Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2014., 20:13   #221
Drage sve trudilice,
Obećala sam sebi ako ostanem trudna napisati cu svoje iskustvo jer vjerujem da će ono utješiti mnoge vas, kao što su i neka vaša iskustva mene tješila.
Postove čitam više od dvije godine i jednako toliko pokušavam ostati trudna. Nakon bezuspješnih godinu dana odlučili smo se za polikliniku Cito u Splitu i tada sam saznala da imam ureaplazmu, od muža je bio spermiogram i više nego dobar. Kada sam se riješila baketrije mislila sam to je to, sad cu ostati trudna, ali nista. Zatim smo odradili HSG koji je pokazao da je kod mene sve prohodno, vadila sam i hormone koji su bili u redu. I onda su nam rekli da nakon par mjeseci od HSG se najčešće dogodi trudnoća, međutim ništa. I onda je došao red na inseminaciju. Pila sam Klomifene, dobila Ovitrell štopericu, imala čak 5 folikula (neke veće neke manje), mužu spermiogram opet dobar. Postupak je radio dr. Šparac koji je bio odličan, i rekao nam je da obavezno imamo odnose dva sljedeća dana. Tako smo i učinili. Međutim, ja sam bila uvjerena da nije uspjelo jer tako malo postova sam nalazila gdje je uspjelo iz prve. Sve simptome koje sam imala nakon inseminacije sam pripisivala utorgestanima, jer toliko puta sam se bila razočarala da jednostavno sam bila uvjerena da nije upalilo. Doslovno samo jedan mali dio mene se nadao ali jako mali. Došao je dan za test i kada sam vidjela da sam trudna nisam mogla sebi doc. Odmah ponovila test i drugi pozitivan, trk u bolnicu po betu, koja je bila 369,05, ponoovila ju za dva dana 796,18 i evo sad čekamo prvi pregled i nadamo se da ce sve biti dobro. Htjela sam vam reći da je stvarno istina ona uzrečica koju sam mrzila, a to je da se dogodi kad najmanje očekujete. Zaista je tako. Želim vam svima puno sreće i NE ODUSTAJTE! Hvala vam svima što iako niste znale puno ste mi značile sa svim postovima i pozitivnim riječima!
Riječka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 13:42   #222
Prekrasno, Riječka! Čestitam!! Moja priča počinje identično kao i tvoja, kud sreće da tako i završi! Neka ti je sretno!
Joda85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 12:28   #223
Pozdrav,vidim da tema nije bas ziva,ali molila bih vas preporuke za bolnice gdje ici,a gdje ne ici u zg na aih? Ok,znam da aih nije strasan postupak,ali ako dode do ivf-a,voljela bih da ne mijenjam doktora. U zagrebu,naravno
Fala
fely is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 12:15   #224
Quote:
fely kaže: Pogledaj post
Pozdrav,vidim da tema nije bas ziva,ali molila bih vas preporuke za bolnice gdje ici,a gdje ne ici u zg na aih? Ok,znam da aih nije strasan postupak,ali ako dode do ivf-a,voljela bih da ne mijenjam doktora. U zagrebu,naravno
Fala
malo pogledaj po podforumu, različita su iskustva sa doktorima i bolnicama.
od općenitih stvari, npr. - na Svetom Duhu se dugo čeka na lijekove, dok na Vuk Vrhovac sve ide brzo...

