Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2017., 10:43   #2481
Odrasla osoba se boji spavati sama u stanu?
Mozda joj je mjesto u nekoj ustanovi s posebnom skrbi.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 19:04   #2482
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Odrasla osoba se boji spavati sama u stanu?
Mozda joj je mjesto u nekoj ustanovi s posebnom skrbi.

Zlico.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 19:35   #2483
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Ovako ja bi bratu od muža pomogla kako mogu.
Zamolila sam svog brata da mu da posao za sezonu. Ne vidim tu problem.
Čak su kod mojih doma on i cura spavali par dana. U mojoj sobi da ne moraju putovati na plažu i da više iskoriste vrijeme koje imaju skupa.

Nekako ih moji smatraju obitelji i pomogli su.

Bratova cura je bila 5 dana kod nas jer joj se nije dalo spavati sama u stanu. Opet ok. Cura ne voli spavati sama i uredu je pomoć.

Širu rodbinu bez dobrog razloga za primanje i dadiljanje ne primam.
Ha,ha. Baš gledam šta pričaju da netko ne može spavati sam, ali nije da ne može nego neće. Ma mislim da je i bratova ideja eto da budu skupa. Šta ćeš, ljubav.
PrincipessaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 21:45   #2484
Quote:
Principessa19 kaže: Pogledaj post
Ha,ha. Baš gledam šta pričaju da netko ne može spavati sam, ali nije da ne može nego neće. Ma mislim da je i bratova ideja eto da budu skupa. Šta ćeš, ljubav.
pa to tek nema smisla, valjda bi onda radije brat isao doma kod cure da se mogu seksati u miru?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 22:19   #2485
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post

Zlico.
Samo je iskrena.
Jebes politicku korektnost.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 11:35   #2486
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
pa to tek nema smisla, valjda bi onda radije brat isao doma kod cure da se mogu seksati u miru?
A, nemam pojma valjda voli biti doma.
PrincipessaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 11:54   #2487
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Odrasla osoba se boji spavati sama u stanu?
Mozda joj je mjesto u nekoj ustanovi s posebnom skrbi.
Pa imam frendica koja nakon provale su stan jako teški i nikako spava sama u stanu. Nebi vjv ni ti da se digneš iz sna i vidiš ekipu kako ti razbija vrata. Možda je i ova nešto posebno doživjela ne ulazim u to, više pomognem ako mogu
Quote:
Principessa19 kaže: Pogledaj post
Ha,ha. Baš gledam šta pričaju da netko ne može spavati sam, ali nije da ne može nego neće. Ma mislim da je i bratova ideja eto da budu skupa. Šta ćeš, ljubav.
Cura živi 400 km dalje tj. Njezina je kuća tamo. On je poslom bio van njihovog stana pa je prespavala ode.
Ne vidim tu ljubav neku. Inače imaju nekretnine ako im je do seksa.
Quote:
Principessa19 kaže: Pogledaj post
A, nemam pojma valjda voli biti doma.
Pa mu je moja kuća dom?
Ne znam, nikad domom nisam nazvala bratov stan ili kuću. Nit ne osjećam se kao doma tamo.

Možda mu doma može bit očeva kuća ili njegov stan, al očito u situaciji kad su ona kod mene niko nije doma.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:00   #2488
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Pa imam frendica koja nakon provale su stan jako teški i nikako spava sama u stanu. Nebi vjv ni ti da se digneš iz sna i vidiš ekipu kako ti razbija vrata. Možda je i ova nešto posebno doživjela ne ulazim u to, više pomognem ako mogu

Cura živi 400 km dalje tj. Njezina je kuća tamo. On je poslom bio van njihovog stana pa je prespavala ode.
Ne vidim tu ljubav neku. Inače imaju nekretnine ako im je do seksa.

Pa mu je moja kuća dom?
Ne znam, nikad domom nisam nazvala bratov stan ili kuću. Nit ne osjećam se kao doma tamo.

Možda mu doma može bit očeva kuća ili njegov stan, al očito u situaciji kad su ona kod mene niko nije doma.
Sorry, mislila sam da je to kuća od tvojih rodittelja.
PrincipessaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:09   #2489
Vjerojatno je samo nesamostalna ilo se pokusava umiliti glumeci curicu.
Uglavnom, tupavo.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 00:24   #2490
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Je li tebi hrvatski materinji jezik? Jer ako je, ne shvaćam zašto si se došla pohvaliti s činjenicom da ne razumiješ dvije jednostavne rečenice i da imaš siromašan vokabular
Pa evo, ja mlad i glup, obrazovan sa diplomom, prvi put čujem za riječ "skanjuje". Pitam dragu, koja je provela 5g u Italiji, učila i tal/eng/rus/špa i hrvatski usporedno..kaže da nije niti ona čula, a zna hrvatsku gramatiku bolje nego ja command prompt računala.

