Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2009., 21:33   #21
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
nema ni kredita ni životnog,iz Zagreba smo .....znači ništa od toga??

mala je prijavljena kao olakšica na njega od 12.4.2009.
Ako su ti u ovoj godini isplaćene samo komplikacije i porodiljna naknada, onda nemaš povrata, jer nisi uplatila ništa poreza, pa ti nemaju od čega vratiti.

A muž će imati pravo, jer poreznu olakšicu na bebu može koristiti za cijelu godinu, pa samim tim dobiva povećani neoporezivi dio za ta 4 mjeseca.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:37   #22
Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
Ako su ti u ovoj godini isplaćene samo komplikacije i porodiljna naknada, onda nemaš povrata, jer nisi uplatila ništa poreza, pa ti nemaju od čega vratiti.

A muž će imati pravo, jer poreznu olakšicu na bebu može koristiti za cijelu godinu, pa samim tim dobiva povećani neoporezivi dio za ta 4 mjeseca.
ok...hvala puno
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:43   #23
loli sam rekla da moze prebacit zato jer ona ovu godinu tu olaksicu nije koristila, jer jelte, nije radila...
ako su vam djeca prijavljena na muza i on je radio, pa olaksicu iskoristio, onda prebacivanje nema smisla jer bi na jednoj prijavi imali platiti porez, a na drugoj dobiti, pa postoji mogucnost da bi zavrsili u minusu...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:44   #24
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Meni i dalje ovo nije jasno
Mi smo malenu prijavili na poreznu od MM zato da on dobiva nešto veću plaću, ja i tako dobivam isto na porodiljnom... Isto mu je tu lovu pojeo krizni porez
E sad, ja sam radila prvih mjesec i pol ove godine tako da pretpostavljam da mogu prijaviti porez. Da li malenu onda prije toga prijavim na sebe ili?
ne...
trebali ste je u startu prijavit na tebe, pa napravit ovo sto sam loli predlozila...
tako sam ja napravila...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:56   #25
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
kad dodje vrijeme prijave poreza lijepo skines mihu sa svoje olaksice i prebacis na muza...
trazis povrat poreza za proslu godinu i tu se skupi fina svota...
onda odlucite kome se vise isplati da ga ubuduce drzi ko olaksicu...
ona se koristi na mjesecnoj bazi, bas tako kako si rekla...
znaci imas ga ko olaksicu, time su ti manji porezi na placu i veca placa...
Jel to moze tako? Nama su prosle godine rekli da ga ne mozemo prijavit za proslu godinu jer ga nismo stavili na poreznu karticu kad se rodio nego kad je imao 10mj. To je bilo u 1.mj, ne znam kako je u ovom slucaju?
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:06   #26
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Ali ako ima pravo (na temelju životnog osiguranja npr.), povrat će mu biti veći ako ima dijete prijavljeno na sebe nego ako nema?
Ako ima. U svakom slučaju, što više poreznih olakšica, to bolje.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:09   #27
Ček, ček, ne kužim. Ako ne radiš radi porodiljnog nemaš pravo na povrat poreza, onak, uopće? Ni radi računa privatnih doktora ni životnog osiguranja ni ničeg???
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:14   #28
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ček, ček, ne kužim. Ako ne radiš radi porodiljnog nemaš pravo na povrat poreza, onak, uopće? Ni radi računa privatnih doktora ni životnog osiguranja ni ničeg???
Ovisi u kojem mjesecu tijekom godine odeš na porodiljni. Ako jedan dio godine radiš normalno, npr. 3 mjeseca, a ostatak godine si na porodiljnom ili komplikacijama, onda imaš povrata. A ako si od siječnja do prosinca primala samo neoporezive naknade (komplikacije i porodiljni) onda nemaš povrata. Mislim, zakonski imaš pravo na povrat, ali ti ne mogu ništa vratiti, jer nisi ništa ni uplatila, tako da ti onda propadne to pravo.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:18   #29
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
ne...
trebali ste je u startu prijavit na tebe, pa napravit ovo sto sam loli predlozila...
tako sam ja napravila...
Nisam to znala... Rekli su mi da se više isplati prijavit je na MM zato što će onda on dobivati veću plaću, a meni je i tako prosjek plaće prvih 6 mjeseci i onda 2660 kn pa mi to ne znači ništa
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:22   #30
Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
Ovisi u kojem mjesecu tijekom godine odeš na porodiljni. Ako jedan dio godine radiš normalno, npr. 3 mjeseca, a ostatak godine si na porodiljnom ili komplikacijama, onda imaš povrata. A ako si od siječnja do prosinca primala samo neoporezive naknade (komplikacije i porodiljni) onda nemaš povrata. Mislim, zakonski imaš pravo na povrat, ali ti ne mogu ništa vratiti, jer nisi ništa ni uplatila, tako da ti onda propadne to pravo.
Hm, ja sam otišla u travnju na porodiljni, na komplikacijama nisam ni bila, ali imam jebenu hrpetinu računa privatnih doktora i za trudnoću i inače za sebe i ne bih voljela da mi to propadne.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:25   #31
ja sam radila 20 dana ove godine. jel će meni u povrat ulazit plaća isplaćena u siječnju za prosinac 2008. i u veljači za tih 20 dana?
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:47   #32
Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
A muž će imati pravo, jer poreznu olakšicu na bebu može koristiti za cijelu godinu, pa samim tim dobiva povećani neoporezivi dio za ta 4 mjeseca.
ja opet ne kužim

