekarne/?str=kozmet...korne%20prhuti
meni je svrbež bio užasan, inače mi je vlasište osjetljivije i uvijek me malo svrbilo ako je šampon bio agresivniji ali ovakav svrbež, u takvom intenzitetu mi se pojavio najednom. jedina zamjerka je cijena, 90 kn za 100 ml, ali kaj ćeš
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 08:45   #1035
Sada definitivno mogu reći da Rougj-evi proizvodi nisu pomogli. Svrbež je nestajao ali se vraćao nakon 3-4 dana. Perutanje odmah sljedeći dan nakon pranja.

U sestrinoj kutiji koju prigodno zovemo "ljekarna" našao sam Oronazol šampon kojeg je ona nešto kratko koristila. Probao sam oprat kosu s njime i moram reći da je stanje nakon pranja s njime puno bolje. E sada ne znam koliko je taj šampon zdrav na duže vrijeme tako da s njim operem eventualno 2 puta mjesečno, a ostale dane perem s afroditinim šamponom od koprive. Ljuske se vrate pa opet Oronazol i tako u krug...da li mi može tko reći koliko je zapravo takvo tretiranje korisno/štetno?

Da li bi neka kombinacija Oronazola (jedanput, max dvaput mjesečno) i nekog BLAGOG šampona protiv prhuti bila ok kombinacija? Ako da...koji bi to bili BLAGI šamponi?

Hvala

Zadnje uređivanje Sweetchuck : 01.12.2010. at 10:07.
Sweetchuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 19:17   #1036
Sa čime se vi tuširate?
sada mi se javio i svrbež po cijeloj koži .. dosada me samo vlasište svrbilo.
ne znam uopće sa čime da se tušnem da mi bude lakše
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 22:50   #1037
sweetchuck - ne moras se bojati oronazola na duze vrijeme samo peri tako kako sada peres i bit ce ok.kada se meni stanje pogorsalo s njime sam prao doslovno nekoliko godina 2 puta tjedno i nikakvih posljedica osim sto se gljivice naviknu pa opet trazis nesto drugo.njime se bore i protiv androgene alopecije (genetsko celavljenje) te peru cak i cesce nego sto sam ja naveo tako da ..no fear.no ako strah postoji predji na selsun 2,5 %.imas emulziju i sampon.meni su uz oronazol jedini oni dovoljno jaki da suzbiju crvenilo.

a1exa - lice, vlasiste, tijelo...selsun ili bilo koji od prethodno navedenih sampona u prakticki cijelom ovom seboreja forumu.frend ima slican problem i on iskoristi pjenu kad nasamponira kosu i predje preko tijela s njom.
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 00:22   #1038
Quote:
gabrijel1 kaže: Pogledaj post
a1exa - lice, vlasiste, tijelo...selsun ili bilo koji od prethodno navedenih sampona u prakticki cijelom ovom seboreja forumu.frend ima slican problem i on iskoristi pjenu kad nasamponira kosu i predje preko tijela s njom.
Hmm...ja imam šampon od Ducraya i super mi je, svrbež je nestao, ali sad me počela koža užasno svrbit. Ali fakat ne znam kako da se operem sa tim šamponom, zbilja se minimalno pjeni a i malo mi je preskup za to.
Ako netko ima neku preporuku za neki gel za tuširanje
ja zapravo do nedavno uopće nisam imala ove simptome, u vrijeme promjene godišnjih doba, konkretno kad zima dođe mi se ljuskala koža oko ustiju i nosa i masna perut. To je bilo sve. I to sve je bilo poprilično blago, posebno kad pročitam iskustva ljudi sa topica.
A sada, ovaj svrbež me izluđuje
I sve se nekako još nadam da ce proći kao i ljuskanje kože.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 11:48   #1039
Ja koristim jednu kremu iz Izraela,nema kortikosteroida,odobreno od Izraelskog ministarstva zdravlja,govorio sam vec o tome,ali me niko ne sluša
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 12:43   #1040
Quote:
pedjaeviva kaže: Pogledaj post
Ja koristim jednu kremu iz Izraela,nema kortikosteroida,odobreno od Izraelskog ministarstva zdravlja,govorio sam vec o tome,ali me niko ne sluša
kak je nabavljas?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.