na kraju ovisi sve o osobnom doživljaju
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 05:39   #225
Quote:
fely kaže: Pogledaj post
Pozdrav,vidim da tema nije bas ziva,ali molila bih vas preporuke za bolnice gdje ici,a gdje ne ici u zg na aih? Ok,znam da aih nije strasan postupak,ali ako dode do ivf-a,voljela bih da ne mijenjam doktora. U zagrebu,naravno
Fala
Mi smo se odlučili za Vuk Vrhovec baš zato jer nema liste čekanja za postupak.
Premda nam je Vinogradska i sv. Duh puuuuno bliže, tamo se i po nekoliko mjeseci čeka na red.
Samo, VV ti traži sve njihove nalaze, tako da ako se odlučiš za njih, a već si radila neke pretrage, morat ćeš ih ponoviti.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 11:34   #226
Ej svima! Ovaj tjedan trebam imati AIH. Prirodni postupak, mm - asthenozoospermia. Slična iskustva i šta očekivati od prvog puta.... Ničemu se nenadam, ali ipak... Ima tko iz prvog puta?
LuFleckiLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:40   #227
LuFleckiLo, sigurno ima samo ja osobno ne znam nikoga... Ako je kod tebe sve ok onda su ti vjerojatnosti dobre
Sretno!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 18:28   #228
Zafrina, kod mene je sve 5... Znam da je postotak mali ali ipak.., Voljela bi kad bi se netko javio...
LuFleckiLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 12:44   #229
Hej LuFleckiLo nama je uspjela inseminacija iz prve. Mm i ja nismo imali nikakvu dijagnozu, odnosno sve je bilo u redu, svi nalazi ok, ali skoro dvije godine ništa. Odlučili se za inseminaciju u Splitu (poliklinika Cito), išla sam prvi put, odmah sam išla sa stimulacijom (Klomifen), kažu da je vjerovatnost puno veća sa hormonima, i imala pet folikula, i dva se oplodila!!!! Čekamo naše blizance, curicu i dječaka, evo nas u 27 tjednu...
Puno sreće ti želim i javi rezultate!
Riječka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 16:12   #230
Riječka, prošla je AIH. Neznam šta bi rekla. Bez stimulacija i čekamo... Skroz prirodno... Ako ništa u 10mj me čeka IVF...
LuFleckiLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 22:00   #231
Nadam se da ce biti uspješna Probaj se sad opustit tih 2 tjedna, znam da je to teško, još jednom puuno sreće želim!
Riječka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 22:32   #232
Mene zanima ako uz stimulaciju ..npr.klomifene dobije se više od 7 folikula dali tada se mora raditi punkcija ili ubrizgavaju sp. pa šta bude bude..npr više plodna tudnoća?
Nakon uspijlog ivf/icsi smo odlučili da više nećemo ići na takav dio poptpomognute nego probati aih...pa me zanima,...zašto..jer sam sa pol.stimulacijom dobila čak 12js, opl se tri i dobili jednog bebača...
Naručili bi se za 11 mj kod dr. Kune u Vinogradskoj pa ako netko ima da pročavrljamo malo...
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 16:13   #233
Ja bas danas bila kod Kune na folikulometriji. Uzimala sam Klomifene i sada sam dobila dva Menopura.
Gle, mislim si da kod svakog stimuliranog ciklusa postoji mogucnost viseplodne trudnoce. Raditi aih kad znas da imas brdo jajnih stanica bi bilo suludo.
Vjerojatno to on procijeni- jel potrebna punkcija ili ne.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 20:14   #234
Dali ste dogovarali klomifene obzirom na nalaz mislim ili je on to odlučio pomoći kod samog postupka, ako me razumiješ?
Ne bojim se ja višeplodne trudnoće, dapače nego bih voljela izbjeći bilo kakav oblik hormon.terapije ako je moguće, znaći prirodni ciklus, sad dali štopericu i nakon toga ubrizgavanje pa s.odnosi ...i čekanje jel
Poznanica je išla u betu plus kod dr.T i iz prvog pokušaja uspjela u 35-toj, a do tada 10 g ciljanih i nikad ništa...drugi pokušaj u 40toj uz pomoć klomifena i uspjela je, blizanci ali do 3,5mj te je imala spontani, nažalost...i tu su stali, ne žele više ništa.

Ja se bojim ako dobijem uz klomifene više od 5js, što onda, punkcija ili prirodna selekcija i otpadanje a ipak aih napraviti pa što bude....čula sam raznih kom. i priča ali iz mb ne iz Vinogradske.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 21:54   #235
Koliko godina imas?

Jer to sto je bilo 2012-te sada vise nije tako. Treba biti svjestan da godine zenama i rezervama i kvaliteti stanica ne idu u prilog.

U svakom slucaju, doktor te treba pogledati, vidjeti stanje antralaca - to ce uvelike odvagnuti oko potencijalne stimulacije jer je dobar pokazatelj sto se moze ocekivati. S brojem folikula vecim od 4 treba ici na aspiraciju, sve ostalo je nekdgovorno a nekome su vec i 4 folikule puno. Kakvih 7 tek ....

Ako ides u Vg na trosak hzzoa onda probaj prvo s prirodnim aihom ako je to vasa zelja iako na klomifen uopce ne mora biti ikakva reakcija bez obzira na kolicinu antralaca. Mozda ne startaju s rastom kako treba.

Postoji 100 opcija, najbolja je otici na konzultacije i vidjeti sto i kako.

I da, razumijem da ne bi stimulaciju i sve to ali prvo i osnovno je da u mpm nema pravila, nikada. Stoga nitko vam ne moze ista garantirati - ni dobro a ni lose.

Sretno curke.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 06:54   #236
Ja nemam ovulacije, apsolutno nikakve, tako sam morala primati hormonsku terapiju.
Hvala na potpori, sly!
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 10:43   #237
Reina ja uvijek govorim o malom postotku uspjeha aiha no mislim da kad je stvar u regulaciji ovulacije kod žene ili eventualno neš lošijem spermiogramu - ima smisla. Dakle preciziraju se svi faktori koji štekaju u prirodnom ciklusu. Dakle držim ti fige da tako bude kod tebe - dobitno.

ako godine i dijagnoze dopuštaju, to je dobar uvod u mpo pa ako te još potrefi dobitna kombinacija - sjajno.

ali sve van toga je diskutabilno i volim biti realist na tu temu.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 14:52   #238
nama je problem bio samo izostanak ovulacije, pa nam tri aih sa klomifenima i sa oko 3-4 folikula nisu uspjeli, a imala sam tada ispod 30 godina. sada imamo novih problema tako da ni ne mislim ići više na aih.
ali imam frendicu sa sličnom dijagnozom kojoj je uspio aih iz prve, tak da je to valjda sreća, ne znam što drugo reći.
slatkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 17:24   #239
Mi cemo obaviti sve osim propuh.jajnika...radit cu ultr.hsg ovaj puta.
Kad dobijem sve nalaze poslat cu dr.Kuni i dog.sastanak za 11mj kad dodem u hrv.
Tako cemo i tempirati dolazak pa cu vidjeti .
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 00:33   #240
Curke kojima je uspijelo---dali ste radili vraćanje u maternicu ili jajovod ?
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.