Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2022., 23:53   #1
Freelance i slicno, kako platiti porez?

Dakle vrlo jednostavno pitanje... Odradim nekome neki poslic, primjerice pomognem nekome pri selidbi, taj netko mi isplati odredjenu naknadu za taj posao, kako mogu platiti porez?
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2022., 12:11   #2
Ako to mislis raditi cijelo vrijeme zasto ne otvoriti obrt?
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2022., 17:48   #3
Quote:
Noctifer kaže: Pogledaj post
Ako to mislis raditi cijelo vrijeme zasto ne otvoriti obrt?
U tome i je stvar, dakle radi se o pasivnom prihodu, o nekm povremenom poslicu, interesira me kako taj zaradjeni novac moze fizicka osoba pravdati?
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2022., 13:36   #4
Pa iskreno ne znam da li kod nas ovdje ima jednostavne solucije... Teoretski "ugovor o djelu", ne znam koliko je to komplicirano racunovodstveno, ali placas sva ista davanja kao i na placu, ja mislim. Mozda i nije toliko komplicirano/skupo ako se radi o malim iznosima (ispod neke porezne granice).

Ne znam inace kako bi takav drugi dohodak funkcionirao. Pausalni ima smisla ako mislis da ces dovoljno redovito imati takve poslice, jer u obrtu idu doprinosi svaki mjesec bez obzira zaradjivao ili ne...

Nije nam bas zakon predvidjen za freelancanje, nazalost..... Vani samo izdas racun kao privatna osoba, na kraju godiine prijavis sve poreznoj, i platis koliko te ide. Ne znam da li tako funkcionira "ugovor o djelu", ili ubace jos nekih administrativnih komplikacija u cijelu pricu.
guli ha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.