Drugim riječima, poprilično ti je glup post gdje ideš šikanirati drugu osobu zbog takvih stvari.


Nego ljudi, sezona je ut ijeku, gdje su sočni postovi, ja očekivao 10 stranica ovdje u zadnjih 5 dana, a ono pff, 6 postova?
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 00:42   #2491
Gramatika i leksik nisu isto.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 01:13   #2492
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Gramatika i leksik nisu isto.
Pa uzevši u obzir da smo oboje pročitali ho ho ho knjiga, i da dosta trošimo na kupovinu istih, to ne znači da sam neuk i glup ako nisam čuo za tu riječ. Možda sam je čuo/pročitao u prolazu, a da je nisam zapamtio. Isto tako može vrijediti i za ostale, pa i tu curu koju se ismijavalo jer nije znala tu riječ.

Na to sam se ja obazirao, ovo ostalo me nije diralo
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 02:58   #2493
Skanjivati se je ono kad se osoba zacudi i krene rukom da ce se prikrstit, kao isčuđavanje ali ne obično isčuđavanje nego kao osoba se čudi i krene korak unazad, haha...

X-plosiv nes ni procitat, to je izraz koji babe koriste u dalmaciji...
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 09:30   #2494
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Skanjivati se je ono kad se osoba zacudi i krene rukom da ce se prikrstit, kao isčuđavanje ali ne obično isčuđavanje nego kao osoba se čudi i krene korak unazad, haha...

X-plosiv nes ni procitat, to je izraz koji babe koriste u dalmaciji...
Mora da i ti "puno" čitaš kad tvrdiš da dotičnu riječ neće nigdje pročitati.
Inače, vidim da pišeš o snebivanju, a ne o skanjivanju.
Nu značenje: http://hjp.znanje.hr/index.php?show=...d15nURY%3D
Usput, ne radi se o nikakvoj dalmatinskoj riječi. Nikad nisam čula da je babe u Dalmaciji koriste.

Riječ je rijetka u uporabi, ali se nađe po literaturi (sigurno ne onoj tipa Gole istine), novinskim člancima, možeš si je i ugugletati.
Evo članak u Novom listu koji koristi skanjivanje: http://www.novilist.hr/layout/set/pr...ndalozni-jamac
Ne mogu vjerovati da netko tko kaže da je pročitao i čita puno knjiga nikada nije susreo tu riječ.
Jer je to nemoguće.
Druga stvar je ako nekome nije bitno da razumije ono što čita.

Zadnje uređivanje choupette : 06.08.2017. at 09:46.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 10:30   #2495
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Pa evo, ja mlad i glup, obrazovan sa diplomom, prvi put čujem za riječ "skanjuje". Pitam dragu, koja je provela 5g u Italiji, učila i tal/eng/rus/špa i hrvatski usporedno..kaže da nije niti ona čula, a zna hrvatsku gramatiku bolje nego ja command prompt računala.

Drugim riječima, poprilično ti je glup post gdje ideš šikanirati drugu osobu zbog takvih stvari.


Nego ljudi, sezona je ut ijeku, gdje su sočni postovi, ja očekivao 10 stranica ovdje u zadnjih 5 dana, a ono pff, 6 postova?
Diploma i velik broj pročitanih knjiga ne govore ništa tvom poznavanju vlastitog jezika. Činjenica da tvoja draga zna gramatiku bolje od tebe ne govori ništa o njenom poznavanju gramatike.

Cura je došla umirati od smijeha jer ne razumije vrlo jednostavno sročen post i riječ koja nije baš toliko rijetka i arhaična. Mogla je uzeti riječnik. Isto tako i ti jer ako nisi Klaić, ne znam zašto bi ikome na temi trebalo biti važno što ti nisi čuo za tu riječ

I sad bi bilo dosta offropica. A isti tako sam davno zamolila da se ne spama topić s pitanjima zašto nitko ništa ne piše.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:08   #2496
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Skanjivati se je ono kad se osoba zacudi i krene rukom da ce se prikrstit, kao isčuđavanje ali ne obično isčuđavanje nego kao osoba se čudi i krene korak unazad, haha...

X-plosiv nes ni procitat, to je izraz koji babe koriste u dalmaciji...
Baš sam danas imao raspravu o toj riječi Čisto za zabavu pitao par ljudi, nitko ne zna :klap:

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Mora da i ti "puno" čitaš kad tvrdiš da dotičnu riječ neće nigdje pročitati.
Inače, vidim da pišeš o snebivanju, a ne o skanjivanju.
Nu značenje: http://hjp.znanje.hr/index.php?show=...d15nURY%3D
Usput, ne radi se o nikakvoj dalmatinskoj riječi. Nikad nisam čula da je babe u Dalmaciji koriste.