beba se tek rodila u 4. mjesecu, kak onda može olakšicu za bebu koristiti za cijelu godinu.

meni je ista situacija kao kod dobrice samo su bebe 3 dana razlike.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:49   #33
Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post
ja opet ne kužim

beba se tek rodila u 4. mjesecu, kak onda može olakšicu za bebu koristiti za cijelu godinu.

meni je ista situacija kao kod dobrice samo su bebe 3 dana razlike.
ne moze za cijelu godinu, nego od onda kad se rodila...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:51   #34
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Jel to moze tako? Nama su prosle godine rekli da ga ne mozemo prijavit za proslu godinu jer ga nismo stavili na poreznu karticu kad se rodio nego kad je imao 10mj. To je bilo u 1.mj, ne znam kako je u ovom slucaju?
ne znam ko vam je to rekao, to stavis sve u prijavu poreza...
provjerila sam sa bivsom seficom porezne u splitu...

lola, cak ne moras mihu prebacit na muza, nego samo kod njegove prijave poreza iskoristis olaksicu jer u prosloj godini nije iskoristena...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:53   #35
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Hm, ja sam otišla u travnju na porodiljni, na komplikacijama nisam ni bila, ali imam jebenu hrpetinu računa privatnih doktora i za trudnoću i inače za sebe i ne bih voljela da mi to propadne.
onda ces imat pravo na povrat, ali u visini uplacenog poreza...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:01   #36
E ovako ja nisam uopće prijavljivala Mihu na poreznu karticu, samo na zdravstveno je preko mene, što mislim i znači da ide preko mene, ali u poreznu ga nisam prijavljivala jer nisam znala, naravno
Dakle, ovako, mm dio poslova obavlja preko autorskog ugovora i temeljem toga ima pravo na dosta povrata poreza, ujedno ima i životno osiguranje, pa i to mu ide u poreznu prijavu. Možemo li, ako sad on ode tražit da se prebaci na njega u poreznoj kartici, dobit i temeljem toga povrat poreza preko mm-a. I kako se to prebacuje na njega
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:10   #37
Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post
ja opet ne kužim

beba se tek rodila u 4. mjesecu, kak onda može olakšicu za bebu koristiti za cijelu godinu.

meni je ista situacija kao kod dobrice samo su bebe 3 dana razlike.
Moja greška, nisam vidjela to da joj je beba rođena u 4. mjesecu. Mislila sam da su u 4. mjesecu prebacili dijete na tatinu karticu. Znači, neće moći za cijelu godinu, ali će možda ipak biti nešto malo povrata zbog usklađenja poreza na dohodak na godišnjoj razini + ako ima dodatne olakšice.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:11   #38
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
ja sam radila 20 dana ove godine. jel će meni u povrat ulazit plaća isplaćena u siječnju za prosinac 2008. i u veljači za tih 20 dana?
Da.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:16   #39
Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
Moja greška, nisam vidjela to da joj je beba rođena u 4. mjesecu. Mislila sam da su u 4. mjesecu prebacili dijete na tatinu karticu. Znači, neće moći za cijelu godinu, ali će možda ipak biti nešto malo povrata zbog usklađenja poreza na dohodak na godišnjoj razini + ako ima dodatne olakšice.
aha, ok!

mislila sam da je to ona neka fora kao kad nisi cijelu godinu zaposlen pa imaš pravo na povrat, meni to nema logike ali ok.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:29   #40
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
E ovako ja nisam uopće prijavljivala Mihu na poreznu karticu, samo na zdravstveno je preko mene, što mislim i znači da ide preko mene, ali u poreznu ga nisam prijavljivala jer nisam znala, naravno
Dakle, ovako, mm dio poslova obavlja preko autorskog ugovora i temeljem toga ima pravo na dosta povrata poreza, ujedno ima i životno osiguranje, pa i to mu ide u poreznu prijavu. Možemo li, ako sad on ode tražit da se prebaci na njega u poreznoj kartici, dobit i temeljem toga povrat poreza preko mm-a. I kako se to prebacuje na njega
nisam ni ja T. prijavila... ne trebas ga ni prijavit na tm-a ako mislis da vam se vise isplati da bude prijavljen na tebe...
samo kod prijave poreza tm upise i Mihu ko olaksicu...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.