Riječ je rijetka u uporabi, ali se nađe po literaturi (sigurno ne onoj tipa Gole istine), novinskim člancima, možeš si je i ugugletati.
Evo članak u Novom listu koji koristi skanjivanje: http://www.novilist.hr/layout/set/pr...ndalozni-jamac
Ne mogu vjerovati da netko tko kaže da je pročitao i čita puno knjiga nikada nije susreo tu riječ.
Jer je to nemoguće.
Druga stvar je ako nekome nije bitno da razumije ono što čita.
Pa evo, bio mi na kavi ujutro i prijatelj koji je odvjetnik, a niti on nije čuo tu riječ. A nije baš da nije nikada uzeo knjigu u životu...

Što se tiče boldanog, ne mogu vidjeti gdje sam pisao o "snebivanju", a gdje o "skanivanju". ..ali dobro, blago tebi, rijetko upoznam osobu koja zna svaku riječ hrvatskog jezika


Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post

Cura je došla umirati od smijeha jer ne razumije vrlo jednostavno sročen post i riječ koja nije baš toliko rijetka i arhaična. Mogla je uzeti riječnik. Isto tako i ti jer ako nisi Klaić, ne znam zašto bi ikome na temi trebalo biti važno što ti nisi čuo za tu riječ
Jer se ismijava osobu zato jer ne zna značenje riječi. Thumbs up za to, svi znaju sve na forumima... Što učini jedna riječ od ove teme
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 20:38   #2497
Ne znam je li bas za ove teme, ali 'ajd kad nema nista socnije u zadnje vrijeme osim prepucavanja oko gramatike.

Elem, rodica, od tetke kcerka, s kojom sam se druzila kad smo bile skroz male, a poslije svak svojim putem otisao kroz odrastanje, i vise se nikad ni cule ni vidjele. Ja u usa gdje i danas zivim, ona u rodnom mjestu vodi neki biznis i sva je si vazna. Tako se ponasa, jel. Sad nedavno, preko tetke se cujem i s njom jer je bila prisutna, kako zivot, jesi dobro i tako to.. kad par dana poslije salje ona meni poruku... pazi ovo:
''e rodice ja imam godisnji tad i tad, dolazim kod tebe, ok?''
Doslovno ovako. Ni mogu li, ni da li je to uredu s tobom, ni imas li ti slobodno, nista. Totalno autoritativna obavijest, kao dolazim ti u usa tad i tad, jos ovo ok? me dokrajcilo, moje je dakle bilo da samo klimnem glavom ''da draga'' kako god ti kazes, ok...
Ostala u cudu i nisam nista ni odgovorila...sta covjek da joj napise, da joj odrzim bukvicu da ne moze tako da se najavljuje i ponasa, ne pada mi na pamet.
Poslije tog mi se vise nikad nije javila, bice da je ljuta.

Zadnje uređivanje TheSpy : 06.08.2017. at 20:49.
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 20:53   #2498
TheSpy - dobar odgovor bi bio: "Ma da?! Gdje ces odsjest? Rado cu ti preporucit smjestaj!"

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:34   #2499
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post


Nego ljudi, sezona je ut ijeku, gdje su sočni postovi, ja očekivao 10 stranica ovdje u zadnjih 5 dana, a ono pff, 6 postova?
Ne znam, parazita se rješavam več na daljinu, telefonom ili mailom.
Lako je meni za ovakve tipove parazita, treba ovako s parazitima ove države.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:01   #2500
Quote:
TheSpy kaže: Pogledaj post
Ne znam je li bas za ove teme, ali 'ajd kad nema nista socnije u zadnje vrijeme osim prepucavanja oko gramatike.

Elem, rodica, od tetke kcerka, s kojom sam se druzila kad smo bile skroz male, a poslije svak svojim putem otisao kroz odrastanje, i vise se nikad ni cule ni vidjele. Ja u usa gdje i danas zivim, ona u rodnom mjestu vodi neki biznis i sva je si vazna. Tako se ponasa, jel. Sad nedavno, preko tetke se cujem i s njom jer je bila prisutna, kako zivot, jesi dobro i tako to.. kad par dana poslije salje ona meni poruku... pazi ovo:
''e rodice ja imam godisnji tad i tad, dolazim kod tebe, ok?''
Doslovno ovako. Ni mogu li, ni da li je to uredu s tobom, ni imas li ti slobodno, nista. Totalno autoritativna obavijest, kao dolazim ti u usa tad i tad, jos ovo ok? me dokrajcilo, moje je dakle bilo da samo klimnem glavom ''da draga'' kako god ti kazes, ok...
Ostala u cudu i nisam nista ni odgovorila...sta covjek da joj napise, da joj odrzim bukvicu da ne moze tako da se najavljuje i ponasa, ne pada mi na pamet.
Poslije tog mi se vise nikad nije javila, bice da je ljuta.
Ja bih joj napisala ovo : " jao , da si mi barem ranije javila - no frendovi mi dolazile i nemam te gdje smjestiti.
Ali mogu ti pokušati naći smještaj u blizini , pa da se makar vidimo "
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.